Zakup, dostawa i montaż sprzętu oraz wykonanie prac remontowych w ramach realizacji projektu pn.: E-zdrowie z SPZOZ Biskupiec i WOZ w Łąkorzu

Data publikacji 2018-12-06
Data zakończenia 2018-12-21 00:00:00
Instytucja Gmina Biskupiec
Miejscowość Biskupiec
Województwo warmińsko-mazurskie
Branża
  • Urządzenia komputerowe

Szczegóły

Numer ogłoszenia 658121-N-2018
Typ dokumentu ZP-400
Kod CPV 302000001
BZP Zobacz

Przedmiot zamówienia

1.Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie zadania pn.: „Zakup, dostawa i montaż sprzętu oraz wykonanie prac remontowych w ramach realizacji projektu pn.: E-zdrowie z SPZOZ Biskupiec i WOZ w Łąkorzu”
Projekt „E-zdrowie z SPZOZ Biskupiec i WOZ Łąkorz” realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko – Mazurskiego na lata 2014-2020 Nr umowy o dofinansowanie: RPWM.03.02.00-28-0017/17-00 z dnia 27 marca 2018r.
Realizacją przedmiotowego projektu objęty zostanie SPZOZ w Biskupcu oraz WOZ w Łąkorzu.
Zadanie obejmuje zakup, dostawę i montaż urządzeń do ośrodka zdrowia w Biskupcu i Łąkorzu zgodnie z załącznikami do siwz oraz wykonanie niezbędnych robót budowlanych w pomieszczeniach ośrodka zdrowia w miejscowości Biskupiec
W zakresie projektu przewidziano modern. inst. elektr. SPZOZ w Biskupcu w tym: rozdzielnice, linie kablowe, gniazda wtykowe 1- fazowe ogólnego przezn., inst. gniazd komput., instalację sieci LAN, zasilacz awaryjny UPS, instalację techn., inst. ochrony ppoż, niezbędne pomiary elektr. i oświetl., wypos. w postaci serwera i sprzętu komputerowego, licencje, oprogram., urządz. peryferyjne, klimatyzacja serwerowni, malowanie ścian i sufitów w pomieszcz., w których zrealiz. zostanie przedm. zakres.
Projekt obejmuje wykonanie:
a) uruchomienie platformy e-usług medycznych dla mieszkańców,
b) budowę sieci komputerowej w SPZOZ w Biskupcu,
c) wyposażenie w nowoczesny sprzęt informatyczny,
d) wdrożenie zintegrowanego systemu informatycznego służącego zarządzaniu POZ;
e) dostosowanie do wdrożenia systemu poprzez modernizację instalacji elektrycznej i teletechnicznej w SPZOZ w Biskupcu;
f) Archiwizacja elektroniczna dokumentacji (brak konieczności przewidywania dużych pomieszczeń dla dokumentacji papierowej)
g) Czytelność dokumentacji elektronicznej znacznie wyższa niż prowadzonej papierowo.
h) Dostosowanie do wymogów ustawy (Dz. Ustaw nr 113 poz. 657) w zakresie dokumentacji medycznej.
i) Dostosowanie do wymogów rejestracji www pacjentów (Dz. Ustaw nr 113 poz. 657 ).
j) Dostosowanie do wymogów identyfikacji pacjentów
k) Lepsze leczenie i diagnostyka – dostęp do historii badań i pobytów pacjenta w jednostce
l) Ograniczenie liczby wydruków do minimum.
m) Ograniczenie terytorialne dysproporcji w poziomie wyposażenia i dostępie do nowych technologii (wirtualizacja, tablety, centralnie
zarządzany WLAN dla pacjentów, elektroniczna rejestracja, dokumentacja elektroniczna)
n) Podniesienie jakości usług - czytelność dokumentacji, dostępność pełnej historii leczenia w zakładzie.
o) Oszczędność czasu – szybkość wyszukiwania w archiwum, system podpowiedzi w systemie informatycznym.
p) Wyeliminowanie kosztów związanych z wielokrotnym ręcznym wprowadzaniem tych samych danych poprzez wspólne słowniki pacjentów, lekarzy, instytucji itp. Ograniczenie liczby pomyłek związanych z powtórnym wprowadzaniem tych samych danych.
Wszystkie usługi zewnętrzne jak i wewnętrzne oparte zostaną na systemie gromadzenia i przetwarzania informacji medycznej o pacjencie.
Realizacja obu założonych celów projektu wymaga zarówno budowy i wdrożenia zintegrowanego systemu informatycznego jak i inwestycji w urządzenia umożliwiające zasilenia tego systemu w niezbędne dane medyczne (np. systemy diagnostyki obrazowej RTG,USG) oraz umożliwiające niezakłóconą eksploatację systemu gromadzenia, transmisji i przetwarzania danych (systemy archiwizacji danych, serwery, stacje robocze, siec LAN).
Projekt musi być wykonany w sposób jak najbardziej efektywny. Dlatego w okresie jego realizacji należy zastosować metody projektowania zintegrowanego. W tym celu do opisu przedmiotu zamówienia w SIWZ należy wpisać wymagania dla przyszłego wykonawcy aby zastosował ogólnie przyjęte standardy zarządzania i tworzenia produktów projektu.
W ramach wdrożenia elektronicznej dokumentacji medycznej (EDM), przetwarzany będzie szeroki zakres danych medycznych zgodnie z bieżącymi standardami narzucanymi w dyrektywach ustawodawczych.
Wszystkie systemy teleinformatyczne w ramach projektu będą wdrażane zgodnie z wymaganiami dotyczącymi interoperacyjności wynikającymi m.in. z Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 12 kwietnia 2012 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych (Dz. U. poz. 526).
Wdrażanie elektronicznej dokumentacji medycznej będzie zgodne z Ustawą z dnia 28 kwietnia 2011 r. o systemie informacji w ochronie zdrowia (Dz. U. Nr 113, poz. 657 z późn. zm.).
Projekt którego istotą jest stworzenie Systemu Informacji Medycznej oraz świadczeniu e-usług dla obywateli zapewni efektywną współpracę z platformą krajową P1 nie dublując przy tym ich funkcjonalności, zgodnie z rekomendacjami zawartymi na stronie internetowej Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia.
Wnioskodawca realizując projekt gwarantuje zgodność standardów bezpieczeństwa wdrażanych systemów informatycznych oraz przetwarzania danych zgodnie z obowiązującym prawem.
Zgodnie z przepisami rozporządzenia z dnia 12 kwietnia 2012 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych zapewnione zostanie spełnienie przez system wymagań Web Content Accessibility Guidelines (WCAG 2.0), z uwzględnieniem poziomu AA, określonych w załączniku nr 4 do rozporządzenia. W związku z powyższym graficzne interfejsy użytkownika aplikacji za pomocą których będą realizowane opisane poniżej usługi on-line będą spełniać ww. wymaganie. Dotyczy to funkcjonalności ww. aplikacji dostępnych dla usługobiorców poniżej opisanych usług.
Realizacja projektu jest między innymi wynikiem przeprowadzonych analiz dotyczących potrzeb pacjentów w zakresie szybkiej i sprawnej obsługi. Sposób użytkowania aplikacji będzie stale monitorowany pod kątem dostępności i użyteczności graficznyc interfejsów dla wszystkich interesariuszy, ciągłości działania i powszechności wykorzystania. Użytkownicy będą mili możliwość przesyłania uwag odnośnie działających usług, sugestii i usprawnień.
Wyposażenie - planuje się zakupić:
Rejestr. internetowa 2 szt. (mobilna i komputerowa - 2 licencje -jedna do placówki w Biskupcu, druga do placówki w Łąkorzy)
Powiadom. SMS 1000 szt.
Wyniki on-line 1 szt.
Stan. medyczne 12 szt.
Stanowisko rejestracji 2szt. (Stanowisko medyczne – lekarze, stomatolodzy, fizjoterapeuci (gabinety),
pielęgniarki (zabiegówki)
Stanowisko rejestracji – centralna rejestracja ośrodka i statystyk medyczny).
Stanowisko podpis. EDM 5 szt. Moduł archiwizacji EDM ADMED 1 szt.
Międzynarodowa Statystyczna Klasyfikacja Chorób 1 szt.
Moduł BLOZ Odpłatności 1 szt. Licencja ORACLE 12C ASFU 1 NUP 10 szt.
Oprogramowanie antywirusowe 2 szt.
Serwer bazy danych, np. Fujitsu TX1310
M1 E3-1226v3 8GB DVD-RW 2x1TB 1Y OS + Win 2012 Foundation 1 szt.
Serwer plików, np. QNAP 4-bay TurboNAS + 2 x WD RED 1TB 1 szt.
Stacja robocza, np. Komputer Sensilo CX-200 20 szt.
Monitor, np. Monitor Philips 226V4LAB; 21,5"Full HD 21 szt.
Drukarka, np. Lexmark MS312dn 5 szt.
Urządzenie wielof., np. Brother MFC-L8650CDW 2 szt.
