Sukcesywna dostawa materiałów eksploatacyjnych do urządzeń drukujących marki OKI dla Centrum Onkologii-Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie Oddział w Gliwicach

Data publikacji 2018-03-21
Data zakończenia 2018-03-29 00:00:00
Instytucja Centrum Onkologii-Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie Oddział w Gliwicach
Miejscowość Gliwice
Województwo śląskie
Branża
  • Części i akcesoria do aparatów fotokopiujących

Szczegóły

Numer ogłoszenia 534770-N-2018
Typ dokumentu ZP-400
Kod CPV 301251105
Adres strony internetowej siwz
BZP Zobacz

Przedmiot zamówienia

1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest sukcesywna dostawa materiałów eksploatacyjnych do urządzeń drukujących marki OKI dla Centrum Onkologii-Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie Oddział w Gliwicach.

2. Opis przedmiotu zamówienia oraz warunki realizacji zamówienia zawarte są w formularzach:

a) Specyfikacja asortymentowo-cenowa – załącznik nr 2
b) Wzór umowy – załącznik nr 5

3. Główny przedmiot zamówienia wg Wspólnego Słownika Zamówień (CPV):

30125110-5 - Toner do drukarek laserowych/faksów
30124300-7 - Bębny do maszyn biurowych
30124100-5 - Fusery

4. Materiały eksploatacyjne do urządzeń drukujących muszą być wytworzone w systemie zarządzania jakością zgodną z wymogami normy ISO 9001: 2000, ISO 9001: 2008 lub równoważną.

5. Zamawiający wymaga dostaw materiałów eksploatacyjnych o najwyższej jakości, zapewniających bezawaryjną i bezproblemową pracę sprzętu drukującego, do których poszczególne materiały są przeznaczone.

6. Zamawiający wymaga dostarczenia fabrycznie nowych, wytworzonych seryjnie w cyklu produkcyjnym materiałów eksploatacyjnych w oryginalnych opakowaniach, zamkniętych hermetycznie (przez producenta) i uniemożliwiających wysypywanie tonera podczas transportu lub magazynowania.

7. Za nowe Zamawiający uznaje materiały eksploatacyjne:
1) nieużywane;
2) nieregenerowane;
3) nienapełniane powtórnie;
4) posiadające aktualną gwarancję producenta;
5) poprawnie rozpoznawane przez urządzenie drukujące, do którego zostały zamówione
i wyprodukowane (zgodnie z deklaracją producenta);

8. Dostarczony materiał nie może nosić śladów ingerencji w jego części mechaniczne i elektroniczne (np. dolutowany opornik).

9. Zaoferowane materiały muszą być produktem kompatybilnym z urządzeniem, do którego są zamówione / przeznaczone (w przypadku zaoferowania materiałów równoważnych, działać analogicznie jak materiały oryginalne producenta urządzeń). Jeśli producent urządzenia drukującego przewidział taką funkcjonalność, muszą posiadać elementy elektroniczne dające komunikaty o poziomie zużycia odpowiednio: tonera; bębna; FUSERA; pasa transmisyjnego poprzez każdy wbudowany w urządzenie drukujące interfejs (porty: LPT, USB, LAN) w czasie pracy urządzenia przyłączonego do infrastruktury komputerowej Zamawiającego.

10. Opakowania materiałów eksploatacyjnych muszą posiadać: informację o dacie produkcji (lub dacie upływu przydatności do użycia), optyczne zabezpieczenie stosowane przez producenta (np. hologram, plombę holograficzną), opis tekstowy i graficzny identyfikujący producenta (nazwę, znak firmowy, kraj pochodzenia), opis identyfikujący produkt oraz listę urządzeń, do których dany artykuł jest przeznaczony.

11. Za oryginalne Zamawiający uznaje materiały eksploatacyjne wyprodukowane przez producenta danego urządzenia.

12. Przedmiot zamówienia został przez Zamawiającego wskazany poprzez podanie standardu (marki handlowej). Wykonawca może zaproponować produkt równoważny, który będzie spełniać wszystkie wymagane parametry produktów oryginalnych: funkcjonalność, normy, standardy jakościowe i właściwości spełniane przez produkt określony w opisie przedmiotu zamówienia.

13. Parametry techniczne, funkcjonalne i jakościowe równoważnych materiałów eksploatacyjnych muszą być takie same lub lepsze od parametrów technicznych i jakościowych odpowiadającego im produktu oryginalnego, firmowanego przez producenta urządzenia drukującego. W szczególności musi być zapewniona taka sama (lub lepsza) jakość wydruku oraz równa lub większa liczba drukowanych stron (wydajność, pojemność).

14. W celu potwierdzenia parametrów i jakości produktów równoważnych Wykonawca zobowiązany jest przedstawić wraz z ofertą ich szczegółową specyfikację, z której winno wynikać, że zastosowany asortyment jest o takich samych lub lepszych parametrach technicznych w odniesieniu do asortymentu określonego przez Zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia.

15. Równoważny materiał eksploatacyjny musi być legalny, tzn. jego producent w czasie wytwarzania materiału nie może łamać prawa patentowego oraz innych przepisów ochrony własności intelektualnej.
W celu potwierdzenia spełnienia powyższego wymagania Wykonawca zobowiązany jest dołączyć do oferty oświadczenie producenta materiałów eksploatacyjnych, z którego wynika iż materiał przez niego zaoferowany nie narusza praw patentowych oraz własności intelektualnej producentów materiałów oryginalnych.

16. Zamawiający wymaga dostarczenia oświadczenia od producenta materiałów, że zaoferowane materiały pochodzą z kanału dystrybucji na rynek polski.

17. Zamawiający wymaga udowodnienia żądanej wydajność oferowanych przez Wykonawcę artykułów równoważnych poprzez dołączenie do oferty wyników testów przeprowadzonych zgodnie z odpowiednimi dla danego urządzenia normami ISO (lub równoważnymi):

1) ISO/IEC 19752 - norma pomiarów wydajność tonerów do monochromatycznych drukarek laserowych;
2) ISO/IEC 19798 - norma pomiarów wydajności kaset z tonerem do kolorowych drukarek laserowych;

Testy muszą być wykonane dla każdego oferowanego artykułu oddzielnie i określać wydajności badanego produktu. Ich wyniki muszą być wystawione przez producenta urządzeń drukujących, w których mogą być stosowane, ich importera bądź niezależną jednostkę badawczą uprawnioną do kontroli jakości i wydajności potwierdzającą, iż dany materiał może być stosowany w danym urządzeniu drukującym.
Dołączone wyniki testów muszą mieć formę raportów przewidzianych w ww. normach ISO. Dokument musi być złożony w języku polskim bądź w języku właściwym dla producenta, przetłumaczony na język polski, w formie oryginału lub kopii poświadczonej przez wykonawcę za zgodność z oryginałem.

