Sukcesywna dostawa wraz z rozładunkiem i wniesieniem artykułów spożywczych oraz cateringowych-jednorazowych dla Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu

Publication date 2018-03-13
End date 2018-03-21 00:00:00
Instytucja Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
Miejscowość Poznań
Województwo wielkopolskie
Branża
  • Produkty ziemniaczane

Szczegóły

Numer ogłoszenia 530771-N-2018
Document type ZP-400
Cpv code 153123104
Adres strony internetowej siwz
BZP Zobacz

Przedmiot zamówienia

5.1 Przedmiotem zamówienia jest zakup i sukcesywna dostawa wraz z rozładunkiem i wniesieniem (w miejsce wskazane przez Zamawiającego) artykułów spożywczych oraz cateringowych-jednorazowych w terminie od dnia 01 kwietnia bieżącego roku do 31 grudnia 2018 roku, stosownie do wyczerpania maksymalnej kwoty zamówienia dla Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.
5.2 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, jego wielkość i asortyment zawarty jest
w formularzu cenowym – załączniku nr 5 do SIWZ.
5.3 Poszczególne dostawy będą każdorazowo potwierdzane drogą telefoniczną, mailową lub za pomocą faxu przez pracownika Działu Zaopatrzenia odrębnym zamówieniem, zgodnie z bieżącymi potrzebami Zamawiającego.
5.4 Wykonawca zobowiązany jest realizować dostawy transportem własnym, na swój koszt i ryzyko.
5.5 Ilości wymienione w załączniku nr 5 do SIWZ są szacunkowe i mogą ulec zmianom w zależności od bieżących potrzeb Zamawiającego. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zamówienia mniejszej ilości towaru lub rezygnacji z niektórych produktów.
5.6 Zamawiający zastrzega sobie prawo dokonywania przesunięć ilościowych między pozycjami zawartymi
w załączniku nr 5 do SIWZ. Zamawiający podkreśla jednak, że wartość zawartej, na podstawie niniejszego postępowania, umowy pozostaje taka sama.
5.7 Dostarczane w ramach zapotrzebowań bieżących produkty spożywcze powinny spełniać odpowiednie wymogi jakościowe, określone w obowiązujących przepisach prawa regulujących jakość produktów spożywczych. W przypadku uznania przez Zamawiającego, że oferowany produkt nie spełnia wymagań zawartych w opisie przedmiotu zamówienia, oferta Wykonawcy zostanie odrzucona jako nie spełniająca wymagań zawartych w SIWZ.
5.8 Wykonawca zobowiązuje się do dostarczania produktów świeżych, pełnowartościowych oraz należytej, pierwszej jakości, wolnych od wad.
5.9 Wykonawca zobowiązany jest do dostarczania produktów spożywczych w oryginalnych opakowaniach, oznakowanych nazwą (logo) producenta i terminem przydatności do spożycia.
5.10 W dacie faktycznego dostarczenia danego produktu Zamawiającemu, pozostały (do wykorzystania) okres przydatności do spożycia nie może być krótszy aniżeli ¾ okresu pomiędzy datą jego wyprodukowania,
a wskazaną na produkcie datą końcową przydatności do spożycia. Za datę końcową przydatności do spożycia będzie się również uważać datę opisaną jako „najlepiej spożyć (należy spożyć do) …….”.
5.11 Zamawiający zastrzega sobie prawo do dokonania, w czasie przez siebie wyznaczonym, kontroli prawidłowości wykonywania przedmiotu umowy przez Wykonawcę, w szczególności w zakresie transportu artykułów, sposobu pakowania i stanu opakowania odpowiedniego dla danego artykułu spożywczego z etykietą zawierającą: nazwę handlową artykułu, ilość sztuk w opakowaniu, nazwę i adres producenta oraz datę produkcji i datę przydatności do spożycia.
5.12 Wykonawca ponosi całkowitą odpowiedzialność za dostawę towaru i zobowiązany jest należycie zabezpieczyć towar na czas przewozu.
5.13 Wykonawca jest zobowiązany do zapewnienia właściwego transportu przedmiotu zamówienia w sposób nie oddziałujący negatywnie na przydatność do spożycia artykułów oraz ich walory użytkowe, odżywcze, smakowe i jakościowe.
