Sukcesywna dostawa artykułów żywnościowych dla Szkoły Podstawowej Nr 1 im. J. Kusocińskiego w Ożarowie Mazowieckim dotycząca części: A - Artykułów spożywczych, B - mięsa, C - Owoców, warzyw, soków

Data publikacji 2020-02-21
Data zakończenia 2020-03-02 00:00:00
Instytucja Szkoła Podstawowa Nr 1 imienia Janusza Kusocińskiego
Miejscowość Ożarów Maz.
Województwo mazowieckie
Branża
  • Produkty zwierzęce, mięso i produkty mięsne,
  • Owoce, warzywa i podobne produkty,
  • Różne produkty spożywcze,
  • Części lamp i sprzętu oświetleniowego

Szczegóły

Numer ogłoszenia 514328-N-2020
Typ dokumentu ZP-400
Kod CPV 158000006, 151000009, 153000001
Adres strony internetowej siwz
BZP Zobacz

Przedmiot zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa artykułów żywnościowych dla Szkoły Podstawowej Nr 1 im. J. Kusocińskiego w Ożarowie Mazowieckim w asortymencie i ilościach ( z zastrzeżeniem pkt. 2.3) podanych w załączniku Nr 1 do SIWZ.

Przedmiot zamówienia składa się z trzech części: A , B, C w następującym zakresie:

Część A: Artykuły spożywcze

Część B: Mięso

Część C: Owoce, warzywa, soki

2. Szczegółowy opis zakresu przedmiotu zamówienia dotyczący wszystkich trzech części od A do C, zawarty został w załączniku Nr 1 do SIWZ.

3. Podane w w/w załączniku ilości dostaw są szacunkowym zapotrzebowaniem na okres 4 miesięcy, do zakończenia roku szkolnego 2019/2020.
Podane ilości produktów w poszczególnych częściach są szacunkowe i mogą ulec zmniejszeniu (maksymalnie o 30%).
Służyć one będą wyłącznie do porównania ofert oraz wybrania oferty najkorzystniejszej, tzn. że nie stanowią ostatecznego rozmiaru zamówienia, w wyniku czego nie mogą stanowić podstaw do zgłaszania roszczeń z tytułu niezrealizowanych dostaw albo podstawy do odmowy realizacji dostaw. Zamawiający nie będzie ponosił ujemnych skutków finansowych spowodowanych zmniejszeniem ilości i wartości dostaw. Zamawiający zastrzega sobie prawo zmian ilościowych dostaw pomiędzy pozycjami w przedmiocie zamówienia.

4. Zamawiający dopuszcza także możliwość zwiększenia zamawianych ilości poszczególnych produktów określonych w Załączniku nr 1 do SIWZ.
W związku z powyższym Zamawiający, odnosząc się do zapisu art. 34 ust. 5 ustawy przewiduje możliwość zastosowania prawa opcji.
W przypadku gdyby w trakcie realizacji umowy okazało się, że zwiększy się zapotrzebowanie Zamawiającego na dostawy produktów żywnościowych, nie uwzględnione w załączniku Nr 1 do SIWZ, zastrzega się możliwość skorzystania z prawa opcji i zwiększenia dostaw po ryczałtowych cenach jednostkowych brutto jakie Wykonawca określił w swojej ofercie.
Dostawa objęta prawem opcji nie może przekroczyć 30% ogólnej wartości kwoty ofertowej brutto przedmiotu zamówienia.

5. Zamawiający dopuszcza waloryzację cen produktów zawartych w ofercie Wykonawcy w trakcie realizacji umowy, pod niżej opisanym warunkiem.
W przypadku wzrostu cen artykułów spożywczych na rynku (według cen hurtowych) tj. minimum o ponad 10%, w stosunku do cen artykułów spożywczych obowiązujących w dniu podpisania umowy lub w dniu ostatniej waloryzacji, wynagrodzenie Wykonawcy na jego pisemny, udokumentowany wniosek, może ulec zwiększeniu maksymalnie o średnioroczny wskaźnik wzrostu cen towarów i usług, publikowany przez GUS za rok poprzedni, tj. rok 2019.

6. Zmiana cen na skutek waloryzacji wymaga formy pisemnej pod rygorem nieważności.

7. Przedmiot zamówienia musi spełniać wymagania polskich norm PN lub europejskich norm zharmonizowanych, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 26 lipca 2016 r. w sprawie grupy środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty oraz wymagań jakie musza spełniać środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach (Dz.U.2016.1154) oraz wszelkie inne wymagania wynikające z obowiązujących przepisów i być dopuszczony do obrotu na terenie UE.

8. Każdy produkt winien być wyprodukowany i wprowadzony do obrotu zgodnie z normami systemu HACCP, GMP/GHP.

9. Jakość dostarczanych produktów winna być zgodna z obowiązującymi przepisami oraz atestami dla produktów pierwszego gatunku / klasy.

10. Wykonawca musi spełniać wymagania higieniczno-sanitarne w procesie produkcji i obrocie żywnością, zgodnie z ustawą z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (t.j. Dz.U.2019.1252).

11. Dostawy będą realizowane sukcesywnie, w dni robocze od poniedziałku do piątku, w godzinach od 06:30 do 7:30, w miarę zgłaszanych potrzeb, z wyłączeniem przerw działalności stołówki związanych z organizacją roku szkolnego.
Zamawiający, każdorazowo w swoim zapotrzebowaniu, określi: asortyment, ilość i termin dostawy, przekazując zamówienie telefonicznie lub pocztą elektroniczną.
Zapotrzebowania na poszczególne dostawy będą składane do godz. 15.00 pisemnie lub telefonicznie, z co najmniej jednodniowym wyprzedzeniem.

12. Wykonawca dostarczy świeże produkty, mające odpowiednie terminy przydatności do spożycia.
Produkty będą dostarczane nie później, niż w połowie okresu przydatności do spożycia przewidzianego dla danego produktu, z zastrzeżeniem:
- jaja konsumpcyjne nie będą starsze niż 7 dni od daty pakowania;
- warzywa i owoce świeże cechować się będą regularnym kształtem właściwym dla danej odmiany, będą wolne od szkodników, zanieczyszczeń ziemią, uszkodzeń, oznak wyrastania korzenia w pęd nasienny, brakiem oznak więdnięcia, wyschnięcia czy gnicia i pleśni;
O dostępności produktu „sezonowego" z zakresu warzyw i owoców świeżych decyduje obecność produktu w notowaniach Warszawskiego Rolno-Spożywczego Rynku Hurtowego Bronisze.
- mięso będzie produktem świeżym z bieżącej produkcji, niefoliowane z terminem przydatności do spożycia nie krótszym niż 5 dni od dostawy.

13. Przy każdorazowej dostawie towaru Wykonawca zobowiązany jest dołączyć handlowy dokument identyfikacyjny oraz uwzględnić ubytek towaru na opakowania np.: sznurki, folie, siatki, plomby.
W przypadku zamówienia na część B przedmiotu zamówienia tj. dostawy mięsa Wykonawca gwarantuje, że mięso jest każdorazowo badane, a na żądanie Zamawiającego przedstawi stosowne zaświadczenie właściwego lekarza weterynarii.

14. Wykonawca nieodpłatnie użyczy pojemników, skrzynek itp. przy każdorazowej dostawie towaru do siedziby Zamawiającego na okres do następnej dostawy.

15. Wszystkie objęte zamówieniem produkty muszą być dostarczane w odpowiednich opakowaniach oraz skrzynkach ( materiał opakowaniowy dopuszczony do kontaktu z żywnością).

16. Każdy asortyment produktów musi być dostarczony w oddzielnym pojemniku.
Produkty spożywcze powinny być dostarczone w oryginalnych, nienaruszonych opakowaniach, oznakowanych zgodnie z wymaganiami rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 23 grudnia 2014 r. w sprawie znakowania poszczególnych rodzajów środków spożywczych (Dz.U.2015.29). Opakowania produktów spożywczych powinny zawierać takie informacje jak: nazwę produktu, nazwę i adres producenta lub przedsiębiorcy paczkującego środek spożywczy, wykaz i ilość składników lub kategorii składników, zawartość netto w opakowaniu, datę minimalnej trwałości lub termin przydatności do spożycia, warunki przechowywania.
Opakowanie powinno być odpowiednie do rodzaju transportu i będzie chroniło towar przed wszystkimi możliwymi czynnikami/warunkami, których można się spodziewać w czasie transportu.

