Budowa budynku Domu Kultury wraz z urządzeniami infrastruktury technicznej w Przecławiu

Publication date 2016-04-11
End date 2016-05-05 10:30:00
Instytucja Gmina Przecław
Miejscowość Przecław
Województwo podkarpackie
Branża
  • Różne siedziska i krzesła,
  • Urządzenia oświetleniowe i lampy elektryczne,
  • Reflektory punktowe,
  • Telewizyjny sprzęt projekcyjny,
  • Urządzenia głośnikowe,
  • Kłódki i łańcuchy

Szczegóły

Numer ogłoszenia 37335 / 2016
Document type ZP-400
Cpv code 452123009, 450000007, 452230006, 454210004, 454430004, 454300000, 453112002, 453300009, 453310006, 391131008, 452370007, 452332506, 452612154, 323424006, 323424109, 315000001, 315272606, 323212001, 453143107, 341100001, 341152008
Adres strony internetowej siwz
BZP Zobacz

Przedmiot zamówienia

CZĘŚĆ I ZAMÓWIENIA:
Zadanie obejmuje:
Planowane przedsięwzięcie to inwestycja celu publicznego polegająca na budowie Domu Kultury w Przecławiu oraz niezbędnych przyłączy. Funkcja podstawowa - Dom Kultury - usługowo oświatowa. Funkcja pomocnicza - magazyny, pomieszczenia higieniczno-sanitarne, komunikacja. Budynek pełnił będzie funkcję kulturalno - oświatową. Na parterze znajdować się będzie sala widowiskowa z sceną, hole wejściowe i wystawiennicze, sale wielofunkcyjne, kafejka internetowa komunikacja ze schodami, sanitariaty, szatnie z umywalniami dla artystów, pomieszczenia techniczne i magazynowe oraz wydzielona kręgielnia. Na piętrze planuje się pomieszczenia muzyczne, baletowe z zapleczem szatniowym, komunikacje ze schodami oraz pomieszczenia biurowe, socjalne, sanitarne i magazynowe. Wielkość: Powierzchnia użytkowa całość - 1 877,12 m2, Powierzchnia zabudowy: - 1 172,28 m2, Kubatura: - 15 820,00 m3. Gabaryty budynku: Długość 50,20 m, Szerokość 24,00 m, Wysokość 8,67 m od okapu do projektowanego poziomu terenu, 10,47 m od gzymsu do projektowanego poziomu terenu. Pow. komunikacji kołowej i parkingów - 1 797,45 m2, Powierzchnia chodników - 300,00 m2, Powierzchnia zieleni - 3 006,87 m2. Wentylacja: w pomieszczeniu piwnicy wentylacja mechaniczna wentylator na dachu. W części pomieszczeń parteru i piętra wentylacja grawitacyjna, w części mechaniczna zintegrowana z wentylatorami na dachu. W pozostałych pomieszczeniach parteru i piętra zaprojektowano wentylację mechaniczną nawiewno-wywiewną z centrala znajdującą się na dachu. W budynku będzie znajdowała się również winda. Na widowni będzie 278 miejsc siedzących. Na parterze będzie znajdować się kręgielnia z 2 torami do gry.
Budynek będzie wyposażony w instalacje: centralnego ogrzewania, kotłownie gazową, elektryczną, oświetlenia i siły, odgromową, teletechniczną, nagłośnieniową, fotowoltaiczną, wodno-kanalizacyjną, gazową, wentylacji mechanicznej, klimatyzacji. Na dachu budynku będą znajdować się 224 panele fotowoltaiczne o mocy 250W każdy. Zastosowane panele będą zamontowane poprzez aluminiowe konstrukcje wsporcze na dachu budynku z wykorzystaniem sytemu do dachów płaskich przeznaczone do montażu bez naruszania jego konstrukcji. Łączna moc projektowanej elektrowni słonecznej wynosi 56kW. Energia elektryczna produkowana będzie na potrzeby własne obiektu. Nagłośnienie i oświetlenie sceny i sali widowiskowej: system oświetlenia efektowego sceny, system nagłośnienia sali widowiskowej i sali baletowej. W ramach realizacji projektu przewiduje się zapewnienie technologii ogólnej sceny wraz z okotarowaniem: kurtyna główna wraz z torowiskiem, horyzont tekstylny wraz z torowiskiem, kulisy wraz z mechanizmami kulisowymi, ekran projekcyjny, wieszaki. Projekt budowlany instalacji teletechnicznych Domu Kultury to: systemu okablowania strukturalnego kat. 6e, systemu sygnalizacji włamania i napadu, system telewizji dozorowej IP CTTV, instalacja telewizji DVB/SAT, system sygnalizacji pożaru.

