Doposażenie do realizacji zajęć dodatkowych pracowni: kucharskiej, przedsiębiorczości, matematycznej, informatycznej, języka angielskiego, doradztwa zawodowego i utworzenie pracowni fryzjerskiej w ramach projektu pn.:Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Adamowie Twoją szansą; nr sprawy: 9/2013

Publication date 2013-04-26
End date 2013-05-08 09:30:00
Instytucja Zespół Szkół im. Gen. F. Kamińskiego w Adamowie
Miejscowość Adamów
Województwo lubelskie
Branża
  • Drukowane książki,
  • Podręczniki szkolne,
  • Urządzenia komputerowe,
  • Komputery osobiste,
  • Części, akcesoria i wyroby do komputerów,
  • Pomoce naukowe,
  • Sprzęt kuchenny, artykuły gospodarstwa domowego i artykuły domowe oraz artykuły cateringowe,
  • Elektryczny sprzęt gospodarstwa domowego do użytku ze środkami spożywczymi,
  • Odbiorniki audycji radiowych,
  • Urządzenia multimedialne,
  • Gramofony,
  • Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne,
  • Pakiety oprogramowania edukacyjnego,
  • Sprzęt bezpieczeństwa

Szczegóły

Numer ogłoszenia 168278 / 2013
Document type ZP-400
Cpv code 392200000, 422141000, 397110009, 351134003, 391621006, 221100004, 221110001, 323100009, 323316008, 481900006, 386516009, 302000001, 480000008, 302131006, 302372001, 386521001, 323220006
Adres strony internetowej siwz
BZP Zobacz

Przedmiot zamówienia

Doposażenie do realizacji zajęć dodatkowych pracowni: kucharskiej, przedsiębiorczości, matematycznej, informatycznej, języka angielskiego, doradztwa zawodowego i utworzenie pracowni fryzjerskiej w ramach projektu pn.: Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Adamowie Twoją szansą współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013, Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego, na podstawie Umowy nr 1029/POKL.09.02.00-06-110/12-00.
Dane o projekcie:
Lider projektu: Fundacja Rozwoju Lubelszczyzny, ul. Lubartowska 74 A, I p., 20-094 Lublin.
Partner projektu: Zespół Szkół im. Gen. F. Kamińskiego w Adamowie, ul. Cmentarna 6, 21-412 Adamów.
Głównym celem projektu jest rozszerzenie oferty edukacyjnej Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Adamowie poprzez wdrożenie kompleksowego programu rozwojowego do września 2015 roku.
Okres realizacji projektu: 1 marca 2013 roku - 30 września 2015 roku.
Zasięg realizacji projektu: gmina Adamów, powiat łukowski, województwo lubelskie.
Numer ewidencyjny projektu: POKL.09.02.00-06-110/12
Przedmiot zamówienia obejmuje dwanaście następujących zadań (ofert częściowych):Zadanie nr 1: Doposażenie pracowni kucharskiej - dostawa wyposażenia w ilości i asortymencie określonym w załączniku nr 6 do SIWZ; Zadanie nr 2: Doposażenie pracowni kucharskiej - dostawa plansz - 6 szt. określonych w załączniku nr 7 do SIWZ; Zadanie nr 3: Dostawa fachowej literatury z zakresu kucharstwa, barmaństwa, j. angielskiego, przedsiębiorczości, matematyki i języka polskiego - w ilości i asortymencie określonym w Formularzu cenowym / Opisie przedmiotu zamówienia - Zadanie nr 3 stanowiącym załącznik nr 8 do SIWZ;Zadanie nr 4: Doposażenie pracowni matematycznej - dostawa wyposażenia w ilości i asortymencie określonym w załączniku nr 9 do SIWZ; Zadanie nr 5: Doposażenie pracowni języka angielskiego - dostawa radiomagnetofonu - 1 szt. opisanego w załączniku nr 10 do SIWZ; Zadanie nr 6: Doposażenie pracowni z przedsiębiorczości - dostawa programu komputerowego ( licencja na 10 stanowisk) - 1 szt. określonego w załączniku nr 11 do SIWZ; Zadanie nr 7: Doposażenie pracowni doradztwa zawodowego - dostawa programu komputerowego WKP- Wielowymiarowego Kwestionariusza Preferencji - 1 szt. określonego w załączniku nr 12 do SIWZ; Zadanie nr 8: Doposażenie pracowni doradztwa zawodowego - dostawa kamery cyfrowej na potrzeby treningu rozmowy kwalifikacyjnej, autoprezentacji - 1 szt. określonej w załączniku nr 13 do SIWZ; Zadanie nr 9: Doposażenie pracowni kucharskiej i utworzenia pracowni fryzjerskiej - dostawa komputerów w ilości i konfiguracji określonej w załączniku nr 14 do SIWZ; Zadanie nr 10: Doposażenie pracowni informatycznej - dostawa komputerów przenośnych (laptopów), oprogramowań oraz pamięci USB w ilości i konfiguracji określonej w załączniku nr 15 do SIWZ; Zadanie nr 11: Utworzenie pracowni fryzjerskiej - dostawa projektora multimedialnego - 1 szt. określonego w załączniku nr 16 do SIWZ; Zadanie nr 12: Doposażenie pracowni z języka angielskiego, przedsiębiorczości, matematyki - dostawa tablic interaktywnych w ilości i konfiguracji określonej w załączniku nr 17 do SIWZ.
Rozwiązania równoważne:
1. Ilekroć w opisie przedmiotu zamówienia zawartym w SIWZ wskazane zostały normy, znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, Zamawiający dopuszcza rozwiązania (oferty) równoważne. 2. Za ofertę równoważną Zamawiający uzna tę, która spełnia wszystkie wymagania Zamawiającego określone w SIWZ, których parametry techniczne i funkcjonalne są identyczne lub nie gorsze niż wskazane w opisie. 3. Ewentualne wskazanie przez Zamawiającego nazwy, producenta ma na celu określenie klasy produktu, funkcjonalności, przeznaczenia będącego przedmiotem zamówienia i służą ustaleniu standardu nie wskazują natomiast na konkretny wyrób lub konkretnego producenta. 4. Wykonawca, który powoła się na rozwiązanie równoważne, jest obowiązany wykazać, że oferowany przez niego przedmiot zamówienia spełnia wymagania określone przez Zamawiającego

