Sukcesywna dostawa wraz z rozładunkiem i wniesieniem materiałów eksploatacyjnych do urządzeń biurowych dla Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu

Publication date 2020-04-02
End date 2020-04-14 00:00:00
Instytucja Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
Miejscowość Poznań
Województwo wielkopolskie
Branża
  • Części i akcesoria do aparatów fotokopiujących

Szczegóły

Numer ogłoszenia 528896-N-2020
Document type ZP-400
Cpv code 301251002
Adres strony internetowej siwz
BZP Zobacz

Przedmiot zamówienia

5.1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa wraz z rozładunkiem i wniesieniem materiałów eksploatacyjnych do biurowych urządzeń drukujących i kopiujących (zwanych dalej „asortymentem”) dla Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.
5.2. Wykaz asortymentu zawarty został w załączniku asortymentowo - cenowym nr 5 do SIWZ.
5.3. Przez określenie „oryginalny” należy rozumieć asortyment wyprodukowany od podstaw przez odpowiedniego producenta sprzętu kopiującego i drukującego, który został opracowany w celu zapewnienia optymalnej jakości druku, niezawodności sprzętu oraz wydajności. Oznaczone identycznym logo, co urządzenie kopiujące / drukujące, w którym będzie użyte.
5.4. Wykonawca dostarczy asortyment sukcesywnie w zależności od potrzeb Zamawiającego, każdorazowo na podstawie zamówienia wystawionego przez Zamawiającego. Zamawiający zastrzega sobie, w ramach umówionego wynagrodzenia, o którym mowa w umowie, możliwość dokonywania zmian ilościowych w przedstawionym asortymencie, stosownie do rzeczywistych potrzeb, przy zachowaniu cen jednostkowych podanych w załączniku nr 5 asortymentowo - cenowym.
5.5. Wynagrodzenie Wykonawcy za zrealizowane zamówienie obliczane będzie każdorazowo po cenach
jednostkowych określonych w załączniku nr 5 do SIWZ oraz liczby rzeczywiście dostarczonych materiałów.
5.6. Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie o realizację zamówienia w ilościach i proporcjach wskazanych w Załączniku nr 5 do SIWZ.
5.7. W przypadku wycofania z oficjalnych kanałów dystrybucji asortymentu objętego zamówieniem
dopuszcza się zastąpienie go (po pisemnym uzgodnieniu z Zamawiającym), asortymentem
równoważnym, tj. o parametrach technicznych takich samych lub lepszych, co asortyment
zastępowany z zachowaniem lub obniżeniem ceny materiału wycofanego.
5.8. Dostarczany asortyment musi:
a) być fabrycznie nowy (za taki nie uznaje się wyrobu, którego pojemnik został jedynie wyczyszczony
i ponownie napełniony tzn. regenerowany), nierefabrykowany, wyprodukowany z nowych elementów, bez śladów uszkodzeń i użytkowania, nie pochodzących z recyklingu;
b) znajdować się w oryginalnym, hermetycznie zamkniętym opakowaniu producenta, nie noszącym znamion otwierania i posiadać odpowiednie oznakowanie oraz opis tj.:
- logo producenta lub oryginalnego importera asortymentu;
- oznakowanie zgodne z wymogami dyrektywy WEEE 2012/19/UE widoczne na opakowaniu;
- miejsce wytworzenia;
- kod produktu;
- model i typ sprzętu, do którego asortyment jest przeznaczony;
- termin ważności;
- wydajność/pojemność; (wydajność w stronach należy podawać w sposób zgodny z normą ISO/IEC 19752, ISO/IEC 19798 oraz ISO/IEC 24711.)
c) być legalny w świetle prawa patentowego obowiązującego w państwach Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego lub państwa, z którym RP lub Unia Europejska zawarła stosowną umowę;
d) pochodzić z kanałów dystrybucyjnych obejmujących również rynek Unii Europejskiej i zapewniających w szczególności realizację uprawnień gwarancyjnych;
e) nie budzić wątpliwości, że może pochodzić z procesu odzysku i być w jakikolwiek sposób przerabiany, zmodyfikowany.
f) być zgodny z głównymi zasadami zrównoważonego rozwoju, a w szczególności:
- oferowany asortyment nie może przekraczać emisji substancji i cząstek dopuszczalnych w granicach norm zdefiniowanych w wymaganiach np. Blue Angel RAL-UZ 205 lub RAL-UZ 171.
-posiadać karty charakterystyki (dla wkładów tonerów i tuszy do biurowych urządzeń drukujących i kopiujących), które to Wykonawca musi dostarczyć na żądanie Zamawiającego.
Format i zawartość kart charakterystyki określono w Załączniku II do rozporządzenia REACH:
