GuidZP400 |
3568fc34-21cf-4036-8fab-25f3bcbde6db
|
Biuletyn |
535260-N-2017
|
Zamawiajacy nazwa |
Integracyjne Centrum Dydaktyczno Sportowe w Łomiankach
|
Regon |
015633558
|
Zamawiajacy adres ulica |
Staszica
|
Zamawiajacy adres numer domu |
2
|
Zamawiajacy miejscowosc |
Łomianki
|
Zamawiajacy kod pocztowy |
05-092
|
Zamawiajacy panstwo |
Polska
|
Zamawiajacy wojewodztwo |
mazowieckie
|
Zamawiajacy telefon |
227510474,
|
Zamawiajacy fax |
227515915
|
Zamawiajacy email |
zamowienia.publiczne@icds.pl,
|
Adres strony url |
https://bip.icds.pl/
|
Zamieszczanie obowiazkowe |
1
|
Ogloszenie dotyczy |
1
|
Czy finansowane z unii |
2
|
Czy ubiegac zaklady pracy |
2
|
Minimalny procent zatrudnienia |
0%
|
Czy przeprowadza wspolnie |
1
|
Rodzaj zamawiajacego |
9
|
Czy dostep dokumentow zamowienia |
1
|
Dostep dokumentow zamowienia |
https://bip.icds.pl/
|
Czy zamieszczona bedzie specyfikacja |
1
|
Zamieszczona bedzie specyfikacja |
https://bip.icds.pl/
|
Czy wymagane przeslanie ofert |
1
|
Wymagane przeslanie ofert inny |
oferty należy złożyć w formie pisemnej
|
Dopuszczone wymagane przeslanie ofert adres |
Integracyjne Centrum Dydaktyczno Sportowe w Łomiankach ,ul Staszica 2, Sekretariat ,05-092 Łomianki
|
Nazwa nadana zamowieniu |
Obsługa informatyczna 14 jednostek znajdujących się na terenie Gminy Łomianki.
|
Numer referencyjny |
DA.26.6.2017
|
Rodzaj zamowienia |
2
|
Okreslenie przedmiotu |
Przedmiotem zamówienia jest Obsługa informatyczna 14 jednostek znajdujących się na terenie Gminy Łomianki:która obejmuje swym zakresem
1.zapewnienie sprawnego działania oprogramowania systemowego;
2.zapewnienie sprawnego działania komputerów, serwerów, drukarek, urządzeń sieciowych 14 jednostek znajdujących się na terenie Gminy Łomianki;
3.konfigurowanie i monitorowanie i pracy lokalnej sieci teleinformatycznej;
4.zgłaszanie i monitorowanie awarii do zewnętrznych dostawców usług telekomunikacyjnych;
5.udzielanie porad użytkownikom w zakresie obsługi sprzętu informatycznego
i oprogramowania;
6.wykonywanie kopii zapasowych systemów operacyjnych serwerów i baz danych (ICDS-codziennie, OPS – codziennie, Centrum Kultury – 1 raz w tygodniu, Biblioteka Publiczna – 1 raz w tygodniu).;
7.instalowanie nowych wersji aplikacji systemowych i użytkowych dostarczonych przez Zamawiającego;
8.instalowanie i konfigurowanie nowych urządzeń (komputerów, drukarek, skanerów itp.);
9.współpraca z serwisem specjalistycznym w zakresie usuwania awarii sprzętowych. Samodzielne przywracanie prawidłowego działania systemu;
10.instalacja i administracja oprogramowania antywirusowego dostarczonego przez Zamawiającego, aktualizacje baz wirusów, systematyczne sprawdzanie i usuwanie szkodliwych programów, a także przedstawienie miesięcznych raportów z dokonanych czynności;
11.dbałość o prawidłowe działanie drukarek - usuwanie ewentualnych awarii jeśli nie wymagają zgłoszenia do serwisu specjalistycznego;
12.Współpraca z Zamawiającym w zakresie badania i utrzymania systemów, odbiorów dostarczanego sprzętu, konfigurowanie sprzętu przez inne podmioty oraz nadzór nad wszystkimi czynnościami firm zewnętrznych dostarczających sprzęt IT i systemy teleinformatyczne użytkowane przez Zamawiającego;
13.znajomość zasad działania sieci rozległych oraz umiejętność zarządzania elementami aktywnymi sieci LAN (switche, routery itp.)