Jaja kurze (część A) powinny być dostarczane w odpowiednich tackach przeznaczonych do ich transportu.
Przy każdej dostawie jaj konsumpcyjnych oraz mięsa (część A i B) Zamawiający wymaga przedstawienia handlowego dokumentu identyfikacyjnego (HDI) zgodnie z ustawą o produktach pochodzenia zwierzęcego (t.j. Dz.U.2019.824) oraz rozporządzeniem WE 853/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 29 kwietnia 2004 r., ustanawiającego szczególne przepisy dotyczące higieny w odniesieniu do żywności pochodzenia zwierzęcego (Dz. Urz. UE L139 z dnia 30 kwietnia 2004 r.). Jaja konsumpcyjne muszą być oznakowane weterynaryjnym numerem zakładu oraz zdezynfekowane za pomocą promienia ultrafioletowego.

17. Koszty transportu należy zawrzeć w cenie ofertowej Wykonawcy.
Wykonawca dostarczy przedmiot zamówienia do siedziby Zamawiającego na własny koszt.
Środek transportu musi spełniać obowiązujące wymogi sanitarne dla przewozu artykułów żywnościowych.
Rozładunek następuje ze środka transportu do miejsca wskazanego przez pracownika Zamawiającego.
Dwa budynki Szkoły Podstawowej Nr 1 im. J. Kusocińskiego w Ożarowie Mazowieckim nie posiadają wind.

18. Osoby wykonujące dostawę muszą legitymować się aktualnym zaświadczeniem lekarskim do celów sanitarno-epidemiologicznych, które okazują na każde żądanie Zamawiającego.

19. Zalecane jest, aby przed złożeniem oferty Wykonawca przeprowadził wizję lokalną na terenie dostaw, po wcześniejszym zgłoszeniu tego zamiaru Zamawiającemu, pod nr telefonu:

- Pani Agnieszka Wieliczko – kierownik gospodarczy Szkoły Podstawowej Nr 1 im. J. Kusocińskiego
w Ożarowie Mazowieckim
- Pani Krystyna Dąbrowska – intendent Szkoły Podstawowej Nr 1 im. J. Kusocińskiego w Ożarowie Mazowieckim
tel. kont. (22) 722 10 19