Rozporządzenie Komisji (UE) 2015/830 z dnia 28 maja 2015 r. zmieniające rozporządzenie (WE) nr 1907/2006 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie rejestracji, oceny, udzielania zezwoleń i stosowanych ograniczeń w zakresie chemikaliów (REACH).
-oznaczenie całego oferowanego asortymentu znakiem CE i udostępnienie na żądanie Zamawiającego ważnej, podpisanej deklaracji zgodności dla każdego oferowanego produktu ujętego w wykazie zamawianego asortymentu - załącznik nr 5 do SIWZ, zgodnie z wytycznymi (DoC) (dot. ITE oraz od 23.07.2019 wkłady do drukarek)
-zapewniać trwałe wydruki dokumentów przynajmniej zgodnie z wymogami zawartymi w normie ISO 11798.
- spełniać zasady w zakresie dyrektywy WEEE która weszła w życie 13 sierpnia 2012 r., tzn. umieszczać na oferowanych na rynku produktach przekreślony znak „pojemnika na śmieci z kółkami”,
informować konsumentów na swoich produktach o obowiązku wyrzucania produktów osobno.
Uwaga: Zamawiający kategorycznie NIE DOPUSZCZA asortymentu bez oznaczenia CE i adresu UE.
5.9. W cenę oferty wliczony jest również transport zamawianego asortymentu do siedziby Zamawiającego.
5.10. W zakres przedmiotu zamówienia wchodzi również udzielenie gwarancji i wykonywanie przez Wykonawcę świadczeń z niej wynikających. Szczegółowe wymagania dotyczące gwarancji zostały określone w projekcie umowy
5.11. Na dostarczany asortyment Wykonawca udzieli gwarancji na okres minimum 12 miesięcy od dnia dostawy.
5.12. Wykonawca będzie zobowiązany do dostarczania towaru sukcesywnie, a ilości i zakres będą uzależnione od rzeczywistych potrzeb Zamawiającego. Podane w załączniku asortymentowo - cenowym nr 5 do SIWZ ilości poszczególnych artykułów są ilościami szacunkowymi, służącymi do obliczenia ceny oferty i mogą ulec zmianie (w górę lub w dół) w trakcie realizacji zawartej w wyniku niniejszego postępowania przetargowego umowy. Jednakże łączna suma wartości dostaw sukcesywnych nie może przekroczyć maksymalnej wartości umowy. W związku z tym ostateczna całkowita wartość umowy wynikająca z sumowania cen częściowych dostaw wykonanych na podstawie zamówień Zamawiającego w okresie trwania umowy może być niższa niż wskazana w umowie jej maksymalna wartość brutto, a Wykonawcy w takim przypadku nie będzie przysługiwać roszczenie o zapłatę różnicy pomiędzy ustaloną, w sposób wskazany wyżej, ostateczną wartością umowy, a jej wartością maksymalną.
5.13. Wykonawca zobowiązuje się, każdorazowo podczas dostawy asortymentu, do samodzielnego pakowania, odbioru i wywozu z siedziby Zamawiającego pojemników i opakowań po zużytym asortymencie celem utylizacji.
5.14. Koszty związane z pakowaniem, odbiorem i wywozem pojemników / opakowań przeznaczonych do utylizacji oraz samej utylizacji ponosi Wykonawca.
5.15. Wykonawca oświadcza, że posiada stosowne zezwolenie na odbiór, transport i magazynowanie odpadów pochodzących z eksploatacji biurowych urządzeń kopiująco / drukujących, a transport i utylizacja zużytego asortymentu odbędzie się zgodnie z obowiązującymi przepisami.
5.16. Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych z zastrzeżeniem, że oferowany asortyment ma być nowy, sprawny technicznie, kompletny, bezpieczny i gotowy do użycia. Przez asortyment równoważny, Zamawiający rozumie produkt o parametrach nie gorszych niż wskazane w specyfikacji asortymentowo – cenowej stanowiącej załącznik nr 5 do SIWZ oraz:
a) fabrycznie nowy, nie regenerowany, pochodzący z bieżącej produkcji, wytworzony seryjnie w cyklu produkcyjnym zgodnym z normą:
- ISO 9001:2000 lub równoważną, tj. dokumentem potwierdzającym odpowiednie stosowanie równoważnych środków zapewnienia jakości, w zakresie co najmniej takim jak wymieniona norma ISO;
- ISO 14001 lub równoważną, tj. dokumentem potwierdzającym odpowiednie stosowanie równoważnych środków zarządzania środowiskiem.
b) opakowany hermetycznie, nie noszący śladów uszkodzeń zewnętrznych oraz używania,
c) który uzyskał wyniki nie gorsze od wyników towarów oryginalnych zalecanych przez producentów sprzętu, w pomiarach wydajności wykonanych przez laboratorium posiadające certyfikat zgodności z normą ISO/IEC 17025:2005 (wydany przez jednostkę akredytowaną w zakresie certyfikacji normy ISO/IEC 17025:2005), zgodnie z normami:
- ISO/IEC 19752 dla kaset z tonerem do drukarek monochromatycznych,
- ISO/IEC 19798 dla kaset z tonerem do kolorowych drukarek laserowych,
- ISO/IEC 24711 dla wkładów drukujących,
- ISO/IEC 24712 dla nabojów kolorowych do drukarek atramentowych,
lub równoważnymi.
d) który zapewnia jakość wydruku co najmniej taką, jak materiał oryginalny, zalecany przez producenta sprzętu (w szczególności dotyczy krycia i odwzorowania koloru);
e) który nie ogranicza pełnej współpracy z oprogramowaniem sprzętu, monitorującym stan zasobników z tuszem lub tonerem, informującym o liczbie wydrukowanych stron,
f) który w żadnym stopniu nie narusza praw patentowych ani innych praw własności intelektualnej,
g) posiadający na produkcie lub opakowaniu oznaczenie CE i adres UE.
5.17. Stosowanie asortymentu równoważnego nie może powodować uszkodzeń oraz awarii eksploatowanego urządzenia kopiująco / drukującego. Wykonawca bierze na siebie pełną odpowiedzialność za uszkodzenie urządzenia kopiująco / drukującego spowodowane używaniem zaoferowanego asortymentu.
5.18. Asortyment wywołujący negatywny wpływ na żywotność urządzeń kopiujących / drukujących i ich podzespołów lub odbiegający swoimi parametrami (wydajność, jakość wydruku itp.) od fabrycznie nowych, zalecanych przez producenta urządzenia kopiującego/drukującego, musi zostać wymieniony w ramach gwarancji na nowy, wolny od wad, w terminie nie dłuższym niż 24 roboczogodzin od otrzymania telefonicznego/mailowego zgłoszenia od Zamawiającego.
5.19. W przypadku, gdy asortyment spowoduje zabrudzenie mechaniczne urządzenia kopiująco/drukującego przez wylewający/wysypujący się wkład barwiący, Wykonawca zobowiązany jest do oczyszczenia urządzenia kopiująco/drukującego w siedzibie Zamawiającego, w której to urządzenie jest wykorzystywane, na koszt Wykonawcy, w terminie nie dłuższym niż 24 roboczogodzin od otrzymania telefonicznego/mailowego zgłoszenia od Zamawiającego.
5.20. W przypadku, gdy czas naprawy urządzenia kopiującego/drukującego, o którym mowa w pkt. 5.19 przekroczy 3 dni robocze, na żądanie Zamawiającego, Wykonawca dostarczy na swój koszt do siedziby Zamawiającego na czas naprawy urządzenie zastępcze o parametrach i funkcjonalności nie gorszej niż naprawiane urządzenie kopiująco / drukujące.
5.21. W przypadku dostarczenia asortymentu, którego użycie spowoduje poważniejsze uszkodzenie urządzenia kopiująco /drukującego (wymagające oddania do zewnętrznego autoryzowanego serwisu), potwierdzone przez przedstawiciela autoryzowanego serwisu producenta urządzeń, Wykonawca zobowiązany będzie do usunięcia tych uszkodzeń w autoryzowanym serwisie producenta urządzeń na swój koszt w terminie 14 dni od daty telefonicznego/mailowego zgłoszenia przez Zamawiającego oraz do zwrotu kosztów związanych w wydaniem ww. opinii/ekspertyzy.
5.22. W przypadku trwałego uszkodzenia urządzenia kopiująco/drukującego (tj. braku możliwości dokonania naprawy) z przyczyn, o których mowa w pkt. 5.19, Wykonawca zobowiązuje się do dostarczenia fabrycznie nowego urządzenia kopiująco/drukującego o takich samych lub wyższych parametrach (standardzie i funkcjonalności) lub zwrotu kosztów brutto zakupu nowego takiego samego urządzenia lub innego o takim samym lub wyższym standardzie i funkcjonalności oraz takich samych lub lepszych parametrach.
5.23. Wykonawca udzieli gwarancji na dostarczane materiały eksploatacyjne na okres minimum 12 miesięcy od dnia dostawy.
5.24. Wykonawca gwarantuje, że zamontowanie i używanie dostarczonego asortymentu równoważnego w ramach realizacji umowy, nie spowoduje utraty gwarancji urządzenia kopiującego/drukującego, do którego asortyment jest przeznaczony.
5.25. Wykonawca oświadcza, że oferowany przez niego asortyment nie wymaga do jego wymiany w urządzeniach drukujących i kopiujących specjalistycznej wiedzy serwisowej i autoryzowanego serwisu producenta sprzętu. Gdyby taki przypadek jednak miał miejsce, to Wykonawca wymieni zamawiany asortyment w urządzeniu do niego przeznaczonym na własny koszt i ryzyko i nie może żądać od Zamawiającego pokrycia jakichkolwiek kosztów dodatkowych, chyba, że Zamawiający wyrazi na to zgodę np. ze względu na wykonanie dodatkowych czynności serwisowych.