14.Wizyty serwisowe polegające na dokonaniu aktualnych i doraźnych napraw lub konfigurowaniu urządzeń odpowiednio do ich przeznaczenia, a także na konsultacjach oraz doradztwie w użytkowaniu sprzętu komputerowego, na podstawie wezwania przez pracownika Zamawiającego.
15.Administracja usługami hostingowymi we wszyskich obsługiwanych jednostkach ( w tym kontami FTP, poczt e-mailowych, baz danych m.in. MySQL).
16.Dbanie o nieprzerwane działanie (dostępność) usług hostingowych w tym zachowanie ciągłości powierzonych domen, certyfikatów, itp.
17. Dbanie o stałe bezpieczeństwo usług hostingowych w tym wykonywanie kopii zapasowych usług hostingowych m.in. zawartości katalogów, kont pocztowych, baz danych.
18.Monitoring działania serwerów, systemów, utylizacji zasobów
19.Szkolenia z zakresu bezpieczeństwa teleinformatycznego dla pracowników obsługiwanych jednostek w zakresie użytkowania sprzętu oraz bezpiecznego korzystania z posiadanych usług (w tym hostingowych) i oprogramowania.
20.Ciągła administracja portalami i stronami internetowymi
21.o bezpieczeństwo w/w stron i portali (blokowanie ataków – m.in. malware, DoS, SQL injection, tworzenie białych i czarnych list, regularne robienie kopii z możliwością szybkiego odtworzenia, zapewnienie dwuetapowego dostępu do zaplecza administracyjnego) w zależności od możliwości silnika portalu/strony
22. Planowanie i wdrażanie strategii rozwoju oraz skalowanie platformy klienta dla obsługiwanych jednostek.
3.1 W ramach wykonywania przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany będzie do:
1. zapewnienia ciągłości usług informatycznych,
2. utrzymania systemu informatycznego w stałej gotowości do użytkowania i minimalizacja skutków awarii,
3. świadczenia usług z należytą starannością, ,
4.zapewnienie dwóch informatyków dostępnych dla Zamawiającego w godz. 8.00-16.00 w dni robocze (tj. od poniedziałku do piątku). Zamawiający nie udostępni oddzielnego pomieszczenia Wykonawcy.
5.Usługi hostingowe mają być monitorowane i zarządzane 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu przez cały okres trwania umowy.
6.Informowania wyczerpująco Zamawiającego o przyczynie i skutkach, oraz prawdopodobnym czasie trwania Awarii/Usterki i poczyni wszelkie starania w celu zapewnienia Zamawiającemu alternatywnego sposobu korzystania z sieci informatycznej i jej zasobów.
7.Uprzedzania Zamawiającego o konieczności wejścia jego personelu do pomieszczeń Zamawiającego i wykonania prac zmierzających do usunięcia Awarii/Usterki w sposób możliwie najmniej uciążliwy dla działalności Zamawiającego również poza godzinami pracy oraz w dniach ustawowo wolnych od pracy.
8.Przystępowania do usuwania zgłoszonych przez Zamawiającego Awarii krytycznej w przeciągu czasu zaoferowanego w Formularzu oferty max. 2 godzin od momentu zgłoszenia awarii krytycznej tj. od pn. do pt. z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy
9.Przystępowania do usuwania zgłoszonych przez Zamawiającego Usterki w przeciągu czasu zaoferowanego w Formularzu oferty max. 4 godzin od momentu zgłoszenia usterki w dni robocze tj. od pn. do pt. z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy.
3.2 Wykaz usług które na podstawie art. 29. pkt. 3a ustawy Prawo Zamówień Publicznych, Zamawiający określa jako wymagające zatrudnienia osób przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę: czynności obsługi informatycznej stałej w siedzibie Zamawiającego.
