Dostawy mleka w proszku i dżemu
| Publication date | 2013-12-06 |
| End date | 2013-12-16 09:00:00 |
| Instytucja | Zakład Karny w Przytułach Starych |
| Miejscowość | Rzekuń |
| Województwo | mazowieckie |
| Branża |
|
Szczegóły |
|
| Numer ogłoszenia | 264887 / 2013 |
| Document type | ZP-400 |
| Cpv code | 155117000, 153322903 |
| Adres strony internetowej siwz | |
| BZP | Zobacz |
Przedmiot zamówienia
| Część 1 Mleko w proszku pełne - termin przydatności do spożycia minimum 3 miesiące liczony od dnia dostawy do magazynu zamawiającego wygląd: sypkie, barwy białokremowej -jednolitej, o zapachu charakterystycznym bez posmaków i zapachów obcych. W przypadku , gdy podczas gotowania mleko się waży- zamawiający wymaga zmiany mleka na inny gatunek odpowiadający ogólnie przyjętym normom. Cechy dyskwalifikujące: zanieczyszczenia antybiotykami i innymi substancjami hamującymi, zanieczyszczenia mechaniczne, nalot pleśni, oznaki psucia, zjełczenia, trwałe zbrylenia, zmiana koloru, obce zapachy i posmaki, uszkodzenia mechaniczne opakowań, ich zanieczyszczenia, brak oznakowania w opakowaniach jednostkowych do 50kg, ilość: 4 500 kg CPV - 15511700-0 Część 2 Dostawa dżemu - Dżem 4 000 kg ,CPV 15332290-3, PN-A-75100:1994/Az1.2000, słoiki lub wiaderka do 20 kg, termin przydatności do spożycia minimum 3 miesiące licząc od daty dostawy Ilości szacunkowe dostarczanych artykułów mogą ulec zmianie w trakcie trwania umowy. Ostateczna ilość zamawianych artykułów będzie wynikała z faktycznych potrzeb zamawiającego w okresie obowiązywania umowy. Przedmiot zamówienia, sposób jego przewozu , jak również sposób i rodzaj opakowania musi spełniać wymagania obowiązujących krajowych i unijnych przepisów prawa żywnościowego, w szczególności: ustawy z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz.U. z 2006 r. Nr 171, poz. 1225, z późn. zm.); rozporządzenia (WE) Nr 178/2002 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 28 stycznia 2002 r. ustanawiającego ogólne zasady i wymagania prawa żywnościowego, powołujące Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności oraz ustanawiające procedury w zakresie bezpieczeństwa żywności (Dz. Urz. WE L 31 z 01.02.2002, str. 1; Dz. Urz. UE Polskie wydanie specjalne, rozdz. 15, t. 6, str. 463, z późn. zm.); rozporządzenia (WE) Nr 852/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 29 kwietnia 2004 r. w sprawie higieny środków spożywczych (Dz. Urz. UE L 139 z 30.04.2004, str. 1 - 54; Dz. Urz. UE Polskie wydanie specjalne, rozdz. 13, tom 34, str. 319 - 337, z późn. zm.); rozporządzenia (WE) nr 1935/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 27 października 2004 r. w sprawie materiałów i wyrobów przeznaczonych do kontaktu z żywnością oraz uchylające dyrektywy 80/590/EWG i 89/109/EWG (Dz. Urz. UE L 338 z 13.11.2004 r., str. 4 - 17, z późn. zm.); rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 06-06-2007r w sprawie dostaw bezpośrednich środków spożywczych (dz. u. Z 2007 r Nr 112 poz 774) Rozporządzenie Rady (EWG) nr 1898/87 z dnia 1 lipca 1987r r. w sprawie ochrony oznaczeń stosowanych w obrocie mlekiem i przetworami mlecznymi Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 16 grudnia 2002 r. w sprawie znakowania środków