„Dostawa sortów mundurowych leśnika oraz środków ochrony indywidualnej, odzieży i obuwia roboczego dla pracowników Nadleśnictwa Żednia w 2018 roku”

Publication date 2018-03-08
End date 2018-03-16 00:00:00
Instytucja Nadleśnictwo Żednia
Miejscowość Michałowo
Województwo podlaskie
Branża
  • Odzież, obuwie, artykuły bagażowe i dodatki

Szczegóły

Numer ogłoszenia 526843-N-2018
Document type ZP-400
Cpv code 180000009
Adres strony internetowej siwz
BZP Zobacz

Przedmiot zamówienia

1. Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę sortów mundurowych leśnika oraz środków ochrony indywidualnej, odzieży i obuwia roboczego dla pracowników Nadleśnictwa Żednia w 2018 roku.

2. Przedmiot zamówienia został podzielny na dwie niezależne od siebie części. Wykonawca może złożyć ofertę na dowolnie wybrane przez siebie części zamówienia.

a) Część pierwsza - Dostawa sortów mundurowych leśnika.
Dostawa winna być wykonana według niżej podanych wzorów określonych w:
1) Zarządzeniu nr 62 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 15 lipca 2013 r. w sprawie wzorca oraz zasad i norm użytkowania mundurów leśnika przez pracowników Lasów Państwowych,
2) Zarządzeniu nr 16 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 14 marca 2005 r. w sprawie zmian w dokumentacji techniczno – technologicznej dla niektórych przedmiotów mundurów leśnika,
3) Zarządzeniu nr 44 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 14 maja 2012 r. w sprawie zmian w dokumentacji techniczno – technologicznej dla niektórych przedmiotów mundurów leśnika,
4) Zarządzeniu nr 54 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 6 lipca 2012 r. w sprawie zmiany Zarządzenia nr 44 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 14 maja 2012 r. w sprawie zmian dokumentacji techniczno - technologicznej dla niektórych przedmiotów munduru leśnika,
5) Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 19.12.2017 r. w sprawie wzorów mundurów leśnika i oznak dla osób uprawnionych do ich noszenia,
6) Zarządzenie nr 50 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 18.12.2017 roku w sprawie zmiany Zarządzenia nr 62 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 15.07.2017 roku w sprawie wzorca oraz zasad i norm użytkowania mundurów leśnika przez pracowników Lasów Państwowych.

b) Część druga - Dostawa środków ochrony indywidualnej, odzieży i obuwia roboczego.
Dostawa winna być wykonana według niżej podanych wzorów i wymagań określonych w:
1) Rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 21 grudnia 2005 r. w sprawie zasadniczych wymagań dla środków ochrony indywidualnej (Dz. U. nr 259, poz. 2173),
2) Protokole dodatkowym nr 24 do Ponadzakładowego Układu Zbiorowego Pracy dla Pracowników Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe zawartego dnia 29 stycznia 1998 r. i wpisanego do Rejestru Ponadzakładowych Układów Zbiorowych Pracy pod numerem U-XLIII, zawartym w dniu 25 listopada 2014 roku (treść dokumentu dostępna na stronie internetowej pod adresem http://bip.lasy.gov.pl/pl/bip/dg/rdlp_bialystok/nadl_zednia/zamowienia_publiczne w załączniku z dokumentami do przetargu).

Odzież ochronna i obuwie bhp powinny odpowiadać wzorcom określonym w polskich Normach lub równoważnych oraz powinny posiadać oznakowanie symbolem CE potwierdzające spełnienie wymagań uregulowanych w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki z 21.12.2005 r. w sprawie zasadniczych wymagań dla środków ochrony indywidualnej (Dz. U. z 2005 r., nr 259, poz. 2173).
Kolorystyka ubrań roboczych / ochronnych powinna nawiązywać do kolorystyki określonej dla terenowego munduru leśnika, zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem w sprawie wzorów munduru leśnika. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagane ilości zawiera załącznik nr 3A do SIWZ.

3. Sorty mundurowe leśnika muszą być zgodne z wymogami określonymi w obowiązujących zarządzeniach Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych dot. Mundurów leśnika. Szczegółowy opis zamówienia, tj. dokumentacja techniczno-fotograficzna mundurów leśnika oraz fotograficzna dokumentacja sortów ww. dostępne są na stronie internetowej Ośrodka Rozwojowo-Wdrożeniowego Lasów Państwowych w Bedoniu tj.:
- Dokumentacja techniczno-technologiczna:
http://www.bedon.lasy.gov.pl/dokumentacja-techniczno-technologiczna#.WInFaH2gWM8
- Dokumentacja fotograficzna:
http://www.bedon.lasy.gov.pl/fotograficzna-dokumentacja-sortow-mundurowych#.WInFj32gWM8
- Wykaz oraz teksty aktów prawnych
http://www.bedon.lasy.gov.pl/akty-prawne#.VPAXNeH1qes
oraz w załączniku nr 3 do SIWZ.

4. Każdy rodzaj asortymentu musi posiadać etykietę informującą, co najmniej o: nazwie i rodzaju produktu, składnikach użytych do produkcji, rozmiarze, przepisach dotyczących konserwacji, prania i czyszczenia oraz nazwę i adres producenta.

5. Ilość i rodzaj sortów, środków ochrony indywidualnej oraz odzieży i obuwia roboczego (określenie ilości przedmiotu zamówienia) zawiera załącznik nr 3 i 3A do SIWZ.

