Wykonanie oprogramowania/systemu/aplikacji bazodanowej do gromadzenia, zarządzania i dystrybucji danych oraz monitoringu skuteczności terapeutycznej produktu leczniczego. spr. znak: 141.2711.69.2016

Publication date 2016-10-10
End date 2016-10-18 11:00:00
Instytucja Uniwersytet Jagielloński - Collegium Medicum
Miejscowość Kraków
Województwo małopolskie
Branża
  • Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne

Szczegóły

Numer ogłoszenia 320810 / 2016
Document type ZP-400
Cpv code 480000008
Adres strony internetowej siwz

Przedmiot zamówienia

1. Przedmiotem postępowania i zamówienia jest wyłonienie Wykonawcy w zakresie wykonania oprogramowania/systemu/aplikacji bazodanowej do gromadzenia, zarządzania i dystrybucji danych oraz monitoringu skuteczności terapeutycznej produktu leczniczego.
1.1. Zamówienia prowadzone jest w związku z realizacją projektu „Regeneracja uszkodzeń niedokrwiennych układu sercowo-naczyniowego z wykorzystaniem Galarety Whartona jako nieograniczonego źródła terapeutycznego komórek macierzystych” Akronim CIRCULATE, umowa nr: STRATEGMED2/265761/10/NCBR/2015.
1.2. Przedmiot zamówienia polega na wykonaniu kompletnego oprogramowania/systemu/aplikacji bazodanowej i w szczególności obejmuje następujące elementy i usługi:
1.2.1 przygotowanie przez Wykonawcę oprogramowania bazodanowego (zwanego dalej zamiennie „oprogramowaniem”, „systemem” lub „aplikacją”) do gromadzenia, zarządzania i dystrybucji danych oraz monitoringu skuteczności terapeutycznej produktu leczniczego, składającego się z następujących modułów:
- modułu bankowania,
- modułu zarządzania aparaturą i materiałami wykorzystywanymi w trakcie wytwarzania produktu leczniczego,
- modułu monitorowania skuteczności i bezpieczeństwa stosowania produktu leczniczego u pacjentów,
- modułu zarządzania danymi osobowymi pacjentów i użytkownikami,
- modułu analiz statystycznych,
1.2.2 konfigurację dostępu do aplikacji przez interfejs oparty o przeglądarkę internetową WWW,
1.2.3 integrację oprogramowania z aparaturą i sprzętem laboratoryjnym,
1.2.4 wdrożenie komunikacji międzysystemowej za pomocą protokołów HL7 oraz HL7 CDA (m.in. z laboratorium analitycznym, jednostkami szpitalnymi itp.),
1.2.5 rozwijanie oprogramowania zgodnie z zapisami § 4 ust. 3 i 4 wzoru umowy załączonego do SIWZ,
1.2.6 administrowanie i utrzymanie przygotowanym oprogramowaniem wraz ze zgromadzonymi danymi,
1.2.7 zapewnienia wsparcia technicznego.
1.3 Szczegółowy opis określający parametry i wymagania techniczno-funkcjonalne dla oprogramowania bazodanowego zawarty został w Załączniku A do Formularza oferty.
1.4 Wymagania, o których mowa w art. 29 ust. 3a p.z.p. dotyczące wymogu zatrudnienia osób na umowę o pracę, uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania wymagań oraz sankcje z tytułu niespełnienia tych wymagań:
1.4.1 Zamawiający wymaga, aby nie później niż w dniu podpisania umowy Wykonawca zatrudnił na czas trwania realizacji przedmiotu umowy Kierownika Projektu na podstawie umowy o pracę, w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (t.j. Dz.U. 2014r., poz. 1502 ze zm.). Wykonawca zobowiązany jest zagwarantować zatrudnienie na powyższych zasadach przez okres realizacji przedmiotu niniejszej umowy. Zobowiązane wynikające ze zdania poprzedniego dotyczy również podwykonawców i dalszych podwykonawców, którym Wykonawca lub jego podwykonawca zleci opisane czynności związane z realizacją usług objętych zakresem niniejszej umowy.
1.4.2 Opis zadań kierownika projektu:
1.4.2.1 koordynacja wszystkich czynności podejmowanych przez Wykonawcę przy realizacji zamówienia,
1.4.2.2 koordynacja pracami osób delegowanych lub wyznaczonych do realizacji zamówienia,
1.4.2.3 zapewnienie sprawnej komunikacji oraz wysokiej jakości i staranności przy realizacji zamówienia,
1.4.2.4 monitorowanie terminowości przy realizacji każdego z etapów umowy oraz przy zachowaniu innych terminów określonych umową,
1.4.2.5 bieżąca i ścisła współpraca z Zamawiającym, informowanie o postępach prac oraz o wszelkich sytuacjach mogących mieć istotny wpływ na realizację zamówienia.
1.4.3 Wykonawca w dniu podpisania umowy przedstawi Zamawiającemu dokumenty potwierdzające zatrudnienie osoby wskazanej w ppkt. 1.4.1 (np. umowy o pracę, oświadczenie pracownika o zatrudnieniu przez Wykonawcę na podstawie umowy o pracę, deklaracje ZUS). W tym celu Wykonawca zobowiązany jest do uzyskania od pracownika zgody na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t.j. Dz. U. 2016 poz. 922 ze zm.).
1.4.4 Wykonawca na każde żądanie Zamawiającego zobowiązany jest przedstawić bieżące dokumenty potwierdzające, że przedmiot umowy jest wykonywany przez osobę będącą pracownikiem zatrudnionym na podstawie umowy o pracę, zgodnie z opisem i zakresem wynikającym z powyższych punktów.
1.4.5 W przypadku niezatrudnieniu w trakcie realizacji przedmiotu umowy osoby, o której mowa powyżej lub nieprzedstawienia Zamawiającemu na jego żądanie dokumentów poświadczających zatrudnienie osoby wskazanej na umowę o pracę w trakcie realizacji zamówienia, Wykonawca zapłaci Zamawiającemu karę umowną określoną w projekcie umowy.
1.5 Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych.
1.6 Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.
2. Wykonawca zobowiązany jest do udzielenia minimum 12 miesięcznej gwarancji jakości i rękojmi za wady na całość przedmiotu zamówienia, z zastrzeżeniem pkt. 13) SIWZ.
3. Wykonawca musi zapewnić realizację zamówienia we wskazanym w pkt 4) SIWZ terminie
i z uwzględnieniem jego zapisów, czyli do dnia 15.05.2018r., licząc od daty udzielenia zamówienia,
tj. zawarcia umowy.
4. W przypadku, gdy Wykonawca zapowiada zatrudnienie podwykonawców do oferty musi być załączony ich wykaz z zakresem powierzonych im zadań (części zamówienia), przy czym niedopuszczalnym jest podzlecanie prac przez podwykonawców dla kolejnych podwykonawców.
5. Wykonawca powinien podpisać oraz wypełnić formularz oferty wraz z załącznikami lub złożyć ofertę odpowiadającą ich treści.
6. Wykonawca musi dołączyć do oferty wszystkie dokumenty i oświadczenia oraz załączniki przedstawione w SIWZ.
7. Warunki realizacji zamówienia zawarte zostały we wzorze umowy stanowiącym integralną część SIWZ.



