Opis przedmiotu zamówienia.
1. Przedmiotem postępowania i zamówienia jest wyłonienie Wykonawcy w zakresie sukcesywnych dostaw drukarek laserowych i skanerów dla jednostek organizacyjnych Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum, odpowiednio w odniesieniu od jednej do dwóch części zamówienia.
1.1 Zakres rzeczowy objęty formularzem cenowym jest największym, możliwym zakresem przedmiotu zamówienia. Zamawiający zastrzega, że przedstawione w załącznikach C i D do Formularza oferty – Kalkulacji ceny, ilości zamawianych drukarek laserowych oraz skanerów są wielkościami orientacyjnymi i mogą ulec zmianie (zmniejszeniu lub zwiększeniu) w trakcie trwania umowy w ramach zamówień zamiennie bilansujących się w zakresie wynagrodzenia umownego, odpowiednio w odniesieniu od jednej do dwóch części zamówienia. Wykonawca oświadcza, że z tego tytułu jak również w przypadku zmniejszenia ilości zamówionych urządzeń, nie będzie dochodził jakichkolwiek roszczeń od Zamawiającego, odpowiednio w odniesieniu od jednej do dwóch części zamówienia. Zamawiający zaznacza, iż zmniejszenie ilości zamawianych urządzeń może wynieść maksymalnie do 30 % wartości wynagrodzenia umownego odpowiednio w odniesieniu od jednej do dwóch części zamówienia.
1.2 Zakres zamówienia obejmuje zakup, dostawę (wraz z transportem, rozładunkiem i wniesieniem) do miejsca oraz pomieszczeń wskazanych przez Zamawiającego, sprawdzenie kompletności dostaw i podpisanie przez Wykonawcę lub upoważnionego przedstawiciela Wykonawcy w obecności użytkownika i Zamawiającego protokołu dostawy (załącznik nr 3 do umowy), udzielenie gwarancji jakości, świadczenie serwisu gwarancyjnego drukarek laserowych oraz skanerów, dla jednostek organizacyjnych Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum na warunkach opisanych w załącznikach A i B do Formularza oferty, odpowiednio w odniesieniu od jednej do dwóch części zamówienia.
1.3 Wraz z dostawą należy dostarczyć instrukcje obsługi w języku polskim w wersji papierowej lub elektronicznej oraz karty gwarancyjne w języku polskim w wersji papierowej do drukarek laserowych oraz skanerów.
1.4 Zakres zamówienia obejmuje także dostarczenie wraz z drukarkami laserowymi oraz skanerami oprogramowań instalacyjnych i urządzeniowych na nośnikach CD lub DVD.
1.5 Przedmiot zamówienia obejmuje drukarki laserowe oraz skanery nowe, nieużywane, wyprodukowane nie wcześniej niż w 2017 r. oraz posiadające pakiet usług gwarancyjnych obejmujące użytkowników z obszaru Rzeczpospolitej Polskiej, odpowiednio w odniesieniu od jednej do dwóch części zamówienia:
1.5.1 Część 1 zamówienia – drukarki laserowe;
1.5.2 Część 2 zamówienia – skanery.
1.6 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określający specyfikację drukarek laserowych i skanerów – konfiguracje, parametry i warunki wymagane oraz dodatkowo punktowane zawierają załączniki A i B do Formularza oferty stanowiące integralną część SIWZ, odpowiednio w odniesieniu od jednej do dwóch części zamówienia. Wykaz jednostek, do których mają być dostarczane drukarki laserowe oraz skanery zawiera załącznik nr 2 do umowy stanowiący integralną część SIWZ, odpowiednio w odniesieniu od jednej do dwóch części zamówienia.
1.7 Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych na dowolną ilość części składających się na przedmiot zamówienia, odpowiednio w odniesieniu od jednej do dwóch części zamówienia.
1.8 Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.
1.9 Zakres zamówienia obejmuje w szczególności, odpowiednio od jednej do dwóch części zamówienia:
1.9.1 Zapewnienie dokonywania sukcesywnych zamówień realizowanych w zależności od potrzeb,
na pisemne zapotrzebowanie Zamawiającego, przesłane faxem lub drogą elektroniczną ze wskazaniem miejsca dostawy sprzętu, tj. nazwy jednostki organizacyjnej UJ CM, adresu i nr pokoju (użytkownika). Zapotrzebowania będą składane od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30.
1.9.2 Wykonawca zobowiązany jest każdorazowo do potwierdzenia odbioru zapotrzebowania odpowiednio: faxem lub drogą mailową i zawiadomienia Zamawiającego o planowanym terminie dostawy z wyprzedzeniem minimum 2 dni roboczych (za dni robocze Zamawiający uznaje dni od poniedziałku do piątku).
1.9.3 Dostawy muszą być realizowane w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 13:00.
1.9.4 Dostawę (wraz z transportem, rozładunkiem i wniesieniem) zamówionych drukarek laserowych oraz skanerów, odpowiednio w odniesieniu od jednej do dwóch części zamówienia, do miejsca oraz pomieszczeń wskazanych przez Zamawiającego, sprawdzenie kompletności dostaw i podpisanie przez Wykonawcę lub upoważnionego przedstawiciela Wykonawcy w obecności użytkownika i zamawiającego protokołu dostawy (załącznik nr 3 do umowy), w terminie do 4 dni roboczych od daty przesłania przez Zamawiającego faksem lub drogą elektroniczną zaświadczenia uprawniającego do zakupu sprzętu z 0% stawką VAT (dzień przesłania zaświadczenia) odpowiednio w odniesieniu od jednej do dwóch części zamówienia. Za dni robocze Zamawiający uznaje dni od poniedziałku do piątku z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy
1.9.5 Oferowane drukarki laserowe oraz skanery muszą być oznakowane znakiem CE zgodnie z obowiązującymi przepisami tj. ustawą z dnia 30 sierpnia 2002r. o systemie oceny zgodności (t.j. Dz. U. z 2016r. poz. 655).
1.9.6 Udzielenie gwarancji jakości i świadczenie serwisu gwarancyjnego drukarek laserowych oraz skanerów, odpowiednio w odniesieniu od jednej do dwóch części zamówienia, zgodnie z warunkami opisanymi w załącznikach A i B do Formularza oferty stanowiących integralną część SIWZ oraz zgodnie z terminem zadeklarowanym w pkt 1.2 oraz 1.4 formularza oferty (warunek dodatkowo punktowany).
