„Dostawa produktów spożywczych niezbędnych do przygotowania posiłków dla dzieci uczęszczających w 2019 r. do Integracyjnego Radkowskiego Zespołu Żłobków z podziałem na dwie części: Część 1. Dostawa produktów spożywczych niezbędnych do przygotowania posiłków dla dzieci uczęszczających w 2019 roku do Integracyjnego Radkowskiego Zespołu Żłobków oddział w Ścinawce Średniej. Część 2. Dostawa produktów spożywczych niezbędnych do przygotowania posiłków dla dzieci uczęszczających w 2019 r. do Integracyjnego Radkowskiego Zespołu Żłobków oddział w Radkowie.

Publication date 2018-12-12
End date 2018-12-20 00:00:00
Instytucja Gmina Radków
Miejscowość Radków
Województwo dolnośląskie
Branża
  • Różne produkty spożywcze

Szczegóły

Numer ogłoszenia 660557-N-2018
Document type ZP-400
Cpv code 158000006
Adres strony internetowej siwz
BZP Zobacz

Przedmiot zamówienia

1.1. Przedmiot zamówienia został podzielony na 8 grup produktów dla części pierwszej i drugiej części postępowania.
1) produkty zwierzęce, mięso, wędliny;
2) różne produkty spożywcze;
3) produkty z ziarna i skrobi;
4) produkty mleczarskie;
5) ryby i przetwory rybne;
6) warzywa i owoce;
7) produkty głęboko mrożone;
8) jaja.
Zakres rzeczowy poszczególnych grup produktów został wyszczególniony w formularzach cenowych stanowiących integralną część niniejszej SIWZ. Ilości podane w formularzach cenowych, są szacunkowe i mogą ulec zmianie. Z tego tytułu Wykonawcy nie będą przysługiwały żadne roszczenia wobec Zamawiającego.
1.1.1. Opis, zakres i przedmiot dla Części 1 pn.: Dostawa produktów spożywczych niezbędnych do przygotowania posiłków dla dzieci uczęszczających w 2019 roku do Integracyjnego Radkowskiego Zespołu Żłobków oddział w Ścinawce Średniej.
Sukcesywna dostawa produktów spożywczych, w tym m. in. pieczywa, nabiału, mięsa, warzyw i owoców niezbędnych do przygotowania posiłków (śniadania, obiadu i podwieczorku) dla dzieci uczęszczających do Integracyjnego Radkowskiego Zespołu Żłobków oddział w Ścinawce Średniej – zakres rzeczowy zadania obejmuje następujące grupy produktów:
Zakres rzeczowy:
Grupa 1. produkty zwierzęce, mięso, wędliny
Grupa 2. różne produkty spożywcze
Grupa 3. produkty z ziarna i skrobi
Grupa 4. produkty mleczarskie
Grupa 5. ryby i przetwory rybne
Grupa 6. warzywa i owoce
Grupa 7. produkty głęboko mrożone
Grupa 8. jaja