6. Kody klasyfikacji Wspólnego Słownika Zamówień (CPV):

18000000-9 Odzież obuwie artykuły bagażowe i dodatki
18100000-0 Odzież branżowa, specjalna odzież robocza i dodatki
18140000-2 Dodatki do odzieży roboczej
18200000-1 Odzież wierzchnia
18300000-2 Części garderoby
18400000-3 Odzież specjalna i dodatki
18800000-7 Obuwie
35113400-3 Odzież ochronna i zabezpieczająca

7. Zasady realizacji dostaw:
- Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana w niniejszym postępowaniu zobowiązany będzie do prowadzenia w trakcie obowiązywania umowy punktu wydawania sortów mundurowych i środków ochrony indywidualnej, odzieży i obuwia roboczego w odległości nie większej niż 40 km od siedziby Zamawiającego
- czynnego w dni robocze od poniedziałku do piątku co najmniej w godz. od 9.00 do 15.00,
- gwarantującego możliwość przymiarki i odbioru elementów umundurowania i odzieży upoważnionym pracownikom Zamawiającego.
- w przypadku konieczności dokonania poprawek krawieckich Wykonawca zobowiązany będzie do zapewnienia dokonania poprawek krawieckich (ilekroć w SIWZ oraz wzorze umowy jest mowa o przeróbkach krawieckich pod tym pojęciem należy rozumieć drobne poprawki krawieckie polegające np. na skróceniu spodni, skróceniu spódnicy, skróceniu rękawów, wszyciu zaszewek, poluzowaniu paska, przeszyciu guzika, dopasowaniu do sylwetki, poszerzeniu, itp.).
- poprawki krawieckie dokonywane będą maksymalnie w ciągu 14 dni od daty zgłoszenia, w ramach ceny ofertowej,
- oświadczenie o zabezpieczeniu punktu wydawania sortów mundurowych Wykonawca wskaże w formularzu ofertowym oraz wskaże godziny otwarcia takiego punktu i określi czas dokonywania poprawek krawieckich.

8. Zamawiający odbierać będzie przedmiot dostawy w miarę bieżących potrzeb, bezpośrednio w w/w punkcie wydawania sortów wskazanego przez Wykonawcę.

9. Szczegółowe zasady realizacji zamówienia:
- dostawy elementów umundurowania i środków ochrony indywidualnej, odzieży i obuwia roboczego (zwane dalej sortami) będą realizowane sukcesywnie,
- sorty mundurowe i środki ochrony indywidualnej, odzież i obuwie robocze odbierana będzie indywidualnie przez uprawnionych pracowników Zamawiającego na podstawie upoważnienia (w uzgodnionej przez strony formie),
- sorty wydawane będą w punkcie wydawania Wykonawcy, oddalonym nie więcej niż 40 km od siedziby Zamawiającego, w uzgodnionych z nim ilościach, rozmiarach, rodzajach sortymentu i terminach, nie dłuższych niż 14 dni od złożenia zamówienia indywidualnego w sposób uzgodniony przez Strony.

10. Dodatkowe warunki dotyczące przedmiotu zamówienia:
a) Zamawiający zastrzega, że zapłata należności będzie dokonywana tylko za rzeczywiście odebrane dostawy, a realizacja przedmiotu zamówienia będzie następowała sukcesywnie.
b) Zamawiający zastrzega możliwość redukcji zamówienia. Określone w formularzu oferty ilości przedmiotu zamówienia są ilościami szacunkowymi i nie zobowiązują Zamawiającego do realizacji zamówienia w pełnych ilościach. Zamawiający gwarantuje realizację umowy na poziomie minimum 80% wartości umowy netto.
c) Zamawiający zastrzega możliwość zmiany ilości poszczególnych elementów odzieży w trakcie realizacji umowy, pod warunkiem, iż wynagrodzenie Wykonawcy nie ulegnie zwiększeniu.
d) Wykonawca zapewni gwarancję na dostarczone przedmioty zamówienia na warunkach określonych w umowie.
e) Wykonawca wskaże w ofercie (oświadczenie na formularzu oferty) część zamówienia, której wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom.

11. Rozwiązania równoważne.
W przypadku, gdyby w opisie przedmiotu zamówienia (załącznikach do SIWZ) Zamawiający określił przedmiot zamówienia poprzez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, jeżeli mogłoby to doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych Wykonawców lub produktów dopuszcza możliwość składania ofert równoważnych. Wskazane wyżej określenie przedmiotu zamówienia ma charakter wyłącznie pomocniczy w przygotowaniu oferty i ma na celu wskazać oczekiwane standardy co do minimalnych parametrów technicznych, jakościowych oraz funkcjonalnych. Przez ofertę równoważną należy rozumieć ofertę z produktami o właściwościach, parametrach technicznych, funkcjonalnych i użytkowych nie gorszych od opisu wskazanego przez Zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia. Parametry wskazane przez Zamawiającego są parametrami minimalnymi, granicznymi. Pod pojęciem „parametry” rozumie się funkcjonalność, przeznaczenie, kolorystykę, strukturę, materiały, kształt, wielkość, bezpieczeństwo, wytrzymałość, walory użytkowe itp. W związku z powyższym Zamawiający dopuszcza możliwość zaoferowania produktów o innych znakach towarowych, patentach lub pochodzeniu, natomiast nie o innych właściwościach i funkcjonalnościach niż określone w SIWZ.
W przypadku, gdyby Zamawiający użył w opisie przedmiotu zamówienia normy, aprobaty, specyfikacje techniczne i systemy odniesienia, o których mowa w art. 30 ust. 1-3 ustawy Pzp należy rozumieć je jako przykładowe.
Zamawiający zgodnie z art. 30 ust. 4 ustawy Pzp dopuszcza w każdym przypadku zastosowanie rozwiązań równoważnych opisywanych w treści SIWZ. Każdorazowo gdy wskazana jest w SIWZ lub załącznikach do SIWZ norma, należy przyjąć, że w odniesieniu do niej użyto sformułowania „lub równoważna”.
Stosowne dokumenty potwierdzające równoważność należy dołączyć do oferty. W przypadku, gdy Wykonawca nie złoży w ofercie dokumentów o zastosowaniu produktów równoważnych rozumie się przez to, że do kalkulacji ceny oferty oraz do wykonania umowy ujęto produkty zaproponowane w opisie przedmiotu zamówienia.