3.3 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, terminy oraz warunki realizacji i płatności zawarte są w załącznikach do SIWZ 3 i 4.
|
Cpv glowny przedmiot |
72000000-5
|
Szacunkowa wartosc zamowienia calosc |
0,00
|
Czy przewiduje udzielenie zamowien 67 |
1
|
Data zakonczenia |
2018-12-31T00:00:00+01:00
|
Okreslenie warunkow |
Zamawiający nie określa ww. warunku.
|
Sytuacja finansowa okreslenie warunkow |
Zamawiający nie określa ww. warunku.
|
Zdolnosc techniczna okreslenie warunkow |
5.1.2.3.1 Wykonawca spełni warunek jeżeli wykaże, że wykonał należycie jedną usługę polegającą na świadczeniu usług informatycznych dla podmiotów w zakresie co najmniej 200 stanowisk komputerowych w okresie co najmniej sześcio (6) miesięcznym, wykonane w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie.
5.1.2.3.2 Wykonawca spełni warunek jeżeli wykaże, że dysponuje co najmniej dwoma osobami
tj. zapewni dwóch informatyków pełniących czynności obsługi informatycznej na stałe
od godz. 8.00-16.00 do wyłącznej dyspozycji Zamawiającego oraz wykaże, że co najmniej jedna z tych osób ukończyła następujące kursy: MS-20410 Installing and Configuring Windows Server 2012 R2 lub nowszy; MS-20411 Administering Windows Server 2012 R2 lub nowszy, MS-20341 Core Solutions of Microst Exchange Server 2013 lub nowszy. Kursy opcjonalne (punktowane dodatkowo przez Zamawiającego): MS-20412 Configuring Advanced Windows Server 2012 Services lub nowszy, MS-20342 Advanced Solutions of Microst Exchange Server 2013 lub nowszy. Wyżej wymienione kursy muszą być odbyte u autoryzowanych partnerów szkoleniowych Microsoft.
5.2 Zamawiający może, na każdym etapie postępowania, uznać, że Wykonawca nie posiada wymaganych zdolności, jeżeli zaangażowanie zasobów technicznych lub zawodowych wykonawcy w inne przedsięwzięcia gospodarcze wykonawcy może mieć negatywny wpływ na realizację zamówienia.
5.3 Wykonawca może w celu potwierdzenia spełniania warunków, o których mowa w pkt 5.1.2.2 i 5.1.2.3 SIWZ w stosownych sytuacjach oraz w odniesieniu do konkretnego zamówienia, lub jego części, polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych lub sytuacji finansowej lub ekonomicznej innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nim stosunków prawnych.
5.4 Zamawiający jednocześnie informuje, iż „stosowna sytuacja” o której mowa w pkt 5.3 niniejszej SIWZ wystąpi wyłącznie w przypadku kiedy;
5.4.1 Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji innych podmiotów udowodni Zamawiającemu, że realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów, w szczególności przedstawiając zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia
|
Czy zamawiajacy przewiduje wykluczenie |
1
|
Art 24 ust 5 pkt 1 |
1
|
Art 24 ust 5 pkt 2 |
1
|
Art 24 ust 5 pkt 3 |
1
|
Art 24 ust 5 pkt 4 |
1
|
Art 24 ust 5 pkt 5 |
1
|
Art 24 ust 5 pkt 6 |
1
|
Art 24 ust 5 pkt 7 |
1
|
Art 24 ust 5 pkt 8 |
1
|
Czy oswiadczenie niepodleganiu wykluczenia |
1
|
Wykaz dokumentow zaswiadczen |
6.2.2 Odpisu z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia na podstawie art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy Pzp .6.2.5 Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczpospolitej Polskiej; zamiast dokumentu o których mowa w pkt 6.2.2 składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające, że nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości – wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
6.2.6 Jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt 6.2.2 SIWZ, zastępuje się je dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone przed notariuszem lub przed organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania wykonawcy lub miejsce zamieszkania tej osoby.
|
Zakresie warunkow udzialu |
W celu potwierdzenia spełnienia przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu dotyczących zdolności technicznej lub zawodowej Zamawiający żąda;
6.1.5.1.1 Wykazu jednej usługi polegających na świadczeniu usług informatycznych dla podmiotów w zakresie co najmniej 200 stanowisk komputerowych w okresie co najmniej sześcio (6) miesięcznym, wykonanej w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi te zostały wykonane, z załączeniem dowodów określających czy usługi zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego usługi były wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie Wykonawcy.