18. Wykonawca oferujący artykuły równoważne winien dostarczyć wzory opakowań oferowanych artykułów równoważnych w postaci wydruku, fotografii

19. Wykonawca zobowiązany jest dołączyć do oferty dokument wystawiony przez producenta urządzenia (drukarki, urządzenia wielofunkcyjnego) lub uprawnioną do tego jednostkę badawczą, dopuszczającą (rekomendującą) stosowanie w urządzeniu zaoferowanego produktu równoważnego.

20. Stosowanie zaproponowanych materiałów równoważnych nie może naruszać posiadanych przez Zamawiającego praw gwarancyjnych. Zamawiającemu przysługuje gwarancja udzielona na ogólnych zasadach obowiązywania, nie posiada zapisów indywidualnie negocjowanych.

21. Dostarczone przez wykonawcę materiały eksploatacyjne muszą być wyprodukowane nie wcześniej niż 6 miesięcy przed dostawą do zamawiającego.

22. Gwarancję na dostarczone materiały eksploatacyjne liczy się od daty protokolarnego odbioru bez zastrzeżeń dotyczących jakości i trwa do momentu wyczerpania się środka drukującego, jednak nie dłużej niż 12 miesięcy.

23. Część urządzeń drukujących posiada aktualną gwarancję producenta. Jeżeli w skutek awarii urządzenia drukującego będącego wynikiem zastosowania dostarczonych materiałów Zamawiający utraci gwarancję jakości producenta tych urządzeń, Wykonawca będzie zobowiązany do przyjęcia obowiązków gwaranta przez pozostały okres na jaki została udzielona gwarancja (łącznie z gwarancja rozszerzoną) przez producenta urządzenia i co najmniej na warunkach określonych przez producenta. Termin udzielonej gwarancji Wykonawcy liczony jest niezależnie od terminów obowiązującej umowy na dostawę materiałów eksploatacyjnych.

Wykonawca składający ofertę równoważną winien dodatkowo złożyć oświadczenie o treści:
„W przypadku gdy Zamawiający utraci gwarancje producenta na skutek stosowania materiałów eksploatacyjnych zaoferowanych przez nas w ofercie. Zobowiązujemy się do przejęcia obowiązków gwaranta na pozostały okres obowiązującej gwarancji (łącznie z gwarancją rozszerzoną) bez zmiany jej warunków.”

24. W przypadku gdy zajdzie podejrzenie uszkodzenia sprzętu drukującego poprzez materiał zamienny dostarczony przez Wykonawcę, Zamawiającemu przysługuje wezwanie przedstawiciela autoryzowanego serwisu urządzenia drukującego w celu wydania opinii o przyczynie usterki.
25. W momencie, gdy przedstawiciele autoryzowanego serwisu wydadzą opinię, iż przyczyna awarii urządzenia drukującego spowodowana jest zastosowaniem materiału zamiennego Wykonawca stosownie do stanowiska Zamawiającego:
1) zobowiązuje się do pokrycia kosztów naprawy urządzeń drukujących należących do Zamawiającego uszkodzonych w wyniku zastosowania materiału dostarczonego przez Wykonawcę,
2) dokona naprawy urządzeń drukujących uszkodzonych w wyniku zastosowania dostarczonego przez siebie materiału w auto¬ryzowanym serwisie jego producenta na własny koszt w terminie 7 dni licząc od dnia otrzymania zgłoszenia.
3) dokona zwrotu kosztów sporządzenia opinii, o której mowa w ust. 25 powyżej.

26. Na czas naprawy, jeżeli będzie wynosił powyżej 24 h Wykonawca dostarczy sprzęt zastępczy o parametrach nieodbiegających od uszkodzonego urządzenia i niewymagający instalacji dodatkowych sterowników na stanowiskach wykorzystujących urządzenie drukujące.

27. Termin dostarczenia Zamawiającemu sprzętu zamiennego w zamian uszkodzonego nie może przekroczyć 24 h licząc od dnia doręczenia Wykonawcy zgłoszenia w formie elektronicznej lub faksu

28. Jeżeli w trakcie trwania umowy Zamawiający stwierdzi, iż funkcjonalność (komunikacja materiału eksploatacyjnego z urządzeniem drukującym, sygnalizacja stanu zużycia tonera, wydajność, jakość lub niezawodność) dostarczonych produktów odbiega na niekorzyść od parametrów produktu oryginalnego (pochodzącego od producenta urządzenia, do którego materiał jest przeznaczony), Wykonawca zobowiązany jest do wymiany materiału oferowanego na inny nowy materiał posiadający właściwe parametry.

29. W przypadku zaoferowania materiałów równoważnych Wykonawca dostarczy nieodpłatnie po trzy próbki zamiennych materiałów eksploatacyjnych w zakresie każdej z pozycji gdzie asortyment równoważny został zaoferowany.

30. Z każdego testu zostanie sporządzony protokół opisujący przebieg i wyniki testu.

31. Testy zostaną przeprowadzone w siedzibie Zamawiającego, w godzinach pracy Zamawiającego – tj. 8:00 – 14:00, w terminie podanym przez Zamawiającego z co najmniej 3-dniowym wyprzedzeniem. Wykonawca może być obecny przy wykonywaniu testów o czym powiadomi Zamawiającego.

32. Test każdego dostarczonego materiału eksploatacyjnego będzie składał się z następujących etapów:
• przeprowadzenia wydruku 100 stron papieru w formacie A4 ze 100% zaczernieniem obszaru wydruku danego urządzenia (z wyłączeniem 0,5 cm na każdy margines);
• przeprowadzenia wydruku 100 stron papieru w formacie A4 ze 100% pokryciem każdego z kolorów CYAN, MAGENTA, YELLOW obszaru wydruku danego urządzenia (z wyłączeniem 0,5 cm na każdy margines);
• przeprowadzenia ciągłego wydruku przykładowego tekstu na 100 kartkach formatu A4 (tekst mono + kolor z wyłączeniem 0,5 cm na każdy margines);

33. Testowe wydruki zostaną porównane z wydrukami materiałów oryginalnych producenta sprzętu.

34. Wydruk oraz funkcjonalność odbiegająca od wydruków przeprowadzonych na materiałach oryginalnych czyli:
1) niewłaściwe zaczernienie (wypełnienie) stron;
2) różnice w kolorystyce wydruku od wydruku materiału oryginalnego;
3) złe zgrzewanie się proszku powodujące zacięcie papieru;
4) sklejanie się kartek;
5) niepełne oraz nierówne zaczernienie (wypełnienie) kartki;
6) wydawanie przez urządzenie drukujące lub zainstalowany w nim testowany materiał eksploatacyjny terkotu, zgrzytów lub innych niepokojących dźwięków;
7) skutkować będzie odrzuceniem oferty.

