Usługi doradztwa zawodowego, usługi przygotowania, dostawy i serwowania posiłków (usługi wyżywienia), dostawa materiałów piśmienniczych, dostawa artykułów biurowych na potrzeby projektu pn. Praca na start WND-POKL.07.02.01-20-415/13

Publication date 2014-03-04
End date 2014-03-12 08:00:00
Instytucja Agencja Rozwoju Regionalnego ARES S.A. w Suwałkach
Miejscowość Suwałki
Województwo podlaskie
Branża
  • Części i akcesoria do aparatów fotokopiujących,
  • Różny sprzęt i artykuły biurowe,
  • Wyroby biurowe

Szczegóły

Numer ogłoszenia 71584 / 2014
Document type ZP-400
Cpv code 853123208, 553000003, 553210006, 555212000, 555200001, 553200009, 301920001, 301921136, 301251105, 301900007, 798225007, 798230009
Adres strony internetowej siwz
BZP Zobacz

Przedmiot zamówienia

Usługi doradztwa zawodowego, usługi przygotowania, dostawy i serwowania posiłków (usługi wyżywienia), dostawa materiałów piśmienniczych, dostawa artykułów biurowych na potrzeby projektu pn. Praca na start WND-POKL.07.02.01-20-415/13:

Zadanie 1: usługa doradztwa zawodowego - analiza predyspozycji zawodowych na etapie rekrutacji do projektu pn. Praca na start; miejsce świadczenia usługi: Suwałki, Augustów, Sejny.

Zadanie 2: usługa doradztwa zawodowego IPD dla uczestników/uczestniczek projektu pn. Praca na start; miejsce świadczenia usługi: miasto Sejny.

Zadanie 3: usługa doradztwa zawodowego IPD dla uczestników/uczestniczek projektu pn. Praca na start; miejsce świadczenia usługi: miasto Suwałki.

Zadanie 4: usługa doradztwa zawodowego IPD dla uczestników/uczestniczek projektu pn. Praca na start; miejsce świadczenia usługi: miasto Augustów.

Zadanie 5: usługa przygotowania, dostawy i serwowania posiłków (usługa wyżywienia) dla uczestników/uczestniczek projektu pn. Praca na start; miejsce świadczenia usługi: miasto Sejny.

Zadanie 6: usługa przygotowania, dostawy i serwowania posiłków (usługa wyżywienia) dla uczestników/uczestniczek projektu pn. Praca na start; miejsce świadczenia usługi: miasto Suwałki.

Zadanie 7: usługa przygotowania, dostawy i serwowania posiłków (usługa wyżywienia) dla uczestników/uczestniczek projektu pn. Praca na start; miejsce świadczenia usługi: miasto Augustów.

Zadanie 8: dostawa artykułów biurowych na potrzeby rekrutacji w ramach projektu pn. Praca na start.

Zadanie 9: dostawa materiałów piśmienniczych dla uczestników/uczestniczek projektu pn. Praca na start.

Opis

Zadanie 1: usługa doradztwa zawodowego - analiza predyspozycji zawodowych na etapie rekrutacji do projektu pn. Praca na start; miejsce świadczenia usługi: Suwałki, Augustów, Sejny.

1.Poprzez świadczenie usługi doradztwa Zamawiający rozumie się usługę doradcy zawodowego - analiza predyspozycji zawodowych na etapie rekrutacji do projektu pn. Praca na start w miejscu wskazanym przez Zamawiającego.
2.Świadczenie usługi analizy predyspozycji będzie odbywało się w oparciu o harmonogram ustalony przez Kierownika/czkę projektu pn. Praca na start w okresie obowiązywania umowy.
3.OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA: usługa doradcy zawodowego - analiza predyspozycji zawodowych na etapie rekrutacji do projektu pn. Praca na start; miejsce świadczenia usługi: Suwałki/ Augustów/Sejny; przewidywany termin realizacji: od dnia 01.04.2014 r. do 14.04.2014 r.; przewidywane dni realizacji usługi doradcy zawodowego - analiza predyspozycji zawodowych na etapie rekrutacji do projektu pn. Praca na start może odbywać się w każdym dniu tygodnia (w godzinach 8.00-20.00, każdorazowo po uwzględnieniu preferencji uczestnika/uczestniczki projektu); przewidywana liczba godzin doradztwa 100 h.
4.W ramach zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do: a)Przygotowania i dostarczenia Zamawiającemu, przed rozpoczęciem wykonania zadania, narzędzi służących do badania predyspozycji zawodowych potencjalnych kandydatów/tek. b)Przeprowadzenia diagnozy preferencji, umiejętności i predyspozycji do udziału w projekcie przez poszczególnych kandydatów/tki projektu, za pomocą opracowanych narzędzi badawczych. c)Po zakończeniu analizy - wyłonienie 50 kandydatów/kandydatek do udziału w projekcie. d)Prowadzenia dokumentacji wskazanej przez Kierownika/czkę projektu pn. Praca na Start zgodnej z wytycznymi Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w zakresie realizowanej usługi (harmonogram, karta czasu pracy, ewidencja godzin pracy). Przekazanie wymienionej dokumentacji do biura projektu. e)Przystosowania metodyki pracy, środków (języka) przekazu, pomocy dydaktycznych do możliwości odbiorców.
5.WYMAGANIA W STOSUNKU DO WYKONAWCY: a)Znajomość metod i technik prowadzenia indywidualnego i grupowego doradztwa; b)Komunikatywność i łatwość w nawiązywaniu kontaktów z ludźmi, umiejętność pracy w zespole, dobra organizacja pracy, sumienność, dyspozycyjność, odpowiedzialność, samodzielność; c)Wykształcenie, doświadczenie, uprawnienia: wykształcenie wyższe magisterskie w zakresie doradztwa zawodowego, plus minimum roczne doświadczenie zawodowe w zakresie doradztwa zawodowego, lub wykształcenie wyższe magisterskie plus ukończone studia podyplomowe w zakresie doradztwa zawodowego, plus minimum roczne doświadczenie zawodowe w zakresie doradztwa zawodowego, lub wykształcenie wyższe magisterskie plus licencja zawodowa doradcy zawodowego regulowana przepisami Ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (tekst jednolity: Dz. U. 2013, poz. 674, z późn. zm.) plus minimum roczne doświadczenie zawodowe w zakresie doradztwa zawodowego. d)W przypadku osób, które wykonują zadania w więcej niż jednym projekcie w ramach Narodowych Strategicznych Ram Odniesienia (NSRO) - wydatki związane z zatrudnieniem takiej osoby są kwalifikowane tylko i wyłącznie w sytuacji, gdy obciążenie wynikające z pracy w kilku projektach nie wyklucza prawidłowej i efektywnej realizacji wszystkich zadań powierzonych tej osobie (dotyczy to zarówno zaangażowania danej osoby w realizację projektów finansowanych w ramach PO KL, jak również w ramach innych programów NSRO) oraz jeżeli łącznie zaangażowanie w realizację zadań projektowych nie przekracza 240 godzin miesięcznie. Osoba ta zobowiązana będzie: prowadzić łączną ewidencję godzin i zadań realizowanych w ramach wszystkich projektów NSRO, w które jest zaangażowana; ewidencja ta powinna mieć charakter dziennika zajęć, z którego powinno wynikać, jakie zadania (wg klasyfikacji zadań wskazanej we wniosku o dofinansowanie projektu) w ramach jakiej umowy i w jakich godzinach wykonywała dana osoba każdego dnia; przekazać beneficjentowi w/w ewidencję godzin i zadań (przy czym ewidencja dotyczy zawsze okresów miesięcznych w celu weryfikacji limitu 240 godzin miesięcznie wynikającego z Wytycznych; w przypadku gdy w trakcie świadczenia usługi na rzecz ARR ARES S.A. rozpocznie pracę w kolejnym projekcie u innego beneficjenta jest zobowiązana natychmiast poinformować o tym fakcie ARR ARES S.A. oraz uwzględnić powyższe w ewidencji godzin i zadań.
6.Zamawiający zastrzega sobie w trakcie realizacji usługi prawo do zgłaszania uwag, które Wykonawca zobowiązany będzie uwzględnić.Zadanie 2: usługa doradztwa zawodowego IPD dla uczestników/uczestniczek projektu pn. Praca na start; miejsce świadczenia usługi: miasto Sejny.