1.9.7 Wraz z dostawą dostarczenie instrukcji obsługi w języku polskim w wersji papierowej lub elektronicznej oraz kart gwarancyjnych w języku polskim w wersji papierowej do drukarek laserowych oraz skanerów. Dostarczenie wraz z drukarkami laserowymi oraz skanerami oprogramowań instalacyjnych
i urządzeniowych na nośnikach CD lub DVD do drukarek laserowych oraz skanerów, dla jednostek organizacyjnych Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum w Krakowie.
1.9.8 Zapewnienie bezpiecznego opakowania zabezpieczającego przed wpływem warunków atmosferycznych oraz przed uszkodzeniami mechanicznymi.
1.10 Na Wykonawcy ciąży odpowiedzialność z tytułu uszkodzenia lub utraty przedmiotu zamówienia, aż do chwili potwierdzenia odbioru przez Zamawiającego.
1.11 Zamawiający dopuszcza zmiany sprzętu wchodzącego w zakres przedmiotu umowy w zakresie modelu oferowanego sprzętu w przypadku, gdy model został wycofany z dystrybucji i zostanie zastąpiony innym o parametrach co najmniej takich samych jak model oferowany lub który został udoskonalony albo dodatkowo wyposażony, za cenę nie wyższą niż podana w ofercie, pod warunkiem uzyskania przez Wykonawcę pisemnej zgody Zamawiającego, bez konieczności zmiany postanowień niniejszej umowy odpowiednio w odniesieniu od jednej do dwóch części zamówienia.
1.12 Zamawiający zastrzega, że równocześnie ze złożeniem zapotrzebowania Zamawiający każdorazowo wystąpi do Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego z wnioskiem o potwierdzenie prawa do zakupu sprzętu z 0% stawką VAT. Uzyskane zaświadczenie Zamawiający niezwłocznie przekaże Wykonawcy, celem wystawienia faktury z zerową stawką VAT odpowiednio w odniesieniu od jednej do dwóch części zamówienia.
2. Wykonawca musi zapewnić realizację zamówienia we wskazanym w pkt 4) SIWZ terminie i z uwzględnieniem jego zapisów, czyli sukcesywnie w okresie 12 miesięcy od daty zawarcia umowy lub do wyczerpania jej wartości, jeśli nastąpi to przed upływem terminu na jaki umowa została zawarta, odpowiednio w odniesieniu od jednej do dwóch części zamówienia.
3. Wykonawca musi zaoferować przedmiot zamówienia zgodny z wymogami Zamawiającego określonymi w SIWZ, przy czym zobowiązany jest dołączyć do oferty wypełniony załącznik A i B
do Formularza oferty stanowiące integralną część SIWZ, zawierające szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określający specyfikację drukarek laserowych oraz skanerów – konfiguracje, parametry i warunki wymagane oraz dodatkowo punktowane, odpowiednio w odniesieniu od jednej do dwóch części zamówienia. Należy podać markę i model oferowanych drukarek laserowych i skanerów odpowiednio w odniesieniu od jednej do dwóch części zamówienia.
Termin wykonania zamówienia.
Sukcesywnie w okresie 12 miesięcy od daty zawarcia umowy lub do wyczerpania jej wartości, jeśli nastąpi to przed upływem terminu na jaki umowa została zawarta, odpowiednio w odniesieniu od jednej do dwóch części zamówienia.
|
| GuidZP400 |
0ec29cae-7b67-4edb-b4b9-6a5409f9e7b3
|
| Biuletyn |
505351-N-2017
|
| Zamawiajacy nazwa |
Uniwersytet Jagielloński - Collegium Medicum
|
| Regon |
127000040
|
| Zamawiajacy adres ulica |
ul. Św. Anny
|
| Zamawiajacy adres numer domu |
12
|
| Zamawiajacy miejscowosc |
Kraków
|
| Zamawiajacy kod pocztowy |
31008
|
| Zamawiajacy panstwo |
Polska
|
| Zamawiajacy wojewodztwo |
małopolskie
|
| Zamawiajacy telefon |
12 433 27 29
|
| Zamawiajacy fax |
12 398 37 01
|
| Zamawiajacy email |
dzp@cm-uj.krakow.pl
|
| Adres strony url |
http://www.dzp.cm-uj.krakow.pl/
|
| Zamieszczanie obowiazkowe |
1
|
| Ogloszenie dotyczy |
1
|
| Czy finansowane z unii |
2
|
| Czy ubiegac zaklady pracy |
2
|
| Minimalny procent zatrudnienia |
0%
|
| Rodzaj zamawiajacego |
8
|
| Rodzaj zamawiajacego inny |
Uczelnia Publiczna
|
| Czy dostep dokumentow zamowienia |
1
|
| Dostep dokumentow zamowienia |
http://www.dzp.cm-uj.krakow.pl/
|
| Czy zamieszczona bedzie specyfikacja |
1
|
| Zamieszczona bedzie specyfikacja |
http://www.dzp.cm-uj.krakow.pl/
|
| Czy wymagane przeslanie ofert |
1
|
| Wymagane przeslanie ofert inny |
pisemnie
|
| Dopuszczone wymagane przeslanie ofert adres |
Dział Zamówień Publicznych UJ CM, ul. Grzegórzecka 20, 31-531 Kraków
|
| Nazwa nadana zamowieniu |
Sukcesywna dostawa drukarek laserowych i skanerów dla jednostek organizacyjnych Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum. Sprawa znak: 141.2711.22.2017
|
| Numer referencyjny |
141.2711.22.2017
|
| Rodzaj zamowienia |
1
|
| Czy podzielone na czesci |
1
|
| Okreslenie przedmiotu |
Opis przedmiotu zamówienia.
1. Przedmiotem postępowania i zamówienia jest wyłonienie Wykonawcy w zakresie sukcesywnych dostaw drukarek laserowych i skanerów dla jednostek organizacyjnych Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum, odpowiednio w odniesieniu od jednej do dwóch części zamówienia.