Dodatkowe informacje

Biuletyn 2016
Nazwa Uniwersytet Jagielloński - Collegium Medicum
Ulica ul. Św. Anny
Nr domu 12
Miejscowosc Kraków
Kod poczt 31008
Wojewodztwo małopolskie
Tel 12 433 27 29
Fax 12 398 37 01
Adres strony url www.dzp.cm-uj.krakow.pl
Regon 127000040
E mail dzp@cm-uj.krakow.pl
Czy obowiazkowa Tak
Zamieszczanie obowiazkowe Tak
Nazwa projektu programu „Regeneracja uszkodzeń niedokrwiennych układu sercowo-naczyniowego z wykorzystaniem Galarety Whartona jako nieograniczonego źródła terapeutycznego komórek macierzystych” Akronim CIRCULATE, umowa nr: STRATEGMED2/265761/10/NCBR/2015
Dotyczy 1
Rodzaj zam inny:
Dostep dokumentow zamowienia www.dzp.cm-uj.krakow.pl
Czy zamieszczona bedzie specyfikacja Tak
Zamieszczona bedzie specyfikacja www.dzp.cm-uj.krakow.pl
Czy wymagane przeslanie ofert Tak
Wymagane przeslanie ofert inny pisemnie
Czy podzielone na czesci Nie
Dopuszczone wymagane przeslanie ofert adres Dział Zamówień Publicznych UJ CM, ul. Grzegórzecka 20, 31-531 Kraków
Numer referencyjny 141.2711.69.2016
Rodz zam U
Okres2c 15/05/2018
Czy przewiduje udzielenie zamowien 67 Nie
Czas O
Informacje na temat katalogow Zamawiający zastrzega możliwość przedłużenia terminu wykonania zamówienia do dnia 15 listopada 2018 roku (tj. o 6 miesięcy) w przypadku uwzględnienia przez NCBR złożonego przez Zamawiającego wniosku o przedłużenie czasu realizacji Projektu.
Zdolnosc techniczna okreslenie warunkow 1.3 Wykonawca musi posiadać zdolność techniczną lub zawodową pozwalającą na realizację zamówienia, dlatego też musi wykazać, że: 1.3.1 dysponuje osobami zdolnymi do realizacji zamówienia i skieruje do jego realizacji zamówienia osoby, w szczególności odpowiedzialne za świadczenie usług, posiadające kwalifikacje zawodowe, doświadczenie niezbędne do wykonywania zamówienia publicznego, tj.: 1.3.1.1 co najmniej 1 osobę do roli kierownika projektu, posiadająca wiedzę i umiejętności z zakresu zarządzania projektami IT z minimum 3 letnim doświadczeniem zawodowym w kierowaniu realizacjami projektów IT, w tym kierowania co najmniej jedynym zakończonym projektem w zakresie odpowiadającym przedmiotowi zamówienia, tj. przy zrealizowaniu projektu bazodanowego, wymagającego wydajności i optymalizacji oraz wspierającego działalność operacyjną, a w szczególności procesy laboratoryjne lub technologiczne lub diagnostyczne, przeznaczone dla sektora ochrony zdrowia lub branży medycznej lub biotechnologicznej lub farmaceutycznej, zatrudniona na podstawie umowy o pracę na czas niezbędny do realizacji zamówienia, 1.3.1.2 co najmniej 1 osobę posiadającą wiedzę i co najmniej 2 letnie doświadczenie zawodowe w zakresie projektowania i programowania systemów bazodanowych, w tym wykazania uczestnictwa w co najmniej jedynym zakończonym projekcie w zakresie odpowiadającym przedmiotowi zamówienia, tj. przy zrealizowaniu projektu bazodanowego, wymagającego wydajności i optymalizacji oraz wspierającego działalność operacyjną, a w szczególności procesy laboratoryjne lub technologiczne lub diagnostyczne, przeznaczone dla sektora ochrony zdrowia lub branży medycznej lub biotechnologicznej lub farmaceutycznej, 1.3.1.3 co najmniej 1 osobę posiadająca wiedzę i co najmniej 2 letnie doświadczenie zawodowe w konfiguracji i administrowaniu bazami danych. Wymagane jest, aby funkcje wymienione powyżej pełnione były przez trzy różne osoby, tak więc niedopuszczalnym jest ich łączenie. Ocena spełnienia warunku będzie dokonywana metodą 0 – 1, tj. nie spełnia/spełnia, w oparciu o oświadczenie Wykonawcy stanowiące Załącznik B do Formularza oferty stanowiący integralną część SIWZ. 1.3.2 posiada niezbędną wiedzę i doświadczenie, tzn. wykaże, iż w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał, natomiast w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonuje, co najmniej 2 usługi w zakresie odpowiadającym przedmiotowi zamówienia, tj. wykonał lub wykonuje projekty bazodanowe, wymagające wydajności i optymalizacji oraz wspierające działalność operacyjną, a w szczególności procesy laboratoryjne lub technologiczne lub diagnostyczne, przeznaczone dla sektora ochrony zdrowia lub branży medycznej lub biotechnologicznej lub farmaceutycznej, o wartości łącznej wykazanych dwóch usług nie mniejszej niż 500 000,00 zł brutto. Ocena spełnienia warunku będzie dokonywana metodą 0 – 1, tj. nie spełnia/spełnia, w oparciu o oświadczenie Wykonawcy stanowiące Załącznik B do Formularza oferty stanowiący integralną część SIWZ. Zamawiający przez jedno zamówienie rozumie usługę zrealizowaną lub realizowaną w ramach jednego kontraktu (umowy), w opisanym w zdaniu poprzednim zakresie i określonej wymaganej wartości, która w przypadku zamówienia realizowanego (okresowego lub ciągłego) osiągnęła wymagane zakres i wartość najpóźniej na dzień upływu terminu składania ofert.
Czy zamawiajacy przewiduje wykluczenie Tak
Art 24 ust 5 pkt 1 Tak
Czy oswiadczenie niepodleganiu wykluczenia Tak