1.Poprzez świadczenie usługi doradztwa Zamawiający rozumie usługę indywidualnego doradztwa zawodowego IPD dla czestników/Uczestniczek projektu pn. Praca na start w miejscu wskazanym przez Zamawiającego.
2.Świadczenie usług doradztwa zawodowego IPD będzie odbywało się w oparciu o harmonogram ustalony przez Kierownika/czkę projektu pn. Praca na start w okresie obowiązywania umowy.
3.OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA: przeprowadzenie doradztwa IPD: indywidualnego dla 20 osób - uczestników/uczestniczek projektu pn. Praca na start, w wymiarze 3h na jedną osobę plus 2 grupy po 2 godz. doradztwa grupowego (liczebność grupy: 10 osób); miejsce świadczenia usługi: Sejny; przewidywany termin realizacji: od dnia 15.04.2014 r. do 31.05.2014 r.; przewidywane dni realizacji doradztwa: doradztwo może odbywać się w każdym dniu tygodnia (w godzinach 8.00-20.00, każdorazowo po uwzględnieniu preferencji uczestnika/uczestniczki projektu); przewidywana liczba godzin doradztwa 64 godziny.
4.W ramach zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do: a) Przygotowania i dostarczenia Zamawiającemu, przed rozpoczęciem wykonania usług doradztwa, wzoru Indywidualnego Planu Działania. b) Opracowywania Indywidualnego Planu Działania dla każdego uczestnika/uczestniczki projektu. c) Po zakończeniu doradztwa indywidualnego - przygotowania opinii doradczej dla każdego uczestnika/uczestniczki projektu o predyspozycjach do wykonywania pracy zawodowej. d) Odzwierciedlenia tematyki spotkań z uczestnikiem/uczestniczką projektu w karcie pracy doradczej potwierdzonej podpisem uczestnika projektu i doradcy zawodowego. e) Prowadzenia dokumentacji wskazanej przez Kierownika/czkę projektu pn. Praca na start zgodnej z wytycznymi Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w zakresie realizowanej usługi (harmonogram zajęć, karta czasu pracy, ewidencja godzin pracy, listy obecności, ankiety, opinie, oraz sprawozdania, raporty). Przekazywanie wymienionej dokumentacji w ustalonych okresach rozliczeniowych do biura projektu. f) Przystosowania metodyki pracy, środków (języka) przekazu, pomocy dydaktycznych do możliwości odbiorców. g) Bieżącego informowania Kierownika/czkę projektu pn. Praca na start o problemach dot. uczestnika/uczestniczki projektu.
5.WYMAGANIA W STOSUNKU DO WYKONAWCY: a) Znajomość metod i technik prowadzenia indywidualnego i grupowego doradztwa. b) Komunikatywność i łatwość w nawiązywaniu kontaktów z ludźmi, umiejętność pracy w zespole, dobra organizacja pracy, sumienność, dyspozycyjność, odpowiedzialność, samodzielność. c) Wykształcenie, doświadczenie, uprawnienia: wykształcenie wyższe magisterskie w zakresie doradztwa zawodowego, plus minimum roczne doświadczenie zawodowe w zakresie doradztwa zawodowego, lub wykształcenie wyższe magisterskie plus ukończone studia podyplomowe w zakresie doradztwa zawodowego, plus minimum roczne doświadczenie zawodowe w zakresie doradztwa zawodowego, lub wykształcenie wyższe magisterskie plus licencja zawodowa doradcy zawodowego regulowana przepisami Ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (tekst jednolity: Dz. U. 2013, poz. 674, z późn. zm.) plus minimum roczne doświadczenie zawodowe w zakresie doradztwa zawodowego. d) W przypadku osób, które wykonują zadania w więcej niż jednym projekcie w ramach Narodowych Strategicznych Ram Odniesienia (NSRO) - wydatki związane z zatrudnieniem takiej osoby są kwalifikowane tylko i wyłącznie w sytuacji, gdy obciążenie wynikające z pracy w kilku projektach nie wyklucza prawidłowej i efektywnej realizacji wszystkich zadań powierzonych tej osobie (dotyczy to zarówno zaangażowania danej osoby w realizację projektów finansowanych w ramach PO KL, jak również w ramach innych programów NSRO) oraz jeżeli łącznie zaangażowanie w realizację zadań projektowych nie przekracza 240 godzin miesięcznie. Osoba ta zobowiązana będzie: prowadzić łączną ewidencję godzin i zadań realizowanych w ramach wszystkich projektów NSRO, w które jest zaangażowana; ewidencja ta powinna mieć charakter dziennika zajęć, z którego powinno wynikać, jakie zadania (wg klasyfikacji zadań wskazanej we wniosku o dofinansowanie projektu) w ramach jakiej umowy i w jakich godzinach wykonywała dana osoba każdego dnia; przekazać beneficjentowi w/w ewidencję godzin i zadań (przy czym ewidencja dotyczy zawsze okresów miesięcznych w celu weryfikacji limitu 240 godzin miesięcznie wynikającego z Wytycznych); w przypadku gdy w trakcie świadczenia usługi na rzecz ARR ARES S.A. rozpocznie pracę w kolejnym projekcie u innego beneficjenta - jest zobowiązana natychmiast poinformować o tym fakcie ARR ARES S.A. oraz uwzględnić powyższe w ewidencji godzin i zadań.
6.Zamawiający zastrzega sobie w trakcie realizacji usługi prawo do zgłaszania uwag, które Wykonawca zobowiązany będzie uwzględnić.Zadanie 3: usługa doradztwa zawodowego IPD dla uczestników/uczestniczek projektu pn. Praca na start; miejsce świadczenia usługi: miasto Suwałki.