1.1 Zakres rzeczowy objęty formularzem cenowym jest największym, możliwym zakresem przedmiotu zamówienia. Zamawiający zastrzega, że przedstawione w załącznikach C i D do Formularza oferty – Kalkulacji ceny, ilości zamawianych drukarek laserowych oraz skanerów są wielkościami orientacyjnymi i mogą ulec zmianie (zmniejszeniu lub zwiększeniu) w trakcie trwania umowy w ramach zamówień zamiennie bilansujących się w zakresie wynagrodzenia umownego, odpowiednio w odniesieniu od jednej do dwóch części zamówienia. Wykonawca oświadcza, że z tego tytułu jak również w przypadku zmniejszenia ilości zamówionych urządzeń, nie będzie dochodził jakichkolwiek roszczeń od Zamawiającego, odpowiednio w odniesieniu od jednej do dwóch części zamówienia. Zamawiający zaznacza, iż zmniejszenie ilości zamawianych urządzeń może wynieść maksymalnie do 30 % wartości wynagrodzenia umownego odpowiednio w odniesieniu od jednej do dwóch części zamówienia.
1.2 Zakres zamówienia obejmuje zakup, dostawę (wraz z transportem, rozładunkiem i wniesieniem) do miejsca oraz pomieszczeń wskazanych przez Zamawiającego, sprawdzenie kompletności dostaw i podpisanie przez Wykonawcę lub upoważnionego przedstawiciela Wykonawcy w obecności użytkownika i Zamawiającego protokołu dostawy (załącznik nr 3 do umowy), udzielenie gwarancji jakości, świadczenie serwisu gwarancyjnego drukarek laserowych oraz skanerów, dla jednostek organizacyjnych Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum na warunkach opisanych w załącznikach A i B do Formularza oferty, odpowiednio w odniesieniu od jednej do dwóch części zamówienia.
1.3 Wraz z dostawą należy dostarczyć instrukcje obsługi w języku polskim w wersji papierowej lub elektronicznej oraz karty gwarancyjne w języku polskim w wersji papierowej do drukarek laserowych oraz skanerów.
1.4 Zakres zamówienia obejmuje także dostarczenie wraz z drukarkami laserowymi oraz skanerami oprogramowań instalacyjnych i urządzeniowych na nośnikach CD lub DVD.
1.5 Przedmiot zamówienia obejmuje drukarki laserowe oraz skanery nowe, nieużywane, wyprodukowane nie wcześniej niż w 2017 r. oraz posiadające pakiet usług gwarancyjnych obejmujące użytkowników z obszaru Rzeczpospolitej Polskiej, odpowiednio w odniesieniu od jednej do dwóch części zamówienia:
1.5.1 Część 1 zamówienia – drukarki laserowe;
1.5.2 Część 2 zamówienia – skanery.
1.6 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określający specyfikację drukarek laserowych i skanerów – konfiguracje, parametry i warunki wymagane oraz dodatkowo punktowane zawierają załączniki A i B do Formularza oferty stanowiące integralną część SIWZ, odpowiednio w odniesieniu od jednej do dwóch części zamówienia. Wykaz jednostek, do których mają być dostarczane drukarki laserowe oraz skanery zawiera załącznik nr 2 do umowy stanowiący integralną część SIWZ, odpowiednio w odniesieniu od jednej do dwóch części zamówienia.
1.7 Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych na dowolną ilość części składających się na przedmiot zamówienia, odpowiednio w odniesieniu od jednej do dwóch części zamówienia.
1.8 Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.
1.9 Zakres zamówienia obejmuje w szczególności, odpowiednio od jednej do dwóch części zamówienia:
1.9.1 Zapewnienie dokonywania sukcesywnych zamówień realizowanych w zależności od potrzeb,
na pisemne zapotrzebowanie Zamawiającego, przesłane faxem lub drogą elektroniczną ze wskazaniem miejsca dostawy sprzętu, tj. nazwy jednostki organizacyjnej UJ CM, adresu i nr pokoju (użytkownika). Zapotrzebowania będą składane od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30.
1.9.2 Wykonawca zobowiązany jest każdorazowo do potwierdzenia odbioru zapotrzebowania odpowiednio: faxem lub drogą mailową i zawiadomienia Zamawiającego o planowanym terminie dostawy z wyprzedzeniem minimum 2 dni roboczych (za dni robocze Zamawiający uznaje dni od poniedziałku do piątku).
1.9.3 Dostawy muszą być realizowane w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 13:00.
1.9.4 Dostawę (wraz z transportem, rozładunkiem i wniesieniem) zamówionych drukarek laserowych oraz skanerów, odpowiednio w odniesieniu od jednej do dwóch części zamówienia, do miejsca oraz pomieszczeń wskazanych przez Zamawiającego, sprawdzenie kompletności dostaw i podpisanie przez Wykonawcę lub upoważnionego przedstawiciela Wykonawcy w obecności użytkownika i zamawiającego protokołu dostawy (załącznik nr 3 do umowy), w terminie do 4 dni roboczych od daty przesłania przez Zamawiającego faksem lub drogą elektroniczną zaświadczenia uprawniającego do zakupu sprzętu z 0% stawką VAT (dzień przesłania zaświadczenia) odpowiednio w odniesieniu od jednej do dwóch części zamówienia. Za dni robocze Zamawiający uznaje dni od poniedziałku do piątku z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy
1.9.5 Oferowane drukarki laserowe oraz skanery muszą być oznakowane znakiem CE zgodnie z obowiązującymi przepisami tj. ustawą z dnia 30 sierpnia 2002r. o systemie oceny zgodności (t.j. Dz. U. z 2016r. poz. 655).
1.9.6 Udzielenie gwarancji jakości i świadczenie serwisu gwarancyjnego drukarek laserowych oraz skanerów, odpowiednio w odniesieniu od jednej do dwóch części zamówienia, zgodnie z warunkami opisanymi w załącznikach A i B do Formularza oferty stanowiących integralną część SIWZ oraz zgodnie z terminem zadeklarowanym w pkt 1.2 oraz 1.4 formularza oferty (warunek dodatkowo punktowany).