spożywczych i dozwolonych substancji dodatkowych. Dyrektywa Rady 96/16/WE z dnia 19 marca 1996r Przy każdej dostawie należy dołączyć handlowy dokument identyfikacyjny. Opakowania jednostkowe muszą być znakowane zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami. Odbiór jakościowy: przyjęcie każdej dostawy będzie poprzedzone badaniem organoleptycznym, przeprowadzonym przez przedstawicieli Zamawiającego w obecności przedstawiciela Wykonawcy. Ilości szacunkowe dostarczanych artykułów mogą ulec zmianie w trakcie trwania umowy. Ostateczna ilość zamawianych artykułów będzie wynikała z faktycznych potrzeb zamawiającego w okresie obowiązywania umowy. A. Podane szacunkowe potrzeby są zbliżone ilościami do planowanych potrzeb. Służyć one będą wyłącznie do porównania ofert i wybrania oferty najkorzystniejszej, bowiem w przybliżeniu odpowiadają strukturze zapotrzebowania. Oznacza to, że wielkości te nie stanowią ostatecznego rozmiaru zamówienia, w wyniku czego nie mogą stanowić podstaw do zgłaszania roszczeń z tytułu niezrealizowanych dostaw albo podstawy do odmowy realizacji dostaw. B. Towar będzie zamawiany sukcesywnie. Dostawy będą realizowane do Zakładu Karnego w Przytułach Starych, 07-411 Rzekuń, Przytuły Stare 13 A. C. Wykonawca zobowiązuje się dostarczyć towar opisany w umowie, na warunkach w niej określonych. Zamawiający zastrzega sobie prawo do dokonywania korekt zamawianych ilości poszczególnych asortymentów w zależności od bieżących potrzeb. Wykonawcy nie przysługują roszczenia z tego tytułu. D. Zamówienia będą składane telefonicznie lub pisemnie albo drogą elektroniczną (faxem lub e-mail) u Wykonawcy z odpowiednim wyprzedzeniem uwzględniającym czas na przygotowanie dostawy w ilościach podanych przez Zamawiającego. E. Korekta zamówień dokonywana będzie nie później niż 24 godziny przed realizacją zamówienia. Dostawy częściowe realizowane będą zgodnie z zamówieniem do siedziby zamawiającego w terminie do 2 dni roboczych od dnia złożenia zamówienia. F. Realizacja zamówienia przez Wykonawcę i na jego koszt, nie częściej niż dwa razy w tygodniu w godzinach od 8.00 do 11,00 w dniach od poniedziałku do czwartku. OpisMleko w proszku pełne - termin przydatności do spożycia minimum 3 miesiące liczony od dnia dostawy do magazynu zamawiającego wygląd: sypkie, barwy białokremowej -jednolitej, o zapachu charakterystycznym bez posmaków i zapachów obcych. W przypadku , gdy podczas gotowania mleko się waży- zamawiający wymaga zmiany mleka na inny gatunek odpowiadający ogólnie przyjętym normom. Cechy dyskwalifikujące: zanieczyszczenia antybiotykami i innymi substancjami hamującymi, zanieczyszczenia mechaniczne, nalot pleśni, oznaki psucia, zjełczenia, trwałe zbrylenia, zmiana koloru, obce zapachy i posmaki, uszkodzenia mechaniczne opakowań, ich zanieczyszczenia, brak oznakowania w opakowaniach jednostkowych do 50kg, ilość: 4 500 kg CPV - 15511700-0Dostawa dżemu - Dżem 4 000 kg ,CPV 15332290-3, PN-A-75100:1994/Az1.2000, słoiki lub wiaderka do 20 kg, termin przydatności do spożycia minimum 3 miesiące licząc od daty dostawy |
Dodatkowe informacje
| Biuletyn | 1 |
| Nazwa | Zakład Karny w Przytułach Starych |
| Ulica | Przytuły Stare 13A |
| Nr domu | 13A |
| Miejscowosc | Rzekuń |