Tablet, np. Tablet 2in1 Kruger&Matz 10,1'' EDGE 1084LTE 1 szt.
Zasilacz UPS, np. APC Back-UPS 700VA 21 szt.
Swich np. TP Link 2 szt.
Klimatyzacja Serwerownia 1 szt.
Wszystkie wymienione urządzenia muszą spełniać co najmniej następujące warunki:
1 ) posiadać deklarację CE – deklaracja Conformité Européenne;
2 ) posiadać certyfikat ISO9001 dla producenta sprzętu;
3 ) w przypadku komputerów przenośnych – spełniają wymogi normy Energy Star 5.0;
4 ) są fabrycznie nowe i wolne od obciążeń prawami osób trzecich;
5 ) posiadać dołączone niezbędne instrukcje i materiały dotyczące użytkowania, w języku polskim;
6 ) posiadać okres gwarancji udzielony przez dostawcę nie krótszy niż 3 lata,
7) Wszystkie dostarczane produkty będą nowe i pochodzące z bieżącej produkcji.
Szczegółowe minimalne wymagania zostały zawarte w załączniku nr 8 do siwz - minimalne wymagania funkcjonalne stawiane systemowi elektronicznej dokumentacji medycznej i systemowi obsługi pacjenta; załączniku nr 9 do siwz – minimalne wymagania funkcjonalne oprogramowania bazodanowego ; załączniku nr 10 do siwz – minimalne wymagania dotyczące sprzętu komputerowego z oprogramowaniem
Roboty budowlane
1. Modernizacja inst.elektr.j SPZOZ w Biskupcu w zakresie zgodnym z dokumentacją techniczną, stanowiącą zał. do wniosku o dofinansowanie: w tym: rozdzielnice, linie kablowe, gniazda wtykowe 1-fazowe ogólnego przeznaczenia, inst. oświetlenia awaryjnego i ew., inst. gniazd komputerowych, inst. sieci LAN Obsługiwane standardy 802.11a/b/g/n/Ac, Częstotliwość pracy 5 GHz, 2,4 GHz, Zabezpieczenia transmisji bezprzewodowej, TKIP, AES, WPA2, WPA, WPA-PSK, 64/128-bit WEP.
2. Zasilacz awaryjny UPS typu Rack Power Walker VFI 3000RM LCD - szt. 1 - Rodzaj UPS: On line, Moc: 3000VA (2400W), Oprogr. do monitorowania pracy UPS, Oprogr. W języku Polskim, Szeroki zakres dopuszczalnego napięcia wejściowego (110-300VAC), Funkcja EPO (Emergency power off), Skrócony czas ładowania.
3.Inst. tech. - Urządzenia powinny zostać zasilone zgodnie z wymaganiami producenta, a inst. powinna spełniać wymagania stawiane przez DTR.
4. Inst.ochrony przeciwporażeniowej. Projektowana inst. elektr. w układzie sieci TN-S. Jako ochronę od porażeń zastosowano samoczynne wyłączanie przy pomocy wyłączników przeciwporażeniowych różnicowoprądowych o czułości IAN= 30 mA.
5. Wykonanie niezbędnych pomiarów inst. elektr. i ośw.;
6. Malowanie ścian i sufitów - 1780 m2
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera:
Załącznik nr 7 do siwz – szczegółowy opis przedmiotu zamówienia
Załącznik nr 8, 9 i 10 do siwz –które winien złożyć każdy wykonawca wraz z ofertą
a) dokumentacja projektowa
b) specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych
wykonawca wykona przedmiot zamówienia na podstawie dokumentacji projektowej, SST , siwz wraz z załącznikami, pytaniami i odpowiedziami udzielonymi w trakcie procedury o udzielenie zamówienia publicznego oraz przedmiarami robót, a także obowiązującymi przepisami szczegółowymi i sztuką budowlaną oraz zapewni niezbędną obsługę geodezyjną wraz z okresem gwarancji i rękojmi.
2. Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia znajdują się jakiekolwiek znaki towarowe, patent czy pochodzenie – należy przyjąć, że Zamawiający podał taki opis ze wskazaniem na typ i dopuszcza składanie ofert równoważnych o parametrach techniczno /eksploatacyjno /użytkowych nie gorszych niż te, podane w opisie przedmiotu zamówienia. Podstawa prawna: art. 29 ust. 3 Ustawy Prawo Zamówień Publicznych /
1) Dokumentacja projektowa może wskazywać dla niektórych materiałów i urządzeń znaki towarowe lub pochodzenie. Zamawiający zgodnie z art. 29 ust. 3 PZP dopuszcza składanie ofert równoważnych, a wszelkie towary określone w dokumentacji, pochodzące od konkretnych producentów, określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać towary, aby spełnić wymagania stawiane przez Zamawiającego. Poprzez zapis dot. minimalnych parametrów jakościowych wymagań Zamawiający rozumie wymagania towarów zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów. Operowanie przykładowymi nazwami producenta, ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Zamawiający przy opisie przedmiotu zamówienia wskazując oznaczenie konkretnego producenta (dostawcy) lub konkretny produkt, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowych co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych parametrach lub lepszych. Posługiwanie się nazwami producentów / produktów ma wyłącznie charakter przykładowy.
2) Zamawiający dopuszcza ujęcie w ofercie, a następnie zastosowanie innych materiałów i urządzeń niż podane w dokumentacji projektowej pod warunkiem zapewnienia parametrów nie gorszych niż określone w tej dokumentacji. W takiej sytuacji zamawiający wymaga złożenia stosownych dokumentów, uwiarygodniających te materiały i urządzenia. Złożone wyżej wskazane dokumenty będą podlegały ocenie przez autora dokumentacji projektowej, który sporządzi stosowną opinię. Opinia ta będzie podstawą do podjęcia przez zamawiającego decyzji o odrzuceniu oferty z powodu „nierównoważności” zaproponowanych „zamienników”. W celu wykazania równoważności należy przedstawić tabelaryczne porównanie urządzeń projektowych oraz proponowanych wraz z wykazaniem równoważności oferowanych urządzeń i materiałów popartych odpowiednimi dokumentami ( w zależności od urządzenia np.: karty charakterystyki, opisy techniczne urządzeń i materiałów, dokumentację techniczną urządzeń i materiałów) oraz wszelką możliwą do porównania dokumentację techniczno technologiczną z której jednoznacznie będzie wynikać równoważność proponowanych urządzeń zamiennych. Dokumentami niezbędnymi do spełnienia warunku równoważności, które należy przedstawić do akceptacji są: dokumentacja techniczna proponowanych urządzeń i instalacji, schematy technologiczne wraz z opisami technicznymi proponowanych urządzeń, schematy działania, karty charakterystyki, badania wytrzymałości, szczelności itp. kompletna dokumentacji wraz z załącznikami dotycząca przeprowadzonych badań i atestów, schematy elektryczne wraz z wykazem urządzeń proponowanych rozwiązań równoważnych, wszelkie inne dokumenty techniczno - technologiczne umożliwiające rzetelną a przede wszystkim kompleksową ocenę zaproponowanych urządzeń.
3) Wszystkie wskazane z nazwy materiały i technologie użyte w dokumentacji projektowej należy rozumieć jako określenie wymaganych parametrów technicznych i standardów jakościowych. Przedstawione parametry stanowią minimum techniczne i jakościowe oczekiwane przez Zamawiającego i będą stanowiły podstawę do oceny ewentualnych materiałów równoważnych. Materiały przed wbudowaniem będą przedstawione Zamawiającemu do akceptacji.
3. Realizacja zamówienia podlega prawu polskiemu, w tym w szczególności ustawie z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane.
4. Zamawiający informuje, że zgodnie z art. 30 ust. 8 ustawy Pzp wymagania , o których mowa w przywołanym przepisie Zamawiający określił w SST stanowiących załącznik do siwz. W przywołanych w opisie przedmiotu zamówienia norm, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów odniesienia, o których mowa w art. 30 ust. 1-3 ustawy Pzp Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym w w/w dokumentacji
5. Miejsce realizacji projektu:
1) SP ZOZ Biskupiec, ul. Lipowa 7, 13-340 Biskupiec
2) WOZ w Łąkorzu, 13-334 Łąkorz