1.9.7 Wraz z dostawą dostarczenie instrukcji obsługi w języku polskim w wersji papierowej lub elektronicznej oraz kart gwarancyjnych w języku polskim w wersji papierowej do drukarek laserowych oraz skanerów. Dostarczenie wraz z drukarkami laserowymi oraz skanerami oprogramowań instalacyjnych
i urządzeniowych na nośnikach CD lub DVD do drukarek laserowych oraz skanerów, dla jednostek organizacyjnych Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum w Krakowie.
1.9.8 Zapewnienie bezpiecznego opakowania zabezpieczającego przed wpływem warunków atmosferycznych oraz przed uszkodzeniami mechanicznymi.
1.10 Na Wykonawcy ciąży odpowiedzialność z tytułu uszkodzenia lub utraty przedmiotu zamówienia, aż do chwili potwierdzenia odbioru przez Zamawiającego.
1.11 Zamawiający dopuszcza zmiany sprzętu wchodzącego w zakres przedmiotu umowy w zakresie modelu oferowanego sprzętu w przypadku, gdy model został wycofany z dystrybucji i zostanie zastąpiony innym o parametrach co najmniej takich samych jak model oferowany lub który został udoskonalony albo dodatkowo wyposażony, za cenę nie wyższą niż podana w ofercie, pod warunkiem uzyskania przez Wykonawcę pisemnej zgody Zamawiającego, bez konieczności zmiany postanowień niniejszej umowy odpowiednio w odniesieniu od jednej do dwóch części zamówienia.
1.12 Zamawiający zastrzega, że równocześnie ze złożeniem zapotrzebowania Zamawiający każdorazowo wystąpi do Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego z wnioskiem o potwierdzenie prawa do zakupu sprzętu z 0% stawką VAT. Uzyskane zaświadczenie Zamawiający niezwłocznie przekaże Wykonawcy, celem wystawienia faktury z zerową stawką VAT odpowiednio w odniesieniu od jednej do dwóch części zamówienia.
2. Wykonawca musi zapewnić realizację zamówienia we wskazanym w pkt 4) SIWZ terminie i z uwzględnieniem jego zapisów, czyli sukcesywnie w okresie 12 miesięcy od daty zawarcia umowy lub do wyczerpania jej wartości, jeśli nastąpi to przed upływem terminu na jaki umowa została zawarta, odpowiednio w odniesieniu od jednej do dwóch części zamówienia.
3. Wykonawca musi zaoferować przedmiot zamówienia zgodny z wymogami Zamawiającego określonymi w SIWZ, przy czym zobowiązany jest dołączyć do oferty wypełniony załącznik A i B
do Formularza oferty stanowiące integralną część SIWZ, zawierające szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określający specyfikację drukarek laserowych oraz skanerów – konfiguracje, parametry i warunki wymagane oraz dodatkowo punktowane, odpowiednio w odniesieniu od jednej do dwóch części zamówienia. Należy podać markę i model oferowanych drukarek laserowych i skanerów odpowiednio w odniesieniu od jednej do dwóch części zamówienia.
Termin wykonania zamówienia.
Sukcesywnie w okresie 12 miesięcy od daty zawarcia umowy lub do wyczerpania jej wartości, jeśli nastąpi to przed upływem terminu na jaki umowa została zawarta, odpowiednio w odniesieniu od jednej do dwóch części zamówienia.
|
| Cpv glowny przedmiot |
30232110-8
|
| Szacunkowa wartosc zamowienia calosc |
0,0
|
| Okres w miesiacach |
12
|
| Informacje na temat katalogow |
Termin wykonania zamówienia.
Sukcesywnie w okresie 12 miesięcy od daty zawarcia umowy lub do wyczerpania jej wartości, jeśli nastąpi to przed upływem terminu na jaki umowa została zawarta, odpowiednio w odniesieniu od jednej do dwóch części zamówienia.
|
| Okreslenie warunkow |
Zamawiający nie wyznacza w powyższym zakresie warunku udziału w postepowaniu.
|
| Sytuacja finansowa okreslenie warunkow |
Zamawiający nie wyznacza w powyższym zakresie warunku udziału w postepowaniu.
|
| Zdolnosc techniczna okreslenie warunkow |
Wykonawca musi posiadać zdolność techniczną lub zawodową pozwalającą na realizację zamówienia, dlatego też:
W zakresie części I zamówienia:
Zamawiający wymaga, aby Wykonawca wykazał, iż w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie, wykonał, natomiast w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonuje, 3 zamówienia obejmujące dostawę drukarek laserowych o łącznej wartości wykazanych trzech dostaw nie mniejszej niż
50 000,00 zł brutto, z zastrzeżeniem, iż każda z dostaw musi opiewać na kwotę co najmniej 5 000,00 zł brutto. Zamawiający przez jedno zamówienie rozumie dostawę zrealizowaną lub realizowaną
w ramach jednego kontraktu (umowy), w opisanym w zdaniu poprzednim zakresie i określonej wymaganej wartości, która w przypadku zamówienia realizowanego (okresowego lub ciągłego) musi być wykazana najpóźniej na dzień upływu terminu składania ofert.
W zakresie części II zamówienia:
Zamawiający wymaga, aby Wykonawca wykazał, iż w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie, wykonał, natomiast w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonuje, 3 zamówienia obejmujące dostawę skanerów o łącznej wartości wykazanych trzech dostaw nie mniejszej niż 7 000,00 zł brutto, z zastrzeżeniem, iż każda z dostaw musi opiewać na kwotę co najmniej 1 000,00 zł brutto. Zamawiający przez jedno zamówienie rozumie dostawę zrealizowaną lub realizowaną w ramach jednego kontraktu (umowy), w opisanym w zdaniu poprzednim zakresie i określonej wymaganej wartości, która w przypadku zamówienia realizowanego (okresowego lub ciągłego) musi być wykazana najpóźniej na dzień upływu terminu składania ofert.