Dodatkowe informacje

GuidZP400 c8b149b2-5563-436c-a4a1-4fa8e83984ef
Biuletyn 526843-N-2018
Zamawiajacy nazwa Nadleśnictwo Żednia
Regon 5002654900000
Zamawiajacy adres ulica Żednia
Zamawiajacy adres numer domu 5
Zamawiajacy miejscowosc Michałowo
Zamawiajacy kod pocztowy 16050
Zamawiajacy panstwo Polska
Zamawiajacy wojewodztwo podlaskie
Zamawiajacy telefon 085 7175251, 7175252
Zamawiajacy fax 857 175 252
Zamawiajacy email zednia.biuro@bialystok.lasy.gov.pl
Adres strony url www.zednia.bialystok.lasy.gov.pl
Zamieszczanie obowiazkowe 1
Ogloszenie dotyczy 1
Czy finansowane z unii 2
Czy ubiegac zaklady pracy 2
Minimalny procent zatrudnienia 0%
Rodzaj zamawiajacego 8
Rodzaj zamawiajacego inny Jednostka organizacyjna Skarbu Państwa nieposiadajaca osobowości prawnej - Lasy Państwowe
Czy dostep dokumentow zamowienia 1
Dostep dokumentow zamowienia www.zednia.bialystok.lasy.gov.pl
Czy zamieszczona bedzie specyfikacja 1
Zamieszczona bedzie specyfikacja bip.lasy.gov.pl/pl/bip/dg/rdlp_bialystok/nadl_zednia
Czy dopuszczone wymagane przeslanie ofert 1
Dopuszczone wymagane przeslanie ofert inny pisemnie
Czy wymagane przeslanie ofert 1
Wymagane przeslanie ofert inny pisemnie
Dopuszczone wymagane przeslanie ofert adres Nadleśnictwo Żednia, Żednia 5, 16-050 Michałowo
Nazwa nadana zamowieniu „Dostawa sortów mundurowych leśnika oraz środków ochrony indywidualnej, odzieży i obuwia roboczego dla pracowników Nadleśnictwa Żednia w 2018 roku”
Numer referencyjny SA.270.02.2018.AS
Rodzaj zamowienia 1
Czy podzielone na czesci 1
Okreslenie przedmiotu 1. Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę sortów mundurowych leśnika oraz środków ochrony indywidualnej, odzieży i obuwia roboczego dla pracowników Nadleśnictwa Żednia w 2018 roku. 2. Przedmiot zamówienia został podzielny na dwie niezależne od siebie części. Wykonawca może złożyć ofertę na dowolnie wybrane przez siebie części zamówienia. a) Część pierwsza - Dostawa sortów mundurowych leśnika. Dostawa winna być wykonana według niżej podanych wzorów określonych w: 1) Zarządzeniu nr 62 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 15 lipca 2013 r. w sprawie wzorca oraz zasad i norm użytkowania mundurów leśnika przez pracowników Lasów Państwowych, 2) Zarządzeniu nr 16 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 14 marca 2005 r. w sprawie zmian w dokumentacji techniczno – technologicznej dla niektórych przedmiotów mundurów leśnika, 3) Zarządzeniu nr 44 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 14 maja 2012 r. w sprawie zmian w dokumentacji techniczno – technologicznej dla niektórych przedmiotów mundurów leśnika, 4) Zarządzeniu nr 54 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 6 lipca 2012 r. w sprawie zmiany Zarządzenia nr 44 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 14 maja 2012 r. w sprawie zmian dokumentacji techniczno - technologicznej dla niektórych przedmiotów munduru leśnika, 5) Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 19.12.2017 r. w sprawie wzorów mundurów leśnika i oznak dla osób uprawnionych do ich noszenia, 6) Zarządzenie nr 50 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 18.12.2017 roku w sprawie zmiany Zarządzenia nr 62 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 15.07.2017 roku w sprawie wzorca oraz zasad i norm użytkowania mundurów leśnika przez pracowników Lasów Państwowych. b) Część druga - Dostawa środków ochrony indywidualnej, odzieży i obuwia roboczego. Dostawa winna być wykonana według niżej podanych wzorów i wymagań określonych w: 1) Rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 21 grudnia 2005 r. w sprawie zasadniczych wymagań dla środków ochrony indywidualnej (Dz. U. nr 259, poz. 2173), 2) Protokole dodatkowym nr 24 do Ponadzakładowego Układu Zbiorowego Pracy dla Pracowników Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe zawartego dnia 29 stycznia 1998 r. i wpisanego do Rejestru Ponadzakładowych Układów Zbiorowych Pracy pod numerem U-XLIII, zawartym w dniu 25 listopada 2014 roku (treść dokumentu dostępna na stronie internetowej pod adresem http://bip.lasy.gov.pl/pl/bip/dg/rdlp_bialystok/nadl_zednia/zamowienia_publiczne w załączniku z dokumentami do przetargu). Odzież ochronna i obuwie bhp powinny odpowiadać wzorcom określonym w polskich Normach lub równoważnych oraz powinny posiadać oznakowanie symbolem CE potwierdzające spełnienie wymagań uregulowanych w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki z 21.12.2005 r. w sprawie zasadniczych wymagań dla środków ochrony indywidualnej (Dz. U. z 2005 r., nr 259, poz. 2173). Kolorystyka ubrań roboczych / ochronnych powinna nawiązywać do kolorystyki określonej dla terenowego munduru leśnika, zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem w sprawie wzorów munduru leśnika. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagane ilości zawiera załącznik nr 3A do SIWZ. 3. Sorty mundurowe leśnika muszą być zgodne z wymogami określonymi w obowiązujących zarządzeniach Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych dot. Mundurów leśnika. Szczegółowy opis zamówienia, tj. dokumentacja techniczno-fotograficzna mundurów leśnika oraz fotograficzna dokumentacja sortów ww. dostępne są na stronie internetowej Ośrodka Rozwojowo-Wdrożeniowego Lasów Państwowych w Bedoniu tj.: - Dokumentacja techniczno-technologiczna: http://www.bedon.lasy.gov.pl/dokumentacja-techniczno-technologiczna#.WInFaH2gWM8 - Dokumentacja fotograficzna: http://www.bedon.lasy.gov.pl/fotograficzna-dokumentacja-sortow-mundurowych#.WInFj32gWM8 - Wykaz oraz teksty aktów prawnych http://www.bedon.lasy.gov.pl/akty-prawne#.VPAXNeH1qes oraz w załączniku nr 3 do SIWZ. 4. Każdy rodzaj asortymentu musi posiadać etykietę informującą, co najmniej o: nazwie i rodzaju produktu, składnikach użytych do produkcji, rozmiarze, przepisach dotyczących konserwacji, prania i czyszczenia oraz nazwę i adres producenta. 