1.Poprzez świadczenie usługi doradztwa Zamawiający rozumie usługę indywidualnego doradztwa zawodowego IPD dla Uczestników/Uczestniczek projektu pn. Praca na start w miejscu wskazanym przez Zamawiającego.
2.Świadczenie usług doradztwa zawodowego IPD będzie odbywało się w oparciu o harmonogram ustalony przez Kierownika/czkę projektu pn. Praca na start, w okresie obowiązywania umowy.
3.OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA: przeprowadzenie doradztwa IPD: indywidualnego dla 20 osób - uczestników/uczestniczek projektu pn. Praca na start, w wymiarze 3h na jedną osobę plus 2 grupy po 2 godz. doradztwa grupowego (liczebność grupy: 10 osób); miejsce świadczenia usługi: Suwałki; przewidywany termin realizacji: od dnia 15.04.2014 r. do 31.05.2014 r.; przewidywane dni realizacji doradztwa: doradztwo może odbywać się w każdym dniu tygodnia (w godzinach 8.00-20.00, każdorazowo po uwzględnieniu preferencji uczestnika/uczestniczki projektu); przewidywana liczba godzin doradztwa 64 godziny.
4.W ramach zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do: a) Przygotowania i dostarczenia Zamawiającemu, przed rozpoczęciem wykonania usług doradztwa, wzoru Indywidualnego Planu Działania. b) Opracowywania Indywidualnego Planu Działania dla każdego uczestnika/uczestniczki projektu. c) Po zakończeniu doradztwa indywidualnego - przygotowania opinii doradczej dla każdego uczestnika/uczestniczki projektu o predyspozycjach do wykonywania pracy zawodowej. d) Odzwierciedlenia tematyki spotkań z uczestnikiem/uczestniczką projektu w karcie pracy doradczej potwierdzonej podpisem uczestnika projektu i doradcy zawodowego. e) Prowadzenia dokumentacji wskazanej przez Kierownika/czkę projektu pn. Praca na start zgodnej z wytycznymi Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w zakresie realizowanej usługi (harmonogram zajęć, karta czasu pracy, ewidencja godzin pracy, listy obecności, ankiety, opinie, oraz sprawozdania, raporty). Przekazywanie wymienionej dokumentacji w ustalonych okresach rozliczeniowych do biura projektu. f) Przystosowania metodyki pracy, środków (języka) przekazu, pomocy dydaktycznych do możliwości odbiorców. g) Bieżącego informowania Kierownika/czkę projektu pn. Praca na start o problemach dot. uczestnika/uczestniczki projektu.
5.WYMAGANIA W STOSUNKU DO WYKONAWCY: a) Znajomość metod i technik prowadzenia indywidualnego i grupowego doradztwa.
b) Komunikatywność i łatwość w nawiązywaniu kontaktów z ludźmi, umiejętność pracy w zespole, dobra organizacja pracy, sumienność, dyspozycyjność, odpowiedzialność, samodzielność. c) Wykształcenie, doświadczenie, uprawnienia: wykształcenie wyższe magisterskie w zakresie doradztwa zawodowego, plus minimum roczne doświadczenie zawodowe w zakresie doradztwa zawodowego, lub wykształcenie wyższe magisterskie plus ukończone studia podyplomowe w zakresie doradztwa zawodowego, plus minimum roczne doświadczenie zawodowe w zakresie doradztwa zawodowego, lub wykształcenie wyższe magisterskie plus licencja zawodowa doradcy zawodowego regulowana przepisami Ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (tekst jednolity: Dz. U. 2013, poz. 674, z późn. zm.) plus minimum roczne doświadczenie zawodowe w zakresie doradztwa zawodowego. d) W przypadku osób, które wykonują zadania w więcej niż jednym projekcie w ramach Narodowych Strategicznych Ram Odniesienia (NSRO) - wydatki związane z zatrudnieniem takiej osoby są kwalifikowane tylko i wyłącznie w sytuacji, gdy obciążenie wynikające z pracy w kilku projektach nie wyklucza prawidłowej i efektywnej realizacji wszystkich zadań powierzonych tej osobie (dotyczy to zarówno zaangażowania danej osoby w realizację projektów finansowanych w ramach PO KL, jak również w ramach innych programów NSRO) oraz jeżeli łącznie zaangażowanie w realizację zadań projektowych nie przekracza 240 godzin miesięcznie. Osoba ta zobowiązana będzie: prowadzić łączną ewidencję godzin i zadań realizowanych w ramach wszystkich projektów NSRO, w które jest zaangażowana; ewidencja ta powinna mieć charakter dziennika zajęć, z którego powinno wynikać, jakie zadania (wg klasyfikacji zadań wskazanej we wniosku o dofinansowanie projektu) w ramach jakiej umowy i w jakich godzinach wykonywała dana osoba każdego dnia; przekazać beneficjentowi w/w ewidencję godzin i zadań (przy czym ewidencja dotyczy zawsze okresów miesięcznych w celu weryfikacji limitu 240 godzin miesięcznie wynikającego z Wytycznych); w przypadku gdy w trakcie świadczenia usługi na rzecz ARR ARES S.A. rozpocznie pracę w kolejnym projekcie u innego beneficjenta jest zobowiązana natychmiast poinformować o tym fakcie ARR ARES S.A. oraz uwzględnić powyższe w ewidencji godzin i zadań.
6.Zamawiający zastrzega sobie w trakcie realizacji usługi prawo do zgłaszania uwag, które Wykonawca zobowiązany będzie uwzględnić.Zadanie 4: usługa doradztwa zawodowego IPD dla uczestników/uczestniczek projektu pn. Praca na start; miejsce świadczenia usługi: miasto Augustów.