CZĘŚĆ II ZAMÓWIENIA
Zadanie obejmuje:
Przedmiotem zamówienia jest dostawa samochodu osobowego wraz z przyczepką fabrycznie nowego, wyprodukowanego w 2016 r. przystosowany do przewozu 9 osób wraz z kierowcą (8 osób + kierowca) na potrzeby transportu osób i sprzętu do obsługi imprez plenerowych pracowników Domu Kultury. Samochód ma posiadać homologację umożliwiającą przewóz 9 osób zgodnie z obowiązującymi przepisami, silnik benzynowy spełniający normę emisji zanieczyszczeń co najmniej EURO 5, rodzaj paliwa benzyna, moc silnika minimum 140 KM, pojemności silnika max 2200 cm3.


CZĘŚĆ I i II ZAMÓWIENIA
Zamawiający dopuszcza możliwość złożenia ofert równoważnych w zakresie zaproponowanych materiałów lub urządzeń lub rozwiązań wskazanych w dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót oraz w przedmiarach robót:
- Zamawiający, w przypadku opisania przedmiotu zamówienia za pomocą norm, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów odniesienia, o których mowa w art. 30 ust. 1-3 ustawy, wskazuje, że dopuszcza rozwiązanie równoważne opisywanym w zakresie przyjętych rozwiązań technicznych, użytych materiałów, wyrobów pod warunkiem, że zaproponowane w ofercie są równoważne z określonymi w dokumentacji projektowej. Równoważność oznacza, że produkty powinny posiadać właściwości funkcjonalne i jakościowe takie same lub nie gorsze niż określone w dokumentacji przetargowej, ale są jednocześnie oznaczone innym znakiem towarowym, patentem lub pochodzeniem.
- Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia znajdują się jakiekolwiek znaki towarowe, patenty czy inne prawa zastrzeżone lub wyłączne lub też określone jest pochodzenie przedmiotu zamówienia lub jego części - należy przyjąć, że Zamawiający, ze względu na specyfikę przedmiotu zamówienia, podał taki opis ze wskazaniem na typ i dopuszcza składanie oferty równoważnych pod względem funkcjonalnym oraz o parametrach techniczno-użytkowych nie gorszych niż te podane w opisie przedmiotu zamówienia stanowiącymi zał. Nr 7d Tabela elementów równoważnych budowlanka, zał. Nr 7e Materiały i urządzenia równoważne technologia nagłośnienia i oświetlenia, zał. Nr 7f Dokumentacja na dostawę maszyn do zagospodarowania terenu, zał. Nr 7g Dokumentacja na dostawę samochodu do Domu Kultury. W przypadku złożenia oferty zawierającej zastosowanie rozwiązań równoważnych do opisywanych przez Zamawiającego, obowiązek udowodnienia ich równoważności z wymaganiami wskazanymi przez Zamawiającego, leży po stronie Wykonawcy. Do oferty wykonawca musi w takim przypadku załączyć zestawienie materiałów równoważnych wraz z innymi niezbędnymi dokumentami potwierdzającymi spełnienie w/w wymagań np. kart urządzeń, kart katalogowych, certyfikaty bezpieczeństwa, deklaracje zgodności, aprobaty techniczne, dokumentację techniczną rozruchową urządzeń (DTR). W zał. Nr 10 Wykaz materiałów i urządzeń równoważnych wykonawcy należy podać typ/model proponowanego materiału lub urządzenia, a w przypadku, gdy Wykonawca proponuje urządzenie o parametrach lub funkcjach technicznych lepszych niż wymagane, należy podać typ/model proponowanego urządzenia oraz istotne parametry i funkcje techniczne, które podwyższają jakość oferowanego urządzenia.
- Za równoważny, pod względem funkcjonalnym, technicznym i użytkowym, w stosunku do wskazanego przedmiotu zamówienia, Zamawiający uzna takie, oferowane przez Wykonawcę produkty, które posiadają równoważną pod względem technicznym budowę i wyposażenie, a także takie możliwości funkcjonalne i parametry techniczne, co zawarte w opisie przedmiotu zamówienia produkty o podanych parametrach referencyjnych.
- Zamawiający dołożył wszelkich starań w celu zachowania warunków konkurencyjności. Jeżeli mimo to w tekście jakiegokolwiek rodzaju dokumentacji pojawiają się nazwy własne, oznaczenia lub parametry wskazujące na konkretny produkt należy zawsze traktować to, jako rozwiązanie przykładowe i można zastosować rozwiązanie równoważne na przyjętych wyżej warunkach.
- W przypadku, gdy Wykonawca nie złoży w ofercie dokumentów o zastosowaniu innych materiałów i urządzeń zgodnie z Załącznikiem Nr 10 Wykaz materiałów i urządzeń równoważnych Wykonawcy, to rozumie się przez to, że do kalkulacji ceny oferty ujęto materiały i urządzenia zaproponowane w opisie przedmiotu zamówienia.