5. Ilość i rodzaj sortów, środków ochrony indywidualnej oraz odzieży i obuwia roboczego (określenie ilości przedmiotu zamówienia) zawiera załącznik nr 3 i 3A do SIWZ. 6. Kody klasyfikacji Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): 18000000-9 Odzież obuwie artykuły bagażowe i dodatki 18100000-0 Odzież branżowa, specjalna odzież robocza i dodatki 18140000-2 Dodatki do odzieży roboczej 18200000-1 Odzież wierzchnia 18300000-2 Części garderoby 18400000-3 Odzież specjalna i dodatki 18800000-7 Obuwie 35113400-3 Odzież ochronna i zabezpieczająca 7. Zasady realizacji dostaw: - Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana w niniejszym postępowaniu zobowiązany będzie do prowadzenia w trakcie obowiązywania umowy punktu wydawania sortów mundurowych i środków ochrony indywidualnej, odzieży i obuwia roboczego w odległości nie większej niż 40 km od siedziby Zamawiającego - czynnego w dni robocze od poniedziałku do piątku co najmniej w godz. od 9.00 do 15.00, - gwarantującego możliwość przymiarki i odbioru elementów umundurowania i odzieży upoważnionym pracownikom Zamawiającego. - w przypadku konieczności dokonania poprawek krawieckich Wykonawca zobowiązany będzie do zapewnienia dokonania poprawek krawieckich (ilekroć w SIWZ oraz wzorze umowy jest mowa o przeróbkach krawieckich pod tym pojęciem należy rozumieć drobne poprawki krawieckie polegające np. na skróceniu spodni, skróceniu spódnicy, skróceniu rękawów, wszyciu zaszewek, poluzowaniu paska, przeszyciu guzika, dopasowaniu do sylwetki, poszerzeniu, itp.). - poprawki krawieckie dokonywane będą maksymalnie w ciągu 14 dni od daty zgłoszenia, w ramach ceny ofertowej, - oświadczenie o zabezpieczeniu punktu wydawania sortów mundurowych Wykonawca wskaże w formularzu ofertowym oraz wskaże godziny otwarcia takiego punktu i określi czas dokonywania poprawek krawieckich. 8. Zamawiający odbierać będzie przedmiot dostawy w miarę bieżących potrzeb, bezpośrednio w w/w punkcie wydawania sortów wskazanego przez Wykonawcę. 9. Szczegółowe zasady realizacji zamówienia: - dostawy elementów umundurowania i środków ochrony indywidualnej, odzieży i obuwia roboczego (zwane dalej sortami) będą realizowane sukcesywnie, - sorty mundurowe i środki ochrony indywidualnej, odzież i obuwie robocze odbierana będzie indywidualnie przez uprawnionych pracowników Zamawiającego na podstawie upoważnienia (w uzgodnionej przez strony formie), - sorty wydawane będą w punkcie wydawania Wykonawcy, oddalonym nie więcej niż 40 km od siedziby Zamawiającego, w uzgodnionych z nim ilościach, rozmiarach, rodzajach sortymentu i terminach, nie dłuższych niż 14 dni od złożenia zamówienia indywidualnego w sposób uzgodniony przez Strony. 10. Dodatkowe warunki dotyczące przedmiotu zamówienia: a) Zamawiający zastrzega, że zapłata należności będzie dokonywana tylko za rzeczywiście odebrane dostawy, a realizacja przedmiotu zamówienia będzie następowała sukcesywnie. b) Zamawiający zastrzega możliwość redukcji zamówienia. Określone w formularzu oferty ilości przedmiotu zamówienia są ilościami szacunkowymi i nie zobowiązują Zamawiającego do realizacji zamówienia w pełnych ilościach. Zamawiający gwarantuje realizację umowy na poziomie minimum 80% wartości umowy netto. c) Zamawiający zastrzega możliwość zmiany ilości poszczególnych elementów odzieży w trakcie realizacji umowy, pod warunkiem, iż wynagrodzenie Wykonawcy nie ulegnie zwiększeniu. d) Wykonawca zapewni gwarancję na dostarczone przedmioty zamówienia na warunkach określonych w umowie. e) Wykonawca wskaże w ofercie (oświadczenie na formularzu oferty) część zamówienia, której wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom. 11. Rozwiązania równoważne. W przypadku, gdyby w opisie przedmiotu zamówienia (załącznikach do SIWZ) Zamawiający określił przedmiot zamówienia poprzez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, jeżeli mogłoby to doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych Wykonawców lub produktów dopuszcza możliwość składania ofert równoważnych. Wskazane wyżej określenie przedmiotu zamówienia ma charakter wyłącznie pomocniczy w przygotowaniu oferty i ma na celu wskazać oczekiwane standardy co do minimalnych parametrów technicznych, jakościowych oraz funkcjonalnych. Przez ofertę równoważną należy rozumieć ofertę z produktami o właściwościach, parametrach technicznych, funkcjonalnych i użytkowych nie gorszych od opisu wskazanego przez Zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia. Parametry wskazane przez Zamawiającego są parametrami minimalnymi, granicznymi. Pod pojęciem „parametry” rozumie się funkcjonalność, przeznaczenie, kolorystykę, strukturę, materiały, kształt, wielkość, bezpieczeństwo, wytrzymałość, walory użytkowe itp. W związku z powyższym Zamawiający dopuszcza możliwość zaoferowania produktów o innych znakach towarowych, patentach lub pochodzeniu, natomiast nie o innych właściwościach i funkcjonalnościach niż określone w SIWZ. W przypadku, gdyby Zamawiający użył w opisie przedmiotu zamówienia normy, aprobaty, specyfikacje techniczne i systemy odniesienia, o których mowa w art. 30 ust. 1-3 ustawy Pzp należy rozumieć je jako przykładowe. Zamawiający zgodnie z art. 30 ust. 4 ustawy Pzp dopuszcza w każdym przypadku zastosowanie rozwiązań równoważnych opisywanych w treści SIWZ. Każdorazowo gdy wskazana jest w SIWZ lub załącznikach do SIWZ norma, należy przyjąć, że w odniesieniu do niej użyto sformułowania „lub równoważna”. Stosowne dokumenty potwierdzające równoważność należy dołączyć do oferty. W przypadku, gdy Wykonawca nie złoży w ofercie dokumentów o zastosowaniu produktów równoważnych rozumie się przez to, że do kalkulacji ceny oferty oraz do wykonania umowy ujęto produkty zaproponowane w opisie przedmiotu zamówienia.
Cpv glowny przedmiot 18000000-9
Szacunkowa wartosc zamowienia calosc 189696,00
Waluta calosc PLN
Data zakonczenia 2018-12-31T00:00:00+01:00
Okreslenie warunkow Zamawiający nie stawia w tym zakresie żadnych wymagań.
Sytuacja finansowa okreslenie warunkow Zamawiający nie stawia w tym zakresie żadnych wymagań.