1.1.2. Opis, zakres i przedmiot dla Części 2 pn.: Dostawa produktów spożywczych niezbędnych do przygotowania posiłków dla dzieci uczęszczających w 2019 roku do Integracyjnego Radkowskiego Zespołu Żłobków oddział w Radkowie.
Sukcesywna dostawa produktów spożywczych, w tym m.in. pieczywa, nabiału, wędlin, warzyw i owoców niezbędnych do przygotowania posiłków (śniadania i podwieczorku) dla dzieci uczęszczających do Integracyjnego Radkowskiego Zespołu Żłobków oddział w Radkowie – zakres rzeczowy zadania obejmuje następujące grupy produktów:
Zakres rzeczowy:
Grupa 1. produkty zwierzęce, mięso, wędliny
Grupa 2. różne produkty spożywcze
Grupa 3. produkty z ziarna i skrobi
Grupa 4. produkty mleczarskie
Grupa 5. ryby i przetwory rybne
Grupa 6. warzywa i owoce
Grupa 7. produkty głęboko mrożone
Grupa 8. jaja
Zakres rzeczowy poszczególnych grup produktów został wyszczególniony w formularzach cenowych stanowiących integralną część niniejszej SIWZ. Ilości podane w formularzach cenowych, są szacunkowe i mogą ulec zmianie. Z tego tytułu Wykonawcy nie będą przysługiwały żadne roszczenia wobec Zamawiającego.
2. Ilekroć w opisie przedmiotu zamówienia wskazane zostały znaki towarowe, patenty, pochodzenie, normy, aprobaty, specyfikacje techniczne i systemy referencji technicznych Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne. Równoważność polega na możliwości zaoferowania przedmiotu zamówienia o nie gorszych parametrach technicznych, konfiguracjach, wymaganiach normatywnych itp. W szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia mogą być podane niektóre charakterystyczne dla producenta wymiary. Nazwy własne producentów materiałów i urządzeń podane w opisie przedmiotu zamówienia należy rozumieć jako preferowanego typu w zakresie określenia minimalnych wymagań jakościowych. Nie są one wiążące i można dostarczyć elementy równoważne, które posiadają co najmniej takie same lub lepsze normy, parametry techniczne, jakościowe, funkcjonalne, będą tożsame tematycznie i o takim samym przeznaczeniu oraz nie obniżą określonych w opisie przedmiotu zamówienia standardów.
Wszelkie „produkty” pochodzące od konkretnych producentów określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać towary, by spełnić wymagania stawiane przez Zamawiającego i stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Poprzez zapis minimalnych wymagań parametrów jakościowych Zamawiający rozumie wymagania towarów zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów. Operowanie przykładowymi nazwami producenta ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Tak, więc posługiwanie się nazwami producentów/produktów/ ma wyłącznie charakter przykładowy. Zamawiający przy opisie przedmiotu zamówienia wskazując oznaczenie konkretnego producenta (dostawcy) lub konkretny produkt, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowych, co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych parametrach lub lepszych. W takiej sytuacji Zamawiający wymaga złożenia stosownych dokumentów, uwiarygodniających te materiały lub urządzenia. Będą one podlegały ocenie w trakcie badania oferty.
Wykonawca zobowiązany jest w takim przypadku wykazać, że dostarczane przez niego artykuły spełniają wymagania określone przez Zamawiającego, w związku z czym musi złożyć z ofertą szczegółową specyfikację oferowanego asortymentu celem potwierdzenia zgodności z niniejszą specyfikacją, tak aby Zamawiający mógł stwierdzić czy przedmiot dostawy jest zgodny z opisem przedmiotu zamówienia i spełnia kategorie równoważności.
Podane w opisach przedmiotu zamówienia nazwy nie mają na celu naruszenia art. 29 i 7 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych, a jedynie sprecyzowanie oczekiwań jakościowych Zamawiającego.