Wykonawcy są zobowiązani dokonać wnikliwej analizy otrzymanych projektów technicznych, specyfikacji technicznych, przedmiarów, a zauważone rozbieżności, roboty, które ich zdaniem powinny być ujęte w ofercie, są błędnie sprzedmiarowane lub są zbędne, zgłosić pisemnie w przewidzianym trybie Zamawiającemu.

Wszelkie zgłoszone uwagi, zastrzeżenia i nieścisłości zauważone w załączonej dokumentacji przetargowej jak również propozycje zastosowania równoważnych rozwiązań technicznych, materiałów, urządzeń i wyrobów zamawiający skonsultuje z właściwymi projektantami.

Wykonawca zobowiązany jest do zorganizowania na własny koszt placu budowy w tym zapewnienia energii elektrycznej i wody.

Opis

CZĘŚĆ I ZAMÓWIENIA
Zadanie obejmuje:
Planowane przedsięwzięcie to inwestycja celu publicznego polegająca na budowie Domu Kultury w Przecławiu oraz niezbędnych przyłączy. Funkcja podstawowa - Dom Kultury - usługowo oświatowa. Funkcja pomocnicza - magazyny, pomieszczenia higieniczno-sanitarne, komunikacja. Budynek pełnił będzie funkcję kulturalno - oświatową. Na parterze znajdować się będzie sala widowiskowa z sceną, hole wejściowe i wystawiennicze, sale wielofunkcyjne, kafejka internetowa komunikacja ze schodami, sanitariaty, szatnie z umywalniami dla artystów, pomieszczenia techniczne i magazynowe oraz wydzielona kręgielnia. Na piętrze planuje się pomieszczenia muzyczne, baletowe z zapleczem szatniowym, komunikacje ze schodami oraz pomieszczenia biurowe, socjalne, sanitarne i magazynowe. Wielkość: Powierzchnia użytkowa całość - 1 877,12 m2, Powierzchnia zabudowy: - 1 172,28 m2, Kubatura: - 15 820,00 m3. Gabaryty budynku: Długość 50,20 m, Szerokość 24,00 m, Wysokość 8,67 m od okapu do projektowanego poziomu terenu, 10,47 m od gzymsu do projektowanego poziomu terenu. Pow. komunikacji kołowej i parkingów - 1 797,45 m2, Powierzchnia chodników - 300,00 m2, Powierzchnia zieleni - 3 006,87 m2. Wentylacja: w pomieszczeniu piwnicy wentylacja mechaniczna wentylator na dachu. W części pomieszczeń parteru i piętra wentylacja grawitacyjna, w części mechaniczna zintegrowana z wentylatorami na dachu. W pozostałych pomieszczeniach parteru i piętra zaprojektowano wentylację mechaniczną nawiewno-wywiewną z centrala znajdującą się na dachu. W budynku będzie znajdowała się również winda. Na widowni będzie 278 miejsc siedzących. Na parterze będzie znajdować się kręgielnia z 2 torami do gry.
Budynek będzie wyposażony w instalacje: centralnego ogrzewania, kotłownie gazową, elektryczną, oświetlenia i siły, odgromową, teletechniczną, nagłośnieniową, fotowoltaiczną, wodno-kanalizacyjną, gazową, wentylacji mechanicznej, klimatyzacji. Na dachu budynku będą znajdować się 224 panele fotowoltaiczne o mocy 250W każdy. Zastosowane panele będą zamontowane poprzez aluminiowe konstrukcje wsporcze na dachu budynku z wykorzystaniem sytemu do dachów płaskich przeznaczone do montażu bez naruszania jego konstrukcji. Łączna moc projektowanej elektrowni słonecznej wynosi 56kW. Energia elektryczna produkowana będzie na potrzeby własne obiektu. Nagłośnienie i oświetlenie sceny i sali widowiskowej: system oświetlenia efektowego sceny, system nagłośnienia sali widowiskowej i sali baletowej. W ramach realizacji projektu przewiduje się zapewnienie technologii ogólnej sceny wraz z okotarowaniem: kurtyna główna wraz z torowiskiem, horyzont tekstylny wraz z torowiskiem, kulisy wraz z mechanizmami kulisowymi, ekran projekcyjny, wieszaki. Projekt budowlany instalacji teletechnicznych Domu Kultury to: systemu okablowania strukturalnego kat. 6e, systemu sygnalizacji włamania i napadu, system telewizji dozorowej IP CTTV, instalacja telewizji DVB/SAT, system sygnalizacji pożaru.Przedmiotem zamówienia jest dostawa samochodu osobowego wraz z przyczepką fabrycznie nowego, wyprodukowanego w 2016 r. przystosowany do przewozu 9 osób wraz z kierowcą (8 osób + kierowca) na potrzeby transportu osób i sprzętu do obsługi imprez plenerowych pracowników Domu Kultury. Samochód ma posiadać homologację umożliwiającą przewóz 9 osób zgodnie z obowiązującymi przepisami, silnik benzynowy spełniający normę emisji zanieczyszczeń co najmniej EURO 5, rodzaj paliwa benzyna, moc silnika minimum 140 KM, pojemności silnika max 2200 cm3.