Dodatkowo testowany będzie pełen zakres funkcjonalności zaoferowanych materiałów np.: odczyt stanów liczników stron bębnów i tonerów, sposób zachowania się materiałów zamiennych z materiałami oryginalnymi producenta.

36. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych, częściowych.

37. Zamawiający nie przewiduje spotkania z Wykonawcami.
38.. Zamawiający, na podstawie art. 147 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, żąda od Wykonawcy którego oferta została uznana za ofertę najkorzystniejszą wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 10 % ceny brutto oferty.

Dodatkowe informacje

GuidZP400 358693aa-b183-43e8-8d0b-e51c2dbc4f4f
Biuletyn 534770-N-2018
Zamawiajacy nazwa Centrum Onkologii-Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie Oddział w Gliwicach
Regon 28836600028
Zamawiajacy adres ulica ul. Wybrzeże Armii Krajowej
Zamawiajacy adres numer domu 15
Zamawiajacy miejscowosc Gliwice
Zamawiajacy kod pocztowy 44101
Zamawiajacy panstwo Polska
Zamawiajacy wojewodztwo śląskie
Zamawiajacy telefon 032 2789171, 2789172, 2789193,
Zamawiajacy fax 032 2789197, 2789198
Zamawiajacy email przetargi@io.gliwice.pl
Adres strony url http://www.io.gliwice.pl
Zamieszczanie obowiazkowe 1
Ogloszenie dotyczy 1
Czy finansowane z unii 2
Czy ubiegac zaklady pracy 2
Minimalny procent zatrudnienia 0%
Rodzaj zamawiajacego 8
Rodzaj zamawiajacego inny Instytut badawczy
Czy zamieszczona bedzie specyfikacja 1
Zamieszczona bedzie specyfikacja http://www.io.gliwice.pl/instytut/zamowienia
Czy wymagane przeslanie ofert 1
Wymagane przeslanie ofert inny Ofertę składa się pod rygorem nieważności w formie pisemnej w języku polskim. Zamawiający nie dopuszcza możliwości złożenia oferty elektronicznie.
Dopuszczone wymagane przeslanie ofert adres Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej – Curie Oddział w Gliwicach, ul.Wybrzeże Armii Krajowej 15, Kancelaria, pok. 134 (Budynek Główny, parter)
Nazwa nadana zamowieniu Sukcesywna dostawa materiałów eksploatacyjnych do urządzeń drukujących marki OKI dla Centrum Onkologii-Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie Oddział w Gliwicach
Numer referencyjny DO / DZ – 381 – 1 – 57 / 18
Rodzaj zamowienia 1
Okreslenie przedmiotu 1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest sukcesywna dostawa materiałów eksploatacyjnych do urządzeń drukujących marki OKI dla Centrum Onkologii-Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie Oddział w Gliwicach. 2. Opis przedmiotu zamówienia oraz warunki realizacji zamówienia zawarte są w formularzach: a) Specyfikacja asortymentowo-cenowa – załącznik nr 2 b) Wzór umowy – załącznik nr 5 3. Główny przedmiot zamówienia wg Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): 30125110-5 - Toner do drukarek laserowych/faksów 30124300-7 - Bębny do maszyn biurowych 30124100-5 - Fusery 4. Materiały eksploatacyjne do urządzeń drukujących muszą być wytworzone w systemie zarządzania jakością zgodną z wymogami normy ISO 9001: 2000, ISO 9001: 2008 lub równoważną. 5. Zamawiający wymaga dostaw materiałów eksploatacyjnych o najwyższej jakości, zapewniających bezawaryjną i bezproblemową pracę sprzętu drukującego, do których poszczególne materiały są przeznaczone. 6. Zamawiający wymaga dostarczenia fabrycznie nowych, wytworzonych seryjnie w cyklu produkcyjnym materiałów eksploatacyjnych w oryginalnych opakowaniach, zamkniętych hermetycznie (przez producenta) i uniemożliwiających wysypywanie tonera podczas transportu lub magazynowania. 7. Za nowe Zamawiający uznaje materiały eksploatacyjne: 1) nieużywane; 2) nieregenerowane; 3) nienapełniane powtórnie; 4) posiadające aktualną gwarancję producenta; 5) poprawnie rozpoznawane przez urządzenie drukujące, do którego zostały zamówione i wyprodukowane (zgodnie z deklaracją producenta); 8. Dostarczony materiał nie może nosić śladów ingerencji w jego części mechaniczne i elektroniczne (np. dolutowany opornik). 9. Zaoferowane materiały muszą być produktem kompatybilnym z urządzeniem, do którego są zamówione / przeznaczone (w przypadku zaoferowania materiałów równoważnych, działać analogicznie jak materiały oryginalne producenta urządzeń). Jeśli producent urządzenia drukującego przewidział taką funkcjonalność, muszą posiadać elementy elektroniczne dające komunikaty o poziomie zużycia odpowiednio: tonera; bębna; FUSERA; pasa transmisyjnego poprzez każdy wbudowany w urządzenie drukujące interfejs (porty: LPT, USB, LAN) w czasie pracy urządzenia przyłączonego do infrastruktury komputerowej Zamawiającego. 10. Opakowania materiałów eksploatacyjnych muszą posiadać: informację o dacie produkcji (lub dacie upływu przydatności do użycia), optyczne zabezpieczenie stosowane przez producenta (np. hologram, plombę holograficzną), opis tekstowy i graficzny identyfikujący producenta (nazwę, znak firmowy, kraj pochodzenia), opis identyfikujący produkt oraz listę urządzeń, do których dany artykuł jest przeznaczony. 11. Za oryginalne Zamawiający uznaje materiały eksploatacyjne wyprodukowane przez producenta danego urządzenia. 12. Przedmiot zamówienia został przez Zamawiającego wskazany poprzez podanie standardu (marki handlowej). Wykonawca może zaproponować produkt równoważny, który będzie spełniać wszystkie wymagane parametry produktów oryginalnych: funkcjonalność, normy, standardy jakościowe i właściwości spełniane przez produkt określony w opisie przedmiotu zamówienia. 13. Parametry techniczne, funkcjonalne i jakościowe równoważnych materiałów eksploatacyjnych muszą być takie same lub lepsze od parametrów technicznych i jakościowych odpowiadającego im produktu oryginalnego, firmowanego przez producenta urządzenia drukującego. W szczególności musi być zapewniona taka sama (lub lepsza) jakość wydruku oraz równa lub większa liczba drukowanych stron (wydajność, pojemność). 14. W celu potwierdzenia parametrów i jakości produktów równoważnych Wykonawca zobowiązany jest przedstawić wraz z ofertą ich szczegółową specyfikację, z której winno wynikać, że zastosowany asortyment jest o takich samych lub lepszych parametrach technicznych w odniesieniu do asortymentu określonego przez Zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia. 15. Równoważny materiał eksploatacyjny musi być legalny, tzn. jego producent w czasie wytwarzania materiału nie może łamać prawa patentowego oraz innych przepisów ochrony własności intelektualnej. W celu potwierdzenia spełnienia powyższego wymagania Wykonawca zobowiązany jest dołączyć do oferty oświadczenie producenta materiałów eksploatacyjnych, z którego wynika iż materiał przez niego zaoferowany nie narusza praw patentowych oraz własności intelektualnej producentów materiałów oryginalnych. 