Opis

1. Doposażenie pracowni kucharskiej - dostawa wyposażenia w ilości i asortymencie określonym w załączniku nr 6 do niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia ujętego w Projekcie pn. Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Adamowie Twoją szansą.
2. Oferowane przez Wykonawcę wyposażenie musi spełniać parametry techniczne i użytkowe zawarte w Formularzu cenowym /Opisie przedmiotu zamówienia - Zadanie nr 1 stanowiącym załącznik nr 6 do SIWZ.
3. Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
39220000-0 - Sprzęt kuchenny, artykuły gospodarstwa domowego i artykuły domowe oraz artykuły cateringowe
42214100-0 - Piece kuchenne
39711000-9 - Elektryczny sprzęt gospodarstwa domowego do użytku ze środkami spożywczymi
39711310-5 - Elektryczne zaparzacze do kawy
39221123-5 - Szklanki do napojów
39241120-0 - Noże kuchenne
39711211-1 - Miksery kuchenne
39143210-1 - Stoły do jadalni
39112100-1 - Krzesła stołowe
39513100-2 - Obrusy
35113400-3 - Odzież ochronna i zabezpieczająca1. Doposażenie pracowni kucharskiej - dostawa plansz - 6 szt. określonych w załączniku nr 7 do niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia ujętych w Projekcie pn. Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Adamowie Twoją szansą.
2.Oferowane przez Wykonawcę plansze muszą spełniać wymagania zawarte w Formularzu cenowym /Opisie przedmiotu zamówienia - Zadanie nr 2 stanowiącym załącznik nr 7 do SIWZ.
3.Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
39162100-6 - Pomoce dydaktyczne1. Dostawa fachowej literatury z zakresu kucharstwa, barmaństwa, j. angielskiego, przedsiębiorczości, matematyki i języka polskiego - w ilości i asortymencie określonym w Formularzu cenowym /Opisie przedmiotu zamówienia - Zadanie nr 3 stanowiącym załącznik nr 8 do specyfikacji istotnych warunków zamówienia ujętej w Projekcie pn. Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Adamowie Twoją szansą.
2. Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
22110000-4 - Drukowane książki
22111000-1 - Podręczniki szkolne1. Doposażenie pracowni matematycznej - dostawa wyposażenia w ilości i asortymencie określonym w załączniku nr 9 do niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia ujętego w Projekcie pn. Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Adamowie Twoją szansą.
2. Oferowane przez Wykonawcę wyposażenie musi spełniać parametry techniczne i użytkowe zawarte w Formularzu cenowym /Opisie przedmiotu zamówienia - Zadanie nr 4 stanowiącym załącznik nr 9 do SIWZ.
3. Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
39162100-6 - Pomoce dydaktyczne
39292000-5 - Tabliczki szkolne lub tablice z powierzchniami do pisania lub rysowania lub przybory
30194000-5 - Przybory kreślarskie
30194600-1 - Kątomierze
30141200-1 - Kalkulatory biurkowe1. Doposażenie pracowni języka angielskiego - dostawa radiomagnetofonu - 1 szt. opisanego w załączniku nr 10 do specyfikacji istotnych warunków zamówienia ujętego w Projekcie pn. Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Adamowie Twoją szansą.
2. Oferowany przez Wykonawcę radiomagnetofon musi spełniać parametry techniczne i użytkowe zawarte w Formularzu cenowym / Opisie przedmiotu zamówienia - Zadanie nr 5 stanowiącym załącznik nr 10 do SIWZ.
3. Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
32310000-9 - Odbiorniki audycji radiowych
32331600-8 - Odtwarzacze plików MP31. Doposażenie pracowni z przedsiębiorczości - dostawa programu komputerowego ( licencja na 10 stanowisk) - 1 szt. określonego w załączniku nr 11 do specyfikacji istotnych warunków zamówienia ujętego w Projekcie pn. Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Adamowie Twoją szansą.
2. Oferowany przez Wykonawcę program komputerowy musi spełniać wymagania zawarte w Formularzu cenowym / Opisie przedmiotu zamówienia - Zadanie nr 6 stanowiącym załącznik nr 11 do SIWZ.
3. Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