5.14 W przypadku stwierdzonych wad jakościowych lub w przypadku dostarczenia przedmiotu zamówienia innego niż był zatwierdzony przez Zamawiającego, poinformuje on Wykonawcę o stwierdzonej wadliwości, wstrzymując jednocześnie zapłatę za zakwestionowany towar i uruchomi postępowanie reklamacyjne.
5.15 Termin na złożenie reklamacji wynosi 2 dni robocze od dnia otrzymania przedmiotu zamówienia.
5.16 Po stwierdzeniu zasadności reklamacji Wykonawca zobowiązany jest dokonać wymiany towaru na wolny od wad, na własny koszt na przedmiot zamówienia opisany w Załączniku nr 5 do SIWZ,
w terminie nie dłuższym niż wskazany w ofercie czas reakcji od dnia złożenia reklamacji.
5.17 Zamawiający zastrzega sobie prawo do odmowy przyjęcia przedmiotu zamówienia dostarczonego
w sposób niewłaściwy, w uszkodzonym opakowaniu lub w przypadku gdy uszkodzony jest przedmiot zamówienia lub gdy przedmiot zamówienia i jego jakość są niezgodne z opisem zawartym w umowie oraz gdy jego wygląd, zapach, konsystencja budzą uzasadnione podejrzenia co do jakości bądź przydatności do spożycia. W takim wypadku osoba upoważniona w imieniu Zamawiającego do odbioru zamówienia sporządza stosowną notatkę, lub adnotację na dokumencie dostawy, wskazując przyczynę odmowy przyjęcia zamówienia, zaś Wykonawca ma obowiązek w terminie ofertowym w określonym w godzinach roboczych od dnia sporządzenia notatki/adnotacji dostarczyć w sposób właściwy zamówienie,
w nieuszkodzonym opakowaniu lub wolny od wad przedmiot zamówienia.
5.18 W sytuacji, gdy Wykonawca nie jest w stanie dostarczyć w wyznaczonym terminie produktu zgodnego
z opisem zawartym w Załączniku nr … do SIWZ lub jego właściwego odpowiednika, Zamawiający ma prawo do nabycia towaru poza obowiązującą umową i obciążenia kosztami zakupu Wykonawcę.
Jeśli w załączniku nr 5 do SIWZ Zamawiający wskazuje na znaki towarowe lub pochodzenie produktów spożywczych oznacza to, iż dopuszcza zaoferowanie produktów równoważnych, które będą tożsame lub nie gorsze pod względem jakościowym, smakowym i użytkowym od wymienionego przez Zamawiającego z nazwy asortymentu. Zaproponowane przez Wykonawcę produkty równoważne muszą spełniać wymagania określone w załączniku nr … do SIWZ. W przypadku zaproponowania produktów równoważnych, Wykonawca zobowiązany jest wykazać, że oferowane przez niego produkty spełniają wymagania określone przez Zamawiającego, jak również podać nazwę producenta i nazwę handlową produktu oraz opisać produkty równoważne wraz z podaniem walorów potwierdzających ich równoważność.
5.19 Zamawiający ze względu na planowany system wewnętrznej dystrybucji przedmiotu zamówienia wymaga, aby Wykonawca - na wezwanie Zamawiającego - w terminie 2 tygodni od daty zawarcia umowy dostarczył do Działu Zamówień Publicznych lub Działu Zaopatrzenia UEP:
• fotografie wszystkich artykułów spożywczych i cateringowych jednorazowych lub ich opakowań/ opakowań. Przedstawione na fotografiach produkty muszą być takie same jak dostarczane w ramach realizacji umowy. Pliki zawierające fotografie musza być nazwane oznaczeniami oferowanego artykułu (zgodnie z kolumną „L.p.” z oferty). Fotografie muszą być przekazane w postaci elektronicznej – na płycie CD/DVD w formacie JPEG w rozmiarze nie mniejszym niż 200 x 200 pkt o nazwach z formularza cenowego. W przypadku zmiany przez producenta wyglądu opakowania w trakcie obowiązywania umowy, Wykonawca ma obowiązek dostarczyć uaktualnione zdjęcie nie później niż 2 dni przed dokonaniem dostawy artykułów w nowych opakowaniach. Niedostarczenie aktualnych zdjęć lub niedostarczenie w powyższym terminie może skutkować nie przyjęciem dostawy.
• wykaz artykułów, sporządzony wg wymagań określonych w nw. Tabeli, w formie elektronicznej na płycie CD/DVD i drukowanej w formacie .xls lub .csv:

L.p.
(zgodnie z formularzem cenowym) Nazwa pliku ze zdjęciem
(np. 1.jpg) Oznaczenie artykułu
(Kod zastosowany przez producenta) Pełna nazwa oferowanego artykułu
(stosowana przez dostawcę w okresie realizacji zamówienia) Kod kreskowy (liczbą)
(jeżeli kod kreskowy nie występuje wpisać „brak kodu kreskowego”)
Jednostka miary
np. opakowanie (20 szt.), ark., szt. Ilość całkowita Cena netto Wartość Stawka VAT [%]
(w przypadku zwolnienia z podatku VAT wpisać „zw”) Pełna nazwa producenta oferowanego artykułu Sposób pakowania
(wielkość opakowań zbiorczych
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12


6. TERMIN WYKONANIA ZAMÓWIENIA
Od dnia zrealizowania aktualnie obowiązującej umowy albo od 01 kwietnia bieżącego roku do 31 grudnia 2018 roku, stosownie do wyczerpania maksymalnej kwoty zamówienia.
Dostawy winny być realizowane w terminie max 3 dni roboczych (średnio 3 razy w tygodniu) od telefonicznego, przesłanego za pomocą poczty elektronicznej (imienna skrzynka mailowa) lub pisemnego – dostarczonego Wykonawcy w oryginale bądź wysłanego faksem – zgłoszenia zapotrzebowania bieżącego, dokonanego przez osobę uprawnioną tj. pracownika Działu Zaopatrzenia UEP. Osoby uprawnione do składania dyspozycji wymienione zostały w treści umowy. Wybór formy zgłaszania należy do Zamawiającego. Jako dni robocze Zamawiający przyjmuje: poniedziałek – piątek w godzinach 8:00-15:00

Termin trwania umowy może ulec:
1) skróceniu – w razie wyczerpania kwot wskazanych odpowiednio w § 5 ust. 1 projektu umowy;
2) przedłużeniu – w przypadku, gdy do końca terminu obowiązywania umowy nie zostanie wyczerpana kwota wskazana w § 5 ust. 1 projektu umowy; w takim wypadku Strony, na żądanie Zamawiającego, zawrą aneks przedłużający obowiązywanie Umowy, nie więcej niż o 6 dodatkowych miesięcy.

7. WYKLUCZENIE – WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy:
7.1.Nie podlegają wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 24 ust 1 pkt 12-23, ust 5 pkt 1,2,4 i 8 ustawy Pzp.
7.2. Spełniają warunki udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ustawy Pzp dotyczące:
7.2.1.Kompetencji lub uprawnień do przeprowadzenia określonej działalności zawodowej – nie mają zastosowanie (Zamawiający w tym zakresie nie wprowadza żadnych ograniczeń).
7.2.2.Sytuacji ekonomicznej lub finansowej - nie mają zastosowania (Zamawiający w tym zakresie nie wprowadza żadnych ograniczeń).
7.2.3.Zdolności technicznej lub zawodowej – nie mają zastosowanie (Zamawiający w tym zakresie nie wprowadza żadnych ograniczeń).
7.3. Wykonawca może w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, w stosownych sytuacjach oraz w odniesieniu do konkretnego zamówienia, lub jego części, polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych lub sytuacji finansowej lub ekonomicznej innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nim stosunków prawnych. Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji innych podmiotów, musi udowodnić zamawiającemu, że realizując zamówienie będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów, w szczególności przedstawiając zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia. W takim przypadku Wykonawca jest zobowiązany dołączyć do oferty stosowne oświadczenie/deklarację podmiotu udostępniającego swoje zasoby.
UWAGA:
1. W odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia, Wykonawcy mogą polegać na zdolnościach innych podmiotów, jeśli podmioty te zrealizują roboty budowlane lub usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane. W związku z powyższym Wykonawca korzystający z zasobów innego podmiotu winien przy składaniu oferty zwrócić uwagę na treść oświadczenia składanego w ofercie w zakresie swoich zamiarów co do podwykonawstwa (kto będzie podwykonawcą i w jakim zakresie) – pkt 11.7 SIWZ + formularz oferty (załącznik nr 1 do SIWZ).
2. Wykonawca, który polega na sytuacji finansowej lub ekonomicznej innych podmiotów, odpowiada solidarnie z podmiotem, który zobowiązał się do udostępnienia zasobów, za szkodę poniesioną przez Zamawiającego powstałą wskutek nieudostępnienia tych zasobów, chyba że za nieudostępnienie zasobów nie ponosi winy. W związku z powyższym integralną częścią oferty jest zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, które to zobowiązanie będzie także załącznikiem do zawartej z wykonawcą umowy.
7.4. Wykonawca, który polega na sytuacji finansowej lub ekonomicznej innych podmiotów, odpowiada solidarnie z podmiotem, który zobowiązał się do udostępnienia zasobów, za szkodę poniesioną przez Zamawiającego powstałą wskutek nieudostępnienia tych zasobów