16. Zamawiający wymaga dostarczenia oświadczenia od producenta materiałów, że zaoferowane materiały pochodzą z kanału dystrybucji na rynek polski. 17. Zamawiający wymaga udowodnienia żądanej wydajność oferowanych przez Wykonawcę artykułów równoważnych poprzez dołączenie do oferty wyników testów przeprowadzonych zgodnie z odpowiednimi dla danego urządzenia normami ISO (lub równoważnymi): 1) ISO/IEC 19752 - norma pomiarów wydajność tonerów do monochromatycznych drukarek laserowych; 2) ISO/IEC 19798 - norma pomiarów wydajności kaset z tonerem do kolorowych drukarek laserowych; Testy muszą być wykonane dla każdego oferowanego artykułu oddzielnie i określać wydajności badanego produktu. Ich wyniki muszą być wystawione przez producenta urządzeń drukujących, w których mogą być stosowane, ich importera bądź niezależną jednostkę badawczą uprawnioną do kontroli jakości i wydajności potwierdzającą, iż dany materiał może być stosowany w danym urządzeniu drukującym. Dołączone wyniki testów muszą mieć formę raportów przewidzianych w ww. normach ISO. Dokument musi być złożony w języku polskim bądź w języku właściwym dla producenta, przetłumaczony na język polski, w formie oryginału lub kopii poświadczonej przez wykonawcę za zgodność z oryginałem. 18. Wykonawca oferujący artykuły równoważne winien dostarczyć wzory opakowań oferowanych artykułów równoważnych w postaci wydruku, fotografii 19. Wykonawca zobowiązany jest dołączyć do oferty dokument wystawiony przez producenta urządzenia (drukarki, urządzenia wielofunkcyjnego) lub uprawnioną do tego jednostkę badawczą, dopuszczającą (rekomendującą) stosowanie w urządzeniu zaoferowanego produktu równoważnego. 20. Stosowanie zaproponowanych materiałów równoważnych nie może naruszać posiadanych przez Zamawiającego praw gwarancyjnych. Zamawiającemu przysługuje gwarancja udzielona na ogólnych zasadach obowiązywania, nie posiada zapisów indywidualnie negocjowanych. 21. Dostarczone przez wykonawcę materiały eksploatacyjne muszą być wyprodukowane nie wcześniej niż 6 miesięcy przed dostawą do zamawiającego. 22. Gwarancję na dostarczone materiały eksploatacyjne liczy się od daty protokolarnego odbioru bez zastrzeżeń dotyczących jakości i trwa do momentu wyczerpania się środka drukującego, jednak nie dłużej niż 12 miesięcy. 23. Część urządzeń drukujących posiada aktualną gwarancję producenta. Jeżeli w skutek awarii urządzenia drukującego będącego wynikiem zastosowania dostarczonych materiałów Zamawiający utraci gwarancję jakości producenta tych urządzeń, Wykonawca będzie zobowiązany do przyjęcia obowiązków gwaranta przez pozostały okres na jaki została udzielona gwarancja (łącznie z gwarancja rozszerzoną) przez producenta urządzenia i co najmniej na warunkach określonych przez producenta. Termin udzielonej gwarancji Wykonawcy liczony jest niezależnie od terminów obowiązującej umowy na dostawę materiałów eksploatacyjnych. Wykonawca składający ofertę równoważną winien dodatkowo złożyć oświadczenie o treści: „W przypadku gdy Zamawiający utraci gwarancje producenta na skutek stosowania materiałów eksploatacyjnych zaoferowanych przez nas w ofercie. Zobowiązujemy się do przejęcia obowiązków gwaranta na pozostały okres obowiązującej gwarancji (łącznie z gwarancją rozszerzoną) bez zmiany jej warunków.” 24. W przypadku gdy zajdzie podejrzenie uszkodzenia sprzętu drukującego poprzez materiał zamienny dostarczony przez Wykonawcę, Zamawiającemu przysługuje wezwanie przedstawiciela autoryzowanego serwisu urządzenia drukującego w celu wydania opinii o przyczynie usterki. 25. W momencie, gdy przedstawiciele autoryzowanego serwisu wydadzą opinię, iż przyczyna awarii urządzenia drukującego spowodowana jest zastosowaniem materiału zamiennego Wykonawca stosownie do stanowiska Zamawiającego: 1) zobowiązuje się do pokrycia kosztów naprawy urządzeń drukujących należących do Zamawiającego uszkodzonych w wyniku zastosowania materiału dostarczonego przez Wykonawcę, 2) dokona naprawy urządzeń drukujących uszkodzonych w wyniku zastosowania dostarczonego przez siebie materiału w auto¬ryzowanym serwisie jego producenta na własny koszt w terminie 7 dni licząc od dnia otrzymania zgłoszenia. 3) dokona zwrotu kosztów sporządzenia opinii, o której mowa w ust. 25 powyżej. 26. Na czas naprawy, jeżeli będzie wynosił powyżej 24 h Wykonawca dostarczy sprzęt zastępczy o parametrach nieodbiegających od uszkodzonego urządzenia i niewymagający instalacji dodatkowych sterowników na stanowiskach wykorzystujących urządzenie drukujące. 27. Termin dostarczenia Zamawiającemu sprzętu zamiennego w zamian uszkodzonego nie może przekroczyć 24 h licząc od dnia doręczenia Wykonawcy zgłoszenia w formie elektronicznej lub faksu 28. Jeżeli w trakcie trwania umowy Zamawiający stwierdzi, iż funkcjonalność (komunikacja materiału eksploatacyjnego z urządzeniem drukującym, sygnalizacja stanu zużycia tonera, wydajność, jakość lub niezawodność) dostarczonych produktów odbiega na niekorzyść od parametrów produktu oryginalnego (pochodzącego od producenta urządzenia, do którego materiał jest przeznaczony), Wykonawca zobowiązany jest do wymiany materiału oferowanego na inny nowy materiał posiadający właściwe parametry. 29. W przypadku zaoferowania materiałów równoważnych Wykonawca dostarczy nieodpłatnie po trzy próbki zamiennych materiałów eksploatacyjnych w zakresie każdej z pozycji gdzie asortyment równoważny został zaoferowany. 30. Z każdego testu zostanie sporządzony protokół opisujący przebieg i wyniki testu. 31. Testy zostaną przeprowadzone w siedzibie Zamawiającego, w godzinach pracy Zamawiającego – tj. 8:00 – 14:00, w terminie podanym przez Zamawiającego z co najmniej 3-dniowym wyprzedzeniem. Wykonawca może być obecny przy wykonywaniu testów o czym powiadomi Zamawiającego. 32. Test każdego dostarczonego materiału eksploatacyjnego będzie składał się z następujących etapów: • przeprowadzenia wydruku 100 stron papieru w formacie A4 ze 100% zaczernieniem obszaru wydruku danego urządzenia (z wyłączeniem 0,5 cm na każdy margines); • przeprowadzenia wydruku 100 stron papieru w formacie A4 ze 100% pokryciem każdego z kolorów CYAN, MAGENTA, YELLOW obszaru wydruku danego urządzenia (z wyłączeniem 0,5 cm na każdy margines); • przeprowadzenia ciągłego wydruku przykładowego tekstu na 100 kartkach formatu A4 (tekst mono + kolor z wyłączeniem 0,5 cm na każdy margines); 33. Testowe wydruki zostaną porównane z wydrukami materiałów oryginalnych producenta sprzętu. 