1.Poprzez świadczenie usługi doradztwa Zamawiający rozumie usługę indywidualnego doradztwa zawodowego IPD dla uczestników/uczestniczek projektu pn. Praca na start w miejscu wskazanym przez Zamawiającego.
2.Świadczenie usług doradztwa zawodowego IPD będzie odbywało się w oparciu o harmonogram ustalony przez Kierownika/czkę projektu pn. Praca na start, w okresie obowiązywania umowy.
3.OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA: przeprowadzenie doradztwa IPD: indywidualnego dla 10 osób - uczestników/uczestniczek projektu pn. Praca na start, w wymiarze 3h na jedną osobę plus 1 grupa po 2 godz. doradztwa grupowego (liczebność grupy: 10 osób); miejsce świadczenia usługi: Augustów; przewidywany termin realizacji: od dnia 15.04.2014 r. do 31.05.2014 r.; przewidywane dni realizacji doradztwa: doradztwo może odbywać się w każdym dniu tygodnia (w godzinach 8.00-20.00, każdorazowo po uwzględnieniu preferencji uczestnika/uczestniczki projektu); przewidywana liczba godzin doradztwa 32 godziny.
4.W ramach zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do: a) Przygotowania i dostarczenia Zamawiającemu, przed rozpoczęciem wykonania usług doradztwa, wzoru Indywidualnego Planu Działania. b) Opracowywania Indywidualnego Planu Działania dla każdego uczestnika/uczestniczki projektu. c) Po zakończeniu doradztwa indywidualnego - przygotowania opinii doradczej dla każdego uczestnika/uczestniczki projektu o predyspozycjach do wykonywania pracy zawodowej. d) Odzwierciedlenia tematyki spotkań z uczestnikiem/uczestniczką projektu w karcie pracy doradczej potwierdzonej podpisem uczestnika projektu i doradcy zawodowego. e) Prowadzenia dokumentacji wskazanej przez Kierownika/czkę projektu pn. Praca na start zgodnej z wytycznymi Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w zakresie realizowanej usługi (harmonogram zajęć, karta czasu pracy, ewidencja godzin pracy, listy obecności, ankiety, opinie, oraz sprawozdania, raporty). Przekazywanie wymienionej dokumentacji w ustalonych okresach rozliczeniowych do biura projektu. f) Przystosowania metodyki pracy, środków (języka) przekazu, pomocy dydaktycznych do możliwości odbiorców. g) Bieżącego informowania Kierownika/czkę projektu pn. Praca na start o problemach dot. uczestnika/uczestniczki projektu.
5.WYMAGANIA W STOSUNKU DO WYKONAWCY: a) Znajomość metod i technik prowadzenia indywidualnego i grupowego doradztwa. b) Komunikatywność i łatwość w nawiązywaniu kontaktów z ludźmi, umiejętność pracy w zespole, dobra organizacja pracy, sumienność, dyspozycyjność, odpowiedzialność, samodzielność. c) Wykształcenie, doświadczenie, uprawnienia: wykształcenie wyższe magisterskie w zakresie doradztwa zawodowego, plus minimum roczne doświadczenie zawodowe w zakresie doradztwa zawodowego, lub wykształcenie wyższe magisterskie plus ukończone studia podyplomowe w zakresie doradztwa zawodowego, plus minimum roczne doświadczenie zawodowe w zakresie doradztwa zawodowego, lub wykształcenie wyższe magisterskie plus licencja zawodowa doradcy zawodowego regulowana przepisami Ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (tekst jednolity: Dz. U. 2013, poz. 674, z późn. zm.) plus minimum roczne doświadczenie zawodowe w zakresie doradztwa zawodowego. d) W przypadku osób, które wykonują zadania w więcej niż jednym projekcie w ramach Narodowych Strategicznych Ram Odniesienia (NSRO) - wydatki związane z zatrudnieniem takiej osoby są kwalifikowane tylko i wyłącznie w sytuacji, gdy obciążenie wynikające z pracy w kilku projektach nie wyklucza prawidłowej i efektywnej realizacji wszystkich zadań powierzonych tej osobie (dotyczy to zarówno zaangażowania danej osoby w realizację projektów finansowanych w ramach PO KL, jak również w ramach innych programów NSRO) oraz jeżeli łącznie zaangażowanie w realizację zadań projektowych nie przekracza 240 godzin miesięcznie. Osoba ta zobowiązana będzie: prowadzić łączną ewidencję godzin i zadań realizowanych w ramach wszystkich projektów NSRO, w które jest zaangażowana; ewidencja ta powinna mieć charakter dziennika zajęć, z którego powinno wynikać, jakie zadania (wg klasyfikacji zadań wskazanej we wniosku o dofinansowanie projektu) w ramach jakiej umowy i w jakich godzinach wykonywała dana osoba każdego dnia; przekazać beneficjentowi w/w ewidencję godzin i zadań (przy czym ewidencja dotyczy zawsze okresów miesięcznych w celu weryfikacji limitu 240 godzin miesięcznie wynikającego z Wytycznych); w przypadku gdy w trakcie świadczenia usługi na rzecz ARR ARES S.A. rozpocznie pracę w kolejnym projekcie u innego beneficjenta jest zobowiązana natychmiast poinformować o tym fakcie ARR ARES S.A. oraz uwzględnić powyższe w ewidencji godzin i zadań.
6.Zamawiający zastrzega sobie w trakcie realizacji usługi prawo do zgłaszania uwag, które Wykonawca zobowiązany będzie uwzględnić.Zadanie 5: usługa przygotowania, dostawy i serwowania posiłków (usługa wyżywienia) dla uczestników/uczestniczek projektu pn. Praca na start; miejsce świadczenia usługi: miasto Sejny.


1.Poprzez świadczenie usługi żywienia Zamawiający rozumie usługę przygotowywania, dostarczania i podawania posiłków w miejscu wskazanym przez Zamawiającego.
2.Świadczenie usług żywienia będzie odbywało się w oparciu o poszczególne zlecenia wystawiane przez Koordynatora projektu lub Asystenta projektu pn. Praca na start, w okresie obowiązywania umowy (tj. od dnia zawarcia umowy do dnia 31.12.2014 r.), w ramach organizowanego kursu/kursów.
3.W ramach zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do: a) przygotowania, dowozu i podania posiłków w terminie (dzień, godzina) i miejscu, w którym będzie odbywał się kurs; b) przestrzegania przepisów prawnych w zakresie przechowywania i przygotowywania artykułów spożywczych (m.in. ustawy z dnia 25 sierpnia 2006r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia Dz. U. z 2010r. Nr 136 poz. 914 ze zm.); c) świadczenia usługi wyłącznie przy użyciu produktów spełniających normy jakości produktów spożywczych; d) dostarczenia własnych naczyń, sztućców odpowiednio do liczby uczestników kursu; Zamawiający wymaga, aby napoje gorące były podawane w termosach/warnikach; użyte naczynia winny być czyste, nieuszkodzone; e) estetycznego podawania posiłków, f) dostarczania posiłków na miejsce wskazanie przez Zamawiającego najpóźniej na 30 min. przed rozpoczęciem kursu; g) zebrania naczyń oraz resztek pokonsumpcyjnych; uprzątnięcia i wywiezienia wszystkich śmieci pozostałych po posiłkach; h) zapewnienia osoby/osób, które przygotują, dowiozą, podadzą posiłki, a następnie uprzątną i wywiozą pozostałości po zakończonej usłudze.
4.Zamawiający każdorazowo zlecając wykonanie poszczególnych usług, określi dokładny termin (z podaniem daty i godzin świadczenia usługi), miejsce, liczbę uczestników oraz rodzaj menu, przy uwzględnieniu, że: szacunkowa liczebność grupy szkoleniowej: 10 osób, łączna liczba dni szkoleniowych: 52 dni, szacunkowa ilość zestawów: 520 zestawów (jako zestaw rozumie się przerwę kawową + lunch, o którym mowa w pkt. 6, 7, 8) miejsce świadczenia usługi: Sejny.
5.W przypadku nie podjęcia szkolenia przez osobę skierowaną na kurs, rezygnacji kandydata/tki z kursu mimo wcześniejszych deklaracji uczestnictwa lub niestawienia się kandydata/tki na kursie pomimo wezwania Zamawiającego, Wykonawca jest zobowiązany do skalkulowania kosztu usługi żywienia, który stanowić będzie iloczyn kosztu usługi żywienia dla jednej osoby oraz rzeczywistej liczby osób, które korzystały z usługi żywienia.
6.W ramach świadczonej usługi, Wykonawca będzie zobowiązany do zorganizowania: a) Przerwy kawowej; 23% VAT b) lunchu. 8% VAT
7.W ramach usługi, o której mowa w punkcie 6a, Wykonawca będzie zobowiązany do zapewnienia dla każdej osoby uczestniczącej w kursie, co najmniej: a) 1 filiżanki kawy rozpuszczalnej 250 ml; b) 1 filiżanki herbaty czarnej 250 ml; c) Ciastka (minimum dwa rodzaje- po 5 szt. każdego rodzaju); d) Cukier biały 20 g.
8.W ramach usługi, o której mowa w punkcie 6b, Wykonawca zobowiązany będzie do zapewnienia dla każdej osoby uczestniczącej w kursie, co najmniej drugiego dania: a) Przykładowa propozycja menu: filet z ryby 120 g (gotowego produktu do spożycia) + frytki 150 g (gotowego produktu do spożycia) + surówka 150 g (gotowego produktu do spożycia); kartacze 240 g (gotowego produktu do spożycia) + surówka 150 g (gotowego produktu do spożycia); kotlet schabowy 150 g (gotowego produktu do spożycia) + ziemniaki z koperkiem 150 g (gotowego produktu do spożycia) + surówka 150 g (gotowego produktu do spożycia); filet z kurczaka w jarzynach 150 g (gotowego produktu do spożycia) + ryż 120 g (gotowego produktu do spożycia) + surówka 150 g (gotowego produktu do spożycia); pieczone udko z kurczaka 120 g (gotowego produktu do spożycia) + ziemniaki pieczone 150 g (gotowego produktu do spożycia) + surówka 150 g (gotowego produktu do spożycia). b) Dania winny być podawane na gorąco.
9.Zamawiający zastrzega sobie prawo do zgłaszania uwag w trakcie realizacji usługi, które Wykonawca zobowiązany będzie uwzględnić.
10.Wykonawca zobowiązuje się do wskazania Zamawiającemu osób do kontaktu oraz koordynujących realizację zamówienia i odpowiedzialnych za prawidłową realizację usługi żywienia podczas kursu.Zadanie 6: usługa przygotowania, dostawy i serwowania posiłków (usługa wyżywienia) dla uczestników/uczestniczek projektu pn. Praca na start; miejsce świadczenia usługi: miasto Suwałki.