Dodatkowe informacje

GuidZP400 966865a2-b107-4a93-8c9a-226375e845ac
Biuletyn 528896-N-2020
Zamawiajacy nazwa Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
Regon 000001525
Zamawiajacy adres ulica al. Niepodległości
Zamawiajacy adres numer domu 10
Zamawiajacy miejscowosc Poznań
Zamawiajacy kod pocztowy 61-875
Zamawiajacy panstwo Polska
Zamawiajacy wojewodztwo wielkopolskie
Zamawiajacy telefon 061 8569000, 8569500,
Zamawiajacy fax 618 543 988
Zamawiajacy email zp@ue.poznan.pl,
Adres strony url www.ue.poznan.pl
Zamieszczanie obowiazkowe 1
Ogloszenie dotyczy 1
Czy finansowane z unii 2
Czy ubiegac zaklady pracy 2
Minimalny procent zatrudnienia 0%
Rodzaj zamawiajacego 8
Rodzaj zamawiajacego inny Uczelnia Publiczna
Czy zamieszczona bedzie specyfikacja 1
Zamieszczona bedzie specyfikacja https://ue.poznan.pl/pl/wspolpraca,c10/zamowienia-publiczne,c115/
Czy wymagane przeslanie ofert 1
Wymagane przeslanie ofert inny Pisemnie
Dopuszczone wymagane przeslanie ofert adres Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu 61-875 Poznań, al. Niepodległości 10 Budynek B, pok. 016
Nazwa nadana zamowieniu Sukcesywna dostawa wraz z rozładunkiem i wniesieniem materiałów eksploatacyjnych do urządzeń biurowych dla Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu
Numer referencyjny ZP/007/20
Rodzaj zamowienia 1
Okreslenie przedmiotu 5.1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa wraz z rozładunkiem i wniesieniem materiałów eksploatacyjnych do biurowych urządzeń drukujących i kopiujących (zwanych dalej „asortymentem”) dla Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. 5.2. Wykaz asortymentu zawarty został w załączniku asortymentowo - cenowym nr 5 do SIWZ. 5.3. Przez określenie „oryginalny” należy rozumieć asortyment wyprodukowany od podstaw przez odpowiedniego producenta sprzętu kopiującego i drukującego, który został opracowany w celu zapewnienia optymalnej jakości druku, niezawodności sprzętu oraz wydajności. Oznaczone identycznym logo, co urządzenie kopiujące / drukujące, w którym będzie użyte. 5.4. Wykonawca dostarczy asortyment sukcesywnie w zależności od potrzeb Zamawiającego, każdorazowo na podstawie zamówienia wystawionego przez Zamawiającego. Zamawiający zastrzega sobie, w ramach umówionego wynagrodzenia, o którym mowa w umowie, możliwość dokonywania zmian ilościowych w przedstawionym asortymencie, stosownie do rzeczywistych potrzeb, przy zachowaniu cen jednostkowych podanych w załączniku nr 5 asortymentowo - cenowym. 5.5. Wynagrodzenie Wykonawcy za zrealizowane zamówienie obliczane będzie każdorazowo po cenach jednostkowych określonych w załączniku nr 5 do SIWZ oraz liczby rzeczywiście dostarczonych materiałów. 5.6. Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie o realizację zamówienia w ilościach i proporcjach wskazanych w Załączniku nr 5 do SIWZ. 5.7. W przypadku wycofania z oficjalnych kanałów dystrybucji asortymentu objętego zamówieniem dopuszcza się zastąpienie go (po pisemnym uzgodnieniu z Zamawiającym), asortymentem równoważnym, tj. o parametrach technicznych takich samych lub lepszych, co asortyment zastępowany z zachowaniem lub obniżeniem ceny materiału wycofanego. 5.8. Dostarczany asortyment musi: a) być fabrycznie nowy (za taki nie uznaje się wyrobu, którego pojemnik został jedynie wyczyszczony i ponownie napełniony tzn. regenerowany), nierefabrykowany, wyprodukowany z nowych elementów, bez śladów uszkodzeń i użytkowania, nie pochodzących z recyklingu; b) znajdować się w oryginalnym, hermetycznie zamkniętym opakowaniu producenta, nie noszącym znamion otwierania i posiadać odpowiednie oznakowanie oraz opis tj.: - logo producenta lub oryginalnego importera asortymentu; - oznakowanie zgodne z wymogami dyrektywy WEEE 2012/19/UE widoczne na opakowaniu; - miejsce wytworzenia; - kod produktu; - model i typ sprzętu, do którego asortyment jest przeznaczony; - termin ważności; - wydajność/pojemność; (wydajność w stronach należy podawać w sposób zgodny z normą ISO/IEC 19752, ISO/IEC 19798 oraz ISO/IEC 24711.) c) być legalny w świetle prawa patentowego obowiązującego w państwach Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego lub państwa, z którym RP lub Unia Europejska zawarła stosowną umowę; d) pochodzić z kanałów dystrybucyjnych obejmujących również rynek Unii Europejskiej i zapewniających w szczególności realizację uprawnień gwarancyjnych; e) nie budzić wątpliwości, że może pochodzić z procesu odzysku i być w jakikolwiek sposób przerabiany, zmodyfikowany. f) być zgodny z głównymi zasadami zrównoważonego rozwoju, a w szczególności: - oferowany asortyment nie może przekraczać emisji substancji i cząstek dopuszczalnych w granicach norm zdefiniowanych w wymaganiach np. Blue Angel RAL-UZ 205 lub RAL-UZ 171. -posiadać karty charakterystyki (dla wkładów tonerów i tuszy do biurowych urządzeń drukujących i kopiujących), które to Wykonawca musi dostarczyć na żądanie Zamawiającego. Format i zawartość kart charakterystyki określono w Załączniku II do rozporządzenia REACH: Rozporządzenie Komisji (UE) 2015/830 z dnia 28 maja 2015 r. zmieniające rozporządzenie (WE) nr 1907/2006 