Dostawa materiałów eksploatacyjnych do drukarek, telefaksów i kserokopiarek na potrzeby Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu
| Publication date | 2015-09-17 |
| End date | 2015-09-25 11:00:00 |
| Instytucja | Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji |
| Miejscowość | Radom |
| Województwo | mazowieckie |
| Branża |
|
Szczegóły |
|
| Numer ogłoszenia | 243854 / 2015 |
| Document type | ZP-400 |
| Cpv code | 301251105, 301251208, 301251002, 301921136, 301243007 |
| Adres strony internetowej siwz | |
| BZP | Zobacz |
Przedmiot zamówienia
| Przedmiotem zamówienia jest dostawa materiałów eksploatacyjnych do drukarek, telefaksów i kserokopiarek na potrzeby Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu. Materiały eksploatacyjne będące przedmiotem zamówienia muszą być fabrycznie nowe. Pod pojęciem fabrycznie nowe Zamawiający rozumie produkty wykonane z nowych elementów, wcześniej nie używanych, nie regenerowanych ani nie prefabrykowanych, bez śladów uszkodzenia, w oryginalnych opakowaniach producenta z oznaczonym logo, symbolem produktu i terminem przydatności do użytku. Okres przydatności do użytku dostarczanych przez Wykonawcę materiałów eksploatacyjnych nie może być krótszy niż 12 miesięcy, licząc od dnia dostawy (data ważności musi być zamieszczona na opakowaniu producenta). Zamawiający nie dopuszcza oferowania produktów regenerowanych, poddawanych procesom ponownego napełniania bądź wymiany jakichkolwiek elementów. Szczegółowo przedmiot zamówienia, tj. rodzaj i ilość materiałów eksploatacyjnych, określony został w wyliczeniu ceny ofertowej stanowiącym zał. nr 2 do specyfikacji istotnych warunków zamówienia |
Dodatkowe informacje
| Biuletyn | 1 |
| Nazwa | Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji |
| Ulica | ul. Traugutta 30/30A |
| Nr domu | 30/30A |
| Miejscowosc | Radom |
| Kod poczt | 26-600 |
| Wojewodztwo | mazowieckie |
| Tel | (048) 365 46 52 |
| Fax | (048) 365 46 51 |
| Internet | www.mzdik.pl |
| Regon | 67067056900000 |
| E mail | mzdik@mzdik.pl |
| Czy obowiazkowa | Tak |
| Dotyczy | 1 |
| Rodzaj zam | Administracja samorządowa |
| Rodz zam | D |
| Czy czesci | Nie |
| Czy wariant | Nie |
| Czy dialog | Nie |
| Czy uzup | Nie |
| Czas | Obowiązuje termin |
| Czas mies | 12 |
| Wadium | Wymagane wadium: 1.000,00 PLN (słownie: jeden tysiąc złotych) |
| Zaliczka | Nie |
| Wiedza | Wykonawca winien wykazać, że wykonał (a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych wykonuje) w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie) co najmniej 1 dostawę na kwotę minimum 100.000,00 PLN brutto (słownie: sto tysięcy złotych) tożsamą bądź o charakterze zbliżonym do przedmiotu zamówienia. UWAGA: 1. Przez wartość 1 dostawy Zamawiający rozumie łączną wartość dostaw wykonanych w ramach 1 umowy. 2. Wartości podane w dokumentach potwierdzających spełnianie warunku w walutach innych niż wskazane przez Zamawiającego, zostaną przeliczone wg średniego kursu NBP na dzień zamieszczenia ogłoszenia o zamówieniu w Biuletynie Zamówień Publicznych. W przypadku, gdy w dniu zamieszczenia ogłoszenia NBP nie opublikował średnich kursów walut, zostanie przyjęty pierwszy opublikowany po tej dacie kurs NBP. Sposób spełniania warunku w przypadku złożenia oferty przez podmioty występujące wspólnie: ww. warunek wykonawcy spełniają wspólnie. |
| Oswiadczenie potwierdzenia 4 | Tak |
| Oswiadczenie potwierdzenia 5 | Tak |
| Oswiadczenie potwierdzenia opis 5 | W wykazie należy wskazać dostawy potwierdzające spełnianie warunku określonego w pkt III.3.2) |
| Oswiadczenia wykluczenia 1 | Tak |