Dodatkowe informacje

GuidZP400 5094e6ad-7ee0-4139-aeea-097896c33a11
Biuletyn 530771-N-2018
Zamawiajacy nazwa Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
Zamawiajacy adres ulica al. Niepodległości
Zamawiajacy adres numer domu 10
Zamawiajacy miejscowosc Poznań
Zamawiajacy kod pocztowy 61875
Zamawiajacy panstwo Polska
Zamawiajacy wojewodztwo wielkopolskie
Zamawiajacy telefon 061 8569000, 8569500
Zamawiajacy fax 618 543 988
Zamawiajacy email tomasz.lulka@ae.poznan.pl
Adres strony url http://ue.poznan.pl
Zamieszczanie obowiazkowe 1
Ogloszenie dotyczy 1
Czy finansowane z unii 2
Czy ubiegac zaklady pracy 2
Minimalny procent zatrudnienia 0%
Rodzaj zamawiajacego 8
Rodzaj zamawiajacego inny Uczelnia publiczna
Zamieszczona bedzie specyfikacja http://ue.poznan.pl/pl/wspolpraca,c10/zamowienia-publiczne,c115/ogloszenia,c127/
Czy wymagane przeslanie ofert 1
Wymagane przeslanie ofert inny osobiście, doręczenie
Dopuszczone wymagane przeslanie ofert adres Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu 61-875 Poznań, al. Niepodległości 10 , w Kancelarii, budynek B, pok. 016.
Nazwa nadana zamowieniu Sukcesywna dostawa wraz z rozładunkiem i wniesieniem artykułów spożywczych oraz cateringowych-jednorazowych dla Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu
Numer referencyjny ZP/012/18
Rodzaj zamowienia 1
Okreslenie przedmiotu 5.1 Przedmiotem zamówienia jest zakup i sukcesywna dostawa wraz z rozładunkiem i wniesieniem (w miejsce wskazane przez Zamawiającego) artykułów spożywczych oraz cateringowych-jednorazowych w terminie od dnia 01 kwietnia bieżącego roku do 31 grudnia 2018 roku, stosownie do wyczerpania maksymalnej kwoty zamówienia dla Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. 5.2 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, jego wielkość i asortyment zawarty jest w formularzu cenowym – załączniku nr 5 do SIWZ. 5.3 Poszczególne dostawy będą każdorazowo potwierdzane drogą telefoniczną, mailową lub za pomocą faxu przez pracownika Działu Zaopatrzenia odrębnym zamówieniem, zgodnie z bieżącymi potrzebami Zamawiającego. 5.4 Wykonawca zobowiązany jest realizować dostawy transportem własnym, na swój koszt i ryzyko. 5.5 Ilości wymienione w załączniku nr 5 do SIWZ są szacunkowe i mogą ulec zmianom w zależności od bieżących potrzeb Zamawiającego. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zamówienia mniejszej ilości towaru lub rezygnacji z niektórych produktów. 5.6 Zamawiający zastrzega sobie prawo dokonywania przesunięć ilościowych między pozycjami zawartymi w załączniku nr 5 do SIWZ. Zamawiający podkreśla jednak, że wartość zawartej, na podstawie niniejszego postępowania, umowy pozostaje taka sama. 5.7 Dostarczane w ramach zapotrzebowań bieżących produkty spożywcze powinny spełniać odpowiednie wymogi jakościowe, określone w obowiązujących przepisach prawa regulujących jakość produktów spożywczych. W przypadku uznania przez Zamawiającego, że oferowany produkt nie spełnia wymagań zawartych w opisie przedmiotu zamówienia, oferta Wykonawcy zostanie odrzucona jako nie spełniająca wymagań zawartych w SIWZ. 5.8 Wykonawca zobowiązuje się do dostarczania produktów świeżych, pełnowartościowych oraz należytej, pierwszej jakości, wolnych od wad. 5.9 Wykonawca zobowiązany jest do dostarczania produktów spożywczych w oryginalnych opakowaniach, oznakowanych nazwą (logo) producenta i terminem przydatności do spożycia. 5.10 W dacie faktycznego dostarczenia danego produktu Zamawiającemu, pozostały (do wykorzystania) okres przydatności do spożycia nie może być krótszy aniżeli ¾ okresu pomiędzy datą jego wyprodukowania, a wskazaną na produkcie datą końcową przydatności do spożycia. Za datę końcową przydatności do spożycia będzie się również uważać datę opisaną jako „najlepiej spożyć (należy spożyć do) …….”. 5.11 Zamawiający zastrzega sobie prawo do dokonania, w czasie przez siebie wyznaczonym, kontroli prawidłowości wykonywania przedmiotu umowy przez Wykonawcę, w szczególności w zakresie transportu artykułów, sposobu pakowania i stanu opakowania odpowiedniego dla danego artykułu spożywczego z etykietą zawierającą: nazwę handlową artykułu, ilość sztuk w opakowaniu, nazwę i adres producenta oraz datę produkcji i datę przydatności do spożycia. 5.12 Wykonawca ponosi całkowitą odpowiedzialność za dostawę towaru i zobowiązany jest należycie zabezpieczyć towar na czas przewozu. 5.13 Wykonawca jest zobowiązany do zapewnienia właściwego transportu przedmiotu zamówienia w sposób nie oddziałujący negatywnie na przydatność do spożycia artykułów oraz ich walory użytkowe, odżywcze, smakowe i jakościowe. 