Dodatkowe informacje

GuidZP400 970aff46-a2db-4a9b-91fc-50c6bc63e71d
Biuletyn 658121-N-2018
Zamawiajacy nazwa Gmina Biskupiec
Regon 53281400000
Zamawiajacy adres ulica ul. Rynek
Zamawiajacy adres numer domu 1
Zamawiajacy miejscowosc Biskupiec
Zamawiajacy kod pocztowy 13-340
Zamawiajacy panstwo Polska
Zamawiajacy wojewodztwo warmińsko-mazurskie
Zamawiajacy telefon 56 4745057 do 59
Zamawiajacy fax 564 747 952
Zamawiajacy email ugb@gminabiskupiec.pl
Zamieszczanie obowiazkowe 1
Ogloszenie dotyczy 1
Czy finansowane z unii 1
Nazwa projektu programu REGIONALNY PROGRAM OPERACYJNY WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO -MAZURSKIEGO NA LATA 2014-2020
Czy ubiegac zaklady pracy 2
Minimalny procent zatrudnienia 0%
Rodzaj zamawiajacego 2
Czy zamieszczona bedzie specyfikacja 1
Zamieszczona bedzie specyfikacja www.biskupiec.biuletyn.net
Czy wymagane przeslanie ofert 1
Wymagane przeslanie ofert inny pisemnie
Dopuszczone wymagane przeslanie ofert adres Urząd Gminy ul. Rynek 1, 13-340 Biskupiec, SEKRETARIAT
Nazwa nadana zamowieniu Zakup, dostawa i montaż sprzętu oraz wykonanie prac remontowych w ramach realizacji projektu pn.: E-zdrowie z SPZOZ Biskupiec i WOZ w Łąkorzu
Numer referencyjny ZP 271.28.2018
Rodzaj zamowienia 1
Okreslenie przedmiotu 1.Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie zadania pn.: „Zakup, dostawa i montaż sprzętu oraz wykonanie prac remontowych w ramach realizacji projektu pn.: E-zdrowie z SPZOZ Biskupiec i WOZ w Łąkorzu” Projekt „E-zdrowie z SPZOZ Biskupiec i WOZ Łąkorz” realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko – Mazurskiego na lata 2014-2020 Nr umowy o dofinansowanie: RPWM.03.02.00-28-0017/17-00 z dnia 27 marca 2018r. Realizacją przedmiotowego projektu objęty zostanie SPZOZ w Biskupcu oraz WOZ w Łąkorzu. Zadanie obejmuje zakup, dostawę i montaż urządzeń do ośrodka zdrowia w Biskupcu i Łąkorzu zgodnie z załącznikami do siwz oraz wykonanie niezbędnych robót budowlanych w pomieszczeniach ośrodka zdrowia w miejscowości Biskupiec W zakresie projektu przewidziano modern. inst. elektr. SPZOZ w Biskupcu w tym: rozdzielnice, linie kablowe, gniazda wtykowe 1- fazowe ogólnego przezn., inst. gniazd komput., instalację sieci LAN, zasilacz awaryjny UPS, instalację techn., inst. ochrony ppoż, niezbędne pomiary elektr. i oświetl., wypos. w postaci serwera i sprzętu komputerowego, licencje, oprogram., urządz. peryferyjne, klimatyzacja serwerowni, malowanie ścian i sufitów w pomieszcz., w których zrealiz. zostanie przedm. zakres. Projekt obejmuje wykonanie: a) uruchomienie platformy e-usług medycznych dla mieszkańców, b) budowę sieci komputerowej w SPZOZ w Biskupcu, c) wyposażenie w nowoczesny sprzęt informatyczny, d) wdrożenie zintegrowanego systemu informatycznego służącego zarządzaniu POZ; e) dostosowanie do wdrożenia systemu poprzez modernizację instalacji elektrycznej i teletechnicznej w SPZOZ w Biskupcu; f) Archiwizacja elektroniczna dokumentacji (brak konieczności przewidywania dużych pomieszczeń dla dokumentacji papierowej) g) Czytelność dokumentacji elektronicznej znacznie wyższa niż prowadzonej papierowo. h) Dostosowanie do wymogów ustawy (Dz. Ustaw nr 113 poz. 657) w zakresie dokumentacji medycznej. i) Dostosowanie do wymogów rejestracji www pacjentów (Dz. Ustaw nr 113 poz. 657 ). j) Dostosowanie do wymogów identyfikacji pacjentów k) Lepsze leczenie i diagnostyka – dostęp do historii badań i pobytów pacjenta w jednostce l) Ograniczenie liczby wydruków do minimum. m) Ograniczenie terytorialne dysproporcji w poziomie wyposażenia i dostępie do nowych technologii (wirtualizacja, tablety, centralnie zarządzany WLAN dla pacjentów, elektroniczna rejestracja, dokumentacja elektroniczna) n) Podniesienie jakości usług - czytelność dokumentacji, dostępność pełnej historii leczenia w zakładzie. o) Oszczędność czasu – szybkość wyszukiwania w archiwum, system podpowiedzi w systemie informatycznym. p) Wyeliminowanie kosztów związanych z wielokrotnym ręcznym wprowadzaniem tych samych danych poprzez wspólne słowniki pacjentów, lekarzy, instytucji itp. Ograniczenie liczby pomyłek związanych z powtórnym wprowadzaniem tych samych danych. Wszystkie usługi zewnętrzne jak i wewnętrzne oparte zostaną na systemie gromadzenia i przetwarzania informacji medycznej o pacjencie. Realizacja obu założonych celów projektu wymaga zarówno budowy i wdrożenia zintegrowanego systemu informatycznego jak i inwestycji w urządzenia umożliwiające zasilenia tego systemu w niezbędne dane medyczne (np. systemy diagnostyki obrazowej RTG,USG) oraz umożliwiające niezakłóconą eksploatację systemu gromadzenia, transmisji i przetwarzania danych (systemy archiwizacji danych, serwery, stacje robocze, siec LAN). Projekt musi być wykonany w sposób jak najbardziej efektywny. Dlatego w okresie jego realizacji należy zastosować metody projektowania zintegrowanego. W tym celu do opisu przedmiotu zamówienia w SIWZ należy wpisać wymagania dla przyszłego wykonawcy aby zastosował ogólnie przyjęte standardy zarządzania i tworzenia produktów projektu. W ramach wdrożenia elektronicznej dokumentacji medycznej (EDM), przetwarzany będzie szeroki zakres danych medycznych zgodnie z bieżącymi standardami narzucanymi w dyrektywach ustawodawczych. Wszystkie systemy teleinformatyczne w ramach projektu będą wdrażane zgodnie z wymaganiami dotyczącymi interoperacyjności wynikającymi m.in. z Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 12 kwietnia 2012 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych (Dz. U. poz. 526). Wdrażanie elektronicznej dokumentacji medycznej będzie zgodne z Ustawą z dnia 28 kwietnia 2011 r. o systemie informacji w ochronie zdrowia (Dz. U. Nr 113, poz. 657 z późn. zm.). Projekt którego istotą jest stworzenie Systemu Informacji Medycznej oraz świadczeniu e-usług dla obywateli zapewni efektywną współpracę z platformą krajową P1 nie dublując przy tym ich funkcjonalności, zgodnie z rekomendacjami zawartymi na stronie internetowej Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia. Wnioskodawca realizując projekt gwarantuje zgodność standardów bezpieczeństwa wdrażanych systemów informatycznych oraz przetwarzania danych zgodnie z obowiązującym prawem. Zgodnie z przepisami rozporządzenia z dnia 12 kwietnia 2012 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych zapewnione zostanie spełnienie przez system wymagań Web Content Accessibility Guidelines (WCAG 2.0), z uwzględnieniem poziomu AA, określonych w załączniku nr 4 do rozporządzenia. W związku z powyższym graficzne interfejsy użytkownika aplikacji za pomocą których będą realizowane opisane poniżej usługi on-line będą spełniać ww. wymaganie. Dotyczy to funkcjonalności ww. aplikacji dostępnych dla usługobiorców poniżej opisanych usług. Realizacja projektu jest między innymi wynikiem przeprowadzonych analiz dotyczących potrzeb pacjentów w zakresie szybkiej i sprawnej obsługi. Sposób użytkowania