Zdolnosc techniczna okreslenie warunkow Część I Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie): zrealizował co najmniej 2 dostawy sortów mundurowych (jedna dostawa - jedna umowa) o wartości co najmniej 60 000,00 złotych brutto. Część II Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie): zrealizował co najmniej 2 dostawy środków ochrony indywidualnej, odzieży i obuwia roboczego (jedna dostawa - jedna umowa) o wartości co najmniej 30 000,00 złotych brutto. Ocena spełniania w/w warunków udziału w postępowaniu dokonana zostanie zgodnie z formułą „spełnia”/„nie spełnia” w oparciu o informacje zawarte we wstępnym oświadczeniu informacyjnym, a następnie potwierdzonych w dokumentach lub oświadczeniach złożonych na wezwanie Zamawiającego przez Wykonawcę, którego oferta zostanie oceniona najwyżej. 2. Zamawiający może, na każdym etapie postępowania, uznać, że wykonawca nie posiada wymaganych zdolności, jeżeli zaangażowanie zasobów technicznych lub zawodowych wykonawcy w inne przedsięwzięcia gospodarcze wykonawcy może mieć negatywny wpływ na realizację zamówienia. 3. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie na zasadach określonych w art. 23 Pzp wykonawcy muszą łącznie wykazać spełnianie warunków uczestnictwa, o których mowa w punkcie 5.1.2 SIWZ. Żaden z wykonawców nie może podlegać wykluczeniu z postępowania. Brak podstaw wykluczenia musi wykazać każdy z członków konsorcjum odrębnie. 4. Wykonawca może w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, w stosownych sytuacjach oraz w odniesieniu do konkretnego zamówienia, lub jego części, polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych lub sytuacji finansowej lub ekonomicznej innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nim stosunków prawnych. 5. Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji innych podmiotów, musi udowodnić zamawiającemu, że realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów, w szczególności przedstawiając zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia. 6. Zamawiający ocenia, czy udostępniane wykonawcy przez inne podmioty zdolności techniczne lub zawodowe lub ich sytuacja finansowa lub ekonomiczna, pozwalają na wykazanie przez wykonawcę spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz bada, czy nie zachodzą wobec tego podmiotu podstawy wykluczenia, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 13–22 i ust. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych. 7. Jeżeli zdolności techniczne lub zawodowe lub sytuacja ekonomiczna lub finansowa, podmiotu udostępniającego zasoby, nie potwierdzają spełnienia przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu lub zachodzą wobec tych podmiotów podstawy wykluczenia, zamawiający żądać będzie, aby wykonawca w terminie określonym przez zamawiającego: 1) zastąpił ten podmiot innym podmiotem lub podmiotami lub 2) zobowiązał się do osobistego wykonania odpowiedniej części zamówienia, jeżeli wykaże zdolności techniczne lub zawodowe lub sytuację finansową lub ekonomiczną, o których mowa w rozdziale 5 pkt 1 SIWZ. 8. Na podstawie art. 22 d ust. 2 Pzp Zamawiający może, na każdym etapie postępowania, uznać, że wykonawca nie posiada wymaganych zdolności, jeżeli zaangażowanie zasobów technicznych lub zawodowych wykonawcy w inne przedsięwzięcia gospodarcze wykonawcy może mieć negatywny wpływ na realizację zamówienia.
Czy zamawiajacy przewiduje wykluczenie 1
Art 24 ust 5 pkt 1 1
Czy oswiadczenie niepodleganiu wykluczenia 1
Wykaz dokumentow zaswiadczen 1. Potwierdzających brak podstaw wykluczenia wykonawcy z udziału w postępowaniu: a) odpisu z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia na podstawie art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy; b) oświadczenia wykonawcy o przynależności albo braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej; w przypadku przynależności do tej samej grupy kapitałowej wykonawca może złożyć wraz z oświadczeniem dokumenty bądź informacje potwierdzające, że powiązania z innym wykonawcą nie prowadzą do zakłócenia konkurencji w postępowaniu (niewiążący wzór oświadczenia do wykorzystania stanowi załącznik nr 6 do SIWZ). 2. Dokumenty podmiotów zagranicznych: 1) Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w rozdziale 7 pkt 8 ppkt 2 litera a) SIWZ składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości. Dokument powinien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert. 2) Jeżeli w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w rozdziale 7 pkt 9 ppkt 1 SIWZ zastępuje się je dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie Wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone przed notariuszem lub przed organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania wykonawcy lub miejsce zamieszkania tej osoby. Dokumenty powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert. 3) W przypadku wątpliwości co do treści dokumentu złożonego przez wykonawcę, zamawiający może zwrócić się do właściwych organów odpowiednio kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących tego dokumentu. 3. W celu oceny, czy Wykonawca polegając na zdolnościach lub sytuacji innych podmiotów na zasadach określonych w art. 22a ustawy Pzp, będzie dysponował niezbędnymi zasobami w stopniu umożliwiającym należyte wykonanie zamówienia publicznego oraz oceny, czy stosunek łączący Wykonawcę z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów, Zamawiający będzie żądał dokumentów, które określają w szczególności: 1) zakres dostępnych Wykonawcy zasobów innego podmiotu; 2) sposób wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez Wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia publicznego; 3) zakres i okres udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia publicznego; 4) czy podmiot, na zdolnościach którego Wykonawca polega w odniesieniu do warunków udziału w postępowaniu dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia, zrealizuje roboty budowlane lub usługi, których wskazane zdolności dotyczą. 