6.1.5.1.2 Wykazu osób, w którym Wykonawca wykaże, że dysponuje co najmniej dwoma osobami
tj. zapewni dwóch informatyków pełniących czynności obsługi informatycznej na stałe od godz. 8.00-16.00 w siedzibie Zamawiającego oraz wykaże, że dysponuje co najmniej jedną osobą która ukończyła kursy: MS-20410 Installing and Configuring Windows Server 2012 R2 lub nowszy; MS-20411 Administering Windows Server 2012 R2 lub nowszy, MS-20341 Core Solutions of Microst Exchange Server 2013 lub nowszy. Wyżej wymienione kursy muszą być odbyte u autoryzowanych partnerów szkoleniowych Microsoft.
6.1.5.1.3 Oświadczenia na temat wykształcenia i kwalifikacji zawodowych Wykonawcy.
|
Inne dokumenty niewymienione |
6.1.2 Wykonawca, który zamierza powierzyć wykonanie części zamówienia Podwykonawcom, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia z udziału w postępowaniu zamieszcza informacje o Podwykonawcach w oświadczeniu, o którym mowa w pkt 6.1.1 SIWZ.
6.1.3 W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców oświadczenie o którym mowa w pkt 6.1.1 SIWZ składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Oświadczenie te ma potwierdzać brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu, w zakresie, w którym każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu.
6.1.4 Wykonawca, który powołuje się na zasoby innych podmiotów, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw do wykluczenia oraz spełnienia – w zakresie, w jakim powołuje się na ich zasoby- warunków udziału w postępowaniu zamieszcza informacje o tych podmiotach w oświadczeniu, o którym mowa w pkt 6.1.1 SIWZ. Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji innych podmiotów na zasadzie określonej w art. 22a ustawy Pzp składa zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia.
6.2.3 Wykonawca w terminie 3 dni od dnia zamieszczenia na stronie internetowej informacji, o której mowa w art. 86 ust. 5 ustawy Pzp, przekaże Zamawiającemu oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 1 pkt 23 ustawy Pzp. Wraz ze złożeniem oświadczenia, Wykonawca może przedstawić dowody, że powiązania z innym Wykonawcą nie prowadzą do zakłócenia konkurencji w postępowaniu o udzielenie zamówienia.
6.2.4 Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji innych podmiotów na zasadzie określonej w art. 22a ustawy Pzp w celu zbadania, czy nie zachodzą wobec tego podmiotu podstawy wykluczenia, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 13 –22 i ust. 5 pkt 1 ustawy Pzp składa dokumenty dotyczące tego podmiotu o których mowa w pkt 6.2.2 SIWZ6.5 Wykonawcy wspólnie ubiegający się o zamówienie ponoszą solidarną odpowiedzialność za wykonanie umowy.
6.5.1 Zobowiązani są ustanowić Pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu
o udzielenie zamówienia publicznego albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia.
|
Czy wadium |
1
|
Wadium |
Zamawiający żąda od Wykonawców wniesienia wadium w wysokości: 1 500,00 PLN
(słownie: jeden tysiąc pięćset złotych).
|
Zastosowanie procedury pzp |
1
|
Zmiana umowy |
1
|
Zmiana umowy tekst |
1. Na podstawie art. 144 ustawy Prawo zamówień publicznych dalej w treści umowy Pzp Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmian w umowie w formie aneksu, zgodnie z art. 144 ust 1 pkt. 1 ustawy Pzp w szczególności:
1) w przypadku zmiany obowiązujących przepisów prawa powiązanych z ustawą Pzp lub przedmiotem zamówienia, w tym ustawy o podatku od towarów i usług,
2) Zgodnie z art. 144 ust. 1 pkt 2 ustawy Pzp Zamawiający dopuszcza możliwość realizacji dodatkowych usług, pod warunkiem spełnienia przesłanek określonych w powołanym powyżej artykule.
Zamawiający dopuszcza możliwość zmian postanowień niniejszej umowy zgodnie z zapisami art. 144 ust.1 pkt 3-6 ustawy Pzp
|
IV 4 4 data |
2017-06-28T00:00:00+02:00
|
IV 4 4 godzina |
09:00
|
IV 4 5 okres |
30
|