Dodatkowe informacje

GuidZP400 3817ba1e-864f-4290-b99b-6237982134ee
Biuletyn 514328-N-2020
Zamawiajacy nazwa Szkoła Podstawowa Nr 1 imienia Janusza Kusocińskiego
Regon 000264472
Zamawiajacy adres ulica Szkolna
Zamawiajacy adres numer domu 2
Zamawiajacy miejscowosc Ożarów Maz.
Zamawiajacy kod pocztowy 05-850
Zamawiajacy panstwo Polska
Zamawiajacy wojewodztwo mazowieckie
Zamawiajacy telefon 22 721 10 19
Zamawiajacy fax 22 722 33 10
Zamawiajacy email sekretarz@sp1.ozarow-mazowiecki.pl
Adres strony url http://sp1ozarow.pl/category/aktualnosci/
Adres strony internetowej http://sp1ozarow.pl/category/aktualnosci/
Zamieszczanie obowiazkowe 1
Ogloszenie dotyczy 1
Czy finansowane z unii 2
Czy ubiegac zaklady pracy 2
Minimalny procent zatrudnienia 0%
Rodzaj zamawiajacego 9
Czy dostep dokumentow zamowienia 1
Dostep dokumentow zamowienia https://bip.ozarow-mazowiecki.pl/
Czy zamieszczona bedzie specyfikacja 1
Zamieszczona bedzie specyfikacja https://bip.ozarow-mazowiecki.pl/
Czy wymagane przeslanie ofert 1
Wymagane przeslanie ofert inny pisemnie
Dopuszczone wymagane przeslanie ofert adres Urząd Miejski w Ożarowie Mazowieckim, ul. Kolejowa 2, 05-850 Ożarów Mazowiecki
Nazwa nadana zamowieniu Sukcesywna dostawa artykułów żywnościowych dla Szkoły Podstawowej Nr 1 im. J. Kusocińskiego w Ożarowie Mazowieckim dotycząca części: A - Artykułów spożywczych, B - mięsa, C - Owoców, warzyw, soków
Numer referencyjny SP1.01.2020
Rodzaj zamowienia 1
Czy podzielone na czesci 1
Maksymalna liczba czesci jednemu wykonawcy 3
Okreslenie przedmiotu 1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa artykułów żywnościowych dla Szkoły Podstawowej Nr 1 im. J. Kusocińskiego w Ożarowie Mazowieckim w asortymencie i ilościach ( z zastrzeżeniem pkt. 2.3) podanych w załączniku Nr 1 do SIWZ. Przedmiot zamówienia składa się z trzech części: A , B, C w następującym zakresie: Część A: Artykuły spożywcze Część B: Mięso Część C: Owoce, warzywa, soki 2. Szczegółowy opis zakresu przedmiotu zamówienia dotyczący wszystkich trzech części od A do C, zawarty został w załączniku Nr 1 do SIWZ. 3. Podane w w/w załączniku ilości dostaw są szacunkowym zapotrzebowaniem na okres 4 miesięcy, do zakończenia roku szkolnego 2019/2020. Podane ilości produktów w poszczególnych częściach są szacunkowe i mogą ulec zmniejszeniu (maksymalnie o 30%). Służyć one będą wyłącznie do porównania ofert oraz wybrania oferty najkorzystniejszej, tzn. że nie stanowią ostatecznego rozmiaru zamówienia, w wyniku czego nie mogą stanowić podstaw do zgłaszania roszczeń z tytułu niezrealizowanych dostaw albo podstawy do odmowy realizacji dostaw. Zamawiający nie będzie ponosił ujemnych skutków finansowych spowodowanych zmniejszeniem ilości i wartości dostaw. Zamawiający zastrzega sobie prawo zmian ilościowych dostaw pomiędzy pozycjami w przedmiocie zamówienia. 4. Zamawiający dopuszcza także możliwość zwiększenia zamawianych ilości poszczególnych produktów określonych w Załączniku nr 1 do SIWZ. W związku z powyższym Zamawiający, odnosząc się do zapisu art. 34 ust. 5 ustawy przewiduje możliwość zastosowania prawa opcji. W przypadku gdyby w trakcie realizacji umowy okazało się, że zwiększy się zapotrzebowanie Zamawiającego na dostawy produktów żywnościowych, nie uwzględnione w załączniku Nr 1 do SIWZ, zastrzega się możliwość skorzystania z prawa opcji i zwiększenia dostaw po ryczałtowych cenach jednostkowych brutto jakie Wykonawca określił w swojej ofercie. Dostawa objęta prawem opcji nie może przekroczyć 30% ogólnej wartości kwoty ofertowej brutto przedmiotu zamówienia. 5. Zamawiający dopuszcza waloryzację cen produktów zawartych w ofercie Wykonawcy w trakcie realizacji umowy, pod niżej opisanym warunkiem. W przypadku wzrostu cen artykułów spożywczych na rynku (według cen hurtowych) tj. minimum o ponad 10%, w stosunku do cen artykułów spożywczych obowiązujących w dniu podpisania umowy lub w dniu ostatniej waloryzacji, wynagrodzenie Wykonawcy na jego pisemny, udokumentowany wniosek, może ulec zwiększeniu maksymalnie o średnioroczny wskaźnik wzrostu cen towarów i usług, publikowany przez GUS za rok poprzedni, tj. rok 2019. 6. Zmiana cen na skutek waloryzacji wymaga formy pisemnej pod rygorem nieważności. 7. Przedmiot zamówienia musi spełniać wymagania polskich norm PN lub europejskich norm zharmonizowanych, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 26 lipca 2016 r. w sprawie grupy środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty oraz wymagań jakie musza spełniać środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach (Dz.U.2016.1154) oraz wszelkie inne wymagania wynikające z obowiązujących przepisów i być dopuszczony do obrotu na terenie UE. 8. Każdy produkt winien być wyprodukowany i wprowadzony do obrotu zgodnie z normami systemu HACCP, GMP/GHP. 9. Jakość dostarczanych produktów winna być zgodna z obowiązującymi przepisami oraz atestami dla produktów pierwszego gatunku / klasy. 10. Wykonawca musi spełniać wymagania higieniczno-sanitarne w procesie produkcji i obrocie żywnością, zgodnie z ustawą z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (t.j. Dz.U.2019.1252). 11. Dostawy będą realizowane sukcesywnie, w dni robocze od poniedziałku do piątku, w godzinach od 06:30 do 7:30, w miarę zgłaszanych potrzeb, z wyłączeniem przerw działalności stołówki związanych z organizacją roku szkolnego. Zamawiający, każdorazowo w swoim zapotrzebowaniu, określi: asortyment, ilość i termin dostawy, przekazując zamówienie telefonicznie lub pocztą elektroniczną. Zapotrzebowania na poszczególne dostawy będą składane do godz. 15.00 pisemnie lub telefonicznie, z co najmniej jednodniowym wyprzedzeniem. 12. Wykonawca dostarczy świeże produkty, mające odpowiednie terminy przydatności do spożycia. Produkty będą dostarczane nie później, niż w połowie okresu przydatności do spożycia przewidzianego dla danego produktu, z zastrzeżeniem: - jaja konsumpcyjne nie będą starsze niż 7 dni od daty pakowania; - warzywa i owoce świeże cechować się będą regularnym kształtem właściwym dla danej odmiany, będą wolne od szkodników, zanieczyszczeń ziemią, uszkodzeń, oznak wyrastania korzenia w pęd nasienny, brakiem oznak więdnięcia, wyschnięcia czy gnicia i pleśni; O dostępności produktu „sezonowego" z zakresu warzyw i owoców świeżych decyduje obecność produktu w notowaniach Warszawskiego Rolno-Spożywczego Rynku Hurtowego Bronisze. - mięso będzie produktem świeżym z bieżącej produkcji, niefoliowane z terminem przydatności do spożycia nie krótszym niż 5 dni od dostawy. 13. Przy każdorazowej dostawie towaru Wykonawca zobowiązany jest dołączyć handlowy dokument identyfikacyjny oraz uwzględnić ubytek towaru na opakowania np.: sznurki, folie, siatki, plomby. W przypadku zamówienia na część B przedmiotu zamówienia tj. dostawy mięsa Wykonawca gwarantuje, że mięso jest każdorazowo badane, a na żądanie Zamawiającego przedstawi stosowne zaświadczenie właściwego lekarza weterynarii. 14. Wykonawca nieodpłatnie użyczy pojemników, skrzynek itp. przy każdorazowej dostawie towaru do siedziby Zamawiającego na okres do następnej dostawy. 15. Wszystkie objęte zamówieniem produkty muszą być dostarczane w odpowiednich opakowaniach oraz skrzynkach ( materiał opakowaniowy dopuszczony do kontaktu z żywnością). 16. Każdy asortyment produktów musi być dostarczony w oddzielnym pojemniku. Produkty spożywcze powinny być dostarczone w oryginalnych, nienaruszonych opakowaniach, oznakowanych zgodnie z wymaganiami rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 23 grudnia 2014 r. w sprawie znakowania poszczególnych rodzajów środków spożywczych (Dz.U.2015.29). Opakowania produktów spożywczych powinny zawierać takie informacje jak: nazwę produktu, nazwę i adres producenta lub przedsiębiorcy paczkującego środek spożywczy, wykaz i ilość składników lub kategorii składników, zawartość netto w opakowaniu, datę minimalnej trwałości lub termin przydatności do spożycia, warunki przechowywania. Opakowanie powinno być odpowiednie do rodzaju transportu i będzie chroniło towar przed wszystkimi możliwymi czynnikami/warunkami, których można się spodziewać w czasie transportu. Jaja kurze (część A) powinny być dostarczane w odpowiednich tackach przeznaczonych do ich transportu. Przy każdej dostawie jaj konsumpcyjnych oraz mięsa (część A i B) Zamawiający wymaga przedstawienia handlowego dokumentu identyfikacyjnego (HDI) zgodnie z ustawą o produktach pochodzenia zwierzęcego (t.j. Dz.U.2019.824) oraz rozporządzeniem WE 853/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 29 kwietnia 2004 r., ustanawiającego szczególne przepisy dotyczące higieny w odniesieniu do żywności pochodzenia zwierzęcego (Dz. Urz. UE L139 z dnia 30 kwietnia 2004 r.). Jaja konsumpcyjne muszą być oznakowane weterynaryjnym numerem zakładu oraz zdezynfekowane za pomocą promienia ultrafioletowego. 17. Koszty transportu należy zawrzeć w cenie ofertowej Wykonawcy. Wykonawca dostarczy przedmiot zamówienia do siedziby Zamawiającego na własny koszt. Środek transportu musi spełniać obowiązujące wymogi sanitarne dla przewozu artykułów żywnościowych. Rozładunek następuje ze środka transportu do miejsca wskazanego przez pracownika Zamawiającego. Dwa budynki Szkoły Podstawowej Nr 1 im. J. Kusocińskiego w Ożarowie Mazowieckim nie posiadają wind. 18. Osoby wykonujące dostawę muszą legitymować się aktualnym zaświadczeniem lekarskim do celów sanitarno-epidemiologicznych, które okazują na każde żądanie Zamawiającego. 19. Zalecane jest, aby przed złożeniem oferty Wykonawca przeprowadził wizję lokalną na terenie dostaw, po wcześniejszym zgłoszeniu tego zamiaru Zamawiającemu, pod nr telefonu: - Pani Agnieszka Wieliczko – kierownik gospodarczy Szkoły Podstawowej Nr 1 im. J. Kusocińskiego w Ożarowie Mazowieckim - Pani Krystyna Dąbrowska – intendent Szkoły Podstawowej Nr 1 im. J. Kusocińskiego w Ożarowie Mazowieckim tel. kont. (22) 722 10 19
Cpv glowny przedmiot 15800000-6
Szacunkowa wartosc zamowienia calosc 0,00
Data zakonczenia 2020-07-10T00:00:00+02:00
Informacje na temat katalogow Wymagany termin realizacji przedmiotu zamówienia (dotyczy wszystkich części ) : a) rozpoczęcie realizacji przedmiotu umowy nastąpi od daty podpisania umowy b) zakończenie przedmiotu umowy w terminie do dnia 10 lipca 2020 roku
Okreslenie warunkow Zamawiający nie precyzuje tego warunku
Sytuacja finansowa okreslenie warunkow Zamawiający nie precyzuje tego warunku
Zdolnosc techniczna okreslenie warunkow Zamawiający wymaga aby Wykonawca: ( dotyczy cz. A, B, C lub A i/lub B,C zamówienia ) a. wykonał w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - to w tym okresie, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych - min. 2 zamówienia, polegające na dostawie artykułów żywnościowych
Czy zamawiajacy przewiduje wykluczenie 1