Dodatkowe informacje

GuidZP400 f33a74c0-99c4-427c-a1c2-4751971fe6b1
Biuletyn 660557-N-2018
Zamawiajacy nazwa Gmina Radków
Regon 89071859000000
Zamawiajacy adres ulica ul. Rynek
Zamawiajacy adres numer domu 1
Zamawiajacy miejscowosc Radków
Zamawiajacy kod pocztowy 57420
Zamawiajacy panstwo Polska
Zamawiajacy wojewodztwo dolnośląskie
Zamawiajacy telefon 748 735 000
Zamawiajacy fax 748 735 015
Zamawiajacy email zamow_publ@radkowklodzki.pl
Adres strony url www.radkowklodzki.pl
Zamieszczanie obowiazkowe 1
Ogloszenie dotyczy 1
Czy finansowane z unii 1
Nazwa projektu programu Projekt „Rodzice aktywni zawodowo w Gminie Radków” dofinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 nr RPDS.08.04.01-02-0050/18, Oś Priorytetowa 8 Rynek pracy, Działanie 8.4 Godzenie życia zawodowego i prywatnego, Poddziałanie 8.4.1 Godzenie życia zawodowego i prywatnego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
Czy ubiegac zaklady pracy 2
Minimalny procent zatrudnienia 0%
Zamawiajacy powierzyl -
Informacje dodatkowe zamawiajacy -
Rodzaj zamawiajacego 2
Wspolne udzielanie zamowienia -
Czy zamieszczona bedzie specyfikacja 1
Zamieszczona bedzie specyfikacja http://radkowklodzki.biuletyn.net
Czy wymagane przeslanie ofert 1
Wymagane przeslanie ofert inny w formie pisemnej
Dopuszczone wymagane przeslanie ofert adres Urząd Miasta i Gminy Radków, Rynek 1, 57-420 Radków, woj. dolnośląskie
Nazwa nadana zamowieniu „Dostawa produktów spożywczych niezbędnych do przygotowania posiłków dla dzieci uczęszczających w 2019 r. do Integracyjnego Radkowskiego Zespołu Żłobków z podziałem na dwie części: Część 1. Dostawa produktów spożywczych niezbędnych do przygotowania posiłków dla dzieci uczęszczających w 2019 roku do Integracyjnego Radkowskiego Zespołu Żłobków oddział w Ścinawce Średniej. Część 2. Dostawa produktów spożywczych niezbędnych do przygotowania posiłków dla dzieci uczęszczających w 2019 r. do Integracyjnego Radkowskiego Zespołu Żłobków oddział w Radkowie.
Numer referencyjny ZP.271.38.2018
Rodzaj zamowienia 1
Czy podzielone na czesci 1
Zastrzega prawo grup czesci -
Maksymalna liczba czesci jednemu wykonawcy 2
Okreslenie przedmiotu 1.1. Przedmiot zamówienia został podzielony na 8 grup produktów dla części pierwszej i drugiej części postępowania. 1) produkty zwierzęce, mięso, wędliny; 2) różne produkty spożywcze; 3) produkty z ziarna i skrobi; 4) produkty mleczarskie; 5) ryby i przetwory rybne; 6) warzywa i owoce; 7) produkty głęboko mrożone; 8) jaja. Zakres rzeczowy poszczególnych grup produktów został wyszczególniony w formularzach cenowych stanowiących integralną część niniejszej SIWZ. Ilości podane w formularzach cenowych, są szacunkowe i mogą ulec zmianie. Z tego tytułu Wykonawcy nie będą przysługiwały żadne roszczenia wobec Zamawiającego. 1.1.1. Opis, zakres i przedmiot dla Części 1 pn.: Dostawa produktów spożywczych niezbędnych do przygotowania posiłków dla dzieci uczęszczających w 2019 roku do Integracyjnego Radkowskiego Zespołu Żłobków oddział w Ścinawce Średniej. Sukcesywna dostawa produktów spożywczych, w tym m. in. pieczywa, nabiału, mięsa, warzyw i owoców niezbędnych do przygotowania posiłków (śniadania, obiadu i podwieczorku) dla dzieci uczęszczających do Integracyjnego Radkowskiego Zespołu Żłobków oddział w Ścinawce Średniej – zakres rzeczowy zadania obejmuje następujące grupy produktów: Zakres rzeczowy: Grupa 1. produkty zwierzęce, mięso, wędliny Grupa 2. różne produkty spożywcze Grupa 3. produkty z ziarna i skrobi Grupa 4. produkty mleczarskie Grupa 5. ryby i przetwory rybne Grupa 6. warzywa i owoce Grupa 7. produkty głęboko mrożone Grupa 8. jaja 1.1.2. Opis, zakres i przedmiot dla Części 2 pn.: Dostawa produktów spożywczych niezbędnych do przygotowania posiłków dla dzieci uczęszczających w 2019 roku do Integracyjnego Radkowskiego Zespołu Żłobków oddział w Radkowie. Sukcesywna dostawa produktów spożywczych, w tym m.in. pieczywa, nabiału, wędlin, warzyw i owoców niezbędnych do przygotowania posiłków (śniadania i podwieczorku) dla dzieci uczęszczających do Integracyjnego Radkowskiego Zespołu Żłobków oddział w Radkowie – zakres rzeczowy zadania obejmuje następujące grupy produktów: Zakres rzeczowy: Grupa 1. produkty zwierzęce, mięso, wędliny Grupa 2. różne produkty spożywcze Grupa 3. produkty z ziarna i skrobi Grupa 4. produkty mleczarskie Grupa 5. ryby i przetwory rybne Grupa 6. warzywa i owoce Grupa 7. produkty głęboko mrożone Grupa 8. jaja Zakres rzeczowy poszczególnych grup produktów został wyszczególniony w formularzach cenowych stanowiących integralną część niniejszej SIWZ. Ilości podane w formularzach cenowych, są szacunkowe i mogą ulec zmianie. Z tego tytułu Wykonawcy nie będą przysługiwały żadne roszczenia wobec Zamawiającego. 