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie rejestracji, oceny, udzielania zezwoleń i stosowanych ograniczeń w zakresie chemikaliów (REACH). -oznaczenie całego oferowanego asortymentu znakiem CE i udostępnienie na żądanie Zamawiającego ważnej, podpisanej deklaracji zgodności dla każdego oferowanego produktu ujętego w wykazie zamawianego asortymentu - załącznik nr 5 do SIWZ, zgodnie z wytycznymi (DoC) (dot. ITE oraz od 23.07.2019 wkłady do drukarek) -zapewniać trwałe wydruki dokumentów przynajmniej zgodnie z wymogami zawartymi w normie ISO 11798. - spełniać zasady w zakresie dyrektywy WEEE która weszła w życie 13 sierpnia 2012 r., tzn. umieszczać na oferowanych na rynku produktach przekreślony znak „pojemnika na śmieci z kółkami”, informować konsumentów na swoich produktach o obowiązku wyrzucania produktów osobno. Uwaga: Zamawiający kategorycznie NIE DOPUSZCZA asortymentu bez oznaczenia CE i adresu UE. 5.9. W cenę oferty wliczony jest również transport zamawianego asortymentu do siedziby Zamawiającego. 5.10. W zakres przedmiotu zamówienia wchodzi również udzielenie gwarancji i wykonywanie przez Wykonawcę świadczeń z niej wynikających. Szczegółowe wymagania dotyczące gwarancji zostały określone w projekcie umowy 5.11. Na dostarczany asortyment Wykonawca udzieli gwarancji na okres minimum 12 miesięcy od dnia dostawy. 5.12. Wykonawca będzie zobowiązany do dostarczania towaru sukcesywnie, a ilości i zakres będą uzależnione od rzeczywistych potrzeb Zamawiającego. Podane w załączniku asortymentowo - cenowym nr 5 do SIWZ ilości poszczególnych artykułów są ilościami szacunkowymi, służącymi do obliczenia ceny oferty i mogą ulec zmianie (w górę lub w dół) w trakcie realizacji zawartej w wyniku niniejszego postępowania przetargowego umowy. Jednakże łączna suma wartości dostaw sukcesywnych nie może przekroczyć maksymalnej wartości umowy. W związku z tym ostateczna całkowita wartość umowy wynikająca z sumowania cen częściowych dostaw wykonanych na podstawie zamówień Zamawiającego w okresie trwania umowy może być niższa niż wskazana w umowie jej maksymalna wartość brutto, a Wykonawcy w takim przypadku nie będzie przysługiwać roszczenie o zapłatę różnicy pomiędzy ustaloną, w sposób wskazany wyżej, ostateczną wartością umowy, a jej wartością maksymalną. 5.13. Wykonawca zobowiązuje się, każdorazowo podczas dostawy asortymentu, do samodzielnego pakowania, odbioru i wywozu z siedziby Zamawiającego pojemników i opakowań po zużytym asortymencie celem utylizacji. 5.14. Koszty związane z pakowaniem, odbiorem i wywozem pojemników / opakowań przeznaczonych do utylizacji oraz samej utylizacji ponosi Wykonawca. 5.15. Wykonawca oświadcza, że posiada stosowne zezwolenie na odbiór, transport i magazynowanie odpadów pochodzących z eksploatacji biurowych urządzeń kopiująco / drukujących, a transport i utylizacja zużytego asortymentu odbędzie się zgodnie z obowiązującymi przepisami. 5.16. Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych z zastrzeżeniem, że oferowany asortyment ma być nowy, sprawny technicznie, kompletny, bezpieczny i gotowy do użycia. Przez asortyment równoważny, Zamawiający rozumie produkt o parametrach nie gorszych niż wskazane w specyfikacji asortymentowo – cenowej stanowiącej załącznik nr 5 do SIWZ oraz: a) fabrycznie nowy, nie regenerowany, pochodzący z bieżącej produkcji, wytworzony seryjnie w cyklu produkcyjnym zgodnym z normą: - ISO 9001:2000 lub równoważną, tj. dokumentem potwierdzającym odpowiednie stosowanie równoważnych środków zapewnienia jakości, w zakresie co najmniej takim jak wymieniona norma ISO; - ISO 14001 lub równoważną, tj. dokumentem potwierdzającym odpowiednie stosowanie równoważnych środków zarządzania środowiskiem. b) opakowany hermetycznie, nie noszący śladów uszkodzeń zewnętrznych oraz używania, c) który uzyskał wyniki nie gorsze od wyników towarów oryginalnych zalecanych przez producentów sprzętu, w pomiarach wydajności wykonanych przez laboratorium posiadające certyfikat zgodności z normą ISO/IEC 17025:2005 (wydany przez jednostkę akredytowaną w zakresie certyfikacji normy ISO/IEC 17025:2005), zgodnie z normami: - ISO/IEC 19752 dla kaset z tonerem do drukarek monochromatycznych, - ISO/IEC 19798 dla kaset z tonerem do kolorowych drukarek laserowych, - ISO/IEC 24711 dla wkładów drukujących, - ISO/IEC 24712 dla nabojów kolorowych do drukarek atramentowych, lub równoważnymi. d) który zapewnia jakość wydruku co najmniej taką, jak materiał oryginalny, zalecany przez producenta sprzętu (w szczególności dotyczy krycia i odwzorowania koloru); e) który nie ogranicza pełnej współpracy z oprogramowaniem sprzętu, monitorującym stan zasobników z tuszem lub tonerem, informującym o liczbie wydrukowanych stron, f) który w żadnym stopniu nie narusza praw patentowych ani innych praw własności intelektualnej, g) posiadający na produkcie lub opakowaniu oznaczenie CE i adres UE. 5.17. Stosowanie asortymentu równoważnego nie może powodować uszkodzeń oraz awarii eksploatowanego urządzenia kopiująco / drukującego. Wykonawca bierze na siebie pełną odpowiedzialność za uszkodzenie urządzenia kopiująco / drukującego spowodowane używaniem zaoferowanego asortymentu. 