Art 24 ust 5 pkt 1 1
Art 24 ust 5 pkt 2 1
Art 24 ust 5 pkt 3 1
Art 24 ust 5 pkt 4 1
Czy oswiadczenie niepodleganiu wykluczenia 1
Wykaz dokumentow zaswiadczen a) Oświadczenie Wykonawcy o braku podstaw do wykluczenia z postępowania składane na podstawie art. 25a ust 1 ustawy Pzp. Dokument ten będzie załącznikiem Nr 2 do oferty. b) odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 5 pkt. 1 ustawy Pzp *Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa - w pkt. 8.3.2 lit. a) SIWZ składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że: - nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości, Jeżeli w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, nie wydaje się dokumentów, o których mowa powyżej, zastępuje się je dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie Wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone przed notariuszem lub przed organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania Wykonawcy lub miejsce zamieszkania tej osoby. Dokumenty, o których mowa w pkt. 8.3.2 lit a) lub zastępujący je dokument, o którym mowa powyżej, powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert. W przypadku wątpliwości co do treści dokumentu złożonego przez Wykonawcę, Zamawiający może zwrócić się do właściwych organów odpowiednio kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących tego dokumentu. Wykonawcy mający siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, składają wymagane przez Zamawiającego dokumenty zgodnie z dyspozycją § 7.1 Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 26 lipca 2016 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia. (Dz.U. z 2016 r. poz.1126) Rozporządzeniem Ministra Przedsiębiorczości i Technologii z dnia 16 października 2018 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia (Dz.U.2018.1993) będą przedstawione w formie oryginału lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez wykonawcę oraz Rozporządzeniem Ministra Rozwoju z dnia 16 grudnia 2019 r. zmieniającym rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia (Dz.U. 2019.2447). c) W terminie 3 dni od zamieszczenia na stronie internetowej Zamawiającego informacji z otwarcia ofert, o której mowa w art. 86 ust. 3 Pzp Wykonawca zobowiązany jest przekazać Zamawiającemu oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 1 pkt. 23 ustawy Pzp. Wraz ze złożeniem oświadczenia, Wykonawca może przedstawić dowody, że powiązania z innym wykonawcą nie prowadzą do zakłócenia konkurencji w postępowaniu o udzielenie zamówienia. Jeśli Wykonawca nie należy do żadnej grupy kapitałowej niniejsze oświadczenie może być złożone razem z ofertą. (załącznik nr 3 do SIWZ)
Zakresie warunkow udzialu a) Oświadczenie Wykonawcy o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu składane na podstawie art. 25a ust. 1 ustawy Pzp Dokument ten będzie załącznikiem Nr 1 do oferty. b) wykaz dostaw wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, potwierdzający: ( przy składaniu oferty na części A i /lub B, C zamówienia) - min. 2 zamówienia, polegające na dostawie artykułów żywnościowych wraz z podaniem przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy te zostały wykonane oraz załączeniem dowodów określających czy dostawy zostały wykonane należycie lub są wykonywane należycie. Dowodami w przypadku zamówień na dostawy są: – referencje, – inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego dostawy były wykonywane, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych są wykonywane, – gdy z uzasadnionych przyczyny o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie wykonawcy - w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie wydane nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
Inne dokumenty niewymienione a) Pełnomocnictwo do podpisania oferty i występowania w imieniu wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia, jeżeli wykonawca nie będzie występował osobiście lub poprzez przedstawiciela upoważnionego w dokumentach rejestrowych. Dokument ten będzie załącznikiem Nr 3 do oferty. b) Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Dokument ten będzie załącznikiem Nr 4 do oferty. c) Dowód wpłacenia wadium: (na część A- 1.000,00 zł, na część B – 2.000,00 zł , na część C – 2.000,00 zł łącznie na część A, B i C – 5.000,00 zł) W przypadku wniesienia wadium przelewem – dowód wpłaty wadium w oryginale lub kopii potwierdzonej za zgodność z oryginałem przez osobę/y podpisujące ofertę, Wykonawca załączy do oferty. W przypadku wniesienia przez Wykonawcę wadium w formie przewidzianej w art. 45 ust. 6 pkt. 2-5 ustawy: - oryginał gwarancji lub poręczenia wykonawca załączy do oferty Dokument gwarancyjny winien jednoznacznie uwzględniać przypadki wskazane w art. 46 ust. 4a i 5 ustawy. Dokument ten będzie załącznikiem Nr 5 do oferty. d) *Zobowiązanie podmiotów, na których zdolnościach technicznych, zawodowych, sytuacji finansowej lub ekonomicznej polega Wykonawca do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia. ( *jeżeli dotyczy ) Dokument ten będzie załącznikiem Nr 6 do oferty. e) Wypełniony/e formularz/e cennika - zestawienia ofertowego kosztów przedmiotu zamówienia poszczególnych części A i/lub B, C sporządzony/e na podstawie zał. Nr 1 do SIWZ Dokument ten będzie załącznikiem Nr 7 do oferty.
Czy wadium 1
Wadium 1. Zamawiający ustala wadium na każdą z części A, B, C w wysokości: część A – 1.000,00 zł (słownie: jeden tysiąc złotych ), część B – 2.000,00 zł (słownie: dwa tysiące złotych ), część C – 2.000,00 zł (słownie: dwa tysiące złotych ), łącznie na część A i/lub B, C – 5.000,00 zł (słownie: pięć tysięcy złotych) 2. Wadium należy wnieść w jednej z form podanych w art. 45 ust. 6 ustawy Pzp. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert. 3. Wadium wnoszone w pieniądzu Wykonawca wpłaca na rachunek w banku: PKO BP S.A. XVIII O/Warszawa; Nr konta: 15 10201185 0000 4602 0019 2351 z adnotacją: ”Wadium SP1.01.2020” część ………. * (należy przypisać właściwą część/części) 4. Za termin wniesienia wadium w formie pieniężnej ( przelewem ) zostanie przyjęty termin uznania rachunku Zamawiającego. 5. Postanowienia pkt. 8 SIWZ odnośnie wadium są dla Wykonawców wiążące. 6. Zwrotu wpłaconego wadium wykonawcom Zamawiający dokona w trybie art. 46 ustawy Pzp. 7. Oferta wykonawcy, który nie wniesie lub wniesie wadium w sposób nieprawidłowy, nie uwzględniając zasad określonych w SIWZ, zostanie odrzucona na podstawie art. 89 ust.1 pkt. 7b ustawy Pzp. 8. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 i 3a, z przyczyn leżących po jego stronie, nie złożył oświadczeń lub dokumentów potwierdzających okoliczności, o których mowa w art. 25 ust. 1, oświadczenia, o którym mowa w art. 25a ust. 1, pełnomocnictw lub nie wyraził zgody na poprawienie omyłki, o której mowa w art. 87 ust. 2 pkt 3, co spowodowało brak możliwości wybrania oferty złożonej przez wykonawcę jako najkorzystniejszej. ( art. 46 ust. 4a ustawy Pzp) Zamawiający zatrzymuje również wadium wraz z odsetkami na podstawie art. 46 ust. 5 ustawy Pzp; tj. jeżeli wykonawca, którego oferta została wybrana: 1. odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie; 2. nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy; 3. zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie wykonawcy. 9. Jeżeli wadium jest wniesione w jednej z form określonych w art. 45 ust. 6 ustawy Pzp, oprócz pieniężnej to wykonawca winien uwzględnić w nim wszystkie zapisy z ustawy Pzp dotyczące zatrzymania e) Dowód wpłacenia wadium: (na część A- 1.000,00 zł, na część B – 2.000,00 zł , na część C – 2.000,00 zł łącznie na część A, B i C – 5.000,00 zł) 10. W przypadku wniesienia wadium przelewem – dowód wpłaty wadium w oryginale lub kopii potwierdzonej za zgodność z oryginałem przez osobę/y podpisujące ofertę, Wykonawca załączy do oferty. W przypadku wniesienia przez Wykonawcę wadium w formie przewidzianej w art. 45 ust. 6 pkt. 2-5 ustawy: - oryginał gwarancji lub poręczenia wykonawca załączy do oferty Dokument gwarancyjny winien jednoznacznie uwzględniać przypadki wskazane w art. 46 ust. 4a i 5 ustawy. Dokument ten będzie załącznikiem Nr 5 do oferty.
Zastosowanie procedury pzp 1
Zmiana umowy 1
Zmiana umowy tekst a) Zamawiający określa następujące warunki, w jakich przewiduje możliwość dokonania zmian zawartej umowy odnośnie wydłużenia terminu realizacji zadania z pkt. 3.1 SIWZ: 1. Z powodu działania siły wyższej, np. wystąpienia zdarzenia losowego wywołanego przez czynniki zewnętrzne, którego nie można było przewidzieć, w szczególności zagrażającego bezpośrednio życiu lub zdrowiu ludzi lub grożącego powstaniem szkody w znacznych rozmiarach. 2. Z przyczyn zależnych od Zamawiającego, których nie mógł przewidzieć w chwili zawarcia umowy. b) Zamawiający informuje, że w przypadku zmiany stawki podatku VAT wynagrodzenie wykonawcy może ulec zmianie o kwotę wynikającą ze zmienionej stawki tego podatku obowiązującej w dacie powstania obowiązku podatkowego w czasie trwania umowy. c) Zamawiający dopuszcza waloryzację cen produktów zawartych w ofercie Wykonawcy w trakcie realizacji umowy, pod niżej opisanym warunkiem. W przypadku wzrostu cen artykułów spożywczych na rynku (według cen hurtowych) tj. minimum o ponad 10%, w stosunku do cen artykułów spożywczych obowiązujących w dniu podpisania umowy lub w dniu ostatniej waloryzacji, wynagrodzenie Wykonawcy na jego pisemny, udokumentowany wniosek, może ulec zwiększeniu maksymalnie o średnioroczny wskaźnik wzrostu cen towarów i usług, publikowany przez GUS za rok poprzedni, tj. rok 2019. d) Wszelkie zmiany do umowy na część A, B, C wprowadzone zostaną na podstawie aneksu do umowy.
IV 6 1 sposob udostepniania 1. Wykonawca może wydzielić w ofercie informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji i zastrzec w odniesieniu do tych informacji, które nie mogą być udostępniane innym uczestnikom postępowania – oznaczając np. klauzulą „POUFNE - Dokument stanowi tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 11 ust. 4 ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (t.j. Dz.U. 2019. 1010)”. Wypełniony formularz (druk) oferty nie może zostać zastrzeżony. ( art. 86 ust 4 ustawy Pzp ) 2. Nie ujawnia się informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (t.j. Dz.U. 2019. 1010), jeżeli wykonawca, nie później niż w terminie składania ofert, zastrzegł, że nie mogą być one udostępniane oraz wykazał, że zastrzeżone informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa. ( w uzasadnionym wypadku zastrzeżenie należy dołączyć do oferty ). Wykonawca nie może zastrzec informacji, o których mowa w art. 86 ust. 4 ustawy Pzp. (Art.8 ust.3 ustawy Pzp )
IV 4 4 data 2020-03-02T00:00:00+01:00
IV 4 4 godzina 11:00
IV 4 4 jezyki polski
IV 4 5 okres 30