Dodatkowe informacje

Biuletyn 1
Nazwa Gmina Przecław
Ulica ul. Jana Kilińskiego 7
Nr domu 7
Miejscowosc Przecław
Kod poczt 39-320
Wojewodztwo podkarpackie
Tel 17 5813119
Fax 17 5813116
Internet www.bipgminaprzeclaw.pl
Regon 00054412500000
E mail dpas@przeclaw.org
Czy obowiazkowa Tak
Dotyczy 1
Rodzaj zam Administracja samorządowa
Rodz zam B
Czy czesci Tak
Ilosc czesci 2
Czy wariant Nie
Czy dialog Nie
Czy uzup Tak
Zam uzupelniajace Zamawiający przewiduje możliwość zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 ustawy (do 50% wartości zamówienia podstawowego i polegających na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówień).
Zaliczka Nie
Niepelnosprawne Nie
Wadium CZĘŚĆ I ZAMÓWIENIA 1. Oferta musi być zabezpieczona wadium w wysokości 200 000,00 zł Słownie złotych: dwieście tysięcy złotych 1.1 Wadium może być wniesione w: a) pieniądzu, b) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym, c) gwarancjach bankowych, d) gwarancjach ubezpieczeniowych, e) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (tekst jednolity Dz. U. z 2014r, poz. 1804 z późn. zmianami). 2. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacać przelewem na następujący nr konta: Bank Spółdzielczy w Przecławiu 62 9184 0004 2001 0000 0286 0003 Uwaga! Wadium w tej formie uważa się za wniesione w sposób prawidłowy, gdy środki pieniężne wpłyną na konto Zamawiającego przed upływem terminu składania ofert. Wykonawca powinien podać nr konta, na który ma być dokonany zwrot wadium (najlepiej to uczynić podczas operacji przelewu i na formularzu ofertowym). 2.1.Wadium wnoszone w postaci niepieniężnej należy złożyć w oryginalnym egzemplarzu w sekretariacie pokoju nr 10 w siedzibie Zamawiającego lub przesłać pocztą na adres Zamawiającego przed terminem składania ofert. 2.2.W przypadku, gdy oferta będzie zabezpieczona wadium w postaci innej niż wskazana w pkt. 1.1. lub wadium zostanie wniesione niezgodnie ze sposobem wyżej podanym, Zamawiający dokona wykluczenia Wykonawcy. Wadium wnoszone w formach określonych w ust. 1.1 b-e, musi zawierać zobowiązanie gwaranta lub poręczyciela z tytułu wystąpienia zdarzeń, o których mowa w art. 46 ust. 4a i 5 pzp, przy czym: a) w przypadku, gdy wykonawcy wspólnie ubiegają się o udzielenie zamówienia, dokumenty te muszą obejmować swym zakresem wszelkie roszczenia Zamawiającego z tytułu związanych z postępowaniem o udzielenie zamówienia działań, b) dokumenty te będą zawierały klauzule zapłaty sumy wadialnej na rzecz Zamawiającego bezwarunkowo i na pierwsze żądanie. 2.3 Zamawiający zwróci wniesione wadium wszystkim Wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem Wykonawcy, którego oferta zostanie wybrana, jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem pkt. 2.8. lit. a niniejszego rozdziału SIWZ. 2.4 Wykonawca, którego oferta została wybrana, jako najkorzystniejsza, Zamawiający zwróci wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy 2.5 Zamawiający zwróci niezwłocznie wadium, na wniosek Wykonawcy: - który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert. 2.6 Zamawiający zażąda ponownego wniesienia wadium przez Wykonawcę, któremu zwrócono wadium zgodnie z zapisem pkt 2.3. niniejszego rozdziału SIWZ, jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania, jego oferta zostanie wybrana, jako najkorzystniejsza. Wykonawca ten wnosi wadium w terminie określonym przez Zamawiającego. 2.7 Wykonawca, którego oferta została wybrana, a który wniósł wadium w pieniądzu, może wyrazić zgodę na zaliczenie kwoty wadium na poczet zabezpieczenia należytego wykonania umowy. 2.8 Zamawiający zatrzyma wadium wraz z odsetkami: a) jeżeli Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy, z przyczyn leżących po jego stronic, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy, pełnomocnictw, listy podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust, 2 pkt 5 ustawy, lub informacji o tym, że nie należy do grupy kapitałowej, lub nie wyraził zgody na poprawienie omyłki, o której mowa w art. 87 ust. 2 pkt 3 ustawy, co powodowało brak możliwości wybrania oferty złożonej przez wykonawcę jako najkorzystniejszej. b) jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana: - odmówił podpisania umowy na warunkach określonych w ofercie, - nie wniesie zabezpieczenia należytego wykonania umowy na zasadach określonych w SIWZ, - zawarcie umowy w sprawie niniejszego zamówienia stanie się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy. CZĘŚĆ II ZAMÓWIENIA Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium dla Wykonawców chcących złożyć ofertę w II CZĘŚCI ZAMÓWIENIA