Ocena spełnienia warunku będzie dokonywana metodą 0 – 1, tj. nie spełnia/spełnia, w oparciu o oświadczenie Wykonawcy stanowiące załącznik E do Formularza oferty stanowiący integralną część SIWZ, odpowiednio w odniesieniu od jednej do dwóch części zamówienia.
|
| Czy zamawiajacy przewiduje wykluczenie |
1
|
| Art 24 ust 5 pkt 1 |
1
|
| Czy oswiadczenie niepodleganiu wykluczenia |
1
|
| Wykaz dokumentow zaswiadczen |
Na wezwanie Zamawiającego:
W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania, o którym mowa w art. 24 ust. 1 ustawy PZP, oraz w celu potwierdzenia, że spełnia warunki udziału w postępowaniu oraz, że oferowane dostawy spełniają wymagania określone przez Zamawiającego Wykonawca zobowiązany jest złożyć aktualne:
- wykaz dostaw wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu,
dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających czy te dostawy zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego dostawy były wykonywane, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych są wykonywane a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie wykonawcy; w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wydane nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. Wykaz należy sporządzić wg wzoru i wytycznych zawartych w załączniku F do SIWZ – „Wykaz dostaw” odpowiednio w odniesieniu od jednej do dwóch części zamówienia,
|
| Zastosowanie procedury pzp |
1
|
| Zmiana umowy |
1
|
| Zmiana umowy tekst |
Strony dopuszczają możliwość zmiany umowy w następujących przypadkach:
1. zmiany w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, które nie są istotne w rozumieniu art. 144 ust. 1e ustawy – prawo zamówień publicznych
2. zmiany, w tym zmian istotnych w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy – pod warunkiem wyrażenia zgody przez Zamawiającego tj.
1) zmiana terminu wykonania zamówień, o którym mowa w § 3 ust. 5 zgłaszanych w trybie § 3 ust. 2 wywołana wystąpieniem siły wyższej mającej bezpośredni wpływ na terminowość dostawy. Siła wyższa, o której mowa to zdarzenie niezależne od Wykonawcy , nie stanowiące jego problemów organizacyjnych, którego strony umowy nie mogły przewidzieć, któremu nie mogły zapobiec , ani któremu nie mogły przeciwdziałać, a które uniemożliwiają Wykonawcy wykonanie w części lub w całości jego zobowiązania wynikającego z niniejszej umowy albo mającej bezpośredni wpływ na terminowość dostawy. Strony za okoliczności siły wyższej uznają: ogłoszone stany klęski żywiołowej, w tym powódź i trzęsienie ziemi, upadek statku powietrznego, strajki generalne lub lokalne, działania wojenne lub ogłoszenie stanu wojennego, atak terrorystyczny,
2) zmiany postanowień umowy związane ze:
a) zmianą danych identyfikacyjnych (w tym adresowych i teleadresowych) strony umowy i osób reprezentujących strony (w szczególności z powodu nieprzewidzianych zmian organizacyjnych, choroby, wypadków losowych);
b) zmianą numerów rachunku bankowego Wykonawcy wskazanego w niniejszej umowie ,
c) wystąpienia oczywistych omyłek pisarskich i rachunkowych w treści niniejszej umowy,
d) zmianą w KRS, wpisie do CEIDG w trakcie realizacji zamówienia dotyczące Wykonawcy,
e) zmianą numeru katalogowego drukarki laserowej (w zakresie części 1) / skanera (w zakresie części 2), objętego przedmiotem umowy lub jego loga/znaku firmowego,
f) zmianą nazwy drukarki laserowej (w zakresie części 1) / skanera (w zakresie części 2), przez producenta przy zachowaniu jego parametrów,
3) zmiany postanowień umowy korzystne dla Zamawiającego, a polegające m.in. na możliwości ograniczenia zakresu przedmiotowego umowy na skutek okoliczności niemożliwych wcześniej do przewidzenia, obniżenie wynagrodzenia umownego w przypadku ograniczenia zakresu przedmiotowego umowy, modyfikacji zasad płatności wynagrodzenia umownego,
4) zmiana terminu wykonania zamówienia, zmiana postanowień umowy wskutek zmiany przepisów prawa Unii Europejskiej lub prawa krajowego.
|
| IV 4 4 data |
2017-05-19T00:00:00+02:00
|
| IV 4 4 godzina |
11:00
|
| IV 4 4 jezyki |
język poslki
|
| IV 4 5 okres |
30
|
| Zalacznik czesc nr |
1
|
| Zalacznik nazwa |
Drukarki laserowe
|
| Zalacznik cpv glowny przedmiot |
30232110-8
|
| Szacunkowa wartosc zamowienia zal |
0,0
|
| Zalacznik okres w miesiacach |
12
|
| Zalacznik informacje dodatkowe |
Termin wykonania zamówienia.
Sukcesywnie w okresie 12 miesięcy od daty zawarcia umowy lub do wyczerpania jej wartości, jeśli nastąpi to przed upływem terminu na jaki umowa została zawarta, odpowiednio w odniesieniu od jednej do dwóch części zamówienia.
|
| Zalacznik krotki opis |
Opis przedmiotu zamówienia.
1. Przedmiotem postępowania i zamówienia jest wyłonienie Wykonawcy w zakresie sukcesywnych dostaw drukarek laserowych i skanerów dla jednostek organizacyjnych Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum, odpowiednio w odniesieniu od jednej do dwóch części zamówienia.
1.1 Zakres rzeczowy objęty formularzem cenowym jest największym, możliwym zakresem przedmiotu zamówienia. Zamawiający zastrzega, że przedstawione w załącznikach C i D do Formularza oferty – Kalkulacji ceny, ilości zamawianych drukarek laserowych oraz skanerów są wielkościami orientacyjnymi i mogą ulec zmianie (zmniejszeniu lub zwiększeniu) w trakcie trwania umowy w ramach zamówień zamiennie bilansujących się w zakresie wynagrodzenia umownego, odpowiednio w odniesieniu od jednej do dwóch części zamówienia. Wykonawca oświadcza, że z tego tytułu jak również w przypadku zmniejszenia ilości zamówionych urządzeń, nie będzie dochodził jakichkolwiek roszczeń od Zamawiającego, odpowiednio w odniesieniu od jednej do dwóch części zamówienia. Zamawiający zaznacza, iż zmniejszenie ilości zamawianych urządzeń może wynieść maksymalnie do 30 % wartości wynagrodzenia umownego odpowiednio w odniesieniu od jednej do dwóch części zamówienia.