1.Poprzez świadczenie usług żywienia Zamawiający rozumie usługę przygotowywania, dostarczania i podawania posiłków w miejscu wskazanym przez Zamawiającego.
2.Świadczenie usług żywienia będzie odbywało sie w oparciu o poszczególne zlecenia wystawiane przez Koordynatora projektu lub Asystenta projektu pn. Praca na start, w okresie obowiązywania umowy (tj. od dnia zawarcia umowy do dnia 31.12.2014 r.), w ramach organizowanego kursu/kursów.
3.W ramach zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do: a) przygotowania, dowozu i podania posiłków w terminie (dzień, godzina) i miejscu, w którym będzie odbywał się kurs; b) przestrzegania przepisów prawnych w zakresie przechowywania i przygotowywania artykułów spożywczych (m.in. ustawy z dnia 25 sierpnia 2006r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia Dz. U. z 2010r. Nr 136 poz. 914 ze zm.); c) świadczenia usługi wyłącznie przy użyciu produktów spełniających normy jakości produktów spożywczych; d) dostarczenia własnych naczyń, sztućców odpowiednio do liczby uczestników kursu; Zamawiający wymaga, aby napoje gorące były podawane w termosach/warnikach; Użyte naczynia winny być czyste, nieuszkodzone; e) estetycznego podawania posiłków; f) dostarczania posiłków na miejsce wskazanie przez Zamawiającego najpóźniej na 30 min. przed rozpoczęciem kursu; g) zebrania naczyń oraz resztek pokonsumpcyjnych; uprzątnięcia i wywiezienia wszystkich śmieci pozostałych po posiłkach; h) zapewnienia osoby/osób, które przygotują, dowiozą, podadzą posiłki, a następnie uprzątną i wywiozą pozostałości po zakończonej usłudze.
4.Zamawiający każdorazowo zlecając wykonanie poszczególnych usług, określi dokładny termin (z podaniem daty i godzin świadczenia usługi), miejsce, liczbę uczestników oraz rodzaj menu, przy uwzględnieniu, że: szacunkowa liczebność grupy szkoleniowej: 10 osób, łączna liczba dni szkoleniowych: 39 dni, szacunkowa ilość zestawów: 390 zestawów (jako zestaw rozumie się przerwę kawową + lunch, o którym mowa w pkt. 6, 7, 8) miejsce świadczenia usługi: Suwałki.
5.W przypadku nie podjęcia szkolenia przez osobę skierowaną na kurs, rezygnacji kandydata/tki z kursu mimo wcześniejszych deklaracji uczestnictwa lub niestawienia się kandydata/tki na kursie pomimo wezwania Zamawiającego, Wykonawca jest zobowiązany do skalkulowania kosztu usługi żywienia, który stanowić będzie iloczyn kosztu usługi żywienia dla jednej osoby oraz rzeczywistej liczby osób, które korzystały z usługi żywienia.
6.W ramach świadczonej usługi, Wykonawca będzie zobowiązany do zorganizowania: a)Przerwy kawowej; 23% VAT b)lunchu. 8% VAT.
7.W ramach usługi, o której mowa w punkcie 6a, Wykonawca będzie zobowiązany do zapewnienia dla każdej osoby uczestniczącej w kursie, co najmniej: a) 1 filiżanki kawy rozpuszczalnej 250 ml; b) 1 filiżanki herbaty czarnej 250 ml; c) Ciastka (minimum dwa rodzaje- po 5 szt. każdego rodzaju); d) Cukier biały 20 g.
8.W ramach usługi, o której mowa w punkcie 6b, Wykonawca zobowiązany będzie do zapewnienia dla każdej osoby uczestniczącej w kursie, co najmniej drugiego dania: a) Przykładowa propozycja menu: filet z ryby 120 g (gotowego produktu do spożycia) + frytki 150 g (gotowego produktu do spożycia) + surówka 150 g (gotowego produktu do spożycia); kartacze 240 g (gotowego produktu do spożycia) +surówka 150 g (gotowego produktu do spożycia); kotlet schabowy 150 g (gotowego produktu do spożycia) + ziemniaki z koperkiem 150 g (gotowego produktu do spożycia) + surówka 150 g (gotowego produktu do spożycia); filet z kurczaka w jarzynach 150 g (gotowego produktu do spożycia) + ryż 120 g (gotowego produktu do spożycia) + surówka 150 g (gotowego produktu do spożycia); pieczone udko z kurczaka 120 g (gotowego produktu do spożycia) + ziemniaki pieczone 150 g (gotowego produktu do spożycia) + surówka 150 g (gotowego produktu do spożycia). b) Dania winny być podawane na gorąco.
9.Zamawiający zastrzega sobie prawo do zgłaszania uwag w trakcie realizacji usługi, które Wykonawca zobowiązany będzie uwzględnić.
10.Wykonawca zobowiązuje się do wskazania Zamawiającemu osób do kontaktu oraz koordynujących realizację zamówienia i odpowiedzialnych za prawidłową realizację usługi żywienia podczas kursu.Zadanie 7: usługa przygotowania, dostawy i serwowania posiłków (usługa wyżywienia) dla uczestników/uczestniczek projektu pn. Praca na start; miejsce świadczenia usługi: miasto Augustów.