| Kod poczt | 07-411 |
| Wojewodztwo | mazowieckie |
| Tel | 29 764 42 22 |
| Fax | 29 764 89 29 |
| Internet | www:zp.sw.gov.pl |
| Regon | 14628308000000 |
| E mail | zk_przytuly_stare@sw.gov.pl |
| Czy obowiazkowa | Tak |
| Dotyczy | 1 |
| Rodzaj zam | Inny: Jednostka organizacyjna Służby Więziennej |
| Rodzaj zam inny | Jednostka organizacyjna Służby Więziennej |
| Rodz zam | D |
| Czy czesci | Tak |
| Ilosc czesci | 2 |
| Czy wariant | Nie |
| Czy dialog | Nie |
| Czy uzup | Nie |
| Czas | Obowiązuje termin |
| Czas mies | 12 |
| Zaliczka | Nie |
| Uprawnienie | Wykonawca potwierdzi spełnianie tego warunku składając oświadczenie zgodnie z wzorem stanowiącym załącznik nr 3 do SIWZ |
| Wiedza | Wykonawca potwierdzi spełnianie tego warunku składając oświadczenie zgodnie z wzorem stanowiącym załącznik nr 3 do SIWZ lub przedstawi pisemne zobowiązanie innego podmiotu do udostępnienia wiedzy, doświadczenia |
| Potencjal | Wykonawca potwierdzi spełnianie tego warunku składając oświadczenie zgodnie z wzorem stanowiącym załącznik nr 3 do SIWZ lub przedstawi pisemne zobowiązanie innego podmiotu do udostępnienia potencjału technicznego |
| Zdolne | Wykonawca potwierdzi spełnianie tego warunku składając oświadczenie zgodnie z wzorem stanowiącym załącznik nr 3 do SIWZ lub przedstawi pisemne zobowiązanie innego podmiotu do udostępnienia osób |
| Sytuacja | Wykonawca potwierdzi spełnianie tego warunku składając oświadczenie zgodnie z wzorem stanowiącym załącznik nr 3 do SIWZ lub przedstawi pisemne zobowiązanie innego podmiotu do udostępnienia swoich zasobów |
| Oswiadczenie potwierdzenia 1 | Tak |
| Oswiadczenia wykluczenia 1 | Tak |
| Oswiadczenia wykluczenia 2 | Tak |
| Oswiadczenia wykluczenia 8 | Tak |
| Dok grup kap 1 | Tak |
| Dok podm zag 1 | Tak |
| Niepelnosprawne | Nie |
| Kod trybu | PN |
| Czy zmiana umowy | Tak |
| Zmiana umowy | Zamawiający przewiduje możliwość zmiany postanowień umowy w szczególności w przypadku: zmiany obowiązującej stawki podatku VAT, obniżenia ceny w każdym momencie obowiązywania umowy, Cena za dostarczony towar, zgodnie ze złożoną ofertą obowiązywać będzie do końca roku kalendarzowego w którym zawarto umowę, chyba że zmiana ceny będzie korzystna dla Zamawiającego, W następnym roku obowiązywania umowy podwyższenie ustalonej ceny może nastąpić o wskaźnik cen towarów i usług ustalony przez GUS za rok poprzedzający podwyżkę. W przypadku kształtowania się wskaźnika na poziomie ujemnym Wykonawca zobowiązany jest do obniżenia ceny o w/w wskaźnik. Podwyższenie ceny wymaga pisemnej zgody Zamawiającego. Informację o planowanym podniesieniu cen Wykonawca przedstawi Zamawiającemu pisemnie nie później niż w terminie 14 dni przed terminem wprowadzenia zmiany. W przypadku, gdy podniesienie ceny nie będzie odpowiadać Zamawiającemu, ma on prawo rozwiązać umowę, z zachowaniem 30 - dniowego terminu wypowiedzenia umowy. |
| Kryt cena | A |
| Spec www | www.zp.sw.gov.pl |
| Spec war | Zakład Karny w Przytułach Starych Przytuły Stare 13A 07-411 Rzekuń |
| Data skl | 16/12/2013 |
| Godz skl | 09:00 |
| Miejsce | Zakład Karny w Przytułach Starych Przytuły Stare 13A 07-411 Rzekuń sekretariat |
| Termin | Obowiązuje termin |
| Okres liczba dni | 30 |
| Czy uniewaznienie | Nie |