aplikacji będzie stale monitorowany pod kątem dostępności i użyteczności graficznyc interfejsów dla wszystkich interesariuszy, ciągłości działania i powszechności wykorzystania. Użytkownicy będą mili możliwość przesyłania uwag odnośnie działających usług, sugestii i usprawnień. Wyposażenie - planuje się zakupić: Rejestr. internetowa 2 szt. (mobilna i komputerowa - 2 licencje -jedna do placówki w Biskupcu, druga do placówki w Łąkorzy) Powiadom. SMS 1000 szt. Wyniki on-line 1 szt. Stan. medyczne 12 szt. Stanowisko rejestracji 2szt. (Stanowisko medyczne – lekarze, stomatolodzy, fizjoterapeuci (gabinety), pielęgniarki (zabiegówki) Stanowisko rejestracji – centralna rejestracja ośrodka i statystyk medyczny). Stanowisko podpis. EDM 5 szt. Moduł archiwizacji EDM ADMED 1 szt. Międzynarodowa Statystyczna Klasyfikacja Chorób 1 szt. Moduł BLOZ Odpłatności 1 szt. Licencja ORACLE 12C ASFU 1 NUP 10 szt. Oprogramowanie antywirusowe 2 szt. Serwer bazy danych, np. Fujitsu TX1310 M1 E3-1226v3 8GB DVD-RW 2x1TB 1Y OS + Win 2012 Foundation 1 szt. Serwer plików, np. QNAP 4-bay TurboNAS + 2 x WD RED 1TB 1 szt. Stacja robocza, np. Komputer Sensilo CX-200 20 szt. Monitor, np. Monitor Philips 226V4LAB; 21,5"Full HD 21 szt. Drukarka, np. Lexmark MS312dn 5 szt. Urządzenie wielof., np. Brother MFC-L8650CDW 2 szt. Tablet, np. Tablet 2in1 Kruger&Matz 10,1'' EDGE 1084LTE 1 szt. Zasilacz UPS, np. APC Back-UPS 700VA 21 szt. Swich np. TP Link 2 szt. Klimatyzacja Serwerownia 1 szt. Wszystkie wymienione urządzenia muszą spełniać co najmniej następujące warunki: 1 ) posiadać deklarację CE – deklaracja Conformité Européenne; 2 ) posiadać certyfikat ISO9001 dla producenta sprzętu; 3 ) w przypadku komputerów przenośnych – spełniają wymogi normy Energy Star 5.0; 4 ) są fabrycznie nowe i wolne od obciążeń prawami osób trzecich; 5 ) posiadać dołączone niezbędne instrukcje i materiały dotyczące użytkowania, w języku polskim; 6 ) posiadać okres gwarancji udzielony przez dostawcę nie krótszy niż 3 lata, 7) Wszystkie dostarczane produkty będą nowe i pochodzące z bieżącej produkcji. Szczegółowe minimalne wymagania zostały zawarte w załączniku nr 8 do siwz - minimalne wymagania funkcjonalne stawiane systemowi elektronicznej dokumentacji medycznej i systemowi obsługi pacjenta; załączniku nr 9 do siwz – minimalne wymagania funkcjonalne oprogramowania bazodanowego ; załączniku nr 10 do siwz – minimalne wymagania dotyczące sprzętu komputerowego z oprogramowaniem Roboty budowlane 1. Modernizacja inst.elektr.j SPZOZ w Biskupcu w zakresie zgodnym z dokumentacją techniczną, stanowiącą zał. do wniosku o dofinansowanie: w tym: rozdzielnice, linie kablowe, gniazda wtykowe 1-fazowe ogólnego przeznaczenia, inst. oświetlenia awaryjnego i ew., inst. gniazd komputerowych, inst. sieci LAN Obsługiwane standardy 802.11a/b/g/n/Ac, Częstotliwość pracy 5 GHz, 2,4 GHz, Zabezpieczenia transmisji bezprzewodowej, TKIP, AES, WPA2, WPA, WPA-PSK, 64/128-bit WEP. 2. Zasilacz awaryjny UPS typu Rack Power Walker VFI 3000RM LCD - szt. 1 - Rodzaj UPS: On line, Moc: 3000VA (2400W), Oprogr. do monitorowania pracy UPS, Oprogr. W języku Polskim, Szeroki zakres dopuszczalnego napięcia wejściowego (110-300VAC), Funkcja EPO (Emergency power off), Skrócony czas ładowania. 3.Inst. tech. - Urządzenia powinny zostać zasilone zgodnie z wymaganiami producenta, a inst. powinna spełniać wymagania stawiane przez DTR. 4. Inst.ochrony przeciwporażeniowej. Projektowana inst. elektr. w układzie sieci TN-S. Jako ochronę od porażeń zastosowano samoczynne wyłączanie przy pomocy wyłączników przeciwporażeniowych różnicowoprądowych o czułości IAN= 30 mA. 5. Wykonanie niezbędnych pomiarów inst. elektr. i ośw.; 6. Malowanie ścian i sufitów - 1780 m2 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera: Załącznik nr 7 do siwz – szczegółowy opis przedmiotu zamówienia Załącznik nr 8, 9 i 10 do siwz –które winien złożyć każdy wykonawca wraz z ofertą a) dokumentacja projektowa b) specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych wykonawca wykona przedmiot zamówienia na podstawie dokumentacji projektowej, SST , siwz wraz z załącznikami, pytaniami i odpowiedziami udzielonymi w trakcie procedury o udzielenie zamówienia publicznego oraz przedmiarami robót, a także obowiązującymi przepisami szczegółowymi i sztuką budowlaną oraz zapewni niezbędną obsługę geodezyjną wraz z okresem gwarancji i rękojmi. 2. Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia znajdują się jakiekolwiek znaki towarowe, patent czy pochodzenie – należy przyjąć, że Zamawiający podał taki opis ze wskazaniem na typ i dopuszcza składanie ofert równoważnych o parametrach techniczno /eksploatacyjno /użytkowych nie gorszych niż te, podane w opisie przedmiotu zamówienia. Podstawa prawna: art. 29 ust. 3 Ustawy Prawo Zamówień Publicznych / 1) Dokumentacja projektowa może wskazywać dla niektórych materiałów i urządzeń znaki towarowe lub pochodzenie. Zamawiający zgodnie z art. 29 ust. 3 PZP dopuszcza składanie ofert równoważnych, a wszelkie towary określone w dokumentacji, pochodzące od konkretnych producentów, określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać towary, aby spełnić wymagania stawiane przez Zamawiającego. Poprzez zapis dot. minimalnych parametrów jakościowych wymagań Zamawiający rozumie wymagania towarów zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów. Operowanie przykładowymi nazwami producenta, ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Zamawiający przy opisie przedmiotu zamówienia wskazując oznaczenie konkretnego producenta (dostawcy) lub konkretny produkt, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowych co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych parametrach lub lepszych. Posługiwanie się nazwami producentów / produktów ma wyłącznie charakter przykładowy. 2) Zamawiający dopuszcza ujęcie w ofercie, a następnie zastosowanie innych materiałów i urządzeń niż podane w dokumentacji projektowej pod warunkiem zapewnienia parametrów nie gorszych niż określone w tej dokumentacji. W takiej sytuacji zamawiający wymaga złożenia stosownych dokumentów, uwiarygodniających te materiały i urządzenia. Złożone wyżej wskazane dokumenty będą podlegały ocenie przez autora dokumentacji projektowej, który sporządzi stosowną opinię. Opinia ta będzie podstawą do podjęcia przez zamawiającego decyzji o odrzuceniu oferty z powodu „nierównoważności” zaproponowanych „zamienników”. W celu wykazania równoważności należy przedstawić tabelaryczne porównanie urządzeń projektowych oraz proponowanych wraz z wykazaniem równoważności oferowanych urządzeń i materiałów popartych odpowiednimi dokumentami ( w zależności od urządzenia np.: karty charakterystyki, opisy techniczne urządzeń i materiałów, dokumentację techniczną urządzeń i materiałów) oraz wszelką możliwą do porównania dokumentację techniczno technologiczną z której jednoznacznie będzie wynikać równoważność proponowanych urządzeń zamiennych. Dokumentami niezbędnymi do spełnienia warunku równoważności, które należy przedstawić do akceptacji są: dokumentacja techniczna proponowanych urządzeń i instalacji, schematy technologiczne wraz z opisami technicznymi proponowanych urządzeń, schematy działania, karty charakterystyki, badania wytrzymałości, szczelności itp. kompletna dokumentacji wraz z załącznikami dotycząca przeprowadzonych badań i atestów, schematy elektryczne wraz z wykazem urządzeń proponowanych rozwiązań równoważnych, wszelkie inne dokumenty techniczno - technologiczne umożliwiające rzetelną a przede wszystkim kompleksową ocenę zaproponowanych urządzeń. 