2. Ilekroć w opisie przedmiotu zamówienia wskazane zostały znaki towarowe, patenty, pochodzenie, normy, aprobaty, specyfikacje techniczne i systemy referencji technicznych Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne. Równoważność polega na możliwości zaoferowania przedmiotu zamówienia o nie gorszych parametrach technicznych, konfiguracjach, wymaganiach normatywnych itp. W szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia mogą być podane niektóre charakterystyczne dla producenta wymiary. Nazwy własne producentów materiałów i urządzeń podane w opisie przedmiotu zamówienia należy rozumieć jako preferowanego typu w zakresie określenia minimalnych wymagań jakościowych. Nie są one wiążące i można dostarczyć elementy równoważne, które posiadają co najmniej takie same lub lepsze normy, parametry techniczne, jakościowe, funkcjonalne, będą tożsame tematycznie i o takim samym przeznaczeniu oraz nie obniżą określonych w opisie przedmiotu zamówienia standardów. Wszelkie „produkty” pochodzące od konkretnych producentów określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać towary, by spełnić wymagania stawiane przez Zamawiającego i stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Poprzez zapis minimalnych wymagań parametrów jakościowych Zamawiający rozumie wymagania towarów zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów. Operowanie przykładowymi nazwami producenta ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Tak, więc posługiwanie się nazwami producentów/produktów/ ma wyłącznie charakter przykładowy. Zamawiający przy opisie przedmiotu zamówienia wskazując oznaczenie konkretnego producenta (dostawcy) lub konkretny produkt, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowych, co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych parametrach lub lepszych. W takiej sytuacji Zamawiający wymaga złożenia stosownych dokumentów, uwiarygodniających te materiały lub urządzenia. Będą one podlegały ocenie w trakcie badania oferty. Wykonawca zobowiązany jest w takim przypadku wykazać, że dostarczane przez niego artykuły spełniają wymagania określone przez Zamawiającego, w związku z czym musi złożyć z ofertą szczegółową specyfikację oferowanego asortymentu celem potwierdzenia zgodności z niniejszą specyfikacją, tak aby Zamawiający mógł stwierdzić czy przedmiot dostawy jest zgodny z opisem przedmiotu zamówienia i spełnia kategorie równoważności. Podane w opisach przedmiotu zamówienia nazwy nie mają na celu naruszenia art. 29 i 7 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych, a jedynie sprecyzowanie oczekiwań jakościowych Zamawiającego.
Cpv glowny przedmiot 15800000-6
Szacunkowa wartosc zamowienia calosc 0,00
Czy przewiduje udzielenie zamowien 67 tekst -
Data rozpoczecia 2019-01-02T00:00:00+01:00
Data zakonczenia 2019-12-31T00:00:00+01:00
Informacje na temat katalogow -
Okreslenie warunkow - Zamawiający nie stosuje wymagań w zakresie spełniania tego warunku.
Informacje dodatkowe okreslenie warunkow -
Sytuacja finansowa okreslenie warunkow - Zamawiający nie stosuje wymagań w zakresie spełniania tego warunku.
Sytuacja finansowa informacje dodatkowe -
Zdolnosc techniczna okreslenie warunkow - Zamawiający nie stosuje wymagań w zakresie spełniania tego warunku.
Zdolnosc techniczna informacje dodatkowe -
Czy oswiadczenie niepodleganiu wykluczenia 1
Wykaz dokumentow zaswiadczen -
Zakresie warunkow udzialu -
Zakresie kryteriow selekcji -
Wykaz potwierdzenie okolicznosci -