Uprawnienie Zamawiający odstępuje od uszczegółowienia wymagań w zakresie tego warunku. Ocena spełniania tego warunku zostanie dokonana na podstawie złożonego oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu zgodnie z art. 22 ustawy Prawo zamówień publicznych, stanowiącym Załącznik nr 3 do SIWZ.
Wiedza CZĘŚĆ I ZAMÓWIENIA Wykonawca musi wykazać, że w ciągu ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał co najmniej 1 robotę budowlaną polegającą na: - budowie, rozbudowie, przebudowie lub modernizacji budynków o wartości nie mniejszej niż 5 000 000,00 zł brutto każda oraz załączą dowody określające, czy roboty te zostały wykonane w sposób należyty oraz wskazujące, czy roboty te zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone (w zakresie każdej z robót muszą być takie roboty jak: dostawa i montaż wyposażenia technologicznego sceny - scenotechnika oraz nagłośnienie i oświetlenie sceny). Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia, zdolnościach finansowych lub ekonomicznych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował tymi zasobami w trakcie realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby wykonania zamówienia- zgodnie z załącznikiem nr 9 do SIWZ. Podmiot trzeci udzielając swojej wiedzy i doświadczenia musi uczestniczyć w realizacji zamówienia, gdyż z uwagi na charakter tego zasobu, nierozerwalnie związany z samym podmiotem, nie może przekazać wiedzy i doświadczenia bez zaangażowania w realizację zamówienia. W przypadku wspólnego ubiegania się dwóch lub więcej Wykonawców (np.: Konsorcjum, Spółki Cywilnej) o udzielenie niniejszego zamówienia oceniane będą łącznie wiedza i doświadczenie. W celu potwierdzenia spełnienia ww. warunków do oferty należy dołączyć: a) wykaz wykonanych robót budowlanych w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania - zgodnie z załącznikiem nr 5 do SIWZ. b) dowody (referencje, poświadczenia, inne dokumenty) dotyczące robót, określających, czy roboty te zostały wykonane w sposób należyty oraz wskazujące, czy zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone. W przypadku, gdy Zamawiający jest podmiotem, na rzecz, którego roboty budowlane wskazane w wykazie zostały wcześniej wykonane, wykonawca nie ma obowiązku przedkładania dowodów, o których mowa powyżej. Z informacji zamieszczonych w Załączniku nr 5a lub z treści załączonych dowodów tj. poświadczeń musi jednoznacznie wynikać, że Wykonawca wykonał w okresie ostatnich 5 lat wymagane przez Zamawiającego roboty budowlane. CZĘŚĆ II ZAMÓWIENIA Wykonawca musi wykazać, że w ciągu ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał co najmniej 2 dostawy fabrycznie nowych samochodów osobowych o wartości nie mniejszej niż 130 000 zł netto każda i przedstawią dokumenty, że dostawy zostały wykonane należycie. Z informacji zamieszczonych w Załączniku nr 5b lub z treści załączonych dowodów tj. poświadczeń musi jednoznacznie wynikać, że Wykonawca wykonał w okresie ostatnich 3 lat wymagane przez Zamawiającego dostawy. W celu potwierdzenia spełnienia ww. warunków do oferty należy dołączyć: a) dowody (referencje, poświadczenia, inne dokumenty) dotyczące dostaw, określające, czy dostawy te zostały wykonane w sposób należyty i prawidłowo dostarczone.
Potencjal Zamawiający odstępuje od uszczegółowienia wymagań w zakresie tego warunku. Ocena spełniania tego warunku zostanie dokonana na podstawie złożonego oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu zgodnie z art. 22 ustawy Prawo zamówień publicznych, stanowiącym Załącznik nr 3 do SIWZ.