3) Wszystkie wskazane z nazwy materiały i technologie użyte w dokumentacji projektowej należy rozumieć jako określenie wymaganych parametrów technicznych i standardów jakościowych. Przedstawione parametry stanowią minimum techniczne i jakościowe oczekiwane przez Zamawiającego i będą stanowiły podstawę do oceny ewentualnych materiałów równoważnych. Materiały przed wbudowaniem będą przedstawione Zamawiającemu do akceptacji. 3. Realizacja zamówienia podlega prawu polskiemu, w tym w szczególności ustawie z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane. 4. Zamawiający informuje, że zgodnie z art. 30 ust. 8 ustawy Pzp wymagania , o których mowa w przywołanym przepisie Zamawiający określił w SST stanowiących załącznik do siwz. W przywołanych w opisie przedmiotu zamówienia norm, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów odniesienia, o których mowa w art. 30 ust. 1-3 ustawy Pzp Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym w w/w dokumentacji 5. Miejsce realizacji projektu: 1) SP ZOZ Biskupiec, ul. Lipowa 7, 13-340 Biskupiec 2) WOZ w Łąkorzu, 13-334 Łąkorz
Cpv glowny przedmiot 30200000-1
Szacunkowa wartosc zamowienia calosc 0,00
Data zakonczenia 2019-07-30T00:00:00+02:00
Okreslenie warunkow Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie
Informacje dodatkowe okreslenie warunkow Ocena spełniania warunku nastąpi na podstawie wstępnego oświadczenia zgodnie z Załącznikiem nr 2 do SIWZ.
Sytuacja finansowa okreslenie warunkow Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie
Sytuacja finansowa informacje dodatkowe Ocena spełniania warunku nastąpi na podstawie wstępnego oświadczenia zgodnie z Załącznikiem nr 2 do SIWZ.
Zdolnosc techniczna okreslenie warunkow Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie
Zdolnosc techniczna informacje dodatkowe Ocena spełniania warunku nastąpi na podstawie wstępnego oświadczenia zgodnie z Załącznikiem nr 2 do SIWZ.
Czy zamawiajacy przewiduje wykluczenie 1
Art 24 ust 5 pkt 1 1
Czy oswiadczenie niepodleganiu wykluczenia 1
Wykaz dokumentow zaswiadczen 1) odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia na podstawie art. 24 ust. 5 pkt 1ustawy Pzp, (wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu o składania ofert) WYMOGI SZCZEGÓLNE W ZAKRESIE DOKUMENTÓW DOTYCZĄCYCH INNEGO PODMIOTU ŻĄDANE OD WYKONAWCY, KTÓREGO OFERTA ZOSTAŁA OCENIONA JAKO NAJKORZYSTNIEJSZA 8. Zamawiający żąda od Wykonawcy, który polega na zdolnościach lub sytuacji innych podmiotów na zasadach określonych w art.22a ustawy Pzp, przedstawienia w odniesieniu do tych pomiotów dokumentów, o których mowa w ust. 7 pkt 1 niniejszego rozdziału DOKUMENTY WYKONAWCÓW SPOZA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ 9. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczpospolitej Polskiej zamiast dokumentów, o których mowa w ust. 7 pkt 1 składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że: 1) nie otwarto jego likwidacji, ani nie ogłoszono upadłości -wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert 10. Jeżeli w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w ust. 9 pkt 1, zastępuje się je dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone przed notariuszem lub przed organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania wykonawcy lub miejsce zamieszkania tej osoby z zachowaniem terminów ich wystawienia, o których mowa w ust.9 pkt 1. 11. Dokumenty i oświadczenia określone w ust.7 pkt 1 są to dokumenty i oświadczenia potwierdzające brak podstaw do wykluczenia z postępowania, o których mowa w art. 22 ust.1 pkt 1 ustawy Pzp. Dokumenty i oświadczenia określone w ust.7 pkt 2 i pkt 3 są to dokumenty i oświadczenia potwierdzające spełnianie warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust.1 pkt 2 ustawy Pzp. 12. Wykonawca nie jest obowiązany do złożenia oświadczeń lub dokumentów potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu i brak podstaw wykluczenia z postępowania, jeżeli Zamawiający posiada oświadczenia lub dokumenty dotyczące tego wykonawcy lub może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, w szczególności rejestrów publicznych w rozumieniu ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (Dz. U. z 2014 r. poz. 1114 oraz z 2016 r. poz. 352), 13. Jeżeli wykaz, oświadczenia lub inne złożone przez Wykonawcę dokumenty będą budzić wątpliwości Zamawiającego, może on zwrócić się bezpośrednio do właściwego podmiotu, na rzecz którego roboty budowlane były wykonywane, o dodatkowe informacje lub dokumenty w tym zakresie. 14. Oświadczenia, o których mowa w rozporządzeniu Ministra Rozwoju z dnia 26 lipca 2016 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od Wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia (Dz.U.2016.1126) oraz w ust.1, 6, 7 dotyczące wykonawcy i innych podmiotów, na których zdolnościach lub sytuacji polega wykonawca na zasadach określonych w art. 22a Pzp oraz dotyczące podwykonawców, składane są w oryginale. 15.Dokumenty, o których mowa w rozporządzeniu rozporządzenia Ministra Rozwoju z dnia 26 lipca 2016 r. oraz w ust. 7 inne niż oświadczenia, o których mowa w ust. 14, składane są w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem. 16.Poświadczenia za zgodność z oryginałem dokonuje odpowiednio wykonawca, podmiot, na którego zdolnościach lub sytuacji polega wykonawca, wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia publicznego albo podwykonawca, w zakresie dokumentów, które każdego z nich dotyczą. 17.W zakresie nie uregulowanym SIWZ do dokumentów i oświadczeń , zastosowanie mają przepisy rozporządzenia Ministra Rozwoju z dnia 26 lipca 2016 r., o którym mowa powyżej 18. W przypadku Wykonawców występujących wspólnie oświadczenie, o którym mowa w ust.6 składne jest przez każdego z Wykonawców występujących wspólnie we własnym imieniu. 19. W przypadku Wykonawców działających w formie spółki cywilnej oświadczenie, o którym mowa w ust. 1 i ust.6 składne jest przez każdego wspólnika spółki cywilnej oddzielnie we własnym imieniu (osoby prowadzącej działalność gospodarczą pod nazwą określoną w centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej -„Firma przedsiębiorcy”). 