Dostawa zintegrowanego systemu teleinformatycznego w rozumieniu przepisów ustawy o kierujących pojazdami wg stanu na dzień 3 stycznia 2016r. oraz jego wdrożenie
| Publication date | 2015-07-31 |
| End date | 2015-08-10 10:00:00 |
| Instytucja | Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Lesznie |
| Miejscowość | Leszno |
| Województwo | wielkopolskie |
| Branża |
|
Szczegóły |
|
| Numer ogłoszenia | 195816 / 2015 |
| Document type | ZP-400 |
| Cpv code | 480000008, 722630006, 722650000 |
| Adres strony internetowej siwz | |
| BZP | Zobacz |
Przedmiot zamówienia
| 1. Przedmiot postępowania stanowi dostawa systemu teleinformatycznego w rozumieniu przepisów ustawy o kierujących pojazdami wg stanu na dzień 4 stycznia 2016r. oraz jego wdrożenie rozumiane w szczególności jako skonfigurowanie infrastruktury technicznej i urządzeń znajdujących się w dyspozycji Zamawiającego, instalacja i konfiguracja systemu do eksploatacji, należyte zabezpieczenie przed nieautoryzowanym dostępem osób nieuprawnionych, należyte zabezpieczenie styku systemu z innymi sieciami do wymaganej ustawowo wymiany danych z ewidencjami, przeprowadzenie testów systemu oraz dokonanie migracji danych z obecnie eksploatowanego systemu zamawiającego w sposób zapewniający ciągłość procesów egzaminowania, a nadto utrzymywanie Systemu w stanie pełnej funkcjonalności w trakcie trwania umowy, w tym jego rozwój oraz bieżące dostosowywanie do zmian w obowiązujących Zamawiającego przepisach oraz do innych zmian, niż wynikające ze zmiany stanu prawnego, dotyczących Zamawiającego, a nadto do udzielania bieżącego wsparcia technicznego. 2. Podstawową wymaganą przez Zamawiającego cechą systemu jest jego zintegrowanie z systemem Centralnej Ewidencji Kierowców (dalej: CEK) oraz Centralną Ewidencją Pojazdów i Kierowców (dalej: CEPiK), a nadto wszystkimi systemami wymaganymi do wymiany Profilu Kandydata na Kierowcę (dalej: PKK) i innych informacji, wg stanu wymaganego przepisami obowiązującymi na dzień 4 stycznia 2016r. 3. System w pełni funkcjonalny umożliwia realizowanie przez Zamawiającego w sposób niezakłócony zadań publicznych polegających na przeprowadzaniu egzaminów na prawo jazdy, teoretycznych i praktycznych, co wymaga posiadania przez Zamawiającego możliwości zintegrowania z systemem CEK oraz CEPiK, a nadto wszystkimi systemami wymaganymi do wymiany PKK i innych informacji, wg stanu wymaganego przepisami obowiązującymi na dzień 4 stycznia 2016r., a także zapewnia przynajmniej: a) zarządzanie infrastrukturą i zasobami Zamawiającego, a nadto użytkownikami systemu i ich uprawnieniami; b) zarządzanie harmonogramem egzaminów, elektroniczną obsługę planu egzaminów, sporządzanie statystyk; c) obsługę zapisów kandydatów na egzamin i ich ewidencjonowanie, w sposób uwzględniający rozliczenia finansowe; d) obsługę rezerwacji egzaminów znajdujących się w harmonogramie egzaminów i dokonywania płatności elektronicznych dokonywanych przez kandydatów poprzez serwis internetowy obsługiwany przez Wykonawcę. e) funkcjonalności niezbędne do prawidłowego i nieutrudnionego działania Zamawiającego w procesach kompleksowej obsługi egzaminowania oraz ewidencjonowania kandydatów na kierowców. 4. Realizacja przedmiotu zamówienia będzie mieć miejsce w każdym miejscu, w którym będzie w okresie umowy wykonywana przez Zamawiającego jego działalność statutowa. 5. Dodatkowe elementy przedmiotu zamówienia: a) zapewnienie szkolenia dla pracowników Zamawiającego w zakresie prawidłowej obsługi narzędzi dostarczonych przez Wykonawcę. b) udzielenie licencji na oprogramowanie stanowiące element systemu teleinformatycznego. c) gwarancja jakości. d) bieżące wsparcie techniczne. 5. Wskazanie właściwych kodów CPV: a) 48000000-8 Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne b) 72263000-6 Usługi wdrażania oprogramowania c) 72265000-0 Usługi konfiguracji oprogramowania |
Dodatkowe informacje
| Biuletyn | 1 |
| Nazwa | Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Lesznie |
| Ulica | ul. Opalińskich 1A |
| Nr domu | 1A |
| Miejscowosc | Leszno |
| Kod poczt | 64-100 |
| Wojewodztwo | wielkopolskie |
| Tel | 0-65 5255124, 5255132 |
| Fax | 065 5297896 |
| Internet | www.bip.leszno.wordy.pl |
| Regon | 41102691000000 |
| E mail | word@leszno.net |
| Czy obowiazkowa | Tak |
| Dotyczy | 1 |
| Rodzaj zam | Inny: Wojewódzka Samorządowa Osoba Prawna |
| Rodzaj zam inny | Wojewódzka Samorządowa Osoba Prawna |
| Rodz zam | D |
| Czy czesci | Nie |
| Czy wariant | Nie |
| Czy dialog | Nie |
| Czy uzup | Tak |