1.Poprzez świadczenie usług żywienia Zamawiający rozumie usługę przygotowywania, dostarczania i podawania posiłków w miejscu wskazanym przez Zamawiającego.
2.Świadczenie usług żywienia będzie odbywało sie w oparciu o poszczególne zlecenia wystawiane przez Koordynatora projektu lub Asystenta projektu pn. Praca na start, w okresie obowiązywania umowy (tj. od dnia zawarcia umowy do dnia 31.12.2014 r.), w ramach organizowanego kursu/kursów.
3.W ramach zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do: a) przygotowania, dowozu i podania posiłków w terminie (dzień, godzina) i miejscu, w którym będzie odbywał się kurs; b) przestrzegania przepisów prawnych w zakresie przechowywania i przygotowywania artykułów spożywczych (m.in. ustawy z dnia 25 sierpnia 2006r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia Dz. U. z 2010r. Nr 136 poz. 914 ze zm.); c) świadczenia usługi wyłącznie przy użyciu produktów spełniających normy jakości produktów spożywczych; d) dostarczenia własnych naczyń, sztućców odpowiednio do liczby uczestników kursu; Zamawiający wymaga, aby napoje gorące były podawane w termosach/warnikach; Użyte naczynia winny być czyste, nieuszkodzone; e) estetycznego podawania posiłków; f) dostarczania posiłków na miejsce wskazanie przez Zamawiającego najpóźniej na 30 min. przed rozpoczęciem kursu; g) zebrania naczyń oraz resztek pokonsumpcyjnych; uprzątnięcia i wywiezienia wszystkich śmieci pozostałych po posiłkach; h) zapewnienia osoby/osób, które przygotują, dowiozą, podadzą posiłki, a następnie uprzątną i wywiozą pozostałości po zakończonej usłudze.
4.Zamawiający każdorazowo zlecając wykonanie poszczególnych usług, określi dokładny termin (z podaniem daty i godzin świadczenia usługi), miejsce, liczbę uczestników oraz rodzaj menu, przy uwzględnieniu, że: szacunkowa liczebność grupy szkoleniowej: 10 osób, łączna liczba dni szkoleniowych: 23 dni, szacunkowa ilość zestawów: 230 zestawów (jako zestaw rozumie się przerwę kawową + lunch, o którym mowa w pkt. 6, 7, 8), miejsce świadczenia usługi: Augustów.
5.W przypadku nie podjęcia szkolenia przez osobę skierowaną na kurs, rezygnacji kandydata/tki z kursu mimo wcześniejszych deklaracji uczestnictwa lub niestawienia się kandydata/tki na kursie pomimo wezwania Zamawiającego, Wykonawca jest zobowiązany do skalkulowania kosztu usługi żywienia, który stanowić będzie iloczyn kosztu usługi żywienia dla jednej osoby oraz rzeczywistej liczby osób, które korzystały z usługi żywienia.
6.W ramach świadczonej usługi, Wykonawca będzie zobowiązany do zorganizowania: a) Przerwy kawowej; 23% VAT; b)lunchu. 8% VAT.
7.W ramach usługi, o której mowa w punkcie 6a, Wykonawca będzie zobowiązany do zapewnienia dla każdej osoby uczestniczącej w kursie, co najmniej: a) 1 filiżanki kawy rozpuszczalnej 250 ml; b) 1 filiżanki herbaty czarnej 250 ml; c) Ciastka (minimum dwa rodzaje- po 5 szt. każdego rodzaju); d) Cukier biały 20 g.
8.W ramach usługi, o której mowa w punkcie 6b, Wykonawca zobowiązany będzie do zapewnienia dla każdej osoby uczestniczącej w kursie, co najmniej drugiego dania: a) Przykładowa propozycja menu: filet z ryby 120 g (gotowego produktu do spożycia) + frytki 150 g (gotowego produktu do spożycia) + surówka 150 g (gotowego produktu do spożycia); kartacze 240 g (gotowego produktu do spożycia) + surówka 150 g (gotowego produktu do spożycia); kotlet schabowy 150 g (gotowego produktu do spożycia) + ziemniaki z koperkiem 150 g (gotowego produktu do spożycia) + surówka 150 g (gotowego produktu do spożycia); filet z kurczaka w jarzynach 150 g (gotowego produktu do spożycia) + ryż 120 g (gotowego produktu do spożycia) + surówka 150 g (gotowego produktu do spożycia); pieczone udko z kurczaka 120 g (gotowego produktu do spożycia) + ziemniaki pieczone 150 g (gotowego produktu do spożycia) + surówka 150 g (gotowego produktu do spożycia). b)Dania winny być podawane na gorąco.
9.Zamawiający zastrzega sobie prawo do zgłaszania uwag w trakcie realizacji usługi, które Wykonawca zobowiązany będzie uwzględnić.
10.Wykonawca zobowiązuje się do wskazania Zamawiającemu osób do kontaktu oraz koordynujących realizację zamówienia i odpowiedzialnych za prawidłową realizację usługi żywienia podczas kursu.Zadanie 8: dostawa artykułów biurowych na potrzeby rekrutacji w ramach projektu pn. Praca na start.

Wyszczególnienie:
1. Papier ksero A4 80g/m2, Klasa B, Stopień bieli CIE 161+2 (ryza = 500 ark.)ryza-15; 2. Toner do drukarki laserowej zamiennik HP Laser Jet P 3055; Okres gwarancji: co najmniej 24 miesiące od dnia odbioru przez Zamawiającego, Toner równoważny opisanemu musi być kompatybilny z ww. drukarką i spełniać wymagania dotyczące przedmiotu zamówienia, sztuka-3; 3. Koszulka na dokumenty - krystalicznie transparentna obwoluta do przechowywania dokumentów w formacie A5, otwierana od góry, pasująca do wszystkich typów segregatorów (opakowanie = 100 szt.). opakowanie-6; 4. Skoroszyt plastikowy sztywny A4 zawieszany do segregatora - przednia okładka przezroczysta sztywna, druga kolorowa, wykonany z mocnego i sztywnego PCV, wyposażony w papierowy, wysuwany pasek do opisów, wyposażony w boczną perforację, umożliwiającą wpięcie do segregatora.sztuka-60; 5. Papier etykietowy samoprzylepny, biały, format A4 (210x297 mm) bez zaznaczonych pól etykiet (opakowanie = 100 szt.). opakowanie-1.