4. Zamawiający żąda od Wykonawcy, który polega na zdolnościach lub sytuacji innych podmiotów na zasadach określonych w art. 22a ustawy Pzp, przedstawienia w odniesieniu do tych podmiotów dokumentów wymienionych w rozdziale 7 pkt 8 ppkt 2 litera a) SIWZ. Zamawiający żąda od Wykonawcy przedstawienia dokumentów o których mowa rozdziale 7 pkt 8 ppkt 2 litera a) SIWZ dotyczących podwykonawcy, któremu zamierza powierzyć wykonanie części zamówienia, a który nie jest podmiotem na którego zdolnościach lub sytuacji polega na zasadach określonych w art. 22a. 5. W przypadku wskazania przez wykonawcę dostępności oświadczeń lub dokumentów, o których mowa w rozdziale 7 pkt 8 ppkt 1 i ppkt 2 SIWZ w formie elektronicznej pod określonymi adresami internetowymi ogólnodostępnych i bezpłatnych baz danych, Zamawiający pobiera samodzielnie z tych baz danych wskazane przez Wykonawcę oświadczenia lub dokumenty. 6. W przypadku wskazania przez wykonawcę oświadczeń lub dokumentów, o których mowa rozdziale 7 pkt 8 SIWZ, które znajdują się w posiadaniu Zamawiającego, w szczególności oświadczeń lub dokumentów przechowywanych przez Zamawiającego zgodnie z art. 97 ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający w celu potwierdzenia okoliczności, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt 1 i 3 ustawy Pzp, korzysta z posiadanych oświadczeń lub dokumentów, o ile są one aktualne. 7. Wykonawca wpisany do urzędowego wykazu zatwierdzonych Wykonawców lub Wykonawca certyfikowany przez jednostki certyfikujące spełniające wymogi europejskich norm certyfikacji może złożyć zaświadczenie o wpisie do urzędowego wykazu wydane przez właściwy organ lub certyfikat wydany przez właściwą jednostkę certyfikującą kraju, w którym wykonawca ten ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, wskazujące na dokumenty stanowiące podstawę wpisu lub uzyskania certyfikacji, w miejsce odpowiednich dokumentów wymienionych w rozdziale 7 pkt 8 SIWZ. 8. Do oferty wykonawca załącza stosowne pełnomocnictwo do podpisania oferty, jeżeli uprawnienie do podpisania ofert nie wynika z dokumentów rejestrowych, a w przypadku podmiotów wspólnie ubiegających się o zamówienie pełnomocnictwo do podpisania oferty lub pełnomocnictwo do podpisania oferty i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. 9. Forma dokumentów 1) Oświadczenia, o których mowa w Rozporządzeniu Ministra Rozwoju z dnia 26 lipca 2016 roku (Dz.U.2016.1126) dotyczące Wykonawcy i innych podmiotów, na których zdolnościach lub sytuacji polega Wykonawca na zasadach określonych w art. 22a ustawy Pzp oraz dotyczące Podwykonawców, składane są w oryginale. 2) Dokumenty, o których mowa w Rozporządzeniu Ministra Rozwoju z dnia 26 lipca 2016 roku (Dz.U.2016.1126), inne niż oświadczenia, o których mowa w rozdziale 7 pkt 16 ppkt 1), składane są w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem. 3) Poświadczenia za zgodność z oryginałem dokonuje odpowiednio Wykonawca, podmiot, na którego zdolnościach lub sytuacji polega Wykonawca, Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia publicznego albo Podwykonawca, w zakresie dokumentów, które każdego z nich dotyczą. 4) Poświadczenie za zgodność z oryginałem następuje w formie pisemnej lub w formie elektronicznej. 5) Zamawiający może żądać przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii dokumentów, o których mowa w rozporządzeniu, innych niż oświadczenia, wyłącznie wtedy, gdy złożona kopia dokument jest nieczytelna lub budzi wątpliwości co do jej prawdziwości. 6) Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski. Tłumaczenie nie jest wymagane, jeżeli Zamawiający wyraził zgodę, o której mowa w art. 9 ust. 3 ustawy Pzp. 7) W przypadku wskazania przez Wykonawcę dostępności oświadczeń lub dokumentów w formie elektronicznej pod określonymi adresami internetowymi ogólnodostępnych i bezpłatnych baz danych pobieranych samodzielnie przez Zamawiającego Zamawiający może żądać od Wykonawcy przedstawienia tłumaczenia na język polski wskazanych przez Wykonawcę i pobranych samodzielnie przez Zamawiającego dokumentów. 8) Pełnomocnictwo należy przedstawić w oryginale lub notarialnie poświadczonej kopii. 9) Jeżeli Wykonawca nie złożył wymaganych pełnomocnictw albo złożył wadliwe pełnomocnictwa, Zamawiający wzywa do ich złożenia w terminie przez siebie wskazanym, chyba że mimo ich złożenia oferta Wykonawcy podlega odrzuceniu albo konieczne byłoby unieważnienie postępowania. 10) Zamawiający wzywa także, w wyznaczonym przez siebie terminie, do złożenia wyjaśnień dotyczących oświadczeń lub dokumentów, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy Pzp. 11) Wykonawca nie jest obowiązany do złożenia oświadczeń lub dokumentów potwierdzających okoliczności, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt 1 i 3 ustawy Pzp, jeżeli Zamawiający posiada oświadczenia lub dokumenty dotyczące tego Wykonawcy lub może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, w szczególności rejestrów publicznych w rozumieniu ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (Dz. U. z 2014 r. poz. 1114 oraz z 2016 r. poz. 352). 12) Zamawiający korzysta z internetowego repozytorium zaświadczeń e-Certis oraz wymaga przede wszystkim takich rodzajów zaświadczeń lub dowodów w formie dokumentów, które są objęte tym repozytorium. 13) W zakresie nie uregulowanym SIWZ, zastosowanie mają przepisy rozporządzenia Ministra Rozwoju z dnia 26 lipca 2016 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia (Dz. U. z 2016 r., poz. 1126).
Zakresie warunkow udzialu 1. Potwierdzających spełnianie warunków uczestnictwa: a) wykazu dostaw lub usług wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających czy te dostawy zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego dostawy były wykonywane, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - oświadczenie wykonawcy; w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wydane nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu.