48190000-6 - Pakiety oprogramowania edukacyjnego1. Doposażenie pracowni doradztwa zawodowego - dostawa programu komputerowego WKP- Wielowymiarowego Kwestionariusza Preferencji - 1 szt. określonego w załączniku nr 12 do specyfikacji istotnych warunków zamówienia ujętego w Projekcie pn. Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Adamowie Twoją szansą.
2. Oferowany przez Wykonawcę program komputerowy musi spełniać wymagania zawarte w Formularzu cenowym / Opisie przedmiotu zamówienia - Zadanie nr 7 stanowiącym załącznik nr 12 do SIWZ.
3. Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
48190000-6 - Pakiety oprogramowania edukacyjnego1. Doposażenie pracowni doradztwa zawodowego - dostawa kamery cyfrowej na potrzeby treningu rozmowy kwalifikacyjnej, autoprezentacji - 1 szt. określonej w załączniku nr 13 do specyfikacji istotnych warunków zamówienia ujętej w Projekcie pn. Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Adamowie Twoją szansą.
2. Oferowana przez Wykonawcę kamera musi spełniać parametry techniczne i użytkowe zawarte w Formularzu cenowym / Opisie przedmiotu zamówienia - Zadanie nr 8 stanowiącym załącznik nr 13 do SIWZ.
3. Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
38651600-9 - Kamery cyfrowe1. Doposażenie pracowni kucharskiej i utworzenia pracowni fryzjerskiej - dostawa komputerów w ilości i konfiguracji określonej w załączniku nr 14 do specyfikacji istotnych warunków zamówienia ujętego w Projekcie pn. Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Adamowie Twoją szansą.
2. Oferowane przez Wykonawcę komputery muszą spełniać parametry techniczne i użytkowe zawarte w Formularzu cenowym / Opisie przedmiotu zamówienia - Zadanie nr 9 stanowiącym załącznik nr 14 do SIWZ.
3.Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
30200000-1 - Urządzenia komputerowe
30231300-0 - Monitory ekranowe
48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne
30237200-1 - Akcesoria komputerowe
Wykonawca zobowiązany jest do wykonania zamówienia w zakresie zadania nr 9: w terminie maksymalnie do 02.09.2013 r., z tym, że komputery w pozycji nr 1 załącznika nr 14 ( 8 szt. ) i w pozycji nr 2 załącznika nr 14 ( 1 szt.) winny być dostarczone w terminie maksymalnie do 7 dni od daty zawarcia umowy1.Doposażenie pracowni informatycznej - dostawa komputerów przenośnych (laptopów), oprogramowań oraz pamięci USB w ilości i konfiguracji określonej w załączniku nr 15 do specyfikacji istotnych warunków zamówienia ujętych w Projekcie pn. Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Adamowie Twoją szansą.
2.Oferowane przez Wykonawcę doposażenie pracowni informatycznej musi spełniać parametry techniczne i użytkowe zawarte w Formularzu cenowym / Opisie przedmiotu zamówienia - Zadanie nr 10 stanowiącym załącznik nr 15 do SIWZ.
3. Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
30213100-6 - Komputery przenośne
48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne
48322000-1 - Pakiety oprogramowania graficznego
30237000-9 - Części, akcesoria i wyroby do komputerów
30237200-1 - Akcesoria komputerowe1. Utworzenie pracowni fryzjerskiej - dostawa projektora multimedialnego - 1 szt. określonego w załączniku nr 16 do specyfikacji istotnych warunków zamówienia ujętego w Projekcie pn. Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Adamowie Twoją szansą.
2.Oferowany przez Wykonawcę projektor multimedialny musi spełniać parametry techniczne i użytkowe zawarte w Formularzu cenowym / Opisie przedmiotu zamówienia - Zadanie nr 11 stanowiącym załącznik nr 16 do SIWZ.
3. Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
38652100-1 - Projektory1. Doposażenie pracowni z języka angielskiego, przedsiębiorczości, matematyki - dostawa tablic interaktywnych w ilości i konfiguracji określonej w załączniku nr 17 do specyfikacji istotnych warunków zamówienia ujętych w Projekcie pn. Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Adamowie Twoją szansą.
2. Oferowane przez Wykonawcę wyposażenie musi spełniać parametry techniczne i użytkowe zawarte w Formularzu cenowym / Opisie przedmiotu zamówienia - Zadanie nr 12 stanowiącym załącznik nr 17 do SIWZ.
3.Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
32322000-6- Urządzenia multimedialne