Powiązane

Zalacznik czesc nr 1
Zalacznik nazwa Sukcesywna dostawa artykułów żywnościowych dla Szkoły Podstawowej Nr 1 im. J. Kusocińskiego w Ożarowie Mazowieckim dotycząca części: A - Artykułów spożywczych
Zalacznik cpv glowny przedmiot 15800000-6
Szacunkowa wartosc zamowienia zal 0,00
Zalacznik data zakonczenia 2020-07-10T00:00:00+02:00
Zalacznik informacje dodatkowe Wymagany termin realizacji przedmiotu zamówienia (dotyczy wszystkich części ) : a) rozpoczęcie realizacji przedmiotu umowy nastąpi od daty podpisania umowy b) zakończenie przedmiotu umowy w terminie do dnia 10 lipca 2020 roku
Zalacznik krotki opis 1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa artykułów żywnościowych dla Szkoły Podstawowej Nr 1 im. J. Kusocińskiego w Ożarowie Mazowieckim w asortymencie i ilościach ( z zastrzeżeniem pkt. 2.3) podanych w załączniku Nr 1 do SIWZ. Przedmiot zamówienia składa się z trzech części: A , B, C w następującym zakresie: Część A: Artykuły spożywcze Część B: Mięso Część C: Owoce, warzywa, soki 2. Szczegółowy opis zakresu przedmiotu zamówienia dotyczący wszystkich trzech części od A do C, zawarty został w załączniku Nr 1 do SIWZ. 3. Podane w w/w załączniku ilości dostaw są szacunkowym zapotrzebowaniem na okres 4 miesięcy, do zakończenia roku szkolnego 2019/2020. Podane ilości produktów w poszczególnych częściach są szacunkowe i mogą ulec zmniejszeniu (maksymalnie o 30%). Służyć one będą wyłącznie do porównania ofert oraz wybrania oferty najkorzystniejszej, tzn. że nie stanowią ostatecznego rozmiaru zamówienia, w wyniku czego nie mogą stanowić podstaw do zgłaszania roszczeń z tytułu niezrealizowanych dostaw albo podstawy do odmowy realizacji dostaw. Zamawiający nie będzie ponosił ujemnych skutków finansowych spowodowanych zmniejszeniem ilości i wartości dostaw. Zamawiający zastrzega sobie prawo zmian ilościowych dostaw pomiędzy pozycjami w przedmiocie zamówienia. 4. Zamawiający dopuszcza także możliwość zwiększenia zamawianych ilości poszczególnych produktów określonych w Załączniku nr 1 do SIWZ. W związku z powyższym Zamawiający, odnosząc się do zapisu art. 34 ust. 5 ustawy przewiduje możliwość zastosowania prawa opcji. W przypadku gdyby w trakcie realizacji umowy okazało się, że zwiększy się zapotrzebowanie Zamawiającego na dostawy produktów żywnościowych, nie uwzględnione w załączniku Nr 1 do SIWZ, zastrzega się możliwość skorzystania z prawa opcji i zwiększenia dostaw po ryczałtowych cenach jednostkowych brutto jakie Wykonawca określił w swojej ofercie. Dostawa objęta prawem opcji nie może przekroczyć 30% ogólnej wartości kwoty ofertowej brutto przedmiotu zamówienia. 5. Zamawiający dopuszcza waloryzację cen produktów zawartych w ofercie Wykonawcy w trakcie realizacji umowy, pod niżej opisanym warunkiem. W przypadku wzrostu cen artykułów spożywczych na rynku (według cen hurtowych) tj. minimum o ponad 10%, w stosunku do cen artykułów spożywczych obowiązujących w dniu podpisania umowy lub w dniu ostatniej waloryzacji, wynagrodzenie Wykonawcy na jego pisemny, udokumentowany wniosek, może ulec zwiększeniu maksymalnie o średnioroczny wskaźnik wzrostu cen towarów i usług, publikowany przez GUS za rok poprzedni, tj. rok 2019. 6. Zmiana cen na skutek waloryzacji wymaga formy pisemnej pod rygorem nieważności. 7. Przedmiot zamówienia musi spełniać wymagania polskich norm PN lub europejskich norm zharmonizowanych, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 26 lipca 2016 r. w sprawie grupy środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty oraz wymagań jakie musza spełniać środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach (Dz.U.2016.1154) oraz wszelkie inne wymagania wynikające z obowiązujących przepisów i być dopuszczony do obrotu na terenie UE. 8. Każdy produkt winien być wyprodukowany i wprowadzony do obrotu zgodnie z normami systemu HACCP, GMP/GHP. 9. Jakość dostarczanych produktów winna być zgodna z obowiązującymi przepisami oraz atestami dla produktów pierwszego gatunku / klasy. 10. Wykonawca musi spełniać wymagania higieniczno-sanitarne w procesie produkcji i obrocie żywnością, zgodnie z ustawą z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (t.j. Dz.U.2019.1252). 11. Dostawy będą realizowane sukcesywnie, w dni robocze od poniedziałku do piątku, w godzinach od 06:30 do 7:30, w miarę zgłaszanych potrzeb, z wyłączeniem przerw działalności stołówki związanych z organizacją roku szkolnego. Zamawiający, każdorazowo w swoim zapotrzebowaniu, określi: asortyment, ilość i termin dostawy, przekazując zamówienie telefonicznie lub pocztą elektroniczną. Zapotrzebowania na poszczególne dostawy będą składane do godz. 15.00 pisemnie lub telefonicznie, z co najmniej jednodniowym wyprzedzeniem. 12. Wykonawca dostarczy świeże produkty, mające odpowiednie terminy przydatności do spożycia. Produkty będą dostarczane nie później, niż w połowie okresu przydatności do spożycia przewidzianego dla danego produktu, z zastrzeżeniem: - jaja konsumpcyjne nie będą starsze niż 7 dni od daty pakowania; - warzywa i owoce świeże cechować się będą regularnym kształtem właściwym dla danej odmiany, będą wolne od szkodników, zanieczyszczeń ziemią, uszkodzeń, oznak wyrastania korzenia w pęd nasienny, brakiem oznak więdnięcia, wyschnięcia czy gnicia i pleśni; O dostępności produktu „sezonowego" z zakresu warzyw i owoców świeżych decyduje obecność produktu w notowaniach Warszawskiego Rolno-Spożywczego Rynku Hurtowego Bronisze. - mięso będzie produktem świeżym z bieżącej produkcji, niefoliowane z terminem przydatności do spożycia nie krótszym niż 5 dni od dostawy. 13. Przy każdorazowej dostawie towaru Wykonawca zobowiązany jest dołączyć handlowy dokument identyfikacyjny oraz uwzględnić ubytek towaru na opakowania np.: sznurki, folie, siatki, plomby. W przypadku zamówienia na część B przedmiotu zamówienia tj. dostawy mięsa Wykonawca gwarantuje, że mięso jest każdorazowo badane, a na żądanie Zamawiającego przedstawi stosowne zaświadczenie właściwego lekarza weterynarii. 14. Wykonawca nieodpłatnie użyczy pojemników, skrzynek itp. przy każdorazowej dostawie towaru do siedziby Zamawiającego na okres do następnej dostawy. 15. Wszystkie objęte zamówieniem produkty muszą być dostarczane w odpowiednich opakowaniach oraz skrzynkach ( materiał opakowaniowy dopuszczony do kontaktu z żywnością). 16. Każdy asortyment produktów musi być dostarczony w oddzielnym pojemniku. Produkty spożywcze powinny być dostarczone w oryginalnych, nienaruszonych opakowaniach, oznakowanych zgodnie z wymaganiami rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 23 grudnia 2014 r. w sprawie znakowania poszczególnych rodzajów środków spożywczych (Dz.U.2015.29). Opakowania produktów spożywczych powinny zawierać takie informacje jak: nazwę produktu, nazwę i adres producenta lub przedsiębiorcy paczkującego środek spożywczy, wykaz i ilość składników lub kategorii składników, zawartość netto w opakowaniu, datę minimalnej trwałości lub termin przydatności do spożycia, warunki przechowywania. Opakowanie powinno być odpowiednie do rodzaju transportu i będzie chroniło towar przed wszystkimi możliwymi czynnikami/warunkami, których można się spodziewać w czasie transportu. Jaja kurze (część A) powinny być dostarczane w odpowiednich tackach przeznaczonych do ich transportu. Przy każdej dostawie jaj konsumpcyjnych oraz mięsa (część A i B) Zamawiający wymaga przedstawienia handlowego dokumentu identyfikacyjnego (HDI) zgodnie z ustawą o produktach pochodzenia zwierzęcego (t.j. Dz.U.2019.824) oraz rozporządzeniem WE 853/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 29 kwietnia 2004 r., ustanawiającego szczególne przepisy dotyczące higieny w odniesieniu do żywności pochodzenia zwierzęcego (Dz. Urz. UE L139 z dnia 30 kwietnia 2004 r.). Jaja konsumpcyjne muszą być oznakowane weterynaryjnym numerem zakładu oraz zdezynfekowane za pomocą promienia ultrafioletowego. 17. Koszty transportu należy zawrzeć w cenie ofertowej Wykonawcy. Wykonawca dostarczy przedmiot zamówienia do siedziby Zamawiającego na własny koszt. Środek transportu musi spełniać obowiązujące wymogi sanitarne dla przewozu artykułów żywnościowych. Rozładunek następuje ze środka transportu do miejsca wskazanego przez pracownika Zamawiającego. Dwa budynki Szkoły Podstawowej Nr 1 im. J. Kusocińskiego w Ożarowie Mazowieckim nie posiadają wind. 18. Osoby wykonujące dostawę muszą legitymować się aktualnym zaświadczeniem lekarskim do celów sanitarno-epidemiologicznych, które okazują na każde żądanie Zamawiającego. 19. Zalecane jest, aby przed złożeniem oferty Wykonawca przeprowadził wizję lokalną na terenie dostaw, po wcześniejszym zgłoszeniu tego zamiaru Zamawiającemu, pod nr telefonu: - Pani Agnieszka Wieliczko – kierownik gospodarczy Szkoły Podstawowej Nr 1 im. J. Kusocińskiego w Ożarowie Mazowieckim - Pani Krystyna Dąbrowska – intendent Szkoły Podstawowej Nr 1 im. J. Kusocińskiego w Ożarowie Mazowieckim tel. kont. (22) 722 10 19
  