34. Wydruk oraz funkcjonalność odbiegająca od wydruków przeprowadzonych na materiałach oryginalnych czyli: 1) niewłaściwe zaczernienie (wypełnienie) stron; 2) różnice w kolorystyce wydruku od wydruku materiału oryginalnego; 3) złe zgrzewanie się proszku powodujące zacięcie papieru; 4) sklejanie się kartek; 5) niepełne oraz nierówne zaczernienie (wypełnienie) kartki; 6) wydawanie przez urządzenie drukujące lub zainstalowany w nim testowany materiał eksploatacyjny terkotu, zgrzytów lub innych niepokojących dźwięków; 7) skutkować będzie odrzuceniem oferty. Dodatkowo testowany będzie pełen zakres funkcjonalności zaoferowanych materiałów np.: odczyt stanów liczników stron bębnów i tonerów, sposób zachowania się materiałów zamiennych z materiałami oryginalnymi producenta. 36. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych, częściowych. 37. Zamawiający nie przewiduje spotkania z Wykonawcami. 38.. Zamawiający, na podstawie art. 147 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, żąda od Wykonawcy którego oferta została uznana za ofertę najkorzystniejszą wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 10 % ceny brutto oferty.
Cpv glowny przedmiot 30125110-5
Szacunkowa wartosc zamowienia calosc 0,00
Okres w miesiacach 18
Zdolnosc techniczna okreslenie warunkow 1.Wykonawca spełni przedmiotowy warunek jeżeli wykaże, że zrealizował w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, dwa zamówienia dotyczące dostawy materiałów eksploatacyjnych do urządzeń drukujących marki OKI o wartości brutto min. 350 000,00 zł ( słownie: trzysta pięćdziesiąt tysięcy) każde. Zamawiający poprzez wykonane zamówienia rozumie zamówienie, których część zrealizowana na dzień składania ofert w zakresie określonym powyżej została wykonana na wartość brutto nie mniejszą niż 350 000,00 zł ( słownie: trzysta pięćdziesiąt tysięcy) każde. W przypadku, gdy Wykonawca dla potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu załączy dokumenty zawierające kwoty wyrażone w walutach innych niż złoty polski, ma obowiązek przeliczyć je na PLN. Do przeliczenia należy zastosować średni kurs walut NBP obowiązujący w dniu: 1) zakończenia realizacji zamówienia potwierdzającego posiadanie stosownego doświadczenia, w przypadku gdy umowa trwa nadal należy przyjąć aktualną datę w której nastąpiło spełnienie lub przekroczenie wartości o której mowa w warunku udziału w postępowaniu; 2) w przypadku braku publikacji kursów walut NBP obowiązujących w dniach, o których mowa w pkt 1) powyżej, zastosowanie mają kursy ostatnio ogłoszone, przed ww. dniami zgodnie z treścią § 8 pkt 5 Uchwały Nr 51/2002 Zarządu Narodowego Banku Polskiego z dnia 23.09.2002 r. w sprawie sposobu wyliczania i ogłaszania bieżących kursów walut obcych (t.j. Dz. Urz. NBP 2017 r. poz.15). 2. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia warunek, o którym mowa w pkt. 1, zostanie spełniony jeżeli jeden z Wykonawców wspólnie ubiegający się o zamówienie wykaże, że wykonał wymagane dostawy. Nie dopuszcza się sumowania doświadczenia pomiędzy Wykonawcami wspólnie ubiegającymi się o zamówienie .
Czy zamawiajacy przewiduje wykluczenie 1
Art 24 ust 5 pkt 1 1
Czy oswiadczenie niepodleganiu wykluczenia 1
Wykaz dokumentow zaswiadczen 1.Odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia na podstawie art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy (rozdział VI pkt 2 ppkt 2 SIWZ). 2. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentu, o którym mowa w pkt 1 – składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające, że nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości. 3. Dokumenty o których mowa w pkt 2 powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert. 4. Jeżeli w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt 2, zastępuje się je dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone przed notariuszem lub przed organem sadowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania Wykonawcy lub miejsce zamieszkania tej osoby. Przepis pkt 3 stosuje się. 5. Wykonawca nie będzie obowiązany do złożenia oświadczeń lub dokumentów potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu lub brak podstaw wykluczenia, jeżeli Zamawiający posiada oświadczenia lub dokumenty dotyczące tego Wykonawcy lub może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, w szczególności rejestrów publicznych w rozumieniu ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (t.j. Dz.U. z 2017 r. poz. 570). 6. W przypadku wskazania przez Wykonawcę dostępności oświadczeń lub dokumentów, w formie elektronicznej pod określonymi adresami internetowymi ogólnodostępnych i bezpłatnych baz danych, Zamawiający pobierze samodzielnie z tych baz danych wskazane przez Wykonawcę oświadczenia lub dokumenty. 7. W przypadku wskazania przez Wykonawcę oświadczeń lub dokumentów na potwierdzenie braku podstaw wykluczenia lub spełniania warunków udziału w postępowaniu, w formie elektronicznej pod określonymi adresami internetowymi ogólnodostępnych i bezpłatnych baz danych, Zamawiający będzie wymagał od Wykonawcy przedstawienia tłumaczenia na język polski wskazanych przez Wykonawcę i pobranych samodzielnie przez Zamawiającego dokumentów. 8. W przypadku wskazania przez Wykonawcę oświadczeń lub dokumentów, które znajdują się w posiadaniu Zamawiającego, w szczególności oświadczeń lub dokumentów przechowywanych przez Zamawiającego zgodnie z art. 97 ust. 1 ustawy, Zamawiający w celu potwierdzenia okoliczności, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt 1 i 3 ustawy ( brak podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu określonych przez Zamawiającego ), skorzysta z posiadanych oświadczeń lub dokumentów, o ile są one aktualne. Forma składania dokumentów została określona w SIWZ.
Zakresie warunkow udzialu Wykaz dostaw wykonanych w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających czy te dostawy zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego dostawy były wykonywane, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie Wykonawcy. Wykaz należy przedstawić wg wzoru stanowiącego załącznik nr 6 do SIWZ.
Wykaz potwierdzenie okolicznosci 1) oświadczenia od producenta materiałów, że zaoferowane materiały pochodzą z kanału dystrybucji na rynek polski. 2) Wykonawca oferujący artykuły równoważne musi dołączyć wzory opakowań oferowanych artykułów równoważnych w postaci wydruku, fotografii Dokumenty o których mowa powyżej, należy złożyć w formie oryginału lub kserokopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę. Dokumenty sporządzone w języku obcym należy złożyć wraz tłumaczeniem na język polski, poświadczone przez Wykonawcę.