Wymagania dotyczące przedmiotu zamówienia: 1. Zamawiający wymaga dostawy materiałów eksploatacyjnych fabrycznie nowych, oryginalnych wyprodukowanych przez producenta sprzętu lub materiałów eksploatacyjnych równoważnych. 2. Przez materiał eksploatacyjny równoważny Zamawiający rozumie produkt: a. fabrycznie nowy, nie regenerowany, pochodzący z bieżącej produkcji, wytworzony seryjnie w cyklu produkcyjnym, zgodnym z normą ISO 9001 lub normami równoważnymi, nie powodujący utraty gwarancji, b. opakowany hermetycznie, nie noszący śladów użytkowania, c. którego wydajność, zgodnie z normą ISO/IEC 19752 dla kaset z tonerem do drukarek monochromatycznych, ISO/IEC 19798 dla kaset z tonerem do kolorowych drukarek laserowych, oraz ISO/IEC 24711 dla wkładów drukujących, jest co najmniej taka jak materiału oryginalnego zalecanego przez producentów sprzętu, d. który zapewnia jakość wydruku co najmniej taką, jak materiał oryginalny, zalecany przez producenta sprzętu, e. który nie ogranicza pełnej współpracy z programem sprzętu, monitorującym stan zasobników z tuszem lub tonerem, f. który w żadnym stopniu nie narusza praw patentowych ani innej własności intelektualnej, g. w którym wszystkie części są nowe, w szczególności bęben światłoczuły, listwa podająca, listwa zbierająca, wałek magnetyczny, h. w którym zastosowano toner / tusz dopasowany do pracy z danym urządzeniem. 3. Wszystkie oferowane materiały winny być opatrzone znakiem firmowym producenta, etykietą zawierającą numer katalogowy, kod kreskowy, listę modeli sprzętu, do których jest przeznaczony oraz termin ważności. 4. Zamawiający nie dopuszcza możliwości zaoferowania materiałów eksploatacyjnych napełnianych powtórnie lub skopiowanych w sposób naruszający prawo polskie lub UE. 5. Wszystkie materiały eksploatacyjne muszą posiadać: a. dla poszczególnych tonerów dokumenty / testy wydajnościowe, z których w sposób nie budzący wątpliwości winno wynikać, że oferowany materiał posiada takie same lub lepsze parametry techniczne, wydajnościowe i jakościowe zgodnie z normami: ISO/IEC 19752 - dla tonerów monochromatycznych ISO/IEC 24711 - dla wkładów atramentowych , ISO/IEC 19798 - dla tonerów kolorowych b. certyfikaty / dokumenty potwierdzające, że proces produkcji zaproponowanego asortymentu przebiega zgodnie z normami ISO 9001: 2008. Powyższe dokumenty Wykonawca będzie zobowiązany dostarczyć wraz z dostawą materiałów do siedziby Zamawiającego.
6. Jeżeli w trakcie trwania umowy Zamawiający stwierdzi, iż wydajność, jakość lub niezawodność dostarczonych produktów odbiega na niekorzyść od parametrów produktu oryginalnego (pochodzącego od producenta urządzenia, do którego materiał jest przeznaczony) lub jeżeli produkt nie sygnalizuje we właściwy sposób stanu zużycia tuszu lub tonera, może zażądać od Wykonawcy zamiany materiału oferowanego na materiał nowy. 7. W przypadku trzeciej reklamacji danego typu materiału eksploatacyjnego Zamawiający może żądać dostaw materiałów oryginalnych. Oferta równoważna: Wszystkie wskazane materiały należy rozumieć jako określenie wymaganych parametrów technicznych lub standardów jakościowych. Zamawiający dopuszcza dostawę materiałów eksploatacyjnych równoważnych
do drukarek co do jakości i zastosowanych rozwiązań technicznych i technologicznych opisywanych w niniejszej specyfikacji.
Jeżeli Wykonawca składający ofertę zaoferuje rozwiązania równoważne, to na Wykonawcy spoczywa obowiązek (ciężar dowodu) wykazania równoważności poprzez złożenie w ofercie odpowiednich dokumentów potwierdzających tą równoważność.
Liczba dostaw: 1. Założenia: 1) Wykonawca dostarczy fabrycznie nowe i nieużywane materiały biurowe w ilościach i rodzajach (zgodnych ze specyfikacją określoną powyżej) do biura projektu pn. Praca na start przy ul. Osiedle II blok 6A, 16-400 Suwałki; 2) Przedmiot zamówienia obejmuje koszty transportu do Zamawiającego, rozładunku oraz ubezpieczenia transportu do Zamawiającego.Zadanie 9: dostawa materiałów piśmienniczych dla uczestników/uczestniczek projektu pn. Praca na start.

Wyszczególnienie:
1. Długopis. Opis: Długopis metalowy o prostym kształcie. Wkład wymienny, wielkopojemny miękko piszący, z końcówką od 0,7-1mm. Wkład chowany za pomocą mechanizmu automatycznego, długopis lakierowany, barwiony, kolor do uzgodnienia.
Nadruk: w jednym kolorze: Logo programu PO KL, logo UE. sztuka-50.
2. Teczka A4. Opis: Teczka wykonana z poliestru i tworzywa PU, z przegródkami, zamykana na zamek z nadrukiem, kolor do uzgodnienia. Nadruk:. na okładce przedniej: logotyp Programu POKL, logo UE, logo ARES, napis Projekt współfinansowany przez Unię Europejska w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego; Kolor teczki do uzgodnienia. sztuka-50
3. Blok notatnikowy - format A4. Opis: papier offset 80g/m2 klejony na górze , papier w kratkę , nadruk na każdej kartce w jednym kolorze w górnej i dolnej części kartki, ilość kartek min 50, okładka dwustronna. Nadruk: jeden kolor: Logo programu PO KL, logo UE, logo ARES, napis Projekt współfinansowany przez Unię Europejska w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.sztuka-50.
4. Pamięć USB. Opis: Specyfikacja techniczna szybki interfejsem USB 4.0, Pojemność: 8 GB, Gwarancja: min. dwa lata gwarancji sprzętowej. Obudowa metalowa. Każdy oddzielnie pakowany. Nadruk: Logo programu PO KL, logo UE (nadruk jednostronny).sztuka-50.
Liczba dostaw: 1.
Założenia: 1) Wykonawca dostarczy fabrycznie nowe i nieużywane ww. materiały spełniające wymogi techniczne i ilościowe określone w pkt. 1 Rozdział 2 SIWZ - Opis przedmiotu zamówienia. 2) Opracuje wzorniki, wykona i dostarczy materiały szkoleniowe z zastrzeżeniem uzyskania wcześniejszego zatwierdzenia wzorników materiałów szkoleniowych przez Zamawiającego. 3) Przedmiot zamówienia obejmuje koszty transportu i ubezpieczenia transportu do Zamawiającego. 4) Miejscem dostawy jest: Biuro projektu pn. Praca na start, ul. Osiedle II blok 6A, 16-400 Suwałki.