20.W przypadku Wykonawców występujących wspólnie, na wezwanie Zamawiającego, o którym mowa w ust. 7 : 1) każdy z Wykonawców występujących wspólnie dokumenty i oświadczenia, dotyczące własnej firmy wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania, o których mowa w ust.7 pkt 1 -składa każdy z Wykonawców składających ofertę wspólną w imieniu swojej firmy; 2) W przypadku spółki cywilnej, na wezwanie Zamawiającego, o którym mowa w ust. 7 , każdy ze wspólników spółki cywilnej składa oddzielnie we własnym imieniu następujące dokumenty i oświadczenia, o których mowa w ust. 7pkt 1, 21.Jeżeli Wykonawca nie złoży oświadczenia, o którym mowa w ust. 1, oświadczeń lub dokumentów potwierdzających okoliczności, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy Pzp, lub innych dokumentów niezbędnych do przeprowadzenia postępowania, oświadczenia lub dokumenty są niekompletne, zawierają błędy lub budzą wskazane przez Zamawiającego wątpliwości, Zamawiający wezwie do ich złożenia, uzupełnienia, poprawienia w terminie przez siebie wskazanym, chyba że mimo ich złożenia oferta Wykonawcy podlegałaby odrzuceniu albo konieczne byłoby unieważnienie postępowania. 22.Zgodnie z art.26 ust. 6 ustawy Pzp -Wykonawca nie jest obowiązany do złożenia oświadczeń lub dokumentów potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu, brak podstaw wykluczenia w zakresie, o których mowa w ust.7 pkt 1, jeżeli Zamawiający posiada oświadczenia lub dokumenty dotyczące tego Wykonawcy lub może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, w szczególności rejestrów publicznych w rozumieniu ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (Dz. U. z 2014 r. poz. 1114 oraz z 2016 r. poz. 352).W takim przypadku Wykonawca wskazuje, które dokumenty lub oświadczenia są w posiadaniu Zamawiającego lub wskazuje bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, w które znajdują się te oświadczenia lub dokumenty 23.Zamawiający informuje, że nie żąda od Wykonawcy przedstawienia dokumentów , o których mowa w ust. 7 pkt 1 SIWZ dotyczących podwykonawcy, któremu zamierza powierzyć wykonanie części zamówienia, a który nie jest podmiotem na którego zdolnościach lub sytuacji Wykonawca polega na zasadach określonych w art.22a ustawy Pzp. 24.Jeżeli powierzenie podwykonawcy wykonania części zamówienia na roboty budowlane lub usługi nastąpi w trakcie jego realizacji, Wykonawca na żądanie Zamawiającego przedstawi oświadczenie, o którym mowa w ust.1 lub oświadczenia lub dokumenty potwierdzające brak podstaw do wykluczenia wobec tego podwykonawcy.
Czy wadium 1
Wadium 1. Przystępując do niniejszego postępowania, zamawiający wymaga wniesienia wadium. Przystępując do niniejszego postępowania każdy Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium w wysokości 5 000,00 zł (słownie: pięć tysięcy 00/100 złotych). 2. Wykonawca może wnieść wadium jednej lub kilku formach przewidzianych w art. 45 ust. 6 ustawy, tj.: 1) pieniądzu, 2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo – kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym, 3) gwarancjach bankowych, 4) gwarancjach ubezpieczeniowych, 5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6 b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000r., o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz.U. z 2007r. Nr 42, poz. 275). 3. Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium przed upływem terminu składania ofert. 4. Wadium w pieniądzu należy wnieść przelewem na konto Zamawiającego: Bank Spółdzielczy w Brodnicy Oddział Operacyjny w Biskupcu nr 58 9484 1121 2002 0100 0286 0002 5. W przypadku wadium wnoszonego w pieniądzu, jako termin wniesienia wadium przyjęty zostaje termin uznania kwoty na rachunku Zamawiającego. 6. W przypadku wniesienia wadium w formie innej niż pieniądz - oryginał dokumentu potwierdzającego wniesienie wadium należy złożyć przed upływem terminu składania ofert w siedzibie Zamawiającego w sekretariacie lub dołączyć do oferty. 7. Nie wniesienie wadium w terminie lub w sposób określony w SIWZ spowoduje wykluczenie Wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 2 pkt 2 ustawy. 8. W przypadku gwarancji bankowej lub ubezpieczeniowej niezbędnym jest przedłożenie pisemnej bezwarunkowej gwarancji udzielonej przez bank lub firmę ubezpieczeniową (oświadczenie), zgodnie z wymaganiami określonymi przez prawo bankowe. 9. W przypadku poręczenia niezbędnym jest złożenie przez poręczyciela oświadczenia pisemnego wobec wierzyciela . 10. Złożone poręczenie/gwarancja musi zawierać: 11. Termin obowiązywania gwarancji/poręczenia do końca okresu związania ofertą, 12. Informację, że udzielona gwarancja/poręczenie stanowi zabezpieczenie na wadium na rzecz Zamawiającego, 13. Zobowiązanie zgodne z art. 46 ust. 4a i ust. 5 ustawy prawo zamówień publicznych : „Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca, którego oferta została wybrana: - Odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie; - Nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy; -Zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie wykonawcy." 14. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 i 3a, z przyczyn leżących po jego stronie, nie złożył oświadczeń lub dokumentów potwierdzających okoliczności, o których mowa w art. 25 ust.1, oświadczenia, o którym mowa w art. 25a ust. 1, pełnomocnictw lub nie wyraził zgody na poprawienie omyłki, o której mowa w art. 87 ust. 2 pkt 3, co spowodowało brak możliwości wybrania oferty złożonej przez wykonawcę jako najkorzystniejszej. 15. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca, którego oferta została wybrana: 1) Odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie 2) Nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy 3) Zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie wykonawcy.
Zastosowanie procedury pzp 1
Zmiana umowy 1
Zmiana umowy tekst zmiany przewidziane we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 6 do siwz § 13. Zamiana postanowień umowy Zakazuje się istotnych zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy, chyba że zmiana będzie dotyczyła następujących zdarzeń: 1. Wystąpienia zmian powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym wpływ na realizację przedmiotu umowy. 2. Wyniknięcia rozbieżności lub niejasności w rozumieniu pojęć użytych w umowie, których nie można usunąć w inny sposób, a zmiana będzie umożliwiać usunięcie rozbieżności i doprecyzowanie umowy w celu jednoznacznej interpretacji jej zapisów przez strony. 3. Wystąpienia konieczności zmiany osób wskazanych w ofercie (śmierć, choroba, ustania stosunku pracy lub inne zdarzenia losowe lub inne przyczyny niezależne od wykonawcy), przy pomocy których wykonawca realizuje przedmiot umowy. Przedmiotowa zmiana jest możliwa pod warunkiem zaproponowania innych osób, spełniających na dzień składania ofert, warunki określone przez zamawiającego w specyfikacji. 