Zalacznik czesc nr 2
Zalacznik nazwa Sukcesywna dostawa artykułów żywnościowych dla Szkoły Podstawowej Nr 1 im. J. Kusocińskiego w Ożarowie Mazowieckim dotycząca części: B - Mięsa
Zalacznik cpv glowny przedmiot 15100000-9
Szacunkowa wartosc zamowienia zal 0,00
Zalacznik data zakonczenia 2020-07-10T00:00:00+02:00
Zalacznik informacje dodatkowe Wymagany termin realizacji przedmiotu zamówienia (dotyczy wszystkich części ) : a) rozpoczęcie realizacji przedmiotu umowy nastąpi od daty podpisania umowy b) zakończenie przedmiotu umowy w terminie do dnia 10 lipca 2020 roku
Zalacznik krotki opis 1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa artykułów żywnościowych dla Szkoły Podstawowej Nr 1 im. J. Kusocińskiego w Ożarowie Mazowieckim w asortymencie i ilościach ( z zastrzeżeniem pkt. 2.3) podanych w załączniku Nr 1 do SIWZ. Przedmiot zamówienia składa się z trzech części: A , B, C w następującym zakresie: Część A: Artykuły spożywcze Część B: Mięso Część C: Owoce, warzywa, soki 2. Szczegółowy opis zakresu przedmiotu zamówienia dotyczący wszystkich trzech części od A do C, zawarty został w załączniku Nr 1 do SIWZ. 3. Podane w w/w załączniku ilości dostaw są szacunkowym zapotrzebowaniem na okres 4 miesięcy, do zakończenia roku szkolnego 2019/2020. Podane ilości produktów w poszczególnych częściach są szacunkowe i mogą ulec zmniejszeniu (maksymalnie o 30%). Służyć one będą wyłącznie do porównania ofert oraz wybrania oferty najkorzystniejszej, tzn. że nie stanowią ostatecznego rozmiaru zamówienia, w wyniku czego nie mogą stanowić podstaw do zgłaszania roszczeń z tytułu niezrealizowanych dostaw albo podstawy do odmowy realizacji dostaw. Zamawiający nie będzie ponosił ujemnych skutków finansowych spowodowanych zmniejszeniem ilości i wartości dostaw. Zamawiający zastrzega sobie prawo zmian ilościowych dostaw pomiędzy pozycjami w przedmiocie zamówienia. 4. Zamawiający dopuszcza także możliwość zwiększenia zamawianych ilości poszczególnych produktów określonych w Załączniku nr 1 do SIWZ. W związku z powyższym Zamawiający, odnosząc się do zapisu art. 34 ust. 5 ustawy przewiduje możliwość zastosowania prawa opcji. W przypadku gdyby w trakcie realizacji umowy okazało się, że zwiększy się zapotrzebowanie Zamawiającego na dostawy produktów żywnościowych, nie uwzględnione w załączniku Nr 1 do SIWZ, zastrzega się możliwość skorzystania z prawa opcji i zwiększenia dostaw po ryczałtowych cenach jednostkowych brutto jakie Wykonawca określił w swojej ofercie. Dostawa objęta prawem opcji nie może przekroczyć 30% ogólnej wartości kwoty ofertowej brutto przedmiotu zamówienia. 5. Zamawiający dopuszcza waloryzację cen produktów zawartych w ofercie Wykonawcy w trakcie realizacji umowy, pod niżej opisanym warunkiem. W przypadku wzrostu cen artykułów spożywczych na rynku (według cen hurtowych) tj. minimum o ponad 10%, w stosunku do cen artykułów spożywczych obowiązujących w dniu podpisania umowy lub w dniu ostatniej waloryzacji, wynagrodzenie Wykonawcy na jego pisemny, udokumentowany wniosek, może ulec zwiększeniu maksymalnie o średnioroczny wskaźnik wzrostu cen towarów i usług, publikowany przez GUS za rok poprzedni, tj. rok 2019. 6. Zmiana cen na skutek waloryzacji wymaga formy pisemnej pod rygorem nieważności. 7. Przedmiot zamówienia musi spełniać wymagania polskich norm PN lub europejskich norm zharmonizowanych, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 26 lipca 2016 r. w sprawie grupy środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty oraz wymagań jakie musza spełniać środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach (Dz.U.2016.1154) oraz wszelkie inne wymagania wynikające z obowiązujących przepisów i być dopuszczony do obrotu na terenie UE. 8. Każdy produkt winien być wyprodukowany i wprowadzony do obrotu zgodnie z normami systemu HACCP, GMP/GHP. 9. Jakość dostarczanych produktów winna być zgodna z obowiązującymi przepisami oraz atestami dla produktów pierwszego gatunku / klasy. 10. Wykonawca musi spełniać wymagania higieniczno-sanitarne w procesie produkcji i obrocie żywnością, zgodnie z ustawą z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (t.j. Dz.U.2019.1252). 11. Dostawy będą realizowane sukcesywnie, w dni robocze od poniedziałku do piątku, w godzinach od 06:30 do 7:30, w miarę zgłaszanych potrzeb, z wyłączeniem przerw działalności stołówki związanych z organizacją roku szkolnego. Zamawiający, każdorazowo w swoim zapotrzebowaniu, określi: asortyment, ilość i termin dostawy, przekazując zamówienie telefonicznie lub pocztą elektroniczną. Zapotrzebowania na poszczególne dostawy będą składane do godz. 15.00 pisemnie lub telefonicznie, z co najmniej jednodniowym wyprzedzeniem. 12. Wykonawca dostarczy świeże produkty, mające odpowiednie terminy przydatności do spożycia. Produkty będą dostarczane nie później, niż w połowie okresu przydatności do spożycia przewidzianego dla danego produktu, z zastrzeżeniem: - jaja konsumpcyjne nie będą starsze niż 7 dni od daty pakowania; - warzywa i owoce świeże cechować się będą regularnym kształtem właściwym dla danej odmiany, będą wolne od szkodników, zanieczyszczeń ziemią, uszkodzeń, oznak wyrastania korzenia w pęd nasienny, brakiem oznak więdnięcia, wyschnięcia czy gnicia i pleśni; O dostępności produktu „sezonowego" z zakresu warzyw i owoców świeżych decyduje obecność produktu w notowaniach Warszawskiego Rolno-Spożywczego Rynku Hurtowego Bronisze. - mięso będzie produktem świeżym z bieżącej produkcji, niefoliowane z terminem przydatności do spożycia nie krótszym niż 5 dni od dostawy. 13. Przy każdorazowej dostawie towaru Wykonawca zobowiązany jest dołączyć handlowy dokument identyfikacyjny oraz uwzględnić ubytek towaru na opakowania np.: sznurki, folie, siatki, plomby. W przypadku zamówienia na część B przedmiotu zamówienia tj. dostawy mięsa Wykonawca gwarantuje, że mięso jest każdorazowo badane, a na żądanie Zamawiającego przedstawi stosowne zaświadczenie właściwego lekarza weterynarii. 14. Wykonawca nieodpłatnie użyczy pojemników, skrzynek itp. przy każdorazowej dostawie towaru do siedziby Zamawiającego na okres do następnej dostawy. 15. Wszystkie objęte zamówieniem produkty muszą być dostarczane w odpowiednich opakowaniach oraz skrzynkach ( materiał opakowaniowy dopuszczony do kontaktu z żywnością). 16. Każdy asortyment produktów musi być dostarczony w oddzielnym pojemniku. Produkty spożywcze powinny być dostarczone w oryginalnych, nienaruszonych opakowaniach, oznakowanych zgodnie z wymaganiami rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 23 grudnia 2014 r. w sprawie znakowania poszczególnych rodzajów środków spożywczych (Dz.U.2015.29). Opakowania produktów spożywczych powinny zawierać takie informacje jak: nazwę produktu, nazwę i adres producenta lub przedsiębiorcy paczkującego środek spożywczy, wykaz i ilość składników lub kategorii składników, zawartość netto w opakowaniu, datę minimalnej trwałości lub termin przydatności do spożycia, warunki przechowywania. Opakowanie powinno być odpowiednie do rodzaju transportu i będzie chroniło towar przed wszystkimi możliwymi czynnikami/warunkami, których można się spodziewać w czasie transportu. Jaja kurze (część A) powinny być dostarczane w odpowiednich tackach przeznaczonych do ich transportu. Przy każdej dostawie jaj konsumpcyjnych oraz mięsa (część A i B) Zamawiający wymaga przedstawienia handlowego dokumentu identyfikacyjnego (HDI) zgodnie z ustawą o produktach pochodzenia zwierzęcego (t.j. Dz.U.2019.824) oraz rozporządzeniem WE 853/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 29 kwietnia 2004 r., ustanawiającego szczególne przepisy dotyczące higieny w odniesieniu do żywności pochodzenia zwierzęcego (Dz. Urz. UE L139 z dnia 30 kwietnia 2004 r.). Jaja konsumpcyjne muszą być oznakowane weterynaryjnym numerem zakładu oraz zdezynfekowane za pomocą promienia ultrafioletowego. 17. Koszty transportu należy zawrzeć w cenie ofertowej Wykonawcy. Wykonawca dostarczy przedmiot zamówienia do siedziby Zamawiającego na własny koszt. Środek transportu musi spełniać obowiązujące wymogi sanitarne dla przewozu artykułów żywnościowych. Rozładunek następuje ze środka transportu do miejsca wskazanego przez pracownika Zamawiającego. Dwa budynki Szkoły Podstawowej Nr 1 im. J. Kusocińskiego w Ożarowie Mazowieckim nie posiadają wind. 18. Osoby wykonujące dostawę muszą legitymować się aktualnym zaświadczeniem lekarskim do celów sanitarno-epidemiologicznych, które okazują na każde żądanie Zamawiającego. 19. Zalecane jest, aby przed złożeniem oferty Wykonawca przeprowadził wizję lokalną na terenie dostaw, po wcześniejszym zgłoszeniu tego zamiaru Zamawiającemu, pod nr telefonu: - Pani Agnieszka Wieliczko – kierownik gospodarczy Szkoły Podstawowej Nr 1 im. J. Kusocińskiego w Ożarowie Mazowieckim - Pani Krystyna Dąbrowska – intendent Szkoły Podstawowej Nr 1 im. J. Kusocińskiego w Ożarowie Mazowieckim tel. kont. (22) 722 10 19
  