5.14 W przypadku stwierdzonych wad jakościowych lub w przypadku dostarczenia przedmiotu zamówienia innego niż był zatwierdzony przez Zamawiającego, poinformuje on Wykonawcę o stwierdzonej wadliwości, wstrzymując jednocześnie zapłatę za zakwestionowany towar i uruchomi postępowanie reklamacyjne. 5.15 Termin na złożenie reklamacji wynosi 2 dni robocze od dnia otrzymania przedmiotu zamówienia. 5.16 Po stwierdzeniu zasadności reklamacji Wykonawca zobowiązany jest dokonać wymiany towaru na wolny od wad, na własny koszt na przedmiot zamówienia opisany w Załączniku nr 5 do SIWZ, w terminie nie dłuższym niż wskazany w ofercie czas reakcji od dnia złożenia reklamacji. 5.17 Zamawiający zastrzega sobie prawo do odmowy przyjęcia przedmiotu zamówienia dostarczonego w sposób niewłaściwy, w uszkodzonym opakowaniu lub w przypadku gdy uszkodzony jest przedmiot zamówienia lub gdy przedmiot zamówienia i jego jakość są niezgodne z opisem zawartym w umowie oraz gdy jego wygląd, zapach, konsystencja budzą uzasadnione podejrzenia co do jakości bądź przydatności do spożycia. W takim wypadku osoba upoważniona w imieniu Zamawiającego do odbioru zamówienia sporządza stosowną notatkę, lub adnotację na dokumencie dostawy, wskazując przyczynę odmowy przyjęcia zamówienia, zaś Wykonawca ma obowiązek w terminie ofertowym w określonym w godzinach roboczych od dnia sporządzenia notatki/adnotacji dostarczyć w sposób właściwy zamówienie, w nieuszkodzonym opakowaniu lub wolny od wad przedmiot zamówienia. 5.18 W sytuacji, gdy Wykonawca nie jest w stanie dostarczyć w wyznaczonym terminie produktu zgodnego z opisem zawartym w Załączniku nr … do SIWZ lub jego właściwego odpowiednika, Zamawiający ma prawo do nabycia towaru poza obowiązującą umową i obciążenia kosztami zakupu Wykonawcę. Jeśli w załączniku nr 5 do SIWZ Zamawiający wskazuje na znaki towarowe lub pochodzenie produktów spożywczych oznacza to, iż dopuszcza zaoferowanie produktów równoważnych, które będą tożsame lub nie gorsze pod względem jakościowym, smakowym i użytkowym od wymienionego przez Zamawiającego z nazwy asortymentu. Zaproponowane przez Wykonawcę produkty równoważne muszą spełniać wymagania określone w załączniku nr … do SIWZ. W przypadku zaproponowania produktów równoważnych, Wykonawca zobowiązany jest wykazać, że oferowane przez niego produkty spełniają wymagania określone przez Zamawiającego, jak również podać nazwę producenta i nazwę handlową produktu oraz opisać produkty równoważne wraz z podaniem walorów potwierdzających ich równoważność. 5.19 Zamawiający ze względu na planowany system wewnętrznej dystrybucji przedmiotu zamówienia wymaga, aby Wykonawca - na wezwanie Zamawiającego - w terminie 2 tygodni od daty zawarcia umowy dostarczył do Działu Zamówień Publicznych lub Działu Zaopatrzenia UEP: • fotografie wszystkich artykułów spożywczych i cateringowych jednorazowych lub ich opakowań/ opakowań. Przedstawione na fotografiach produkty muszą być takie same jak dostarczane w ramach realizacji umowy. Pliki zawierające fotografie musza być nazwane oznaczeniami oferowanego artykułu (zgodnie z kolumną „L.p.” z oferty). Fotografie muszą być przekazane w postaci elektronicznej – na płycie CD/DVD w formacie JPEG w rozmiarze nie mniejszym niż 200 x 200 pkt o nazwach z formularza cenowego. W przypadku zmiany przez producenta wyglądu opakowania w trakcie obowiązywania umowy, Wykonawca ma obowiązek dostarczyć uaktualnione zdjęcie nie później niż 2 dni przed dokonaniem dostawy artykułów w nowych opakowaniach. Niedostarczenie aktualnych zdjęć lub niedostarczenie w powyższym terminie może skutkować nie przyjęciem dostawy. • wykaz artykułów, sporządzony wg wymagań określonych w nw. Tabeli, w formie elektronicznej na płycie CD/DVD i drukowanej w formacie .xls lub .csv: L.p. (zgodnie z formularzem cenowym) Nazwa pliku ze zdjęciem (np. 1.jpg) Oznaczenie artykułu (Kod zastosowany przez producenta) Pełna nazwa oferowanego artykułu (stosowana przez dostawcę w okresie realizacji zamówienia) Kod kreskowy (liczbą) (jeżeli kod kreskowy nie występuje wpisać „brak kodu kreskowego”) Jednostka miary np. opakowanie (20 szt.), ark., szt. Ilość całkowita Cena netto Wartość Stawka VAT [%] (w przypadku zwolnienia z podatku VAT wpisać „zw”) Pełna nazwa producenta oferowanego artykułu Sposób pakowania (wielkość opakowań zbiorczych 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 6. TERMIN WYKONANIA ZAMÓWIENIA Od dnia zrealizowania aktualnie