Inne dokumenty niewymienione 1. Na ofertę składają się: a) wypełniony formularz ofertowy sporządzony wg wzoru stanowiącego załącznik nr 1 do SIWZ wraz z Kosztorysem Ofertowym stanowiącym załącznik nr 2 i 2A do SIWZ; b) opis przedmiotu zamówienia (załącznik nr 3 i 3A do SIWZ); c) oświadczenia, o którym mowa w rozdziale 7 SIWZ pkt 1, 2, 3, 4; d) w przypadku powoływania się na zasoby podmiotów trzecich - zobowiązanie tych podmiotów (niezobowiązujący wzór stanowi załącznik nr 4 do SIWZ); e) oświadczenie umożliwiające dokonanie oceny w kryteriach oceny ofert - na formularzu oferty; f) pełnomocnictwo (oryginał lub notarialnie potwierdzona kopia) w przypadku, gdy upoważnienie do podpisania oferty nie wynika z dokumentów rejestrowych. W przypadku podmiotów wspólnie ubiegających się o zamówienie pełnomocnictwo (oryginał lub notarialnie potwierdzona kopia) do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. g) dokumenty potwierdzające równoważność zgodnie z postanowieniami rozdziału 3 SIWZ.
Zastosowanie procedury pzp 1
IV 3 1 dodatkowe informacje Podane powyżej kryteria oceny ofert dotyczą wyłącznie Części I przedmiotu zamówienia. Kryteria oceny ofert dotyczące Części II przedmiotu zamówienia zostały podane w Załączniku I do ogłoszenia o zamówieniu - informacje dotyczące ofert częściowych: Część nr: 2 pkt 5) Kryteria oceny ofert.
Zmiana umowy 1
Zmiana umowy tekst 1. Strony na zasadzie art. 144 ust 1 ustawy Pzp ustalają, że zmiana umowy może nastąpić wg zasad i na warunkach określonych poniżej. Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmiany umowy w następujących sytuacjach: a) zmiany nie powodujące zmiany wysokości wynagrodzenia wykonawcy oraz terminu realizacji zamówienia tj. w przypadku zaistnienia następujących okoliczności: 1) zmiany danych podmiotów zawierających umowę (np. w wyniku przekształceń, przejęć, itp.), 2) zmiany nazwy handlowej oferowanego przedmiotu Umowy, 3) zmiany sposobu konfekcjonowania przedmiotu Umowy - nastąpi przeliczenie ilości sztuk na odpowiednią ilość opakowań, 4) wystąpienia braku Przedmiotu umowy na rynku z przyczyn niezależnych od dostawcy (np. wycofanie z rynku, zaprzestanie produkcji), a istnieje możliwość zastąpienia produktem o tym samym zastosowaniu, produktem równoważnym, ale przy cenie nie wyższej niż określona w umowie, b) zmiany, w zakresie asortymentu objętego przedmiotem umowy nie powodujące zmian wysokości wynagrodzenia oraz zmian terminu realizacji zamówienia tj.: 1) dopuszcza się możliwość wystąpienia zmian asortymentu (dot. między innymi zmiany nr katalogowego, nazwy handlowej produktu, sposobu konfekcjonowania, wprowadzenia zamiennika lub produktu nowszej generacji) przy zachowaniu jego minimalnych parametrów jakościowych określonych w umowie i przy cenie nie wyższej niż określona w umowie oraz uzyskaniu akceptacji Zamawiającego, 2) zmian asortymentu objętego przedmiotem umowy spowodowanego zmianą przepisów prawa, 3) w przypadku wprowadzenia produktu równoważnego o tych samych lub wyższych parametrach i zastosowaniu za wyraźną zgodą zamawiającego, c) zmiany w zakresie zmiany wynagrodzenia wykonawcy: 1) dopuszcza się możliwość zmniejszenia ilości poszczególnego asortymentu – zmiana ta może być związana ze zmianą obowiązujących przepisów, regulacjach wewnętrznych obowiązujących u Zamawiającego. Przy czym Zamawiający gwarantuje realizację zamówienia na poziomie 80% wartości umowy. Wykonawcy w takim przypadku nie będzie przysługiwało roszczenie do zrealizowania całości umowy oraz naliczania kar umownych. W takim przypadku wynagrodzenie wykonawcy zostanie ustalone za faktycznie zrealizowane dostawy, 2) zmiany stawki podatku VAT (zarówno w górę jak i w dół). W przypadku zmiany stawki podatku VAT cena netto nie ulegnie zmianie. Do ceny netto zostanie doliczony podatek VAT w obowiązującej wysokości, 3) w przypadku braku dostępności produktów na rynku z przyczyn niezależnych od dostawcy (np. wycofanie z rynku, zaprzestanie produkcji) a nie istnieje możliwość zastąpienia go produktem o tym samym zastosowaniu. W takim przypadku wykonawcy nie przysługuje roszczenie do zrealizowania całości umowy, a wynagrodzenia Wykonawcy zostanie umniejszone o wartość niezrealizowanej dostawy, d) zmiana terminu realizacji umowy: 1) w przypadku, gdy w czasie trwania umowy nie zostanie zrealizowany przedmiot umowy pod względem ilościowym lub kwotowym, a strony wyrażą wolę jej kontynuacji, umowa zostanie przedłużona na dotychczasowych zasadach do czasu zrealizowania całości zamówienia, jednak nie dłużej niż na 3 miesiące, 2) dopuszcza się możliwość skrócenia czasu trwania umowy jeżeli zwiększy się liczba zatrudnionych osób, a przedmiot umowy zostanie wyczerpany, 3) dopuszcza się możliwość wydłużenia terminu realizacji zamówienia w przypadku wystąpienia siły wyższej (powódź, huragan, trzęsienie ziemi, śnieżyca, uderzenia pioruna, gradobicie, tąpnięcia górnicze, epidemie, pożary, wojna, zamieszki krajowe, strajki, szkody wyrządzone przez dzikie zwierzęta) uniemożliwiającej wykonanie przedmiotu Umowy zgodnie z jej postanowieniami. W takim przypadku wydłużenie terminu nastąpi o okres niezbędny do usunięcia skutków działania siły wyższej. 2. Zasady wprowadzania zmian do umowy: a) W przypadku konieczności wprowadzenia zmian do umowy strona zainteresowana przekazuje drugiej stronie wniosek na piśmie na adres wskazany w umowie. b) Wykonawca zobowiązany będzie do przekazania Zamawiającemu wniosku dotyczącego zmiany Umowy wraz z opisem zdarzenia lub okoliczności stanowiących podstawę do żądania takiej zmiany. c) Wniosek, o którym mowa powyżej powinien zostać przekazany niezwłocznie, jednakże nie później niż w terminie 5 dni roboczych od dnia, w którym strona dowiedziała się, lub powinna dowiedzieć się o danym zdarzeniu lub okolicznościach. d) Wszelkie zmiany Umowy są dokonywane przez umocowanych przedstawicieli Zamawiającego i Wykonawcy w formie pisemnej w drodze aneksu Umowy, pod rygorem nieważności.
IV 4 4 data 2018-03-16T00:00:00+01:00
IV 4 4 godzina 09:45
IV 4 4 jezyki polski
IV 4 5 okres 30