Inne dokumenty niewymienione I. Informacje dotyczące materiałów równoważnych 1. W celu potwierdzenia parametrów i jakości produktów równoważnych Wykonawca zobowiązany jest przedstawić wraz z ofertą ich szczegółową specyfikację, z której winno wynikać, że zastosowany asortyment jest o takich samych lub lepszych parametrach technicznych w odniesieniu do asortymentu określonego przez Zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia. 2. Równoważny materiał eksploatacyjny musi być legalny, tzn. jego producent w czasie wytwarzania materiału nie może łamać prawa patentowego oraz innych przepisów ochrony własności intelektualnej. W celu potwierdzenia spełnienia powyższego wymagania Wykonawca zobowiązany jest dołączyć do oferty oświadczenie producenta materiałów eksploatacyjnych, z którego wynika iż materiał przez niego zaoferowany nie narusza praw patentowych oraz własności intelektualnej producentów materiałów oryginalnych. 3. Zamawiający wymaga udowodnienia żądanej wydajność oferowanych przez Wykonawcę artykułów równoważnych poprzez dołączenie do oferty wyników testów przeprowadzonych zgodnie z odpowiednimi dla danego urządzenia normami ISO (lub równoważnymi): 1) ISO/IEC 19752 - norma pomiarów wydajność tonerów do monochromatycznych drukarek laserowych; 2) ISO/IEC 19798 - norma pomiarów wydajności kaset z tonerem do kolorowych drukarek laserowych; Testy muszą być wykonane dla każdego oferowanego artykułu oddzielnie i określać wydajności badanego produktu. Ich wyniki muszą być wystawione przez producenta urządzeń drukujących, w których mogą być stosowane, ich importera bądź niezależną jednostkę badawczą uprawnioną do kontroli jakości i wydajności potwierdzającą, iż dany materiał może być stosowany w danym urządzeniu drukującym. Dołączone wyniki testów muszą mieć formę raportów przewidzianych w ww. normach ISO. 4. W przypadku zaoferowania materiałów równoważnych Wykonawca zobowiązany jest dołączyć do oferty dokument wystawiony przez producenta urządzenia (drukarki, urządzenia wielofunkcyjnego) lub uprawnioną do tego jednostkę badawczą, dopuszczającą (rekomendującą) stosowanie w urządzeniu zaoferowanego produktu równoważnego 5. Próbki – zgodnie z zapisem rozdziału IV pkt. 29 SIWZ 6. Część urządzeń drukujących posiada aktualną gwarancję producenta. Jeżeli w skutek awarii urządzenia drukującego będącego wynikiem zastosowania dostarczonych materiałów Zamawiający utraci gwarancję jakości producenta tych urządzeń, Wykonawca będzie zobowiązany do przyjęcia obowiązków gwaranta przez pozostały okres na jaki została udzielona gwarancja (łącznie z gwarancja rozszerzoną) przez producenta urządzenia i co najmniej na warunkach określonych przez producenta. Termin udzielonej gwarancji Wykonawcy liczony jest niezależnie od terminów obowiązującej umowy na dostawę materiałów eksploatacyjnych. Wykonawca składający ofertę równoważną winien złożyć wraz z ofertą oświadczenie o następującej treści „W przypadku gdy Zamawiający utraci gwarancje producenta na skutek stosowania materiałów eksploatacyjnych zaoferowanych przez nas w ofercie. Zobowiązujemy się do przejęcia obowiązków gwaranta na pozostały okres obowiązującej gwarancji (łącznie z gwarancją rozszerzoną) bez zmiany jej warunków.” 7. Dokumenty o których mowa powyżej, należy złożyć w formie oryginału lub kserokopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę. 8. Dokumenty sporządzone w języku obcym należy złożyć wraz tłumaczeniem na język polski, poświadczone przez Wykonawcę. II. Pozostałe informacje 1.Wykonawca, który podlega wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 pkt 13 i 14 oraz 16 - 20 ustawy Pzp, może przedstawić dowody na to, że podjęte przez niego środki są wystarczające do wykazania jego rzetelności, w szczególności udowodnić naprawienie szkody wyrządzonej przestępstwem lub przestępstwem skarbowym, zadośćuczynienie pieniężne za doznaną krzywdę lub naprawienie szkody, wyczerpujące wyjaśnienie stanu faktycznego oraz współpracę z organami ścigania oraz podjęcie konkretnych środków technicznych, organizacyjnych i kadrowych, które są odpowiednie dla zapobiegania dalszym przestępstwom lub przestępstwom skarbowym lub nieprawidłowemu postępowaniu Wykonawcy 2.Wykonawca w terminie 3 dni od dnia zamieszczenia na stronie internetowej informacji, o której mowa w art. 86 ust. 5 ustawy Pzp, przekaże Zamawiającemu oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (t.j. Dz.U. z 2017 r, poz. 229 ze zm. .W przypadku, gdy Wykonawcy należą do tej samej grupy kapitałowej wraz ze złożeniem oświadczenia, Wykonawca może przedstawić dowody, że powiązania z innym Wykonawcą nie prowadzą do zakłócenia konkurencji w postępowaniu o udzielenie zamówienia.
Zastosowanie procedury pzp 1
Zmiana umowy 1
Zmiana umowy tekst 1. Zmiana postanowień zawartej umowy może nastąpić wyłącznie w przypadkach przewidzianych ustawą - Prawo zamówień publicznych oraz postanowieniami umowy, za zgodą obu Stron wyrażoną na piśmie, z wyjątkiem zmiany o której mowa w ust. 2 pkt 1) oraz pkt 14) poniżej. 2. Zamawiający z inicjatywy własnej lub Wykonawcy dopuszcza możliwość zmiany w treści Umowy w następujących przypadkach: 1) ustawowej zmiany stawki podatku VAT, przy czym zmianie ulegnie wyłącznie cena brutto, cena netto pozostanie bez zmian, 2) zmiany wysokości wynagrodzenia przysługującego Wykonawcy, jeżeli zmiany te będą miały wpływ na wzrost kosztów wykonania przedmiotu umowy przez Wykonawcę, na skutek: a) zmiany wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę albo wysokości minimalnej stawki godzinowej, ustalonych na podstawie przepisów ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę (t.j. Dz. U z 2017 r., poz. 847), b) zmiany zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu lub wysokości stawki składki na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne. 3) zaoferowania asortymentu o wyższej jakości, przy zachowaniu lub obniżeniu ceny zaoferowanej w ofercie, 4) zmiany wielkości opakowania zbiorczego zaoferowanego asortymentu przy zachowaniu lub obniżeniu ceny zaoferowanej w ofercie, 5) obniżenia ceny jednostkowej netto przy zachowaniu jakości zaoferowanych wyrobów umownych, 6) zmiany numeru katalogowego asortymentu, przy zachowaniu lub obniżeniu ceny zaoferowanej w ofercie, 7) zmiany nazewnictwa asortymentu, przy zachowaniu lub obniżeniu ceny zaoferowanej w ofercie, 8) w przypadku zakończenia produkcji lub wycofania z rynku przez producenta asortymentu umownego, będącego przedmiotem umowy dopuszcza się zmianę na nowy produkt o tych samych bądź lepszych parametrach przy zachowaniu lub obniżeniu ceny zaoferowanej w ofercie , 9) w przypadku, gdy nie zachodzi zmiana produktu, a jedynie jego ulepszenie, dopuszcza się zmianę produktu na jego wersję ulepszoną pod warunkiem, zachowania lub obniżenia ceny zaoferowanej w ofercie zaoferowanej w ofercie , 10) zmiany producenta, i dostarczania asortymentu produkowanego przez innego producenta przy zachowaniu lub obniżeniu ceny, będącego asortymentem analogicznym do asortymentu objętego zamówieniem, w przypadku, gdy Wykonawca nie jest jednocześnie producentem dostarczanego asortymentu, a zmiana producenta będzie spowodowana przez: a) zakończenie lub zawieszenie prowadzonej przez producenta działalności gospodarczej, b) zerwanie współpracy pomiędzy Wykonawcą a producentem, za które nie ponosi odpowiedzialności Wykonawca 11) wystąpienie omyłek pisarskich i rachunkowych w treści umowy, 12) zmian stawek opłat celnych wprowadzonych decyzjami stosownych władz. 