obowiązującej umowy albo od 01 kwietnia bieżącego roku do 31 grudnia 2018 roku, stosownie do wyczerpania maksymalnej kwoty zamówienia. Dostawy winny być realizowane w terminie max 3 dni roboczych (średnio 3 razy w tygodniu) od telefonicznego, przesłanego za pomocą poczty elektronicznej (imienna skrzynka mailowa) lub pisemnego – dostarczonego Wykonawcy w oryginale bądź wysłanego faksem – zgłoszenia zapotrzebowania bieżącego, dokonanego przez osobę uprawnioną tj. pracownika Działu Zaopatrzenia UEP. Osoby uprawnione do składania dyspozycji wymienione zostały w treści umowy. Wybór formy zgłaszania należy do Zamawiającego. Jako dni robocze Zamawiający przyjmuje: poniedziałek – piątek w godzinach 8:00-15:00 Termin trwania umowy może ulec: 1) skróceniu – w razie wyczerpania kwot wskazanych odpowiednio w § 5 ust. 1 projektu umowy; 2) przedłużeniu – w przypadku, gdy do końca terminu obowiązywania umowy nie zostanie wyczerpana kwota wskazana w § 5 ust. 1 projektu umowy; w takim wypadku Strony, na żądanie Zamawiającego, zawrą aneks przedłużający obowiązywanie Umowy, nie więcej niż o 6 dodatkowych miesięcy. 7. WYKLUCZENIE – WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy: 7.1.Nie podlegają wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 24 ust 1 pkt 12-23, ust 5 pkt 1,2,4 i 8 ustawy Pzp. 7.2. Spełniają warunki udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ustawy Pzp dotyczące: 7.2.1.Kompetencji lub uprawnień do przeprowadzenia określonej działalności zawodowej – nie mają zastosowanie (Zamawiający w tym zakresie nie wprowadza żadnych ograniczeń). 7.2.2.Sytuacji ekonomicznej lub finansowej - nie mają zastosowania (Zamawiający w tym zakresie nie wprowadza żadnych ograniczeń). 7.2.3.Zdolności technicznej lub zawodowej – nie mają zastosowanie (Zamawiający w tym zakresie nie wprowadza żadnych ograniczeń). 7.3. Wykonawca może w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, w stosownych sytuacjach oraz w odniesieniu do konkretnego zamówienia, lub jego części, polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych lub sytuacji finansowej lub ekonomicznej innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nim stosunków prawnych. Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji innych podmiotów, musi udowodnić zamawiającemu, że realizując zamówienie będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów, w szczególności przedstawiając zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia. W takim przypadku Wykonawca jest zobowiązany dołączyć do oferty stosowne oświadczenie/deklarację podmiotu udostępniającego swoje zasoby. UWAGA: 1. W odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia, Wykonawcy mogą polegać na zdolnościach innych podmiotów, jeśli podmioty te zrealizują roboty budowlane lub usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane. W związku z powyższym Wykonawca korzystający z zasobów innego podmiotu winien przy składaniu oferty zwrócić uwagę na treść oświadczenia składanego w ofercie w zakresie swoich zamiarów co do podwykonawstwa (kto będzie podwykonawcą i w jakim zakresie) – pkt 11.7 SIWZ + formularz oferty (załącznik nr 1 do SIWZ). 2. Wykonawca, który polega na sytuacji finansowej lub ekonomicznej innych podmiotów, odpowiada solidarnie z podmiotem, który zobowiązał się do udostępnienia zasobów, za szkodę poniesioną przez Zamawiającego powstałą wskutek nieudostępnienia tych zasobów, chyba że za nieudostępnienie zasobów nie ponosi winy. W związku z powyższym integralną częścią oferty jest zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, które to zobowiązanie będzie także załącznikiem do zawartej z wykonawcą umowy. 7.4. Wykonawca, który polega na sytuacji finansowej lub ekonomicznej innych podmiotów, odpowiada solidarnie z podmiotem, który zobowiązał się do udostępnienia zasobów, za szkodę poniesioną przez Zamawiającego powstałą wskutek nieudostępnienia tych zasobów
Cpv glowny przedmiot 15312310-4
Szacunkowa wartosc zamowienia calosc 0,00
Data zakonczenia 2018-12-31T00:00:00+01:00
Czy zamawiajacy przewiduje wykluczenie 1
Art 24 ust 5 pkt 1 1
Art 24 ust 5 pkt 2 1
Art 24 ust 5 pkt 4 1
Art 24 ust 5 pkt 8 1
Czy oswiadczenie niepodleganiu wykluczenia 1
Czy oswiadczenie spelnienie kryteriow 1
Wykaz dokumentow zaswiadczen Odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia na podstawie art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy.
Wykaz potwierdzenie okolicznosci Kopia/e świadectw/a homologacji zawierająca/e informację o normie emisji spalin samochodów dostawcy, oraz wykaz numerów rejestracyjnych samochodów, którymi Wykonawca zamierza realizować dostawy.