Inne dokumenty niewymienione Kompletna oferta dla każdej części zamówienia odrębnie musi zawierać następujące oświadczenia i dokumenty: 1. „Formularz oferty", z wykorzystaniem wzoru stanowiącego Załącznik nr 1 do SIWZ – forma dokumentu oryginał, zawierający w szczególności: łączną cenę ofertową brutto, zobowiązanie dotyczące terminu realizacji zamówienia, warunków płatności, oświadczenie o okresie związania ofertą oraz o akceptacji wszystkich postanowień SIWZ i wzoru istotnych postanowień umowy bez zastrzeżeń, a także informację którą część zamówienia Wykonawca zamierza powierzyć podwykonawcom i podaniem firm podwykonawców (o ile są znane na dzień składania ofert); 2. Formularz Cenowy – dla Części 1; 3. Formularz Cenowy– dla Części 2; 4. oświadczenia i dokumenty wymienione w rozdziale VI niniejszej SIWZ; 5. Dokument, z którego wynika upoważnienie do reprezentowania Wykonawcy. Jeśli ofertę podpisuje pełnomocnik - dokument pełnomocnictwa oraz dokument, z którego wynika uprawnienie dla osoby udzielającej pełnomocnictwa, do dokonania takiej czynności. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia - pełnomocnictwo rodzajowe do reprezentowania ich w niniejszym postępowaniu albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Wadium -
Przewiduje udzielenie zaliczek -
Zlozenie katalogow elektronicznych informacje dodatkowe -
Znaczenie warunkow wykonawcow -
Ograniczenie liczby uczestnikow informacje dodatkowe -
Adres strony na ktorej bedzie prowadzona -
Elementy aukcji elektronicznej -
Zastosowanie procedury pzp 1
IV 3 1 minimalne wymagania -
IV 3 2 opis potrzeb -
IV 3 3 ElementyOpisu -
IV 4 6 -
Zmiana umowy 1
Zmiana umowy tekst 1. Zamawiający, poza możliwością zmiany zawartej umowy na podstawie art. 144 ust. 1 ustawy Pzp, przewiduje również możliwość dokonywania zmian postanowień zawartej umowy, także w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy, w następujących okolicznościach: 1) zmiany stron umowy tj. następstwo prawne wynikające z odrębnych przepisów, 2) zmiany nazwy, adresu i siedziby Wykonawcy lub Zamawiającego, 3) zmiany Podwykonawcy, zakresu prac zleconego Podwykonawcy (za zgodą Zamawiającego), 4) w razie konieczności podjęcia działań zmierzających do ograniczenia skutków zdarzenia losowego wywołanego przez czynniki zewnętrzne, którego nie można było przewidzieć z pewnością, szczególnie zagrażające bezpośrednio życiu lub zdrowiu ludzi lub grożące powstaniem szkody niewspółmiernie większej niż spowodowana działaniem lub zaniechaniem naruszającym dyscyplinę środków publicznych, 5) zmian obligatoryjnych wynikających ze zmian przepisów prawa, 2. Na wniosek Wykonawcy, Zamawiający może wyrazić zgodę na zmianę cen jednostkowych każdej pozycji wskazanej w ofercie tylko w przypadku: 1) zmiany stawki podatku od towaru i usług (VAT) w stosunku do obowiązującej w dniu zawarcia umowy, 2) wzrostu cen towarów o ile łączna wartość kwartalnych wskaźników wzrostu cen towarów i usług konsumpcyjnych ogłaszanych przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego w okresie od dnia rozpoczęcia realizacji umowy przekroczy 5%, z zastrzeżeniem ust. 2 i 3. 3. Wszelkie zmiany umowy winny zostać dokonane wyłącznie w formie aneksu do umowy podpisanego przez obie strony, pod rygorem nieważności. 4. Strona występująca o zmianę zawartej umowy: opisze zaistniałe okoliczności, uzasadni, udokumentuje zaistnienie powyższych okoliczności, obliczy koszty zmian, jeśli zmiana będzie miała wpływ na wynagrodzenie wykonawcy, opisze wpływ zmian na termin wykonania umowy, wniosek o zmianę postanowień zawartej umowy musi być wyrażona na piśmie. 5. Zmiany o których mowa w ust. 2 mogą nastąpić po udokumentowaniu przez Wykonawcę przesłanek powodujących zmianę i nie mogą być wyższe niż wartość wskaźników wzrostu cen i podatku VAT. 6. Zmiany umowy nie dotyczą poprawienia błędów i oczywistych omyłek słownych, literowych i liczbowych, zmiany układu graficznego umowy lub numeracji jednostek redakcyjnych, nie powodujące zmiany celu i istoty umowy.
IV 6 1 sposob udostepniania -
IV 6 1 srodki ochrony -
IV 4 4 data 2018-12-20T00:00:00+01:00
IV 4 4 godzina 10:00
IV 6 2 Powody -
IV 4 4 jezyki Oferta powinna być sporządzona w języku polskim
IV 4 5 okres 30
IV 4 17 1
IV 6 5 1