| Oswiadczenia wykluczenia 2 | Tak |
| Oswiadczenia wykluczenia 3 | Tak |
| Oswiadczenia wykluczenia 4 | Tak |
| Dok grup kap 1 | Tak |
| Dok podm zag 1 | Tak |
| Dok podm zag 2 | Tak |
| Dok potw 5 | Tak |
| Inne dok potw | W celu potwierdzenia, że oferowane przez Wykonawcę materiały eksploatacyjne odpowiadają wymaganiom określonym przez Zamawiającego, Wykonawcy winni złożyć wraz z ofertą następujące dokumenty (dotyczy tylko produktów równoważnych): 1. Opis każdego produktu równoważnego (karta charakterystyki produktu), z którego wynika, że produkt równoważny posiada takie same bądź lepsze cechy jakości, kompatybilności i wydajności co produkt oryginalny - wykonany przez producenta urządzenia, do którego jest przeznaczony lub dokument równoważny. Każdy dokument zawierający opis materiału równoważnego winien być oznaczony przez Wykonawcę numerem zgodnym z pozycją w wyliczeniu ceny ofertowej stanowiącym zał. nr 2 do specyfikacji istotnych warunków zamówienia. |
| Inne dokumenty | 1. W sytuacji, gdy Wykonawca polega na wiedzy i doświadczeniu innych podmiotów, na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy Pzp, zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował tymi zasobami w trakcie realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby wykonania zamówienia oraz dokumenty (informacje) dotyczące: a) zakresu dostępnych Wykonawcy zasobów innego podmiotu, b) sposobu wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez Wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia, c) charakteru stosunku, jaki będzie łączył Wykonawcę z innym podmiotem, d) zakresu i okresu udziału innego podmiotu w wykonywaniu zamówienia. 2. Jeżeli w kraju miejsca zamieszkania osoby lub w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt III.4.3.1), zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie, w którym określa się także osoby uprawnione do reprezentacji Wykonawcy, złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub przed notariuszem. W powyższym przypadku ustalenia podane w pkt III.4.3.1) dotyczące terminu wystawienia dokumentów stosuje się odpowiednio. |
| Niepelnosprawne | Nie |
| Kod trybu | PN |
| Czy zmiana umowy | Tak |
| Zmiana umowy | Zamawiający przewiduje możliwość: a) przedłużenia okresu realizacji zamówienia w przypadku niewyczerpania wartości wynagrodzenia określonego w umowie, b) zmiany ustalonych podwykonawców w sytuacjach, gdy dotychczasowy podwykonawca nie realizuje umowy w sposób należyty, bądź z przyczyn losowych nie może kontynuować dostaw, c) zmiany wynagrodzenia w przypadku ograniczenia zakresu dostawy oraz zmiany ustawowej stawki podatku VAT, d) zmiany treści umowy w przypadku zaistnienia omyłki pisarskiej lub rachunkowej. |
| Kryt cena | B |
| Kryt 1p | 50 |
| Kryt 2 | Rodzaj materiałów eksploatacyjnych |
| Kryt 2p | 50 |
| Spec www | http://bip.mzdik.pl |
| Spec war | Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji, 26-600 Radom, ul. Traugutta 30/30A |
| Data skl | 25/09/2015 |
| Godz skl | 11:00 |
| Miejsce | Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji,26-600 Radom, ul. Traugutta 30/30A, pok. 25 (sekretariat) |
| Termin | Obowiązuje termin |
| Okres liczba dni | 30 |
| Inf dodat | 1. W postępowaniu mogą wziąć udział Wykonawcy, którzy spełniają warunek udziału w postępowaniu dotyczący braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 2a ustawy Pzp. 2. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, żaden z nich nie może podlegać wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1, art. 24 ust. 2 pkt 5 oraz art. 24 ust. 2a ustawy Pzp |
| Czy uniewaznienie | Nie |