Dodatkowe informacje

Biuletyn 1
Nazwa Zespół Szkół im. Gen. F. Kamińskiego w Adamowie
Ulica ul. Cmentarna 6
Nr domu 6
Miejscowosc Adamów
Kod poczt 21-412
Wojewodztwo lubelskie
Tel 25 7553169
Fax 25 b7553169
Internet www.zswadamowie.pl
Regon 71158572800000
E mail zswadamowie@post.pl
Czy obowiazkowa Tak
Dotyczy 1
Rodzaj zam Inny: Jednostka podległa administracji samorządowej
Rodzaj zam inny Jednostka podległa administracji samorządowej
Rodz zam D
Czy czesci Tak
Ilosc czesci 12
Czy wariant Nie
Czy dialog Nie
Czy uzup Nie
Wadium Zamawiający nie żąda od Wykonawców wniesienia wadium
Zaliczka Nie
Uprawnienie Oświadczenie Wykonawcy
Wiedza Oświadczenie Wykonawcy
Potencjal Oświadczenie Wykonawcy
Zdolne Oświadczenie Wykonawcy
Sytuacja Oświadczenie Wykonawcy
Oswiadczenia wykluczenia 1 Tak
Oswiadczenia wykluczenia 2 Tak
Oswiadczenia wykluczenia 8 Tak
Dok grup kap 1 Tak
Dok podm zag 1 Tak
Inne dokumenty 1. Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów o których mowa w III.4.2) składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości. 2. Dokumenty, o których mowa w pkt 1, powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert. 3. Jeżeli w kraju miejsca zamieszkania osoby lub w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt 1, zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie, w którym określa się także osoby uprawnione do reprezentacji Wykonawcy, złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub przed notariuszem. Pkt 2 stosuje się odpowiednio. 4. W przypadku wątpliwości co do treści dokumentu złożonego przez Wykonawcę mającego siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, Zamawiający może zwrócić się do właściwych organów odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, z wnioskiem o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących przedłożonego dokumentu. 5. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz w przypadku innych podmiotów, na zasobach których Wykonawca polega na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b Pzp, kopie dokumentów dotyczących odpowiednio wykonawcy lub tych podmiotów są poświadczane za zgodność z oryginałem odpowiednio przez wykonawcę lub te podmioty. 6. Jeżeli Wykonawca wykazując spełnienie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 Pzp polega na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, to zobowiązany jest również przedłożyć pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia
Niepelnosprawne Nie
Kod trybu PN
Czy zmiana umowy Tak
Zmiana umowy 1.Zmiana postanowień Umowy może nastąpić w formie pisemnego aneksu pod rygorem nieważności, w następujących sytuacjach: 1.1.konieczności zmiany terminu realizacji przedmiotu umowy z przyczyn niezawinionych przez Strony, zmiana nie może spowodować zmiany ceny wynikającej z oferty Wykonawcy; 1.2. zmiany obowiązujących przepisów, jeżeli konieczne będzie dostosowanie treści umowy do aktualnego stanu prawnego; 1.3. zmiany stawki podatku od towarów i usług; wartość umowy określona w §4 ust. 1 umowy ulegnie zmniejszeniu w przypadku obniżenia stawki podatku od towarów i usług lub powiększeniu