Attchment

Zalacznik czesc nr 1
Zalacznik nazwa Dostawa produktów spożywczych niezbędnych do przygotowania posiłków dla dzieci uczęszczających w 2019 roku do Integracyjnego Radkowskiego Zespołu Żłobków oddział w Ścinawce Średniej.
Zalacznik cpv glowny przedmiot 15800000-6
Szacunkowa wartosc zamowienia zal 0,00
Zalacznik data rozpoczecia 2019-01-02T00:00:00+01:00
Zalacznik data zakonczenia 2019-12-31T00:00:00+01:00
Zalacznik krotki opis 1. Sukcesywna dostawa produktów spożywczych, w tym m. in. pieczywa, nabiału, mięsa, warzyw i owoców niezbędnych do przygotowania posiłków (śniadania, obiadu i podwieczorku) dla dzieci uczęszczających do Integracyjnego Radkowskiego Zespołu Żłobków oddział w Ścinawce Średniej – zakres rzeczowy zadania obejmuje następujące grupy produktów: Zakres rzeczowy: Grupa 1. produkty zwierzęce, mięso, wędliny Grupa 2. różne produkty spożywcze Grupa 3. produkty z ziarna i skrobi Grupa 4. produkty mleczarskie Grupa 5. ryby i przetwory rybne Grupa 6. warzywa i owoce Grupa 7. produkty głęboko mrożone Grupa 8. jaja 2. Zakres rzeczowy poszczególnych grup produktów został wyszczególniony w formularzach cenowych stanowiących integralną część niniejszej SIWZ. Ilości podane w formularzach cenowych, są szacunkowe i mogą ulec zmianie. Z tego tytułu Wykonawcy nie będą przysługiwały żadne roszczenia wobec Zamawiającego. 3. Zaoferowane produkty muszą spełnić wymagania rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 26 lipca 2016 r. w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty oraz wymagań, jakie muszą spełniać środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach (Dz.U z 2016 r. poz. 1154) oraz wymagania określone w Ustawie z dnia 25.08.2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 1541) łącznie z przepisami wykonawczymi do tej ustawy oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady nr 852/2004/WE z dnia 29.04.2004 r. w sprawie higieny żywności i żywienia. 4. Artykuły żywnościowe winny być: a. świeże i z ważnym terminem przydatności do spożycia; b. wysokiej jakości – w pierwszym gatunku, bez wad fizycznych i jakościowych, tj. wygląd, tekstura, konsystencja, smak i zapach charakterystyczne dla rodzaju produktu; c. zgodne z obowiązującymi przepisami i normami; d. bez obcych zapachów, posmaków, bez zanieczyszczeń fizycznych, oznak i pozostałości szkodników, bez zanieczyszczeń biologicznych, pleśni oraz bakterii chorobotwórczych e. dostarczane w oryginalnych opakowaniach producenta, zawierających informacje dotyczące m. in. nazwy i adresu producenta, nazwy dystrybutora, nazwy towary, jego klasy jakości, daty produkcji, terminu przydatności do spożycia, ilości sztuk i warunków przechowywania oraz innych informacji wymaganych odpowiednimi przepisami; f. posiadać niezbędne certyfikaty i atesty wymagane stosownymi przepisami i normami oraz dokumenty dotyczące badań i dopuszczenia do obrotu, w tym świadectwo jakości lub handlowy dokument identyfikacyjny oraz dokumentację pozwalającą na zidentyfikowanie źródła pochodzenia dostarczonej partii towaru (producent i kraj pochodzenia), które na prośbę Zamawiającego będą udostępniane; g. opakowania winny być nieuszkodzone i wykonane z materiałów przeznaczonych do kontaktu z żywnością, czyste, bez oznak zawilgocenia, zapleśnienia, obecności szkodników, szczelne; h. mrożonki powinny być opakowane z zewnątrz kartonem, wewnątrz folią, trwale i prawidłowo oznakowane w języku polskim zarówno na opakowaniu zewnętrznym jak i folii, czyste, nieuszkodzone, temperatura surowca w momencie przyjęcia nie powinna być wyższa niż - 18°C; i. owoce lub warzywa powinny być jednolite, tej samej odmiany, w stanie dojrzałości konsumpcyjnej, czyste, sypkie. 5. Upływ okresu przydatności do spożycia nie może przekraczać ½ całego zadeklarowanego przez producenta okresu ważności. 6. Zamawiający nie dopuszcza opakowań zastępczych, niespełniających obowiązujących przepisów. 7. Nie dopuszcza się produktów, które przed dostawą przeszły proces mrożenia (dotyczy mięsa, wędlin, świeżych owoców i warzyw). 8. Całkowicie niedopuszczalne jest dostarczanie produktów, które przeszły proces podwójnego mrożenia (dot. mrożonek). 9. Zamówienia będą składane najpóźniej do godziny 1200 w dzień poprzedzający planowaną dostawę, a w przypadku dostaw mających odbyć się pierwszego dnia roboczego po dniach wolnych od pracy, zapotrzebowanie będzie składane najpóźniej w ostatnim dniu roboczym przed dniami wolnymi do godziny 1200. Zamówienia składane będą w formie pisemnej, za pośrednictwem poczty elektronicznej lub w wyjątkowych sytuacjach telefonicznie. 10. Wszystkie dostawy realizowane będą codziennie od poniedziałku do piątku w następujących godzinach: 700 – 1000, przy czym produkty wskazane w zamówieniu jako niezbędnie do przygotowania śniadania powinny zostać dostarczone najpóźniej do godziny 730. 11. W wyjątkowych wypadkach zmiana godziny dostawy jest możliwa po uprzednim telefonicznym uzgodnieniu pomiędzy Wykonawcą i Zamawiającym. 12. Wykonawca będzie zobowiązany do wystawieniu faktury VAT raz w miesiącu. Towary ujęte na fakturze powinny wynikać z zamówień składanych przez Zamawiającego. Termin płatności - 21 dni od daty otrzymania prawidłowo wystawionej faktury VAT. 13. Do składania zamówień oraz odbioru towarów upoważnieni będą pracownicy Integracyjnego Radkowskiego Zespołu Żłobków. 14. W przypadku dostarczenia towaru niezgodnego z zamówieniem lub niewłaściwej jakości, Wykonawca zobowiązany jest do niezwłocznej wymiany na towar właściwy. 15. Artykuły żywnościowe dostarczane będą przez Wykonawcę własnym transportem, przystosowanym do przewozu żywności, zgodnie z obowiązującymi przepisami, zatem koszty przewozu, zabezpieczenia towaru i ubezpieczenia na czas przewozu ponosi Wykonawca, a Zamawiający zapewni odbiór zamówionego towaru w siedzibie Odbiorcy. 16. Wykonawca użyczy nieodpłatnie ewentualne potrzebne pojemniki, przy każdorazowej dostawie towaru, na okres do następnej dostawy. 17. Odbioru ilościowo – jakościowego towaru w oddziałach Integracyjnego Radkowskiego Zespołu Żłobków dokonają upoważnieni pracownicy w obecności kierowcy, w oparciu o złożone pisemne zamówienie i obowiązujące normy jakościowe, potwierdzając przyjęcie towaru swoim podpisem złożonym na protokole odbioru.
  