Zalacznik czesc nr 3
Zalacznik nazwa Sukcesywna dostawa artykułów żywnościowych dla Szkoły Podstawowej Nr 1 im. J. Kusocińskiego w Ożarowie Mazowieckim dotycząca części: C - Owoców, warzyw, soków
Zalacznik cpv glowny przedmiot 15300000-1
Szacunkowa wartosc zamowienia zal 0,00
Zalacznik data zakonczenia 2020-07-10T00:00:00+02:00
Zalacznik informacje dodatkowe Wymagany termin realizacji przedmiotu zamówienia (dotyczy wszystkich części ) : a) rozpoczęcie realizacji przedmiotu umowy nastąpi od daty podpisania umowy b) zakończenie przedmiotu umowy w terminie do dnia 10 lipca 2020 roku
Zalacznik krotki opis 1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa artykułów żywnościowych dla Szkoły Podstawowej Nr 1 im. J. Kusocińskiego w Ożarowie Mazowieckim w asortymencie i ilościach ( z zastrzeżeniem pkt. 2.3) podanych w załączniku Nr 1 do SIWZ. Przedmiot zamówienia składa się z trzech części: A , B, C w następującym zakresie: Część A: Artykuły spożywcze Część B: Mięso Część C: Owoce, warzywa, soki 2. Szczegółowy opis zakresu przedmiotu zamówienia dotyczący wszystkich trzech części od A do C, zawarty został w załączniku Nr 1 do SIWZ. 3. Podane w w/w załączniku ilości dostaw są szacunkowym zapotrzebowaniem na okres 4 miesięcy, do zakończenia roku szkolnego 2019/2020. Podane ilości produktów w poszczególnych częściach są szacunkowe i mogą ulec zmniejszeniu (maksymalnie o 30%). Służyć one będą wyłącznie do porównania ofert oraz wybrania oferty najkorzystniejszej, tzn. że nie stanowią ostatecznego rozmiaru zamówienia, w wyniku czego nie mogą stanowić podstaw do zgłaszania roszczeń z tytułu niezrealizowanych dostaw albo podstawy do odmowy realizacji dostaw. Zamawiający nie będzie ponosił ujemnych skutków finansowych spowodowanych zmniejszeniem ilości i wartości dostaw. Zamawiający zastrzega sobie prawo zmian ilościowych dostaw pomiędzy pozycjami w przedmiocie zamówienia. 4. Zamawiający dopuszcza także możliwość zwiększenia zamawianych ilości poszczególnych produktów określonych w Załączniku nr 1 do SIWZ. W związku z powyższym Zamawiający, odnosząc się do zapisu art. 34 ust. 5 ustawy przewiduje możliwość zastosowania prawa opcji. W przypadku gdyby w trakcie realizacji umowy okazało się, że zwiększy się zapotrzebowanie Zamawiającego na dostawy produktów żywnościowych, nie uwzględnione w załączniku Nr 1 do SIWZ, zastrzega się możliwość skorzystania z prawa opcji i zwiększenia dostaw po ryczałtowych cenach jednostkowych brutto jakie Wykonawca określił w swojej ofercie. Dostawa objęta prawem opcji nie może przekroczyć 30% ogólnej wartości kwoty ofertowej brutto przedmiotu zamówienia. 5. Zamawiający dopuszcza waloryzację cen produktów zawartych w ofercie Wykonawcy w trakcie realizacji umowy, pod niżej opisanym warunkiem. W przypadku wzrostu cen artykułów spożywczych na rynku (według cen hurtowych) tj. minimum o ponad 10%, w stosunku do cen artykułów spożywczych obowiązujących w dniu podpisania umowy lub w dniu ostatniej waloryzacji, wynagrodzenie Wykonawcy na jego pisemny, udokumentowany wniosek, może ulec zwiększeniu maksymalnie o średnioroczny wskaźnik wzrostu cen towarów i usług, publikowany przez GUS za rok poprzedni, tj. rok 2019. 6. Zmiana cen na skutek waloryzacji wymaga formy pisemnej pod rygorem nieważności. 7. Przedmiot zamówienia musi spełniać wymagania polskich norm PN lub europejskich norm zharmonizowanych, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 26 lipca 2016 r. w sprawie grupy środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty oraz wymagań jakie musza spełniać środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach (Dz.U.2016.1154) oraz wszelkie inne wymagania wynikające z obowiązujących przepisów i być dopuszczony do obrotu na terenie UE. 8. Każdy produkt winien być wyprodukowany i wprowadzony do obrotu zgodnie z normami systemu HACCP, GMP/GHP. 9. Jakość dostarczanych produktów winna być zgodna z obowiązującymi przepisami oraz atestami dla produktów pierwszego gatunku / klasy. 10. Wykonawca musi spełniać wymagania higieniczno-sanitarne w procesie produkcji i obrocie żywnością, zgodnie z ustawą z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (t.j. Dz.U.2019.1252). 11. Dostawy będą realizowane sukcesywnie, w dni robocze od poniedziałku do piątku, w godzinach od 06:30 do 7:30, w miarę zgłaszanych potrzeb, z wyłączeniem przerw działalności stołówki związanych z organizacją roku szkolnego. Zamawiający, każdorazowo w swoim zapotrzebowaniu, określi: asortyment, ilość i termin dostawy, przekazując zamówienie telefonicznie lub pocztą elektroniczną. Zapotrzebowania na poszczególne dostawy będą składane do godz. 15.00 pisemnie lub telefonicznie, z co najmniej jednodniowym wyprzedzeniem. 12. Wykonawca dostarczy świeże produkty, mające odpowiednie terminy przydatności do spożycia. Produkty będą dostarczane nie później, niż w połowie okresu przydatności do spożycia przewidzianego dla danego produktu, z zastrzeżeniem: - jaja konsumpcyjne nie będą starsze niż 7 dni od daty pakowania; - warzywa i owoce świeże cechować się będą regularnym kształtem właściwym dla danej odmiany, będą wolne od szkodników, zanieczyszczeń ziemią, uszkodzeń, oznak wyrastania korzenia w pęd nasienny, brakiem oznak więdnięcia, wyschnięcia czy gnicia i pleśni; O dostępności produktu „sezonowego" z zakresu warzyw i owoców świeżych decyduje obecność produktu w notowaniach Warszawskiego Rolno-Spożywczego Rynku Hurtowego Bronisze. - mięso będzie produktem świeżym z bieżącej produkcji, niefoliowane z terminem przydatności do spożycia nie krótszym niż 5 dni od dostawy. 13. Przy każdorazowej dostawie towaru Wykonawca zobowiązany jest dołączyć handlowy dokument identyfikacyjny oraz uwzględnić ubytek towaru na opakowania np.: sznurki, folie, siatki, plomby. W przypadku zamówienia na część B przedmiotu zamówienia tj. dostawy mięsa Wykonawca gwarantuje, że mięso jest każdorazowo badane, a na żądanie Zamawiającego przedstawi stosowne zaświadczenie właściwego lekarza weterynarii. 14. Wykonawca nieodpłatnie użyczy pojemników, skrzynek itp. przy każdorazowej dostawie towaru do siedziby Zamawiającego na okres do następnej dostawy. 15. Wszystkie objęte zamówieniem produkty muszą być dostarczane w odpowiednich opakowaniach oraz skrzynkach ( materiał opakowaniowy dopuszczony do kontaktu z żywnością). 16. Każdy asortyment produktów musi być dostarczony w oddzielnym pojemniku. Produkty spożywcze powinny być dostarczone w oryginalnych, nienaruszonych opakowaniach, oznakowanych zgodnie z wymaganiami rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 23 grudnia 2014 r. w sprawie znakowania poszczególnych rodzajów środków spożywczych (Dz.U.2015.29). Opakowania produktów spożywczych powinny zawierać takie informacje jak: nazwę produktu, nazwę i adres producenta lub przedsiębiorcy paczkującego środek spożywczy, wykaz i ilość składników lub kategorii składników, zawartość netto w opakowaniu, datę minimalnej trwałości lub termin przydatności do spożycia, warunki przechowywania. Opakowanie powinno być odpowiednie do rodzaju transportu i będzie chroniło towar przed wszystkimi możliwymi czynnikami/warunkami, których można się spodziewać w czasie transportu. Jaja kurze (część A) powinny być dostarczane w odpowiednich tackach przeznaczonych do ich transportu. Przy każdej dostawie jaj konsumpcyjnych oraz mięsa (część A i B) Zamawiający wymaga przedstawienia handlowego dokumentu identyfikacyjnego (HDI) zgodnie z ustawą o produktach pochodzenia zwierzęcego (t.j. Dz.U.2019.824) oraz rozporządzeniem WE 853/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 29 kwietnia 2004 r., ustanawiającego szczególne przepisy dotyczące higieny w odniesieniu do żywności pochodzenia zwierzęcego (Dz. Urz. UE L139 z dnia 30 kwietnia 2004 r.). Jaja konsumpcyjne muszą być oznakowane weterynaryjnym numerem zakładu oraz zdezynfekowane za pomocą promienia ultrafioletowego. 17. Koszty transportu należy zawrzeć w cenie ofertowej Wykonawcy. Wykonawca dostarczy przedmiot zamówienia do siedziby Zamawiającego na własny koszt. Środek transportu musi spełniać obowiązujące wymogi sanitarne dla przewozu artykułów żywnościowych. Rozładunek następuje ze środka transportu do miejsca wskazanego przez pracownika Zamawiającego. Dwa budynki Szkoły Podstawowej Nr 1 im. J. Kusocińskiego w Ożarowie Mazowieckim nie posiadają wind. 18. Osoby wykonujące dostawę muszą legitymować się aktualnym zaświadczeniem lekarskim do celów sanitarno-epidemiologicznych, które okazują na każde żądanie Zamawiającego. 19. Zalecane jest, aby przed złożeniem oferty Wykonawca przeprowadził wizję lokalną na terenie dostaw, po wcześniejszym zgłoszeniu tego zamiaru Zamawiającemu, pod nr telefonu: - Pani Agnieszka Wieliczko – kierownik gospodarczy Szkoły Podstawowej Nr 1 im. J. Kusocińskiego w Ożarowie Mazowieckim - Pani Krystyna Dąbrowska – intendent Szkoły Podstawowej Nr 1 im. J. Kusocińskiego w Ożarowie Mazowieckim tel. kont. (22) 722 10 19
  