5.18. Asortyment wywołujący negatywny wpływ na żywotność urządzeń kopiujących / drukujących i ich podzespołów lub odbiegający swoimi parametrami (wydajność, jakość wydruku itp.) od fabrycznie nowych, zalecanych przez producenta urządzenia kopiującego/drukującego, musi zostać wymieniony w ramach gwarancji na nowy, wolny od wad, w terminie nie dłuższym niż 24 roboczogodzin od otrzymania telefonicznego/mailowego zgłoszenia od Zamawiającego. 5.19. W przypadku, gdy asortyment spowoduje zabrudzenie mechaniczne urządzenia kopiująco/drukującego przez wylewający/wysypujący się wkład barwiący, Wykonawca zobowiązany jest do oczyszczenia urządzenia kopiująco/drukującego w siedzibie Zamawiającego, w której to urządzenie jest wykorzystywane, na koszt Wykonawcy, w terminie nie dłuższym niż 24 roboczogodzin od otrzymania telefonicznego/mailowego zgłoszenia od Zamawiającego. 5.20. W przypadku, gdy czas naprawy urządzenia kopiującego/drukującego, o którym mowa w pkt. 5.19 przekroczy 3 dni robocze, na żądanie Zamawiającego, Wykonawca dostarczy na swój koszt do siedziby Zamawiającego na czas naprawy urządzenie zastępcze o parametrach i funkcjonalności nie gorszej niż naprawiane urządzenie kopiująco / drukujące. 5.21. W przypadku dostarczenia asortymentu, którego użycie spowoduje poważniejsze uszkodzenie urządzenia kopiująco /drukującego (wymagające oddania do zewnętrznego autoryzowanego serwisu), potwierdzone przez przedstawiciela autoryzowanego serwisu producenta urządzeń, Wykonawca zobowiązany będzie do usunięcia tych uszkodzeń w autoryzowanym serwisie producenta urządzeń na swój koszt w terminie 14 dni od daty telefonicznego/mailowego zgłoszenia przez Zamawiającego oraz do zwrotu kosztów związanych w wydaniem ww. opinii/ekspertyzy. 5.22. W przypadku trwałego uszkodzenia urządzenia kopiująco/drukującego (tj. braku możliwości dokonania naprawy) z przyczyn, o których mowa w pkt. 5.19, Wykonawca zobowiązuje się do dostarczenia fabrycznie nowego urządzenia kopiująco/drukującego o takich samych lub wyższych parametrach (standardzie i funkcjonalności) lub zwrotu kosztów brutto zakupu nowego takiego samego urządzenia lub innego o takim samym lub wyższym standardzie i funkcjonalności oraz takich samych lub lepszych parametrach. 5.23. Wykonawca udzieli gwarancji na dostarczane materiały eksploatacyjne na okres minimum 12 miesięcy od dnia dostawy. 5.24. Wykonawca gwarantuje, że zamontowanie i używanie dostarczonego asortymentu równoważnego w ramach realizacji umowy, nie spowoduje utraty gwarancji urządzenia kopiującego/drukującego, do którego asortyment jest przeznaczony. 5.25. Wykonawca oświadcza, że oferowany przez niego asortyment nie wymaga do jego wymiany w urządzeniach drukujących i kopiujących specjalistycznej wiedzy serwisowej i autoryzowanego serwisu producenta sprzętu. Gdyby taki przypadek jednak miał miejsce, to Wykonawca wymieni zamawiany asortyment w urządzeniu do niego przeznaczonym na własny koszt i ryzyko i nie może żądać od Zamawiającego pokrycia jakichkolwiek kosztów dodatkowych, chyba, że Zamawiający wyrazi na to zgodę np. ze względu na wykonanie dodatkowych czynności serwisowych.
Cpv glowny przedmiot 30125100-2
Szacunkowa wartosc zamowienia calosc 0,00
Okres w miesiacach 12
Zdolnosc techniczna okreslenie warunkow Zamawiający żąda wykazania się wykonaniem, co najmniej jednego zamówienia obejmującego sukcesywne dostawy materiałów eksploatacyjnych do urządzeń biurowych w okresie ostatnich trzech lat przed dniem upływu terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, w tym okresie, za kwotę co najmniej 600.000,00 zł brutto
Czy zamawiajacy przewiduje wykluczenie 1
Art 24 ust 5 pkt 1 1
Czy oswiadczenie niepodleganiu wykluczenia 1
Wykaz dokumentow zaswiadczen 9.1.5. Oświadczenie Wykonawcy o przynależności lub braku przynależności do grupy kapitałowej w rozumieniu art. 24 ust 1 pkt 23 ustawy Pzp, składane w trybie art. 24 ust. 11 ustawy Pzp - zgodne ze wzorem stanowiącym załącznik nr 4 do SIWZ – oświadczenie należy złożyć w terminie 3 dni od zamieszczenia na stronie internetowej informacji, o której mowa w art. 86 ust. 5 ustawy Pzp (informacja z otwarcia ofert).
Zakresie warunkow udzialu Wykaz wykonanych lub wykonywanych w okresie ostatnich trzech lat przed dniem upływu terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, w tym okresie co najmniej jednego zamówienia obejmującego sukcesywne dostawy materiałów eksploatacyjnych do urządzeń biurowych na kwotę co najmniej 600.000,00 zł brutto wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów, czy zostały wykonane lub są wykonywane należycie. Dowodem, o którym mowa powyżej, zgodnie z Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 27 lipca 2016 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać Zamawiający od Wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane będzie poświadczenie podmiotów, na rzecz których dostawy były (są) wykonane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - inne dokumenty; Dokument ten ma potwierdzać spełnienie wymagań wskazanych w pkt 7.2.3. SIWZ. Przykład wykazu stanowi załącznik nr 7.