3. Wszystkie zmiany dotyczące ustaleń zawartych w niniejszej umowie za wyjątkiem określonych w ust. 2 pkt. 1) oraz pkt 12) powyżej wymagają każdorazowo formy pisemnej pod rygorem nieważności. Zmiana określona w ust. 2 pkt. 1) oraz pkt. 12) Umowy obowiązuje z datą jej wprowadzenia w życie na podstawie odrębnych przepisów. 4. Zmiana wysokości wynagrodzenia należnego Wykonawcy w przypadku zaistnienia przesłanki, o której mowa w ust. 2 pkt 1) powyżej, będzie odnosić się wyłącznie do części przedmiotu umowy zrealizowanej, zgodnie z terminami ustalonymi umową, po dniu wejścia w życie przepisów zmieniających stawkę podatku od towarów i usług oraz wyłącznie do części przedmiotu umowy, do której zastosowanie znajdzie zmiana stawki podatku od towarów i usług. 5. Zmiana wysokości wynagrodzenia w przypadku zaistnienia przesłanki, o której mowa w ust. 2 pkt 2) lit. a) lub lit. b) powyżej, będzie obejmować wyłącznie część wynagrodzenia należnego Wykonawcy, w odniesieniu do której nastąpiła zmiana wysokości kosztów wykonania umowy przez Wykonawcę w związku z wejściem w życie przepisów odpowiednio zmieniających wysokość minimalnego wynagrodzenia za pracę albo wysokość minimalnej stawki godzinowej lub dokonujących zmian w zakresie zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu lub w zakresie wysokości stawki składki na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne. 6. W przypadku zmiany, o której mowa w ust. 2 pkt 2 lit. a) powyżej, wynagrodzenie Wykonawcy ulegnie zmianie o kwotę odpowiadającą wzrostowi kosztu Wykonawcy w związku ze zwiększeniem wysokości wynagrodzeń pracowników świadczących usługi do wysokości aktualnie obowiązującego minimalnego wynagrodzenia za pracę albo w związku ze zwiększeniem wysokości ich wynagrodzeń w następstwie zmiany wysokości minimalnej stawki godzinowej, z uwzględnieniem wszystkich obciążeń publicznoprawnych od kwoty wzrostu minimalnego wynagrodzenia albo minimalnej stawki godzinowej. Kwota odpowiadająca wzrostowi kosztu Wykonawcy będzie odnosić się wyłącznie do części wynagrodzenia pracowników świadczących usługi, o których mowa w zdaniu poprzedzającym, odpowiadającej zakresowi, w jakim wykonują oni prace bezpośrednio związane z realizacją przedmiotu umowy. 7. W przypadku zmiany, o której mowa w ust. 2 pkt 2 lit. b) powyżej, wynagrodzenie Wykonawcy ulegnie zmianie o kwotę odpowiadającą zmianie kosztu Wykonawcy ponoszonego w związku z wypłatą wynagrodzenia pracownikom świadczącym usługi. Kwota odpowiadająca zmianie kosztu Wykonawcy będzie odnosić się wyłącznie do części wynagrodzenia pracowników świadczących usługi, o których mowa w zdaniu poprzedzającym, odpowiadającej zakresowi, w jakim wykonują oni prace bezpośrednio związane z realizacją przedmiotu umowy. 8. W celu zawarcia aneksu, o którym mowa w ust. 3, każda ze Stron może wystąpić do drugiej Strony z wnioskiem o dokonanie zmiany wysokości wynagrodzenia należnego Wykonawcy wraz z uzasadnieniem zawierającym w szczególności szczegółowe wyliczenie całkowitej kwoty, o jaką wynagrodzenie Wykonawcy powinno ulec zmianie oraz wskazaniem daty, od której nastąpiła bądź nastąpi zmiana wysokości kosztów wykonania umowy uzasadniająca zmianę wysokości wynagrodzenia należnego Wykonawcy. 9. W przypadku zmian, o których mowa w ust. 2 pkt 2 lit. a) lub lit. b) powyżej, jeżeli z wnioskiem występuje Wykonawca, jest on zobowiązany dołączyć do wniosku dokumenty, z których będzie wynikać, w jakim zakresie zmiany te mają wpływ na koszty wykonania umowy, w szczególności: 1) pisemne zestawienie wynagrodzeń (zarówno przed jak i po zmianie) pracowników świadczących usługi wraz z określeniem zakresu (części etatu), w jakim wykonują oni prace bezpośrednio związane z realizacją przedmiotu umowy oraz części wynagrodzenia odpowiadającej temu zakresowi - w przypadku zmiany, o której mowa w ust. 2 pkt 2 lit. a) powyżej, lub 2) pisemne zestawienie wynagrodzeń (zarówno przed jak i po zmianie) pracowników świadczących usługi, wraz z kwotami składek uiszczanych do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych/Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w części finansowanej przez Wykonawcę, z określeniem zakresu (części etatu), w jakim wykonują oni prace bezpośrednio związane z realizacją przedmiotu umowy oraz części wynagrodzenia odpowiadającej temu zakresowi - w przypadku zmiany, o której mowa w ust. 2 pkt 2 lit. b) powyżej. 10. W przypadku zmiany, o której mowa w ust. 2 pkt 2 lit. a) powyżej, jeżeli z wnioskiem występuje Zamawiający, jest on uprawniony do zobowiązania Wykonawcy do przedstawienia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni roboczych, dokumentów z których będzie wynikać w jakim zakresie zmiana ta ma wpływ na koszty wykonania umowy, w tym pisemnego zestawienia wynagrodzeń, o którym mowa w ust. 9 pkt 1) powyżej. 11. W terminie 10 dni roboczych od dnia przekazania wniosku, o którym mowa w ust. 8 powyżej, Strona, która otrzymała wniosek, przekaże drugiej Stronie informację o zakresie, w jakim zatwierdza wniosek oraz wskaże kwotę, o którą wynagrodzenie należne Wykonawcy powinno ulec zmianie, albo informację o niezatwierdzeniu wniosku wraz z uzasadnieniem. 12. W przypadku otrzymania przez Stronę informacji o niezatwierdzeniu wniosku lub częściowym zatwierdzeniu wniosku, Strona ta może ponownie wystąpić z wnioskiem, o którym mowa w ust. 8. W takim przypadku przepisy ust. 9 – 11 powyżej stosuje się odpowiednio. 13. Nie stanowią zmiany umowy w szczególności następujące przypadki: 1) zmiana osobowa w zakresie reprezentacji Stron, a także zmiana osób związanych z obsługą administracyjno-organizacyjną zamówienia, 2) zmiana danych rejestrowych lub teleadresowych Stron. 14. Aneksy do niniejszej umowy ważne będą tylko wówczas, gdy zostaną podpisane przez obie Strony.
IV 4 4 data 2018-03-29T00:00:00+02:00
IV 4 4 godzina 09:30
IV 4 4 jezyki polski
IV 4 5 okres 30