Wykaz dokumentow zaswiadczen 1.2.2.1 odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia na podstawie art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy Pzp
Zakresie warunkow udzialu 1. wykazu usług wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie (Załącznik C – Wykaz usług); 2. wykazu osób, skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami (Załącznik D – Wykaz osób)
Czy wadium Nie
Czy przewiduje udzielenie zaliczek Nie
Czy dopuszcza zlozenie katalogow elektronicznych Nie
Czy wymaga zlozenie katalogow elektronicznych Nie
Czy wymaga zlozenie oferty wariantowej Nie
Czy dopuszcza zlozenie oferty wariantowej Nie
Kod trybu PN
Czy zmiana umowy Tak
Zmiana umowy Strony dopuszczają możliwość zmiany umowy w następujących przypadkach: 1. zmiany w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, które nie są istotne w rozumieniu art. 144 ust. 1e ustawy – prawo zamówień publicznych 2. zmiany, w tym zmian istotnych w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy – pod warunkiem wyrażenia zgody przez Zamawiającego tj. 1) zmiana terminu wykonania zamówienia w przypadku uwzględnienia wniosku przez NCBR, o którym mowa w § 6 ust. 3, 2) zmiana terminu, zmiana postanowień umowy zmiana zakresu wykonywanych prac i wynagrodzenia Wykonawcy wskutek zmiany postanowień umowy zawartej pomiędzy Zamawiającym i NCBR, 3) zmiana terminu wykonania wywołana wystąpieniem siły wyższej mającej bezpośredni wpływ na terminowość wykonywanych prac. Siła wyższa, o której mowa to zdarzenie niezależne od Wykonawcy , nie stanowiące jego i jego podwykonawców problemów organizacyjnych, którego strony umowy nie mogły przewidzieć, któremu nie mogły zapobiec, ani któremu nie mogły przeciwdziałać, a które uniemożliwiają Wykonawcy wykonanie w części lub w całości jego zobowiązania wynikającego z niniejszej umowy albo mającej bezpośredni wpływ na terminowość wykonywanych robót budowlanych. Strony za okoliczności siły wyższej uznają: ogłoszone stany klęski żywiołowe, w tym powódź i trzęsienie ziemi, upadek statku powietrznego, strajki generalne lub lokalne, działania wojenne lub ogłoszenie stanu wojennego, atak terrorystyczny, 4) zmiana postanowień umowy wskutek niezależnych od stron zmian dotyczących osób kluczowych dla realizacji umowy; zmiana tych osób musi być uzasadniona przez Wykonawcę i zaakceptowana przez Zamawiającego, a kwalifikacje i doświadczenie wskazanych w zastępstwie osób muszą być co najmniej takie same, jakie były wymagane na etapie postępowania o udzielenie zamówienia; 5) zmiany podmiotów, na zasobach których opierał się Wykonawca wykazując na etapie postępowania o udzielenie zamówienia spełnianie warunków udziału w postępowaniu, za zgodą Zamawiającego i pod warunkiem, że odnośnie nowego podmiotu wykazane zostanie spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie nie mniejszym, niż wykazane zostało to na etapie postępowania o udzielenie zamówienia, a podmiot ten złoży pisemne potwierdzenie udostępnienia Wykonawcy niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia, w przypadku zaistnienia nieprzewidzianych wcześniej przez Wykonawcę okoliczności związanych w szczególności ze zmianami organizacyjnymi, kadrowymi, problemami finansowymi, zmianami w zakresie całości prowadzonej działalności, czy innymi kwestiami mającymi wpływ na organizację procesu realizacji zamówienia po stronie Wykonawcy; 6) zmiany postanowień umowy związane ze: a)zmianą danych identyfikacyjnych (w tym adresowych i teleadresowych) strony umowy i osób reprezentujących strony (w szczególności z powodu nieprzewidzianych zmian organizacyjnych, choroby, wypadków losowych); b) zmiany numerów rachunku bankowego Wykonawcy wskazanego w niniejszej umowie, c) wystąpienia oczywistych omyłek pisarskich i rachunkowych w treści niniejszej umowy, d) zmiany w KRS, wpisie do CEIDG w trakcie realizacji zamówienia dotyczące Wykonawcy 7) zmiany postanowień umowy korzystne dla Zamawiającego, a polegające m.in. na możliwości ograniczenia zakresu przedmiotowego umowy na skutek okoliczności niemożliwych wcześniej do przewidzenia, obniżenie wynagrodzenia umownego w przypadku ograniczenia zakresu przedmiotowego umowy, modyfikacji zasad płatności wynagrodzenia umownego. 8) zmiana terminu wykonania zamówienia, zmiana postanowień umowy, Wykonawcy wskutek zmiany przepisów prawa Unii Europejskiej lub prawa krajowego. 3. Strona występująca o zmianę postanowień niniejszej umowy zobowiązana jest do udokumentowania zaistnienia okoliczności, o których mowa w ust. 2 i 3. Wniosek o zmianę postanowień niniejszej umowy musi być wyrażony na piśmie.
Kryt 0 Cena
Kryt 0p 60
Czy aukcja Nie
Data skl 18/10/2016
Godz skl 11:00
IV 4 4 jezyki polski
Termin on
Okres liczba dni 30
Zastosowanie procedury pzp Tak

przetargibiurowe.pl  (+48) 600 092 062

Working hours:  Office, live chat: 800 - 1700  Support online: 24h

Michał Troc Customer service  

Szanowni Klienci! Drodzy Państwo!

Polityka prywatności (rozwiń) Klauzula Informacyjna (rozwiń) Lista Zaufanych Partnerów (rozwiń)