Wykaz potwierdzenie okolicznosci 3. Karta charakterystyki materiałów eksploatacyjnych (dot. Pozycji nr 1-340; 343-362; 370-374 z załącznika nr 5 do SIWZ zawierająca informacje dotyczące: - Identyfikacji substancji - identyfikacji zagrożeń - składu - pierwszej pomocy - postępowania w przypadku pożaru - postępowania w przypadku niezamierzonego uwolnienia do środowiska - postępowania z substancją/preparatem/ magazynowaniem - środków zmniejszenia narażenia na działanie / środków ochrony indywidualnej - właściwości fizycznych i chemicznych - stabilności i reaktywności - toksykologii - ekologii - postępowania z odpadami - transportu - przepisów prawnych 4 W przypadku oferowania asortymentu równoważnego, Zamawiający wymaga dokumentu potwierdzającego, że przedmiot zamówienia odpowiada normom, tj. - na potwierdzenie, że oferowany asortyment spełnia wymagania Zamawiającego określone w opisie przedmiotu zamówienia, Wykonawca winien przedstawić zaświadczenie niezależnego podmiotu uprawnionego do kontroli jakości potwierdzające, że zaoferowany asortyment odpowiada określonym normom lub specyfikacjom technicznym: zaświadczenia winny być wystawione przez niezależne laboratorium posiadające certyfikat zgodności z normą ISO 17025:2005, dla każdej zaoferowanej pozycji równoważnej oraz potwierdzać osiągnięcie przez dany asortyment wyniku nie gorszego od wyników towarów oryginalnych zalecanych przez producentów sprzętu, w pomiarach wydajności wykonanych przez laboratorium posiadające certyfikat zgodności z normą ISO/IEC 17025:2005 (wydany przez jednostkę akredytowaną w zakresie certyfikacji normy ISO/IEC 17025:2005), zgodnie z normami: - ISO/IEC 19752 dla kaset z tonerem do drukarek monochromatycznych, - ISO/IEC 19798 dla kaset z tonerem do kolorowych drukarek laserowych, - ISO/IEC 24711 dla wkładów drukujących, - ISO/IEC 24712 dla nabojów kolorowych do drukarek atramentowych, lub równoważnymi.
Inne dokumenty niewymienione 1.Wypełniony i podpisany formularz oferty – załącznik nr 1 do SIWZ 2. Wypełniony i podpisany formularz asortymentowy z cenami oraz kryteriami pozacenowymi (SPECYFIKACJA ASORTYMENTOWO-CENOWA Z OKRESAMI GWARANCJI ZAMAWIANYCH / OFEROWANYCH MATERIAŁÓW EKSPLOATACYJNYCH DO URZĄDZEŃ KOMPUTEROWYCH I BIUROWYCH– załącznik nr 5 do SIWZ). 5.Kserokopię dowodu wniesienia wadium lub gwarancji (poręczenia) należy załączyć do oferty. Oryginał gwarancji lub poręczenia należy złożyć w miejscu składania ofert przed upływem terminu składania ofert.
Czy wadium 1
Wadium 10.1. Wykonawca przystępujący do przetargu, obowiązany jest wnieść wadium w terminie składania ofert – w wysokości: 16 000,00 zł (słownie: szesnaście tysięcy złotych 00/100). Wadium można wnieść przed upływem terminu składania ofert w jednej lub kilku formach wskazanych w art. 45 ust. 6 ustawy Pzp. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Al. Niepodległości 10 w Santander Bank Polska S.A, 4 Oddział Poznań 08 1090 1476 0000 0001 4228 6053. 10.2. Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert, przy czym wniesienie wadium w pieniądzu za pomocą przelewu bankowego Zamawiający będzie uważał za skuteczne, w przypadku uznania rachunku zamawiającego (wpływ na konto zamawiającego). 10.3. W przypadku składania przez Wykonawcę wadium w formie gwarancji lub poręczeń, powinny być one bezwarunkowe, nieodwołalne i płatne na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego, sporządzone zgodnie z obowiązującym prawem i winny zawierać następujące elementy: 1) nazwę dającego zlecenie (Wykonawcy), beneficjenta gwarancji/poręczenia (Zamawiającego), gwaranta/poręczyciela (banku lub instytucji ubezpieczeniowej udzielających gwarancji/poręczenia) oraz wskazanie ich siedzib, 2) określenie wierzytelności, która ma być zabezpieczona gwarancją(poręczeniem), 3) kwotę gwarancji (poręczenia), 4) termin ważności gwarancji(poręczenia), 5) zobowiązanie gwaranta do: zapłacenia kwoty gwarancji(poręczenia) na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego zawierające oświadczenie, iż: a) Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 i 3 a ustawy Pzp, z przyczyn leżących po jego stronie, nie złożył oświadczeń lub dokumentów potwierdzających okoliczności, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy Pzp, oświadczenia, o którym mowa w art. 25a ust. 1 ustawy Pzp, pełnomocnictw lub nie wyraził zgody na poprawienie omyłki, o której mowa w art. 87 ust. 2 pkt 3 ustawy Pzp, co spowodowało brak możliwości wybrania oferty złożonej przez wykonawcę jako najkorzystniejszej, lub b) Wykonawca, którego ofertę wybrano: - odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie; - nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy; - zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie wykonawcy. Dopuszcza się zamiennie zapis odwołujący się do przypadków wskazanych w ustawie Pzp (art. 46 ust 4a i art. 46 ust 5 ustawy Pzp). 10.4. Zasady zwrotu / zatrzymanie /ponowne wniesienie wadium: 10.4.1. Zamawiający zwraca wadium wszystkim wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza z zastrzeżeniem pkt 7.2. 10.4.2. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 i 3a ustawy Pzp, z przyczyn leżących po jego stronie, nie złożył oświadczeń lub dokumentów potwierdzających okoliczności, o których mowa w art. 25 ust. 1, oświadczenia, o którym mowa w art. 25a ust. 1, pełnomocnictw lub nie wyraził zgody na poprawienie omyłki, o której mowa w art. 87 ust. 2 pkt 3, co spowodowało brak możliwości wybrania oferty złożonej przez wykonawcę jako najkorzystniejszej. 10.5. Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy, jeżeli jego wniesienia żądano. 10.6. Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium na wniosek wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert. 10.7. Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie pkt 10.4.1 SIWZ jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez Zamawiającego. 10.8. Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, zamawiający zwraca je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez wykonawcę. 10.9. Zamawiający odrzuca ofertę, jeżeli wadium nie zostało wniesione lub zostało wniesione w sposób nieprawidłowy. 10.10. Kserokopię dowodu wniesienia wadium lub gwarancji (poręczenia) należy załączyć do oferty. Oryginał gwarancji lub poręczenia należy złożyć w miejscu składania ofert przed upływem terminu składania ofert.
Zastosowanie procedury pzp 1
Zmiana umowy 1
Zmiana umowy tekst a) aktualizację danych Wykonawcy i Zamawiającego poprzez: zmianę nazwy firmy, zmianę adresu siedziby, zmianę formy prawnej Wykonawcy itp., b) zmianę dotyczącą dostarczanych materiałów eksploatacyjnych w sytuacji gdy nastąpi wycofanie danego materiału (asortymentu) z produkcji przez producenta, a dostępne będą materiały eksploatacyjne o parametrach nie gorszych niż wynikające z umowy, pod warunkiem, że ich cena nie będzie wyższa (tj. będzie równa albo niższa) niż wskazana w ofercie. Wycofanie danego materiału eksploatacyjnego (asortymentu) z produkcji przez producenta Wykonawca musi pisemnie udokumentować, c) zmianę dotyczącą dostarczanych materiałów eksploatacyjnych w sytuacji, gdy producent nie będzie mógł zrealizować dostawy w terminie wyznaczonym w umowie, a Zamawiający nie będzie mógł przedłużyć terminu realizacji dostawy w związku z koniecznością terminowego wydatkowania środków finansowych (sankcja utraty środków finansowych); pod warunkiem, że dostępne będą materiały eksploatacyjne o parametrach nie gorszych niż wynikające z umowy oraz, że cena nie będzie wyższa (tj. będzie równa albo niższa) niż wskazana w ofercie, d) zmianę dotyczącą dostarczanych materiałów eksploatacyjnych w sytuacji, gdy niedostępne będą na rynku materiały eksploatacyjne objęte ofertą Wykonawcy, a dostępne będą materiały eksploatacyjne o parametrach nie gorszych niż wynikające z umowy, pod warunkiem, że ich cena nie będzie wyższa (tj. będzie równa albo niższa) niż wskazana w ofercie, W przypadkach opisanych pod literą: b), c) oraz d) Wykonawca zobowiązuje się do uzgodnienia z Zamawiającym proponowanych innych materiałów eksploatacyjnych (asortymentów), a po zaakceptowaniu zmian przez Zamawiającego do podpisania stosownego aneksu do umowy. e) zmniejszenie zakresu dostarczanych materiałów eksploatacyjnych (asortymentów) do urządzeń komputerowych i biurowych oraz związane z tym zmniejszenie wartości umowy, wynikające z przyczyn niezależnych od Zamawiającego lub Wykonawcy, które to przyczyny każda ze Stron musi udokumentować. Nie dotyczy to niewyczerpania złożonymi zapotrzebowaniami ilości materiałów eksploatacyjnych (asortymentów) określonej w formularzu ofertowym, f) w przypadku, gdy w okresie 12 miesięcy od daty zawarcia umowy nie zostanie wykorzystana maksymalna kwota brutto wynagrodzenia Wykonawcy istnieje możliwość przedłużenia terminu obowiązującej umowy; w takiej sytuacji strony mogą zmienić umowę w następującym zakresie: termin zakończenia realizacji zamówienia ulegnie odpowiedniej zmianie – zostanie przedłużony do daty wskazanej przez Zamawiającego, jednak na okres nie dłuższy niż 12 miesięcy i nie dłużej niż do wyczerpania kwoty wynagrodzenia brutto Wykonawcy, na które opiewa niniejsza umowa 3. Zmiana postanowień zawartej umowy jest także dopuszczalna w przypadkach wymienionych w art. 144 ust. 1 pkt. 2 – 6 Pzp. 4. Warunki dokonania zmian do umowy: 1)Strona występująca o zmianę postanowień umowy zobowiązana jest do udokumentowania zaistnienia okoliczności, na które powołuje się, jako podstawę zmiany umowy. 2)wniosek o zmianę postanowień umowy musi być sporządzony na piśmie, 3)wniosek, o którym mowa w ppkt. 2 musi zawierać: a)opis propozycji zmiany, b)uzasadnienie zmiany, c)opis wpływu zmiany na warunki realizacji umowy
IV 4 4 data 2020-04-14T00:00:00+02:00
IV 4 4 godzina 08:00
IV 4 4 jezyki Polski
IV 4 5 okres 30

Criterion

Kryteria czas wymiany wadliwego asortymentu
Znaczenie 20,00
  
Kryteria czas dostawy
Znaczenie 20,00
  
Kryteria Cena
Znaczenie 60,00
  

przetargibiurowe.pl  (+48) 600 092 062

Working hours:  Office, live chat: 800 - 1700  Support online: 24h

Michał Troc Customer service  

Szanowni Klienci! Drodzy Państwo!

Polityka prywatności (rozwiń) Klauzula Informacyjna (rozwiń) Lista Zaufanych Partnerów (rozwiń)