Criterion

Kryteria Cena
Znaczenie 50,00
  
Kryteria Rodzaj zaoferowanych materiałów eksploatacyjnych
Znaczenie 50,00
  
Repozytorium wiedzy Urzędu Zamówień Publicznych  

Niezbędnik każdego uczestnika postępowania przetargowego - zebrane w jednym miejscu wszystkie najważniejsze dokumenty prawne...

Gwarancja ceny artykułów biurowych - pętla na szyi?  

W postępowaniach przetargowych podanie najniższej ceny jest w dalszym ciągu głównym, a często jedynym kryterium...

Nowa linia długopisów SCHNEIDER Slider Xite, XB  

Długopisy SCHNEIDER Slider Xite, XB wyposażone w wymienny wkład Slider 710 XB to idealne narzędzie do codziennej pracy w...

przetargibiurowe.pl  (+48) 600 092 062

Godziny pracy:  Biuro, live chat: 800 - 1700  Wsparcie online: 24h

Michał Troc Biuro obsługi klienta  

Szanowni Klienci! Drodzy Państwo!

Dbamy o Twoją prywatność

Zanim klikniesz „Przejdź do serwisu”, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez nas i naszych zaufanych partnerów oraz przekazujemy informacje o naszej polityce prywatności w tym o tzw. cookies. Klikając „Przejdź do serwisu”, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres.

Zgoda

Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez nas i naszych zaufanych partnerów, Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty), w tym na umieszczanie tzw. cookies na Twoich urządzeniach i ich odczytywanie, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu”.

Jeśli nie chcesz wyrazić zgody lub ograniczyć jej zakres, kliknij „Szczegóły”, gdzie znajdziesz wszelkie informacje o tym jak to zrobić . Te same informacje znajdziesz także na podstronie z naszą polityką prywatności obowiązującą od 25 maja 2018.

W przypadku użytkowników zalogowanych, ważna jest Państwa wcześniejsza zgoda której udzieliliście podczas zakładania konta. Każda Państwa zgoda jest dobrowolna i można ją w dowolnym momencie wycofać.

Polityka prywatności (rozwiń) Klauzula Informacyjna (rozwiń) Lista Zaufanych Partnerów (rozwiń)