Usługa szkoleniowa - organizacja szkolenia z zakresu obsługi maszyn sprzątających i zastosowanie środków chemicznych w utrzymaniu czystości

Publication date 2012-09-04
End date 2012-09-12 10:00:00
Instytucja
Miejscowość Knurów
Województwo śląskie
Branża
  • Artykuły cateringowe

Szczegóły

Numer ogłoszenia 190607 / 2012
Document type ZP-400
Cpv code 805310005, 392220004
BZP Zobacz

Przedmiot zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest przygotowanie i przeprowadzenie szkolenia zawodowego pn.: Szkolenie z zakresu obsługi maszyn sprzątających i zastosowanie środków chemicznych w utrzymaniu czystości dla osób niepracujących biorących udział w projekcie pn.: Aktywność drogą do sukcesu realizowanego w ramach POKL, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
W ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest przeprowadzić również wstępną kwalifikację lub badania wymagane przez odpowiednie przepisy prawa (np.: badania lekarskie do książeczki pracowniczej, psychotesty, itp.)

Szkolenie z zakresu obsługi maszyn sprzątających i zastosowanie środków chemicznych w utrzymaniu czystości przeznaczone jest dla osób niepracujących korzystających z pomocy społecznej.
Celem szkolenia jest nabycie teoretycznych i praktycznych umiejętności niezbędnych do pracy na stanowisku związanym z obsługą maszyn sprzątających i zastosowaniem środków chemicznych w utrzymaniu czystości. Czas trwania szkolenia: szkolenie powinno zostać przeprowadzone w ciągu 50 dni kalendarzowych w wymiarze 50 godzin, według planu nauczania obejmującego przeciętnie nie mniej niż 30 godzin zegarowych w tygodniu, a nie więcej niż 40 godzin zegarowych w tygodniu (w tym godziny teoretyczne i praktyczne). Zajęcia powinny rozpoczynać się i kończyć w godz. od 8:00 do godz. 15:00.

Szkolenie powinno obejmować m.in. zagadnienia (wykłady i ćwiczenia) minimum w zakresie:
- problematyki utrzymania czystości
- rodzajów i typów podłóg: drewniane, sztuczne, ceramiczne, kamienne, gres, dywanowe
- rodzajów środków chemicznych i ich zastosowania
- technologii sprzątania
- sprzątania profesjonalnego (zasady sprzątania pomieszczeń biurowych, magazynowych, czyszczenie dywanów i wykładzin, itp.)
- organizacji procesów sprzątania w zależności od rodzaju obiektu oraz specyfikacji ich sprzątania
- zapobiegania nadmiernym zabrudzeniom w sprzątanych obiektach
- zasady BHP
- zajęcia warsztatowe

Szkolenie powinno kończyć się egzaminem i wydaniem absolwentom szkolenia zaświadczeń o ukończeniu kursu wraz z informacją o realizowaniu szkolenia w ramach projektu systemowego pn. Aktywność drogą do sukcesu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (jeżeli nie ma możliwości zamieszczenia odpowiedniej informacji na certyfikatach, świadectwach czy dyplomach (np. zaświadczenia na drukach MEN) - wydanie dodatkowego zaświadczenia zawierającego tę informację).

Wykonawca zobowiązany jest zapewnić wszelkie materiały szkoleniowe niezbędne do przeprowadzenia szkolenia.
Szkolenie musi się odbyć na terenie miasta Knurowa lub miasta Gliwice.

Dodatkowe informacje

przetargibiurowe.pl  (+48) 600 092 062

Working hours:  Office, live chat: 800 - 1700  Support online: 24h

Michał Troc Customer service  

Szanowni Klienci! Drodzy Państwo!

Polityka prywatności (rozwiń) Klauzula Informacyjna (rozwiń) Lista Zaufanych Partnerów (rozwiń)