1.2 Zakres zamówienia obejmuje zakup, dostawę (wraz z transportem, rozładunkiem i wniesieniem) do miejsca oraz pomieszczeń wskazanych przez Zamawiającego, sprawdzenie kompletności dostaw i podpisanie przez Wykonawcę lub upoważnionego przedstawiciela Wykonawcy w obecności użytkownika i Zamawiającego protokołu dostawy (załącznik nr 3 do umowy), udzielenie gwarancji jakości, świadczenie serwisu gwarancyjnego drukarek laserowych oraz skanerów, dla jednostek organizacyjnych Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum na warunkach opisanych w załącznikach A i B do Formularza oferty, odpowiednio w odniesieniu od jednej do dwóch części zamówienia.
1.3 Wraz z dostawą należy dostarczyć instrukcje obsługi w języku polskim w wersji papierowej lub elektronicznej oraz karty gwarancyjne w języku polskim w wersji papierowej do drukarek laserowych oraz skanerów.
1.4 Zakres zamówienia obejmuje także dostarczenie wraz z drukarkami laserowymi oraz skanerami oprogramowań instalacyjnych i urządzeniowych na nośnikach CD lub DVD.
1.5 Przedmiot zamówienia obejmuje drukarki laserowe oraz skanery nowe, nieużywane, wyprodukowane nie wcześniej niż w 2017 r. oraz posiadające pakiet usług gwarancyjnych obejmujące użytkowników z obszaru Rzeczpospolitej Polskiej, odpowiednio w odniesieniu od jednej do dwóch części zamówienia:
1.5.1 Część 1 zamówienia – drukarki laserowe;
1.5.2 Część 2 zamówienia – skanery.
1.6 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określający specyfikację drukarek laserowych i skanerów – konfiguracje, parametry i warunki wymagane oraz dodatkowo punktowane zawierają załączniki A i B do Formularza oferty stanowiące integralną część SIWZ, odpowiednio w odniesieniu od jednej do dwóch części zamówienia. Wykaz jednostek, do których mają być dostarczane drukarki laserowe oraz skanery zawiera załącznik nr 2 do umowy stanowiący integralną część SIWZ, odpowiednio w odniesieniu od jednej do dwóch części zamówienia.
1.7 Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych na dowolną ilość części składających się na przedmiot zamówienia, odpowiednio w odniesieniu od jednej do dwóch części zamówienia.
1.8 Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.
1.9 Zakres zamówienia obejmuje w szczególności, odpowiednio od jednej do dwóch części zamówienia:
1.9.1 Zapewnienie dokonywania sukcesywnych zamówień realizowanych w zależności od potrzeb,
na pisemne zapotrzebowanie Zamawiającego, przesłane faxem lub drogą elektroniczną ze wskazaniem miejsca dostawy sprzętu, tj. nazwy jednostki organizacyjnej UJ CM, adresu i nr pokoju (użytkownika). Zapotrzebowania będą składane od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30.
1.9.2 Wykonawca zobowiązany jest każdorazowo do potwierdzenia odbioru zapotrzebowania odpowiednio: faxem lub drogą mailową i zawiadomienia Zamawiającego o planowanym terminie dostawy z wyprzedzeniem minimum 2 dni roboczych (za dni robocze Zamawiający uznaje dni od poniedziałku do piątku).
1.9.3 Dostawy muszą być realizowane w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 13:00.
1.9.4 Dostawę (wraz z transportem, rozładunkiem i wniesieniem) zamówionych drukarek laserowych oraz skanerów, odpowiednio w odniesieniu od jednej do dwóch części zamówienia, do miejsca oraz pomieszczeń wskazanych przez Zamawiającego, sprawdzenie kompletności dostaw i podpisanie przez Wykonawcę lub upoważnionego przedstawiciela Wykonawcy w obecności użytkownika i zamawiającego protokołu dostawy (załącznik nr 3 do umowy), w terminie do 4 dni roboczych od daty przesłania przez Zamawiającego faksem lub drogą elektroniczną zaświadczenia uprawniającego do zakupu sprzętu z 0% stawką VAT (dzień przesłania zaświadczenia) odpowiednio w odniesieniu od jednej do dwóch części zamówienia. Za dni robocze Zamawiający uznaje dni od poniedziałku do piątku z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy
1.9.5 Oferowane drukarki laserowe oraz skanery muszą być oznakowane znakiem CE zgodnie z obowiązującymi przepisami tj. ustawą z dnia 30 sierpnia 2002r. o systemie oceny zgodności (t.j. Dz. U. z 2016r. poz. 655).
1.9.6 Udzielenie gwarancji jakości i świadczenie serwisu gwarancyjnego drukarek laserowych oraz skanerów, odpowiednio w odniesieniu od jednej do dwóch części zamówienia, zgodnie z warunkami opisanymi w załącznikach A i B do Formularza oferty stanowiących integralną część SIWZ oraz zgodnie z terminem zadeklarowanym w pkt 1.2 oraz 1.4 formularza oferty (warunek dodatkowo punktowany).
1.9.7 Wraz z dostawą dostarczenie instrukcji obsługi w języku polskim w wersji papierowej lub elektronicznej oraz kart gwarancyjnych w języku polskim w wersji papierowej do drukarek laserowych oraz skanerów. Dostarczenie wraz z drukarkami laserowymi oraz skanerami oprogramowań instalacyjnych
i urządzeniowych na nośnikach CD lub DVD do drukarek laserowych oraz skanerów, dla jednostek organizacyjnych Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum w Krakowie.
1.9.8 Zapewnienie bezpiecznego opakowania zabezpieczającego przed wpływem warunków atmosferycznych oraz przed uszkodzeniami mechanicznymi.
1.10 Na Wykonawcy ciąży odpowiedzialność z tytułu uszkodzenia lub utraty przedmiotu zamówienia, aż do chwili potwierdzenia odbioru przez Zamawiającego.
1.11 Zamawiający dopuszcza zmiany sprzętu wchodzącego w zakres przedmiotu umowy w zakresie modelu oferowanego sprzętu w przypadku, gdy model został wycofany z dystrybucji i zostanie zastąpiony innym o parametrach co najmniej takich samych jak model oferowany lub który został udoskonalony albo dodatkowo wyposażony, za cenę nie wyższą niż podana w ofercie, pod warunkiem uzyskania przez Wykonawcę pisemnej zgody Zamawiającego, bez konieczności zmiany postanowień niniejszej umowy odpowiednio w odniesieniu od jednej do dwóch części zamówienia.