4. Zmiany podwykonawcy, który – zgodnie z art. 26 ust. 2b prawa zamówień publicznych – będzie podmiotem udostępniającym zasoby niezbędne do realizacji zamówienia. W takim przypadku wykonawca jest zobowiązany zaproponować innego podwykonawcę spełniającego na dzień składania ofert warunki określone przez zamawiającego w specyfikacji wraz z załączeniem wszystkich wymaganych oświadczeń i dokumentów określonych w rozdz. VI specyfikacji. 5. Zmiany podwykonawcy, o którym mowa w art. 36 ust. 4 prawa zamówień publicznych, pod warunkiem spełnienia warunków określonych w § 12 niniejszej umowy. 6. Wystąpienia konieczności zmiany osób (śmierć, choroba, ustania stosunku pracy lub inne zdarzenia losowe lub inne przyczyny niezależne od zamawiającego), przy pomocy których zamawiający realizuje przedmiot umowy. 7. Wystąpienia konieczności zmian osób wykonawcy, w przypadku gdy zamawiający uzna, że osoby te nie wykonują należycie swoich obowiązków. Wykonawca obowiązany jest dokonać zmiany tych osób na inne spełniające na dzień składania ofert warunki określone w specyfikacji w terminie nie dłuższym niż 14 dni od daty złożenia wniosku zamawiającego. 8. Zmiana terminu realizacji przedmiotu umowy z przyczyn niezależnych od wykonawcy, a także z przyczyn określonych w § 4 umowy, np. wystąpienia zwłoki w wydaniu przez organy administracji lub inne podmioty wymaganych decyzji, zezwoleń. 9. Strony mają prawo do przedłużenia Terminu zakończenia robót o okres trwania przyczyn, z powodu których będzie zagrożone dotrzymanie Terminu zakończenia robót, w następujących sytuacjach: a) jeżeli przyczyny, z powodu których będzie zagrożone dotrzymanie Terminu zakończenia robót będą następstwem okoliczności, za które odpowiedzialność ponosi Zamawiający, w szczególności będą następstwem nieterminowego przekazania Terenu budowy, konieczności zmian Dokumentacji projektowej w zakresie, w jakim ww. okoliczności miały lub będą mogły mieć wpływ na dotrzymanie Terminu zakończenia robót, b) gdy wystąpią niekorzystne warunki atmosferyczne uniemożliwiające prawidłowe wykonanie robót, w szczególności z powodu technologii realizacji prac określonej: Umową, normami lub innymi przepisami, wymagającej konkretnych warunków atmosferycznych, jeżeli konieczność wykonania prac w tym okresie nie jest następstwem okoliczności, za które Wykonawca ponosi odpowiedzialność, c) gdy wystąpi konieczność wykonania robót zamiennych lub innych robót niezbędnych do wykonania przedmiotu Umowy ze względu na zasady wiedzy technicznej, oraz udzielenia zamówień dodatkowych, które wstrzymują lub opóźniają realizację przedmiotu Umowy, wystąpienia niebezpieczeństwa kolizji z planowanymi lub równolegle prowadzonymi przez inne podmioty inwestycjami w zakresie niezbędnym do uniknięcia lub usunięcia tych kolizji, d) wystąpią opóźnienia w dokonaniu określonych czynności lub ich zaniechanie przez właściwe organy administracji państwowej, które nie są następstwem okoliczności, za które Wykonawca ponosi odpowiedzialność, e) gdy wystąpią opóźnienia w wydawaniu decyzji, zezwoleń, uzgodnień, itp., do wydania których właściwe organy są zobowiązane na mocy przepisów prawa, jeżeli opóźnienie przekroczy okres, przewidziany w przepisach prawa, w którym ww. decyzje powinny zostać wydane oraz nie są następstwem okoliczności, za które Wykonawca ponosi odpowiedzialność, f) jeżeli wystąpi brak możliwości wykonywania robót z powodu nie dopuszczania do ich wykonywania przez uprawniony organ lub nakazania ich wstrzymania przez uprawniony organ, z przyczyn niezależnych od Wykonawcy, g) wystąpienia Siły wyższej uniemożliwiającej wykonanie przedmiotu Umowy zgodnie z jej postanowieniami. 10. Wykonawca jest uprawniony do żądania zmiany Umowy w zakresie Materiałów, parametrów technicznych, technologii wykonania robót budowlanych, sposobu i zakresu wykonania przedmiotu Umowy w następujących sytuacjach: a) konieczności zrealizowania jakiejkolwiek części robót, objętej przedmiotem Umowy, przy zastosowaniu odmiennych rozwiązań technicznych lub technologicznych, niż wskazane w Dokumentacji projektowej, a wynikających ze stwierdzonych Wad tej Dokumentacji lub zmiany stanu prawnego w oparciu, o który je przygotowano, gdyby zastosowanie przewidzianych rozwiązań groziło niewykonaniem lub nienależytym wykonaniem przedmiotu Umowy, b) konieczności realizacji robót wynikających z wprowadzenia w Dokumentacji projektowej zmian uznanych za nieistotne odstępstwo od projektu budowlanego, wynikających z art. 36a ust. 1 PrBud, c) wystąpienia warunków geologicznych, geotechnicznych lub hydrologicznych odbiegających w sposób istotny od przyjętych w Dokumentacji projektowej, rozpoznania terenu w zakresie znalezisk archeologicznych, występowania niewybuchów lub niewypałów, które mogą skutkować w świetle dotychczasowych założeń niewykonaniem lub nienależytym wykonaniem przedmiotu Umowy, d) wystąpienia warunków Terenu budowy odbiegających w sposób istotny od przyjętych w Dokumentacji projektowej, w szczególności napotkania niezinwentaryzowanych lub błędnie zinwentaryzowanych sieci, instalacji lub innych obiektów budowlanych, e) konieczności zrealizowania przedmiotu Umowy przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych lub materiałowych ze względu na zmiany obowiązującego prawa, f) wystąpienia niebezpieczeństwa kolizji z planowanymi lub równolegle prowadzonymi przez inne podmioty inwestycjami w zakresie niezbędnym do uniknięcia lub usunięcia tych kolizji, g) wystąpienia Siły wyższej uniemożliwiającej wykonanie przedmiotu Umowy zgodnie z jej postanowieniami. 11. Wystąpienia konieczności wprowadzenia zmian spowodowanych następującymi okolicznościami: a) siła wyższa uniemożliwiająca wykonanie przedmiotu umowy zgodnie ze szczegółowym opisem, b) zmiana danych związanych z obsługą administracyjno-organizacyjną umowy (np. zmiana nr rachunku bankowego) c) zmiany danych teleadresowych, d) zmiana obowiązującej stawki VAT; e) rezygnacja przez zamawiającego z realizacji części przedmiotu umowy. 12. W przypadku wystąpienia któregokolwiek ze zdarzeń wymienionych w ust. 1 do 9 termin realizacji przedmiotu umowy może ulec odpowiedniemu przedłużeniu o czas niezbędny do zakończenia wykonywania jej przedmiotu w sposób należyty, nie dłużej jednak niż o okres trwania tych okoliczności. 13. Z zastrzeżeniem przypadku, w którym Zamawiający nałożył obowiązek osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych części zamówienia na roboty budowlane w SIWZ wykonawca może: - powierzyć realizację części zamówienia Podwykonawcom, mimo nie wskazania w ofercie takiej części do powierzenia podwykonawcom - wskazać inny zakres Podwykonawstwa, niż przedstawiony w ofercie -wskazać innych Podwykonawców niż przedstawieni w Ofercie - zrezygnować z Podwykonawstwa 14. Pozostałe zmiany określone w umowie. 15. Wszelkie zmiany do niniejszej umowy wymagają pisemnego aneksu podpisanego przez strony
IV 4 4 data 2018-12-21T00:00:00+01:00
IV 4 4 godzina 10:00
IV 4 4 jezyki POLSKI
IV 4 5 okres 30
IV 4 17 1