Attchment

Zalacznik czesc nr 1
Zalacznik nazwa Dostawa sortów mundurowych leśnika.
Zalacznik cpv glowny przedmiot 18000000-9
Szacunkowa wartosc zamowienia zal 115064,00
Waluta zal PLN
Zalacznik data zakonczenia 2018-12-15T00:00:00+01:00
Zalacznik krotki opis Część pierwsza - Dostawa sortów mundurowych leśnika. 1. Dostawa winna być wykonana według niżej podanych wzorów określonych w: a) Zarządzeniu nr 62 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 15 lipca 2013 r. w sprawie wzorca oraz zasad i norm użytkowania mundurów leśnika przez pracowników Lasów Państwowych, b) Zarządzeniu nr 16 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 14 marca 2005 r. w sprawie zmian w dokumentacji techniczno – technologicznej dla niektórych przedmiotów mundurów leśnika, c) Zarządzeniu nr 44 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 14 maja 2012 r. w sprawie zmian w dokumentacji techniczno – technologicznej dla niektórych przedmiotów mundurów leśnika, d) Zarządzeniu nr 54 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 6 lipca 2012 r. w sprawie zmiany Zarządzenia nr 44 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 14 maja 2012 r. w sprawie zmian dokumentacji techniczno - technologicznej dla niektórych przedmiotów munduru leśnika, e) Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 19.12.2017 r. w sprawie wzorów mundurów leśnika i oznak dla osób uprawnionych do ich noszenia, f) Zarządzenie nr 50 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 18.12.2017 roku w sprawie zmiany Zarządzenia nr 62 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 15.07.2017 roku w sprawie wzorca oraz zasad i norm użytkowania mundurów leśnika przez pracowników Lasów Państwowych. 2. Sorty mundurowe leśnika muszą być zgodne z wymogami określonymi w obowiązujących zarządzeniach Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych dot. Mundurów leśnika. Szczegółowy opis zamówienia, tj. dokumentacja techniczno-fotograficzna mundurów leśnika oraz fotograficzna dokumentacja sortów ww. dostępne są na stronie internetowej Ośrodka Rozwojowo-Wdrożeniowego Lasów Państwowych w Bedoniu tj.: a) Dokumentacja techniczno-technologiczna: http://www.bedon.lasy.gov.pl/dokumentacja-techniczno-technologiczna#.WInFaH2gWM8 b) Dokumentacja fotograficzna: http://www.bedon.lasy.gov.pl/fotograficzna-dokumentacja-sortow-mundurowych#.WInFj32gWM8 c) Wykaz oraz teksty aktów prawnych http://www.bedon.lasy.gov.pl/akty-prawne#.VPAXNeH1qes - oraz załącznik nr 3 do SIWZ. 3. Każdy rodzaj asortymentu musi posiadać etykietę informującą, co najmniej o: nazwie i rodzaju produktu, składnikach użytych do produkcji, rozmiarze, przepisach dotyczących konserwacji, prania i czyszczenia oraz nazwę i adres producenta. 4. Ilość i rodzaj sortów (określenie ilości przedmiotu zamówienia) zawiera załącznik nr 3 do SIWZ.
  
Zalacznik czesc nr 2
Zalacznik nazwa Dostawa środków ochrony indywidualnej, odzieży i obuwia roboczego.
Zalacznik cpv glowny przedmiot 18000000-9
Szacunkowa wartosc zamowienia zal 74632,00
Waluta zal PLN
Zalacznik data zakonczenia 2018-12-31T00:00:00+01:00
Zalacznik krotki opis Część druga - Dostawa środków ochrony indywidualnej, odzieży i obuwia roboczego. 1. Dostawa winna być wykonana według niżej podanych wzorów i wymagań określonych w: a) Rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 21 grudnia 2005 r. w sprawie zasadniczych wymagań dla środków ochrony indywidualnej (Dz. U. nr 259, poz. 2173), b) Protokole dodatkowym nr 24 do Ponadzakładowego Układu Zbiorowego Pracy dla Pracowników Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe zawartego dnia 29 stycznia 1998 r. i wpisanego do Rejestru Ponadzakładowych Układów Zbiorowych Pracy pod numerem U-XLIII, zawartym w dniu 25 listopada 2014 roku (treść dokumentu dostępna na stronie internetowej pod adresem http://bip.lasy.gov.pl/pl/bip/dg/rdlp_bialystok/nadl_zednia/zamowienia_publiczne w załączniku z dokumentami do przetargu). Odzież ochronna i obuwie bhp powinny odpowiadać wzorcom określonym w polskich Normach lub równoważnych oraz powinny posiadać oznakowanie symbolem CE potwierdzające spełnienie wymagań uregulowanych w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki z 21.12.2005 r. w sprawie zasadniczych wymagań dla środków ochrony indywidualnej (Dz. U. z 2005 r., nr 259, poz. 2173). Kolorystyka ubrań roboczych / ochronnych powinna nawiązywać do kolorystyki określonej dla terenowego munduru leśnika, zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem w sprawie wzorów munduru leśnika. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagane ilości zawiera załącznik nr 3A do SIWZ. 2. Każdy rodzaj asortymentu musi posiadać etykietę informującą, co najmniej o: nazwie i rodzaju produktu, składnikach użytych do produkcji, rozmiarze, przepisach dotyczących konserwacji, prania i czyszczenia oraz nazwę i adres producenta. 3. Ilość i rodzaj środków ochrony indywidualnej oraz odzieży i obuwia roboczego (określenie ilości przedmiotu zamówienia) zawiera załącznik nr 3A do SIWZ.
  

Criterion

Kryteria Termin otwarcia punktu wydawania sortów
Znaczenie 20,00
  
Kryteria Cena
Znaczenie 60,00
  
Kryteria Termin płatności
Znaczenie 10,00
  
Kryteria Termin dokonywania poprawek krawieckich
Znaczenie 10,00
  

przetargibiurowe.pl  (+48) 600 092 062

Working hours:  Office, live chat: 800 - 1700  Support online: 24h

Michał Troc Customer service  

Szanowni Klienci! Drodzy Państwo!

Polityka prywatności (rozwiń) Klauzula Informacyjna (rozwiń) Lista Zaufanych Partnerów (rozwiń)