1.12 Zamawiający zastrzega, że równocześnie ze złożeniem zapotrzebowania Zamawiający każdorazowo wystąpi do Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego z wnioskiem o potwierdzenie prawa do zakupu sprzętu z 0% stawką VAT. Uzyskane zaświadczenie Zamawiający niezwłocznie przekaże Wykonawcy, celem wystawienia faktury z zerową stawką VAT odpowiednio w odniesieniu od jednej do dwóch części zamówienia.
2. Wykonawca musi zapewnić realizację zamówienia we wskazanym w pkt 4) SIWZ terminie i z uwzględnieniem jego zapisów, czyli sukcesywnie w okresie 12 miesięcy od daty zawarcia umowy lub do wyczerpania jej wartości, jeśli nastąpi to przed upływem terminu na jaki umowa została zawarta, odpowiednio w odniesieniu od jednej do dwóch części zamówienia.
3. Wykonawca musi zaoferować przedmiot zamówienia zgodny z wymogami Zamawiającego określonymi w SIWZ, przy czym zobowiązany jest dołączyć do oferty wypełniony załącznik A i B
do Formularza oferty stanowiące integralną część SIWZ, zawierające szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określający specyfikację drukarek laserowych oraz skanerów – konfiguracje, parametry i warunki wymagane oraz dodatkowo punktowane, odpowiednio w odniesieniu od jednej do dwóch części zamówienia. Należy podać markę i model oferowanych drukarek laserowych i skanerów odpowiednio w odniesieniu od jednej do dwóch części zamówienia.
Termin wykonania zamówienia.
Sukcesywnie w okresie 12 miesięcy od daty zawarcia umowy lub do wyczerpania jej wartości, jeśli nastąpi to przed upływem terminu na jaki umowa została zawarta, odpowiednio w odniesieniu od jednej do dwóch części zamówienia.
|
| | |
| Zalacznik czesc nr |
2
|
| Zalacznik nazwa |
Skanery
|
| Zalacznik cpv glowny przedmiot |
30216110-0
|
| Szacunkowa wartosc zamowienia zal |
0,0
|
| Zalacznik okres w miesiacach |
12
|
| Zalacznik informacje dodatkowe |
Termin wykonania zamówienia.
Sukcesywnie w okresie 12 miesięcy od daty zawarcia umowy lub do wyczerpania jej wartości, jeśli nastąpi to przed upływem terminu na jaki umowa została zawarta, odpowiednio w odniesieniu od jednej do dwóch części zamówienia
|
| Zalacznik krotki opis |
Opis przedmiotu zamówienia.
1. Przedmiotem postępowania i zamówienia jest wyłonienie Wykonawcy w zakresie sukcesywnych dostaw drukarek laserowych i skanerów dla jednostek organizacyjnych Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum, odpowiednio w odniesieniu od jednej do dwóch części zamówienia.
1.1 Zakres rzeczowy objęty formularzem cenowym jest największym, możliwym zakresem przedmiotu zamówienia. Zamawiający zastrzega, że przedstawione w załącznikach C i D do Formularza oferty – Kalkulacji ceny, ilości zamawianych drukarek laserowych oraz skanerów są wielkościami orientacyjnymi i mogą ulec zmianie (zmniejszeniu lub zwiększeniu) w trakcie trwania umowy w ramach zamówień zamiennie bilansujących się w zakresie wynagrodzenia umownego, odpowiednio w odniesieniu od jednej do dwóch części zamówienia. Wykonawca oświadcza, że z tego tytułu jak również w przypadku zmniejszenia ilości zamówionych urządzeń, nie będzie dochodził jakichkolwiek roszczeń od Zamawiającego, odpowiednio w odniesieniu od jednej do dwóch części zamówienia. Zamawiający zaznacza, iż zmniejszenie ilości zamawianych urządzeń może wynieść maksymalnie do 30 % wartości wynagrodzenia umownego odpowiednio w odniesieniu od jednej do dwóch części zamówienia.
1.2 Zakres zamówienia obejmuje zakup, dostawę (wraz z transportem, rozładunkiem i wniesieniem) do miejsca oraz pomieszczeń wskazanych przez Zamawiającego, sprawdzenie kompletności dostaw i podpisanie przez Wykonawcę lub upoważnionego przedstawiciela Wykonawcy w obecności użytkownika i Zamawiającego protokołu dostawy (załącznik nr 3 do umowy), udzielenie gwarancji jakości, świadczenie serwisu gwarancyjnego drukarek laserowych oraz skanerów, dla jednostek organizacyjnych Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum na warunkach opisanych w załącznikach A i B do Formularza oferty, odpowiednio w odniesieniu od jednej do dwóch części zamówienia.
1.3 Wraz z dostawą należy dostarczyć instrukcje obsługi w języku polskim w wersji papierowej lub elektronicznej oraz karty gwarancyjne w języku polskim w wersji papierowej do drukarek laserowych oraz skanerów.
1.4 Zakres zamówienia obejmuje także dostarczenie wraz z drukarkami laserowymi oraz skanerami oprogramowań instalacyjnych i urządzeniowych na nośnikach CD lub DVD.
1.5 Przedmiot zamówienia obejmuje drukarki laserowe oraz skanery nowe, nieużywane, wyprodukowane nie wcześniej niż w 2017 r. oraz posiadające pakiet usług gwarancyjnych obejmujące użytkowników z obszaru Rzeczpospolitej Polskiej, odpowiednio w odniesieniu od jednej do dwóch części zamówienia:
1.5.1 Część 1 zamówienia – drukarki laserowe;
1.5.2 Część 2 zamówienia – skanery.
1.6 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określający specyfikację drukarek laserowych i skanerów – konfiguracje, parametry i warunki wymagane oraz dodatkowo punktowane zawierają załączniki A i B do Formularza oferty stanowiące integralną część SIWZ, odpowiednio w odniesieniu od jednej do dwóch części zamówienia. Wykaz jednostek, do których mają być dostarczane drukarki laserowe oraz skanery zawiera załącznik nr 2 do umowy stanowiący integralną część SIWZ, odpowiednio w odniesieniu od jednej do dwóch części zamówienia.