Criterion

Kryteria cena
Znaczenie 100,00
  
Repozytorium wiedzy Urzędu Zamówień Publicznych  

Niezbędnik każdego uczestnika postępowania przetargowego - zebrane w jednym miejscu wszystkie najważniejsze dokumenty prawne...

Gwarancja ceny artykułów biurowych - pętla na szyi?  

W postępowaniach przetargowych podanie najniższej ceny jest w dalszym ciągu głównym, a często jedynym kryterium...

Nowa linia długopisów SCHNEIDER Slider Xite, XB  

Długopisy SCHNEIDER Slider Xite, XB wyposażone w wymienny wkład Slider 710 XB to idealne narzędzie do codziennej pracy w...

przetargibiurowe.pl  (+48) 600 092 062

Godziny pracy:  Biuro, live chat: 800 - 1700  Wsparcie online: 24h

Michał Troc Biuro obsługi klienta  

Szanowni Klienci! Drodzy Państwo!

Dbamy o Twoją prywatność

Zanim klikniesz „Przejdź do serwisu”, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez nas i naszych zaufanych partnerów oraz przekazujemy informacje o naszej polityce prywatności w tym o tzw. cookies. Klikając „Przejdź do serwisu”, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres.

Zgoda

Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez nas i naszych zaufanych partnerów, Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty), w tym na umieszczanie tzw. cookies na Twoich urządzeniach i ich odczytywanie, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu”.

Jeśli nie chcesz wyrazić zgody lub ograniczyć jej zakres, kliknij „Szczegóły”, gdzie znajdziesz wszelkie informacje o tym jak to zrobić . Te same informacje znajdziesz także na podstronie z naszą polityką prywatności obowiązującą od 25 maja 2018.

W przypadku użytkowników zalogowanych, ważna jest Państwa wcześniejsza zgoda której udzieliliście podczas zakładania konta. Każda Państwa zgoda jest dobrowolna i można ją w dowolnym momencie wycofać.

Polityka prywatności (rozwiń) Klauzula Informacyjna (rozwiń) Lista Zaufanych Partnerów (rozwiń)