Zalacznik czesc nr 2
Zalacznik nazwa Dostawa produktów spożywczych niezbędnych do przygotowania posiłków dla dzieci uczęszczających w 2019 roku do Integracyjnego Radkowskiego Zespołu Żłobków oddział w Radkowie
Zalacznik cpv glowny przedmiot 15800000-6
Szacunkowa wartosc zamowienia zal 0,00
Zalacznik data rozpoczecia 2019-01-02T00:00:00+01:00
Zalacznik data zakonczenia 2019-12-31T00:00:00+01:00
Zalacznik informacje dodatkowe -
Zalacznik krotki opis 1.Sukcesywna dostawa produktów spożywczych, w tym m.in. pieczywa, nabiału, wędlin, warzyw i owoców niezbędnych do przygotowania posiłków (śniadania i podwieczorku) dla dzieci uczęszczających do Integracyjnego Radkowskiego Zespołu Żłobków oddział w Radkowie – zakres rzeczowy zadania obejmuje następujące grupy produktów: Zakres rzeczowy: Grupa 1. produkty zwierzęce, mięso, wędliny Grupa 2. różne produkty spożywcze Grupa 3. produkty z ziarna i skrobi Grupa 4. produkty mleczarskie Grupa 5. ryby i przetwory rybne Grupa 6. warzywa i owoce Grupa 7. produkty głęboko mrożone Grupa 8. jaja 2.Zakres rzeczowy poszczególnych grup produktów został wyszczególniony w formularzach cenowych stanowiących integralną część niniejszej SIWZ. Ilości podane w formularzach cenowych, są szacunkowe i mogą ulec zmianie. Z tego tytułu Wykonawcy nie będą przysługiwały żadne roszczenia wobec Zamawiającego. 3. Zaoferowane produkty muszą spełnić wymagania rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 26 lipca 2016 r. w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty oraz wymagań, jakie muszą spełniać środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach (Dz.U z 2016 r. poz. 1154) oraz wymagania określone w Ustawie z dnia 25.08.2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 1541) łącznie z przepisami wykonawczymi do tej ustawy oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady nr 852/2004/WE z dnia 29.04.2004 r. w sprawie higieny żywności i żywienia. 4. Artykuły żywnościowe winny być: a. świeże i z ważnym terminem przydatności do spożycia; b. wysokiej jakości – w pierwszym gatunku, bez wad fizycznych i jakościowych, tj. wygląd, tekstura, konsystencja, smak i zapach charakterystyczne dla rodzaju produktu; c. zgodne z obowiązującymi przepisami i normami; d. bez obcych zapachów, posmaków, bez zanieczyszczeń fizycznych, oznak i pozostałości szkodników, bez zanieczyszczeń biologicznych, pleśni oraz bakterii chorobotwórczych e. dostarczane w oryginalnych opakowaniach producenta, zawierających informacje dotyczące m. in. nazwy i adresu producenta, nazwy dystrybutora, nazwy towary, jego klasy jakości, daty produkcji, terminu przydatności do spożycia, ilości sztuk i warunków przechowywania oraz innych informacji wymaganych odpowiednimi przepisami; f. posiadać niezbędne certyfikaty i atesty wymagane stosownymi przepisami i normami oraz dokumenty dotyczące badań i dopuszczenia do obrotu, w tym świadectwo jakości lub handlowy dokument identyfikacyjny oraz dokumentację pozwalającą na zidentyfikowanie źródła pochodzenia dostarczonej partii towaru (producent i kraj pochodzenia), które na prośbę Zamawiającego będą udostępniane; g. opakowania winny być nieuszkodzone i wykonane z materiałów przeznaczonych do kontaktu z żywnością, czyste, bez oznak zawilgocenia, zapleśnienia, obecności szkodników, szczelne; h. mrożonki powinny być opakowane z zewnątrz kartonem, wewnątrz folią, trwale i prawidłowo oznakowane w języku polskim zarówno na opakowaniu zewnętrznym jak i folii, czyste, nieuszkodzone, temperatura surowca w momencie przyjęcia nie powinna być wyższa niż - 18°C; i. owoce lub warzywa powinny być jednolite, tej samej odmiany, w stanie dojrzałości konsumpcyjnej, czyste, sypkie. 