Inne dokumenty niewymienione Wypełniony i podpisany formularz oferty – załącznik nr 1 do SIWZ Oświadczenie Wykonawcy o przynależności lub braku przynależności do grupy kapitałowej w rozumieniu art. 24 ust 1 pkt 23, składane w trybie art. 24 ust. 11 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku – Prawo zamówień publicznych - zgodne ze wzorem stanowiącym załącznik nr 4 do SIWZ – oświadczenie należy złożyć w terminie 3 dni od zamieszczenia na stronie internetowej informacji, o której mowa w art. 86 ust. 5 ustawy (informacja z otwarcia ofert). Szczegółowa oferta cenowa za realizację zamówienia (formularz cenowy) - zgodne ze wzorem stanowiącym załącznik nr 5 do SIWZ.
Zastosowanie procedury pzp 1
Zmiana umowy 1
Zmiana umowy tekst 1. Zgodnie z postanowieniami art. 144 ust. 1 pkt 2 - 6 oraz ust. 1 a – e ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmian w umowie o udzielenie zamówienia publicznego po jej zawarciu, pod warunkiem podpisania aneksu zaakceptowanego przez obydwie strony. Zmiany te zgodnie z zapisami art. 140 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych nie mogą wykraczać poza określenie przedmiotu zamówienia zawarte w SIWZ. W szczególności Zamawiający dopuszcza: a) aktualizacje danych Wykonawcy poprzez: zmianę nazwy firmy, zmianę adresu siedziby, zmianę formy prawnej Wykonawcy itp., b) zmianę dotyczącą dostarczanych artykułów spożywczych lub cateringowych jednorazowych w sytuacji:  gdy nastąpi wycofanie danego artykułu z produkcji przez producenta a dostępny będzie artykuł o parametrach nie gorszych niż wynikające z ich opisu w SIWZ (wycofanie danego artykułu z produkcji przez producenta, Wykonawca musi pisemnie udokumentować),  niedostępności na rynku artykułu objętego ofertą Wykonawcy (z innych powodów niż wymieniony powyżej), w takim przypadku Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć Zamawiającemu artykuł o parametrach nie gorszych niż wynikające z ich opisu w SIWZ (niedostępność danego artykułu na rynku, Wykonawca musi pisemnie uzasadnić). c) zmianę treści umowy:  wynikającą ze zmiany albo wprowadzenia nowych przepisów lub norm, jeżeli zgodnie z nimi konieczne będzie dostosowanie treści umowy do aktualnego stanu prawnego;  w przypadku zmiany sposobu rozliczeń finansowych pomiędzy Stronami, tj. wprowadzenia przez Zamawiającego zmiany fakturowania dostaw z danego miesiąca jedną zbiorczą fakturą na koniec tego miesiąca, na podstawie wcześniej wystawionych i potwierdzonych dokumentów dostawy (WZ); szczegóły takich rozliczeń (w tym dotyczące jednorazowej zapłaty oraz wymagań, co do treści faktury m.in. konieczność wyszczególnienia poszczególnych dokumentów WZ wraz z zawierającym go asortymentem i numerem zamówienia) zostaną uzgodnione i zapisane w stosownym aneksie do umowy;  w przypadku, gdy niniejsza umowa ulegnie przedłużeniu w wyniku okoliczności wskazanych §3 ust. 3 lit. e) a łączny czas trwania przekroczy 12 miesięcy - Zamawiający przewiduje możliwość zmiany umowy w sytuacji: zmiany stawki podatku od towarów i usług, pod warunkiem, iż Wykonawca wykaże, że zmiana stawki podatku od towarów i usług realnie zwiększyła koszty Wykonawcy przy realizacji przedmiotu umowy. W takim przypadku Wykonawca ma obowiązek w terminie 30 dni od zmiany wysokości stawki podatku od towarów i usług złożyć do Zamawiającego pisemny wniosek, w którym musi wykazać rzeczywisty wpływ zmiany stawki podatku na zwiększenie kosztów realizacji Umowy, przedstawiając w tym szczegółowe wyliczenia i zależności między zmianą stawki podatku od towarów i usług wzrostem kosztów realizacji Umowy. Zamawiający w terminie 10 dni od dnia złożenia wniosku ocenia czy Wykonawca wykazał rzeczywisty wpływ zmian na wzrost kosztów realizacji Umowy. Po ocenie dostarczonych dokumentów i obliczeń Strony przystępują do negocjacji w zakresie zwiększenia wynagrodzenia umownego brutto, przy czym wynagrodzenie umowne netto pozostanie bez zmian. Wynagrodzenie brutto Wykonawcy ulega zmianie w przypadku wejścia w życie zmiany przepisów w zakresie wysokości podatku od towarów i usług (VAT) mających zastosowanie w czasie realizacji niniejszej umowy. Wówczas, wynagrodzenie brutto Wykonawcy za część prac wykonywaną po terminie wprowadzenia zmiany ulegnie stosownym zmianom natomiast wartość wynagrodzenia netto pozostanie bez zmian;  w przypadku, gdy niniejsza umowa ulegnie przedłużeniu w wyniku okoliczności wskazanych §3 ust. 3 lit. e) a