w przypadku podwyższenia stawki podatku od towarów i usług; 1.4. zaistnienia okoliczności (technicznych, gospodarczych, itp.) których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy; 1.5. wystąpienia zdarzeń siły wyższej jako zdarzenia zewnętrznego, niemożliwego do przewidzenia i niemożliwego do zapobieżenia; 1.6. wprowadzenia nowej technologii, lub innych okoliczności pozwalających na obniżenie ceny przedmiotu umowy, Wykonawca może ją odpowiednio obniżyć; 1.7. wprowadzenia nowej technologii produktu objętego przedmiotową umową, wówczas Zamawiający dopuszcza jego zastąpienie jedynie produktem równoważnym lub o wyższych parametrach jakościowych, o cenie nie wyższej niż w umowie. 1.8. dopuszczalne będą inne zmiany umowy, o ile nie będą one istotne w stosunku do treści oferty. 2. Inicjatorem zmian może być Zamawiający lub Wykonawca poprzez pisemne wystąpienie w okresie obowiązywania umowy zawierające uzasadnienie proponowanych zmian
Kryt cena A
Spec www www.zswadamowie.pl
Spec war Zespół Szkół im. Gen. F. Kamińskiego w Adamowie ul. Cmentarna 6, 21-412 Adamów; Marta Orzyłowska lub Anna Bartosiewicz; e-mail: szkoła@zswadamowie.pl tel.: (25)7553169, faks: (25)7553169
Data skl 08/05/2013
Godz skl 09:30
Miejsce Siedziba Zamawiającego: Zespół Szkół im. Gen. F. Kamińskiego w Adamowie, ul. Cmentarna 6, 21-412 Adamów (Sekretariat)
Termin Obowiązuje termin
Okres liczba dni 30
Inf dodat Przedmiotem zamówienia jest doposażenie do realizacji zajęć dodatkowych pracowni: kucharskiej, przedsiębiorczości, matematycznej, informatycznej, języka angielskiego, doradztwa zawodowego i utworzenie pracowni fryzjerskiej w ramach projektu pn.: Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Adamowie Twoją szansą współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013, Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego, na podstawie Umowy nr 1029/POKL.09.02.00-06-110/12-00 Dane o projekcie: Lider projektu: Fundacja Rozwoju Lubelszczyzny, ul. Lubartowska 74 A, I p., 20-094 Lublin. Partner projektu: Zespół Szkół im. Gen. F. Kamińskiego w Adamowie, ul. Cmentarna 6, 21-412 Adamów. Głównym celem projektu jest rozszerzenie oferty edukacyjnej Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Adamowie poprzez wdrożenie kompleksowego programu rozwojowego do września 2015 roku. Okres realizacji projektu: 1 marca 2013 roku - 30 września 2015 roku. Zasięg realizacji projektu: gmina Adamów, powiat łukowski, województwo lubelskie. Numer ewidencyjny projektu: POKL.09.02.00-06-110/12 W zakresie zadania nr 9 Wykonawca zobowiązany jest do wykonania zamówienia: w terminie maksymalnie do 02.09.2013 r., z tym, że komputery w pozycji nr 1 załącznika nr 14 ( 8 szt. ) i w pozycji nr 2 załącznika nr 14 ( 1 szt.) winny być dostarczone w terminie maksymalnie do 7 dni od daty zawarcia umowy
Czy uniewaznienie Nie

przetargibiurowe.pl  (+48) 600 092 062

Working hours:  Office, live chat: 800 - 1700  Support online: 24h

Michał Troc Customer service  

Szanowni Klienci! Drodzy Państwo!

Polityka prywatności (rozwiń) Klauzula Informacyjna (rozwiń) Lista Zaufanych Partnerów (rozwiń)