Zdolne CZĘŚĆ I ZAMÓWIENIA Wykonawca musi wykazać dysponowanie osobami zdolnymi do wykonania zamówienia zgodnie z poniższym wyszczególnieniem: 1) jedną osobą posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno - budowlanej bez ograniczeń lub odpowiadające im równoważne uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów, a w przypadku Wykonawców zagranicznych - uprawnienia budowlane do kierowania robotami równoważne do wyżej wskazanych. 2) jedną osobą posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie instalacji sanitarnych bez ograniczeń lub odpowiadające im równoważne uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów, a w przypadku Wykonawców zagranicznych - uprawnienia budowlane do kierowania robotami równoważne do wyżej wskazanych. 3) jedną osobą posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie: instalacji elektrycznych bez ograniczeń lub odpowiadające im równoważne uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów, a w przypadku Wykonawców zagranicznych - uprawnienia budowlane do kierowania robotami równoważne do wyżej wskazanych. W celu potwierdzenia spełnienia ww. warunku do oferty należy dołączyć: a) wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia (wystarczające będzie wykazanie wyłącznie osób, o których mowa powyżej w pkt. 2.3.1), wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami - zgodnie z załącznikiem nr 6a do SIWZ; b) oświadczenie, że osoba/y, która/e będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiada/ją wymagane uprawnienia - zgodnie z załącznikiem nr 6b do SIWZ. CZĘŚĆ II ZAMÓWIENIA Zamawiający odstępuje od uszczegółowienia wymagań w zakresie tego warunku. Ocena spełniania tego warunku zostanie dokonana na podstawie złożonego oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu zgodnie z art. 22 ustawy Prawo zamówień publicznych, stanowiącym Załącznik nr 3 do SIWZ.
Sytuacja CZĘŚĆ I ZAMÓWIENIA - Wykonawca posiada środki finansowe lub zdolność kredytową w wysokości minimum 2 000 000,00 zł, potwierdzone przez bank lub spółdzielczą kasę oszczędnościowo-kredytową. W celu potwierdzenia spełnienia ww. warunku do oferty należy dołączyć: Informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo kredytowej, potwierdzającą wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy, wystawioną nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert o udzielenie zamówienia. - Wykonawca posiada ważne ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną nie mniejszą niż 5 000 000,00 zł. W celu potwierdzenia spełnienia ww. warunku do oferty należy dołączyć: - Opłaconą polisę, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia. CZĘŚĆ II ZAMÓWIENIA Zamawiający odstępuje od uszczegółowienia wymagań w zakresie tego warunku. Ocena spełniania tego warunku zostanie dokonana na podstawie złożonego oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu zgodnie z art. 22 ustawy Prawo zamówień publicznych, stanowiącym Załącznik nr 3 do SIWZ.
Oswiadczenie potwierdzenia 2 Tak
Oswiadczenie potwierdzenia 3 Tak
Oswiadczenie potwierdzenia opis 3 CZĘŚĆ I ZAMÓWIENIA W celu potwierdzenia spełnienia ww. warunków do oferty należy dołączyć: a) wykaz wykonanych robót budowlanych w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania - zgodnie z załącznikiem nr 5 do SIWZ. b) dowody (referencje, poświadczenia, inne dokumenty) dotyczące robót, określających, czy roboty te zostały wykonane w sposób należyty oraz wskazujące, czy zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone. W przypadku, gdy Zamawiający jest podmiotem, na rzecz, którego roboty budowlane wskazane w wykazie zostały wcześniej wykonane, wykonawca nie ma obowiązku przedkładania dowodów, o których mowa powyżej. Z informacji zamieszczonych w Załączniku nr 5a lub z treści załączonych dowodów tj. poświadczeń musi jednoznacznie wynikać, że Wykonawca wykonał w okresie ostatnich 5 lat wymagane przez Zamawiającego roboty budowlane.
Oswiadczenie potwierdzenia 4 Tak