łączny czas trwania przekroczy 12 miesięcy - Zamawiający przewiduje możliwość zmiany umowy w sytuacji: zmian wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę albo wysokości minimalnej stawki godzinowej, ustalonych na podstawie przepisów z dnia 10 października 2002r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę pod warunkiem, że zmiana ta skutkować będzie zwiększeniem kosztów po stronie Wykonawcy związanych z realizacją Umowy. W takim przypadku Wykonawca ma obowiązek w terminie 30 dni od zmiany wysokości minimalnego wynagrodzenia albo wysokości minimalnej stawki godzinowej złożyć do Zamawiającego pisemny wniosek, w którym musi wykazać rzeczywisty wpływ zmiany minimalnego wynagrodzenia na zwiększenie kosztów realizacji Umowy, przedstawiając w tym szczegółowe wyliczenia i zależności między zmianą wysokości minimalnego wynagrodzenia a wzrostem kosztów realizacji Umowy. Zamawiający w terminie 10 dni od dnia złożenia wniosku ocenia czy Wykonawca wykazał rzeczywisty wpływ zmiany na wzrost kosztów realizacjiumowy. Po ocenie dostarczonych dokumentów i obliczeń Strony przystępują do negocjacji w zakresie zwiększenia wynagrodzenia umownego brutto;  w przypadku, gdy niniejsza umowa ulegnie przedłużeniu w wyniku okoliczności wskazanych §3 ust. 3 lit. e) a łączny czas trwania przekroczy 12 miesięcy -Zamawiający przewiduje możliwość zmiany umowy w sytuacji: zmiany zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu lub wysokości stawki składki na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, pod warunkiem wykazania przez Wykonawcę rzeczywistego wpływu zmian zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu lub wysokości stawki składki na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne na zwiększenie kosztów związanych z realizacją przedmiotu umowy; W takim przypadku Wykonawca ma obowiązek w terminie 30 dni od zmian złożyć do Zamawiającego pisemny wniosek, w którym musi wykazać rzeczywisty wpływ zmiany zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu lub wysokości stawki składki na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne na zwiększenie kosztów realizacji Umowy, przedstawiając w tym szczegółowe wyliczenia i zależności między zmianą zasad przyznawania a wzrostem kosztów realizacji Umowy. Zamawiający w terminie 10 dni od dnia złożenia wniosku ocenia czy Wykonawca wykazał rzeczywisty wpływ zmian w zakresie podlegania lub zmian wysokości składek na wzrost kosztów realizacji Umowy. Po ocenie dostarczonych dokumentów i obliczeń Strony przystępują do negocjacji w zakresie zwiększenia wynagrodzenia umownego brutto; d) zmianę terminów realizacji przedmiotu zamówienia z przyczyn niezależnych od Wykonawcy lub Zamawiającego, w szczególności w przypadku okoliczności wystąpienia siły wyższej lub z powodu działania osób trzecich, które to przyczyny każda ze Stron musi udokumentować e) wydłużenie obowiązywania umowy w przypadku opisanym w § 2 ust. 6 b). 2. W obydwu w/wymienionych pod lit. b) przypadkach, Wykonawca zobowiązuje się do uzgodnienia z Zamawiającym proponowanych zamienników, a po ich zaakceptowaniu przez Zamawiającego, do podpisania stosownego aneksu do umowy. 3. Powyższe nie uprawnia Wykonawcy do podwyższania ceny za zamienniki artykułów spożywczych lub cateringowych jednorazowych. 4. Zmiana postanowień zawartej umowy jest także dopuszczalna w przypadkach wymienionych w art. 144 ust. 1 pkt 2)-6) ustawy Pzp. 5. Warunki wprowadzenia zmiany do umowy: a) Strona występująca o zmianę postanowień niniejszej umowy zobowiązana jest do udokumentowania zaistnienia okoliczności, o których mowa w ust. 1 powyżej. b) Wniosek o zmianę postanowień umowy musi być wyrażony na piśmie. c) Złożony wniosek przez stronę inicjującą zmianę musi zawierać: d) opis propozycji zmiany, e) uzasadnienie zmiany, f) opis wpływu zmiany na warunki realizacji umowy. 6. Zmiana umowy może nastąpić wyłącznie w formie pisemnego aneksu pod rygorem nieważności.
IV 4 4 data 2018-03-21T00:00:00+01:00
IV 4 4 godzina 08:00
IV 4 5 okres 30

Criterion

Kryteria Czas reakcji
Znaczenie 10,00
  
Kryteria Czas dostawy
Znaczenie 20,00
  
Kryteria kryterium środowiskowe w zakresie emisji spalin przez pojazdy Wykonawcy
Znaczenie 10,00
  
Kryteria Cena
Znaczenie 60,00
  

przetargibiurowe.pl  (+48) 600 092 062

Working hours:  Office, live chat: 800 - 1700  Support online: 24h

Michał Troc Customer service  

Szanowni Klienci! Drodzy Państwo!

Polityka prywatności (rozwiń) Klauzula Informacyjna (rozwiń) Lista Zaufanych Partnerów (rozwiń)