5. Upływ okresu przydatności do spożycia nie może przekraczać ½ całego zadeklarowanego przez producenta okresu ważności. 6. Zamawiający nie dopuszcza opakowań zastępczych, niespełniających obowiązujących przepisów. 7. Nie dopuszcza się produktów, które przed dostawą przeszły proces mrożenia (dotyczy mięsa, wędlin, świeżych owoców i warzyw). 8. Całkowicie niedopuszczalne jest dostarczanie produktów, które przeszły proces podwójnego mrożenia (dot. mrożonek). 9. Zamówienia będą składane najpóźniej do godziny 1200 w dzień poprzedzający planowaną dostawę, a w przypadku dostaw mających odbyć się pierwszego dnia roboczego po dniach wolnych od pracy, zapotrzebowanie będzie składane najpóźniej w ostatnim dniu roboczym przed dniami wolnymi do godziny 1200. Zamówienia składane będą w formie pisemnej, za pośrednictwem poczty elektronicznej lub w wyjątkowych sytuacjach telefonicznie. 10. Wszystkie dostawy realizowane będą codziennie od poniedziałku do piątku w następujących godzinach: 700 – 1000, przy czym produkty wskazane w zamówieniu jako niezbędnie do przygotowania śniadania powinny zostać dostarczone najpóźniej do godziny 730. 11. W wyjątkowych wypadkach zmiana godziny dostawy jest możliwa po uprzednim telefonicznym uzgodnieniu pomiędzy Wykonawcą i Zamawiającym. 12. Wykonawca będzie zobowiązany do wystawieniu faktury VAT raz w miesiącu. Towary ujęte na fakturze powinny wynikać z zamówień składanych przez Zamawiającego. Termin płatności - 21 dni od daty otrzymania prawidłowo wystawionej faktury VAT. 13. Do składania zamówień oraz odbioru towarów upoważnieni będą pracownicy Integracyjnego Radkowskiego Zespołu Żłobków. 14. W przypadku dostarczenia towaru niezgodnego z zamówieniem lub niewłaściwej jakości, Wykonawca zobowiązany jest do niezwłocznej wymiany na towar właściwy. 15. Artykuły żywnościowe dostarczane będą przez Wykonawcę własnym transportem, przystosowanym do przewozu żywności, zgodnie z obowiązującymi przepisami, zatem koszty przewozu, zabezpieczenia towaru i ubezpieczenia na czas przewozu ponosi Wykonawca, a Zamawiający zapewni odbiór zamówionego towaru w siedzibie Odbiorcy. 16. Wykonawca użyczy nieodpłatnie ewentualne potrzebne pojemniki, przy każdorazowej dostawie towaru, na okres do następnej dostawy. 17. Odbioru ilościowo – jakościowego towaru w oddziałach Integracyjnego Radkowskiego Zespołu Żłobków dokonają upoważnieni pracownicy w obecności kierowcy, w oparciu o złożone pisemne zamówienie i obowiązujące normy jakościowe, potwierdzając przyjęcie towaru swoim podpisem złożonym na protokole odbioru.
  

Criterion

Kryteria cena oferty brutto
Znaczenie 100,00
  

przetargibiurowe.pl  (+48) 600 092 062

Working hours:  Office, live chat: 800 - 1700  Support online: 24h

Michał Troc Customer service  

Szanowni Klienci! Drodzy Państwo!

Polityka prywatności (rozwiń) Klauzula Informacyjna (rozwiń) Lista Zaufanych Partnerów (rozwiń)