Oswiadczenie potwierdzenia 5 Tak
Oswiadczenie potwierdzenia opis 5 CZĘŚĆ II ZAMÓWIENIA Wykonawca musi wykazać, że w ciągu ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał co najmniej 2 dostawy fabrycznie nowych samochodów osobowych o wartości nie mniejszej niż 130 000 zł netto każda i przedstawią dokumenty, że dostawy zostały wykonane należycie. Z informacji zamieszczonych w Załączniku nr 5b lub z treści załączonych dowodów tj. poświadczeń musi jednoznacznie wynikać, że Wykonawca wykonał w okresie ostatnich 3 lat wymagane przez Zamawiającego dostawy. W celu potwierdzenia spełnienia ww. warunków do oferty należy dołączyć: a) dowody (referencje, poświadczenia, inne dokumenty) dotyczące dostaw, określające, czy dostawy te zostały wykonane w sposób należyty i prawidłowo dostarczone.
Oswiadczenie potwierdzenia 9 Tak
Oswiadczenie potwierdzenia 10 Tak
Oswiadczenie potwierdzenia 12 Tak
Oswiadczenie potwierdzenia 13 Tak
Oswiadczenia wykluczenia 1 Tak
Oswiadczenia wykluczenia 2 Tak
Oswiadczenia wykluczenia 3 Tak
Oswiadczenia wykluczenia 4 Tak
Oswiadczenia wykluczenia 8 Tak
Dok grup kap 1 Tak
Dok podm zag 1 Tak
Dok podm zag 2 Tak
Dok podm zag 3 Tak
Dok potw 1 Tak
Inne dokumenty - Wykaz proponowanych przez Wykonawcę materiałów i urządzeń równoważnych załącznik nr 10 do SIWZ, Do oferty wykonawca musi załączyć zestawienie materiałów równoważnych wraz z innymi niezbędnymi dokumentami potwierdzającymi spełnienie w/w wymagań np. kart urządzeń, kart katalogowych, certyfikaty bezpieczeństwa, deklaracje zgodności, aprobaty techniczne, dokumentację techniczną rozruchową urządzeń (DTR)
Kod trybu PN
Czy zmiana umowy Tak
Zmiana umowy CZĘŚĆ I ZAMÓWIENIA Z wykonawcą, którego oferta zostanie wybrana zawarta zostanie Umowa wg: wzoru stanowiącego Załącznik nr 8a Wzór umowy dla I część Zamówienia. 1. Przewiduje się możliwość istotnych zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty w zakresie zmiany terminu realizacji przedmiotu umowy w przypadku wystąpienia, co najmniej jednej z okoliczności wymienionych poniżej: A. Wstrzymania robót budowlanych przez Zamawiającego w związku z koniecznością usunięcia błędów lub wprowadzenia zmian w dokumentacji projektowej, B. Działania siły wyższej (np. klęski żywiołowe), mającej bezpośredni wpływ na realizację przedmiotu Umowy, C. Nieprzewidziane w dokumentacji projektowej warunki geologiczne, archeologiczne lub terenowe, w szczególności niewypały i niewybuchy, wykopaliska archeologiczne, D. Niesprzyjające warunki atmosferyczne (np. opady deszczu, silny wiatr, temperatura powietrza), przy których niedopuszczalne jest prowadzenie robót powodujące utrudnienia w realizacji przedmiotu umowy. W przypadku wystąpienia którejkolwiek z okoliczności wymienionych wyżej termin wykonania Umowy może ulec odpowiedniemu przedłużeniu o czas niezbędny do zakończenia wykonania jej przedmiotu w sposób należyty, nie dłużej jednak niż okres trwania tych okoliczności. 2. Ponadto strony umowy postanawiają, iż dokonają zmiany wynagrodzenia w wypadku wystąpienia jednej ze zmian przepisów wskazanych w art. 142 ust. 5 Prawo zamówień publicznych tj. zmiany: A. Stawki podatku od towarów i usług, B. Wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę ustalonego na podstawie art. 2 ust. 3-5 ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę, C. Zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu lub wysokości stawki składki na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne. - jeżeli zmiany te będą miały wpływ na koszty wykonania zamówienia. 3. Zmiana wysokości wynagrodzenia obowiązywać będzie od dnia wejścia w życie zmian, o których mowa w ust. 2. 4. W wypadku zmiany, o której mowa w ust. 2 pkt A wartość netto wynagrodzenia Wykonawcy nie zmieni się, a określona w aneksie wartość brutto wynagrodzenia zostanie wyliczona na podstawie nowych przepisów. 5. W przypadku zmiany, o której mowa w ust. 2 pkt B wynagrodzenie Wykonawcy ulegnie zmianie o wartość wzrostu całkowitego kosztu Wykonawcy wynikającą ze zwiększenia wynagrodzeń osób bezpośrednio wykonujących zamówienie do wysokości aktualnie obowiązującego minimalnego wynagrodzenia, z uwzględnieniem wszystkich obciążeń publicznoprawnych od kwoty wzrostu minimalnego wynagrodzenia. 