1.7 Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych na dowolną ilość części składających się na przedmiot zamówienia, odpowiednio w odniesieniu od jednej do dwóch części zamówienia.
1.8 Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.
1.9 Zakres zamówienia obejmuje w szczególności, odpowiednio od jednej do dwóch części zamówienia:
1.9.1 Zapewnienie dokonywania sukcesywnych zamówień realizowanych w zależności od potrzeb,
na pisemne zapotrzebowanie Zamawiającego, przesłane faxem lub drogą elektroniczną ze wskazaniem miejsca dostawy sprzętu, tj. nazwy jednostki organizacyjnej UJ CM, adresu i nr pokoju (użytkownika). Zapotrzebowania będą składane od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30.
1.9.2 Wykonawca zobowiązany jest każdorazowo do potwierdzenia odbioru zapotrzebowania odpowiednio: faxem lub drogą mailową i zawiadomienia Zamawiającego o planowanym terminie dostawy z wyprzedzeniem minimum 2 dni roboczych (za dni robocze Zamawiający uznaje dni od poniedziałku do piątku).
1.9.3 Dostawy muszą być realizowane w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 13:00.
1.9.4 Dostawę (wraz z transportem, rozładunkiem i wniesieniem) zamówionych drukarek laserowych oraz skanerów, odpowiednio w odniesieniu od jednej do dwóch części zamówienia, do miejsca oraz pomieszczeń wskazanych przez Zamawiającego, sprawdzenie kompletności dostaw i podpisanie przez Wykonawcę lub upoważnionego przedstawiciela Wykonawcy w obecności użytkownika i zamawiającego protokołu dostawy (załącznik nr 3 do umowy), w terminie do 4 dni roboczych od daty przesłania przez Zamawiającego faksem lub drogą elektroniczną zaświadczenia uprawniającego do zakupu sprzętu z 0% stawką VAT (dzień przesłania zaświadczenia) odpowiednio w odniesieniu od jednej do dwóch części zamówienia. Za dni robocze Zamawiający uznaje dni od poniedziałku do piątku z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy
1.9.5 Oferowane drukarki laserowe oraz skanery muszą być oznakowane znakiem CE zgodnie z obowiązującymi przepisami tj. ustawą z dnia 30 sierpnia 2002r. o systemie oceny zgodności (t.j. Dz. U. z 2016r. poz. 655).
1.9.6 Udzielenie gwarancji jakości i świadczenie serwisu gwarancyjnego drukarek laserowych oraz skanerów, odpowiednio w odniesieniu od jednej do dwóch części zamówienia, zgodnie z warunkami opisanymi w załącznikach A i B do Formularza oferty stanowiących integralną część SIWZ oraz zgodnie z terminem zadeklarowanym w pkt 1.2 oraz 1.4 formularza oferty (warunek dodatkowo punktowany).
1.9.7 Wraz z dostawą dostarczenie instrukcji obsługi w języku polskim w wersji papierowej lub elektronicznej oraz kart gwarancyjnych w języku polskim w wersji papierowej do drukarek laserowych oraz skanerów. Dostarczenie wraz z drukarkami laserowymi oraz skanerami oprogramowań instalacyjnych
i urządzeniowych na nośnikach CD lub DVD do drukarek laserowych oraz skanerów, dla jednostek organizacyjnych Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum w Krakowie.
1.9.8 Zapewnienie bezpiecznego opakowania zabezpieczającego przed wpływem warunków atmosferycznych oraz przed uszkodzeniami mechanicznymi.
1.10 Na Wykonawcy ciąży odpowiedzialność z tytułu uszkodzenia lub utraty przedmiotu zamówienia, aż do chwili potwierdzenia odbioru przez Zamawiającego.
1.11 Zamawiający dopuszcza zmiany sprzętu wchodzącego w zakres przedmiotu umowy w zakresie modelu oferowanego sprzętu w przypadku, gdy model został wycofany z dystrybucji i zostanie zastąpiony innym o parametrach co najmniej takich samych jak model oferowany lub który został udoskonalony albo dodatkowo wyposażony, za cenę nie wyższą niż podana w ofercie, pod warunkiem uzyskania przez Wykonawcę pisemnej zgody Zamawiającego, bez konieczności zmiany postanowień niniejszej umowy odpowiednio w odniesieniu od jednej do dwóch części zamówienia.
1.12 Zamawiający zastrzega, że równocześnie ze złożeniem zapotrzebowania Zamawiający każdorazowo wystąpi do Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego z wnioskiem o potwierdzenie prawa do zakupu sprzętu z 0% stawką VAT. Uzyskane zaświadczenie Zamawiający niezwłocznie przekaże Wykonawcy, celem wystawienia faktury z zerową stawką VAT odpowiednio w odniesieniu od jednej do dwóch części zamówienia.
2. Wykonawca musi zapewnić realizację zamówienia we wskazanym w pkt 4) SIWZ terminie i z uwzględnieniem jego zapisów, czyli sukcesywnie w okresie 12 miesięcy od daty zawarcia umowy lub do wyczerpania jej wartości, jeśli nastąpi to przed upływem terminu na jaki umowa została zawarta, odpowiednio w odniesieniu od jednej do dwóch części zamówienia.
3. Wykonawca musi zaoferować przedmiot zamówienia zgodny z wymogami Zamawiającego określonymi w SIWZ, przy czym zobowiązany jest dołączyć do oferty wypełniony załącznik A i B
do Formularza oferty stanowiące integralną część SIWZ, zawierające szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określający specyfikację drukarek laserowych oraz skanerów – konfiguracje, parametry i warunki wymagane oraz dodatkowo punktowane, odpowiednio w odniesieniu od jednej do dwóch części zamówienia. Należy podać markę i model oferowanych drukarek laserowych i skanerów odpowiednio w odniesieniu od jednej do dwóch części zamówienia.
Termin wykonania zamówienia.
Sukcesywnie w okresie 12 miesięcy od daty zawarcia umowy lub do wyczerpania jej wartości, jeśli nastąpi to przed upływem terminu na jaki umowa została zawarta, odpowiednio w odniesieniu od jednej do dwóch części zamówienia.
|
| | |