| Zam uzupelniajace | Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówień uzupełniających: Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówień uzupełniających na dostawę systemu teleinformatycznego. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia ewentualnych zamówień uzupełniających. Zamówienia uzupełniające udzielane będą w trybie zamówienia z wolnej ręki, po spełnieniu przesłanek z art. 67 ust. l pkt 7. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia ewentualnych zamówień uzupełniających w zakresie dotyczącym dostawy systemu teleinformatycznego, w rozumieniu przedstawionym powyżej, w ilości nie więcej niż 20% wartości zamówienia podstawowego. Wykonawca, któremu zostanie udzielone zamówienie podstawowe zobowiązany będzie do zastosowania w zamówieniach uzupełniających stawek nie wyższych niż zastosowanych w zamówieniu podstawowym. |
| Czas | Obowiązuje termin |
| Wadium | Zamawiający przewiduje wniesienie wadium. Zamawiający określa wysokość wadium na kwotę 9.000,- zł. (słownie: dziewięćtysięcy, 00/100). Szczegółowe informacje na temat warunków wniesienia wadium w pkt. XII SIWZ. |
| Zaliczka | Nie |
| Uprawnienie | Ocena spełnienia warunków wymaganych od Wykonawców zostanie dokonana według formuły spełnia - nie spełnia na podstawie załączonych dokumentów oraz oświadczenia z art. 22 ust 1 ustawy Prawo zamówień publicznych. |
| Wiedza | Zamawiający wymaga, aby Wykonawca wykazał należyte wykonanie (w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres działalności jest krótszy - w tym okresie) co najmniej jednej dostawy wraz z instalacją, konfiguracją i wdrożeniem zintegrowanego systemu wspomagającego pracę dowolnej jednostki o łącznej wartości co najmniej 200.000 zł brutto. Ocena spełnienia warunków wymaganych od Wykonawców zostanie dokonana według formuły spełnia - nie spełnia na podstawie załączonych dokumentów oraz oświadczenia z art. 22 ust 1 ustawy Prawo zamówień publicznych. |
| Potencjal | Ocena spełnienia warunków wymaganych od Wykonawców zostanie dokonana według formuły spełnia - nie spełnia na podstawie załączonych dokumentów oraz oświadczenia z art. 22 ust 1 ustawy Prawo zamówień publicznych. |
| Zdolne | Ocena spełnienia warunków wymaganych od Wykonawców zostanie dokonana według formuły spełnia - nie spełnia na podstawie załączonych dokumentów oraz oświadczenia z art. 22 ust 1 ustawy Prawo zamówień publicznych. |
| Sytuacja | Zamawiający wymaga, aby Wykonawca wykazał, iż jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę odpowiadającą 100% wartości złożonej oferty netto. Ocena spełnienia warunków wymaganych od Wykonawców zostanie dokonana według formuły spełnia - nie spełnia na podstawie załączonych dokumentów oraz oświadczenia z art. 22 ust 1 ustawy Prawo zamówień publicznych. |
| Oswiadczenie potwierdzenia 1 | Tak |
| Oswiadczenie potwierdzenia 10 | Tak |
| Oswiadczenia wykluczenia 1 | Tak |
| Oswiadczenia wykluczenia 2 | Tak |
| Oswiadczenia wykluczenia 3 | Tak |
| Oswiadczenia wykluczenia 4 | Tak |
| Oswiadczenia wykluczenia 8 | Tak |
| Dok grup kap 1 | Tak |
| Dok podm zag 1 | Tak |
| Dok podm zag 2 | Tak |
| Dok podm zag 3 | Tak |
| Dok podm zag 4 | Tak |
| Dok podm zag 5 | Tak |
| Dok potw 5 | Tak |
| Niepelnosprawne | Nie |
| Kod trybu | PN |
| Kryt cena | B |
| Kryt 1p | 70 |
| Kryt 2 | Gwarancja jakości |
| Kryt 2p | 30 |
| Spec www | www.word.leszno.pl |
| Spec war | Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego ul. Opalińskich 1A 64-100 Leszno Sekretariat |
| Data skl | 10/08/2015 |
| Godz skl | 10:00 |
| Miejsce | Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego ul. Opalińskich 1A 64-100 Leszno Sekretariat |
| Termin | Obowiązuje termin |
| Okres liczba dni | 30 |
| Czy uniewaznienie | Nie |
| Inne dok potw | Szczegóły w SIWZ na stronie internetowej Zamawiającego |
| Inne dokumenty | dowód wniesienia wadium |
| Czas mies | 48 |
| Oswiadczenie potwierdzenia 4 | Tak |
| Oswiadczenie potwierdzenia 13 | Tak |
| Czy zmiana umowy | Tak |
| Zmiana umowy | Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian: 1. Zamawiający przewiduje zmiany zawartej umowy w stosunku do treści złożonej oferty. 2. Umowa może podlegać zmianie w drodze aneksu podpisanego przez Strony w przypadku: a) zmiany przepisów obowiązujących w zakresie dotyczącym przedmiotu zamówienia, co spowodować może konieczność modyfikacji poszczególnych elementów Systemu; b) zmian po stronie Zamawiającego polegających na zmniejszeniu lub zwiększeniu liczby jednostek organizacyjnych Zamawiającego. c) konieczności uwzględnienia zmiany stawki podatku VAT stawek podatku obowiązujących w dacie powstania obowiązku podatkowego w czasie trwania umowy. 3. Aneks sporządzony w powyższych przypadkach nie powoduje powstania po stronie Wykonawcy roszczenia o zwiększenie należnego wynagrodzenia - z wyjątkiem ust. c) - z powodu ewentualnej zmiany wysokości wynagrodzenia Wykonawcy wobec podwyższenia stawki należnego podatku VAT, w zakresie wynagrodzenia Wykonawcy brutto. Aneks nie powoduje także powstania roszczeń o naprawienie szkody wynikłej z utraty spodziewanych korzyści przez Wykonawcę. |