6. W przypadku zmiany, o której mowa w ust. 2 pkt C wynagrodzenie Wykonawcy ulegnie zmianie o wartość wzrostu całkowitego kosztu Wykonawcy, jaką będzie on zobowiązany dodatkowo ponieść w celu uwzględnienia tej zmiany, przy zachowaniu dotychczasowej kwoty netto wynagrodzenia osób bezpośrednio wykonujących zamówienie na rzecz Zamawiającego. 7. Za wyjątkiem sytuacji, o której mowa w ust. 2 pkt A, wprowadzenie zmian wysokości wynagrodzenia wymaga uprzedniego złożenia przez Wykonawcę oświadczenia o wysokości dodatkowych kosztów wynikających z wprowadzenia zmian, o których mowa w ust. 2 pkt B i C. 8. W przypadku złożenia oświadczenia, o którym mowa w ust. 7 Zamawiający zweryfikuje zasadność oraz prawidłowość obliczeń w zakresie wnioskowanej zmiany wynagrodzenia. 9. Zmiany treści umowy zgodnie z ust. 1 i 2 wymagają zachowania formy pisemnej w postaci aneksu do umowy pod rygorem nieważności. 10. W przypadku braku porozumienia w sprawie zmiany wynagrodzenia wszelkie spory będą rozstrzygane przez sąd właściwy miejscowo dla siedziby Zamawiającego. 11. Przewiduje się możliwość istotnych zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty w zakresie zmiany którejkolwiek z osób wykazanych w ofercie Wykonawcy, a przewidzianych do kierowania robotami realizowanymi w ramach niniejszego zamówienia, mogą nastąpić jedynie na osobę spełniającą wymagane w SIWZ warunki w zakresie kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia. Zmiany te wymagają akceptacji Zamawiającego, nie wymagają aneksu do umowy, lecz poinformowania drugiej strony w formie pisemnej i potwierdzenia w dzienniku budowy. 12. Wszelkie zmiany i uzupełnienia treści umowy wymagają formy pisemnej w postaci aneksu pod rygorem nieważności. Podpisanie aneksu do umowy powinno być poprzedzone sporządzeniem protokołu konieczności zawierającego istotne okoliczności potwierdzające konieczność zawarcia aneksu. 13. Umowa podlega unieważnieniu w przypadku zaistnienia okoliczności określonych w art. 140 i 146 PZP. CZĘŚĆ II ZAMÓWIENIA Z wykonawcą, którego oferta zostanie wybrana zawarta zostanie Umowa wg: wzoru stanowiącego Załącznik nr 8b Wzór umowy część II Zamówienia. 1. Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmiany postanowień zawartej umowy w następujących przypadkach: A. W przypadku zaistnienia okoliczności leżących po stronie Zamawiającego, w szczególności spowodowanych sytuacją finansową, zdolnościami płatniczymi, warunkami organizacyjnymi lub okolicznościami, które nie były możliwe do przewidzenia w chwili zawarcia umowy - zmianie może ulec termin realizacji umowy, B. Gdy zaistnieje inna, niemożliwa do przewidzenia w momencie zawarcia umowy okoliczność prawna, ekonomiczna lub techniczna, za którą żadna ze stron nie ponosi odpowiedzialności, skutkująca brakiem możliwości należytego wykonania umowy zgodnie z SIWZ - zamawiający dopuszcza możliwość zmiany umowy, w szczególności terminu realizacji zamówienia. 2. Wszelkie zmiany i uzupełnienia treści umowy wymagają formy pisemnej w postaci aneksu pod rygorem nieważności. Podpisanie aneksu do umowy powinno być poprzedzone sporządzeniem protokołu konieczności zawierającego istotne okoliczności potwierdzające konieczność zawarcia aneksu. 3. Umowa podlega unieważnieniu w przypadku zaistnienia okoliczności określonych w art. 140 i 146 PZP.
Spec www www.bipgminaprzeclaw.pl
Spec war Urząd Miejski w Przecławiu ul. Kilińskiego 7 39-320 Przecław
Data skl 05/05/2016
Godz skl 10:30
Miejsce Urząd Miejski w Przecławiu ul. Kilińskiego 7 39-320 Przecław
Termin Obowiązuje termin
Okres liczba dni 30
Czy uniewaznienie Nie

przetargibiurowe.pl  (+48) 600 092 062

Working hours:  Office, live chat: 800 - 1700  Support online: 24h

Michał Troc Customer service  

Szanowni Klienci! Drodzy Państwo!

Polityka prywatności (rozwiń) Klauzula Informacyjna (rozwiń) Lista Zaufanych Partnerów (rozwiń)