Criterion

Kryteria gwarancja
Znaczenie 40,00
  
Kryteria CENA
Znaczenie 60,00
  
Repozytorium wiedzy Urzędu Zamówień Publicznych  

Niezbędnik każdego uczestnika postępowania przetargowego - zebrane w jednym miejscu wszystkie najważniejsze dokumenty prawne...

Gwarancja ceny artykułów biurowych - pętla na szyi?  

W postępowaniach przetargowych podanie najniższej ceny jest w dalszym ciągu głównym, a często jedynym kryterium...

Nowa linia długopisów SCHNEIDER Slider Xite, XB  

Długopisy SCHNEIDER Slider Xite, XB wyposażone w wymienny wkład Slider 710 XB to idealne narzędzie do codziennej pracy w...

przetargibiurowe.pl  (+48) 600 092 062

Godziny pracy:  Biuro, live chat: 800 - 1700  Wsparcie online: 24h

Michał Troc Biuro obsługi klienta  

Szanowni Klienci! Drodzy Państwo!

Dbamy o Twoją prywatność

Zanim klikniesz „Przejdź do serwisu”, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez nas i naszych zaufanych partnerów oraz przekazujemy informacje o naszej polityce prywatności w tym o tzw. cookies. Klikając „Przejdź do serwisu”, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres.

Zgoda

Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez nas i naszych zaufanych partnerów, Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty), w tym na umieszczanie tzw. cookies na Twoich urządzeniach i ich odczytywanie, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu”.

Jeśli nie chcesz wyrazić zgody lub ograniczyć jej zakres, kliknij „Szczegóły”, gdzie znajdziesz wszelkie informacje o tym jak to zrobić . Te same informacje znajdziesz także na podstronie z naszą polityką prywatności obowiązującą od 25 maja 2018.

W przypadku użytkowników zalogowanych, ważna jest Państwa wcześniejsza zgoda której udzieliliście podczas zakładania konta. Każda Państwa zgoda jest dobrowolna i można ją w dowolnym momencie wycofać.

Polityka prywatności (rozwiń) Klauzula Informacyjna (rozwiń) Lista Zaufanych Partnerów (rozwiń)