Dodatkowe informacje

Biuletyn 1
Nazwa Agencja Rozwoju Regionalnego ARES S.A. w Suwałkach
Ulica ul. Teofila Noniewicza 42A
Nr domu 42A
Miejscowosc Suwałki
Kod poczt 16-400
Wojewodztwo podlaskie
Tel 87 5666106
Fax 87 5667497
Internet www.ares.suwalki.pl
Regon 00541188300000
E mail rm@ares.suwalki.pl
Czy obowiazkowa Tak
Dotyczy 1
Rodzaj zam Podmiot prawa publicznego
Rodz zam U
Czy czesci Tak
Ilosc czesci 9
Czy wariant Nie
Czy dialog Nie
Czy uzup Nie
Wadium Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium.
Zaliczka Nie
Uprawnienie Dotyczy zadania 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9: Zamawiający nie ustanawia szczegółowego warunku w tym zakresie. Zamawiający dokona oceny spełnienia tego warunku na podstawie analizy oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu złożonego przez wykonawcę.
Wiedza Dotyczy zadania 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9: Zamawiający nie ustanawia szczegółowego warunku w tym zakresie. Zamawiający dokona oceny spełnienia tego warunku na podstawie analizy oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu złożonego przez wykonawcę.
Potencjal Dotyczy zadania 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9: Zamawiający nie ustanawia szczegółowego warunku w tym zakresie. Zamawiający dokona oceny spełnienia tego warunku na podstawie analizy oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu złożonego przez wykonawcę.
Zdolne Dotyczy zadania 1, 2, 3, 4: Warunek zostanie spełniony jeżeli Wykonawca wykaże, że będzie dysponował: co najmniej 1 osobą zdolną do wykonania zamówienia posiadającą: wykształcenie wyższe magisterskie w zakresie doradztwa zawodowego, plus minimum roczne doświadczenie zawodowe w zakresie doradztwa zawodowego, lub wykształcenie wyższe magisterskie plus ukończone studia podyplomowe w zakresie doradztwa zawodowego, plus minimum roczne doświadczenie zawodowe w zakresie doradztwa zawodowego lub wykształcenie wyższe magisterskie plus licencja zawodowa doradcy zawodowego regulowana przepisami Ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (tekst jednolity: Dz. U. 2013, poz. 674, z późn. zm.) plus minimum roczne doświadczenie zawodowe w zakresie doradztwa zawodowego (załącznik nr 6 do SIWZ).. W celu wykazania spełnienia przez Wykonawcę ww. warunku, Zamawiający żąda złożenia: Wykazu osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami - wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 6 do SIWZ. Jeśli Wykonawca przewiduje kadrę rezerwową powinien umieścić ją w wykazie osób przewidzianych do realizacji zamówienia, aby na etapie oceny oferty można było ocenić także jej przygotowanie zawodowe. Po zawarciu umowy nie dopuszcza się wprowadzenia dodatkowej kadry poza kadrą określoną w badanej ofercie. Dotyczy zadania 5, 6, 7, 8, 9: Zamawiający nie ustanawia szczegółowego warunku w tym zakresie. Zamawiający dokona oceny spełnienia tego warunku na podstawie analizy oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu złożonego przez wykonawcę.
Sytuacja Dotyczy zadania 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9: Zamawiający nie ustanawia szczegółowego warunku w tym zakresie. Zamawiający dokona oceny spełnienia tego warunku na podstawie analizy oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu złożonego przez wykonawcę.
Oswiadczenie potwierdzenia 9 Tak
Oswiadczenia wykluczenia 1 Tak
Oswiadczenia wykluczenia 2 Tak
Oswiadczenia wykluczenia 8 Tak
Dok grup kap 1 Tak
Dok podm zag 1 Tak
Dok podm zag 3 Tak
Niepelnosprawne Nie
Kod trybu PN
Czy zmiana umowy Tak
Zmiana umowy Stosownie do art. 144 ustawy, Zamawiający zastrzega sobie możliwość dokonania zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której wybrano Wykonawcę, polegającej na: a)zmianie osób wyznaczonych do uzgodnień i koordynacji przedmiotu niniejszej umowy; b)sprostowania oczywistych omyłek pisarskich i rachunkowych; c)zmianie liczebności uczestników na mniejszą (w przypadku nie podjęcia kursu przez osobę skierowaną na kurs, rezygnacji kandydata/tki z kursu mimo wcześniejszych deklaracji uczestnictwa w kursie lub niestawienia się kandydata/tki na kursie pomimo wezwania Zamawiającego) - dotyczy zadań 5, 6, 7. d)zmianie terminu realizacji zamówienia z przyczyn niezależnych od Zamawiającego jak również Wykonawcy, w przypadku wystąpienia zdarzeń losowych. Konieczności zmiany terminu realizacji przedmiotu umowy z przyczyn niezawinionych przez strony nie może spowodować zmiany ceny wynikającej z oferty, na podstawie której był dokonany wybór Wykonawcy. Ponadto Zamawiający przewiduje możliwość zmiany umowy w przypadku: gdy nastąpi zmiana powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym wpływ na realizacje przedmiotu umowy; gdy konieczność wprowadzenia zmian będzie następstwem zmian wytycznych lub zaleceń Instytucji, która przyznała środki na sfinansowanie umowy; zaistnienia siły wyższej (powódź, pożar, zamieszki, strajki, ataki terrorystyczne, przerwy w dostawie energii elektrycznej) mającej wpływ na realizację umowy.
Kryt cena A
Spec www www.ares.suwalki.pl
Spec war Agencja Rozwoju Regionalnego ARES S.A. w Suwałkach, ul. T. Noniewicza 42a, 16-400 Suwałki, od poniedziałku do piątku, godziny urzędowania od 07:00 do 15:00.
Data skl 12/03/2014
Godz skl 08:00
Miejsce Agencja Rozwoju Regionalnego ARES S.A. w Suwałkach, ul. T. Noniewicza 42a, 16-400 Suwałki, Sekretariat.
Termin Obowiązuje termin
Okres liczba dni 30
Inf dodat Projekt pn. Praca na start WND-POKL.07.02.01-20-415/13 - współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, wdrożony i realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007 - 2013, w ramach PRIORYTETU VII. Promocja integracji społecznej, DZIAŁANIA 7.2. Przeciwdziałanie wykluczeniu i wzmocnienie sektora ekonomii społecznej, PODDZIAŁANIA 7.2.1 Aktywizacja zawodowa i społeczna osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.
Czy uniewaznienie Nie

przetargibiurowe.pl  (+48) 600 092 062

Working hours:  Office, live chat: 800 - 1700  Support online: 24h

Michał Troc Customer service  

Szanowni Klienci! Drodzy Państwo!

Polityka prywatności (rozwiń) Klauzula Informacyjna (rozwiń) Lista Zaufanych Partnerów (rozwiń)