GuidZP400 |
10cfbe56-4ef0-473a-bf0e-e9db1bcae7fa
|
Biuletyn |
592578-N-2017
|
Zamawiajacy nazwa |
Zespół Szkół Gastronomicznych
|
Regon |
18584400000
|
Zamawiajacy adres ulica |
ul. Sienkiewicza
|
Zamawiajacy adres numer domu |
88
|
Zamawiajacy miejscowosc |
Łódź
|
Zamawiajacy kod pocztowy |
90357
|
Zamawiajacy panstwo |
Polska
|
Zamawiajacy wojewodztwo |
łódzkie
|
Zamawiajacy telefon |
426 361 233
|
Zamawiajacy fax |
426 361 233
|
Zamawiajacy email |
gastronomik@gastronomik.neostrada.pl
|
Adres strony url |
http://www.bip.zsglodz.wikom.pl/?url=przetargi/25,zamowienia-publiczne.html
|
Zamieszczanie obowiazkowe |
1
|
Ogloszenie dotyczy |
1
|
Czy finansowane z unii |
1
|
Nazwa projektu programu |
[wszelka numeracja zgodna z SIWZ] 2.3 Zamówienie dofinansowane w ramach projektów pn.: 2.3.1 „Kulinarne dziedzictwo Polski w kontekście integracji europejskiej” realizowanego przez Zespół Szkół Gastronomicznych w Łodzi w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Oś Priorytetowa XI. Edukacja, Kwalifikacje, Umiejętności, Działania XI.3 Wysoka jakość edukacji, Poddziałania XI.3.1 Kształcenie zawodowe nr umowy RPLD.11.03.01-10-0041/16-00 (całość asortymentu z wyłączeniem wskazanego w pkt 2.3.2 SIWZ. 2.3.2 ”Szkoła mistrzostwa kulinarnego”, realizowanego przez Zespół Szkół Gastronomicznych w Łodzi w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Oś Priorytetowa XI. Edukacja, Kwalifikacje, Umiejętności, Działania XI.3 Wysoka jakość edukacji, Poddziałania XI.3.1 Kształcenie zawodowe nr umowy RPLD.11.03.01-10-0032/15, ze środków którego zostanie sfinansowany zakup: 2.3.2.1 Noży kuchennych (profesjonalnych) z antypoślizgową rękojeścią wykonaną z dwóch rodzajów tworzywa, twardego oraz miękkiego, ostrze ze stali chromowo–molibdenowej, o twardości 54-56 HRC – 10 zestawów składających się z: 2.3.2.1.1 L. 155mm do oddzielania kości 2.3.2.1.2 L. 230mm do pieczeni 2.3.2.1.3 L. 220mm do filetowania giętki 2.3.2.1.4 L.200mm kuchenny 2.3.2.1.5 L. 100mm do obierania 2.3.2.1.6 L. 60mm. do jarzyn 2.3.3 Noży ze stali kutej twardość ostrza 52-54 HRC wykonane ze stali kutej rękojeść dopasowana w sposób uniemożliwiający gromadzenie się resztek - 45 zestawów składających się z: 2.3.3.1 L: 250mm do wędlin 2.3.3.2 L:200 mm do mięsa 2.3.3.3 L: 130mm do filetowania 2.3.3.4 L:180 mm do oddzielania kości 2.3.3.5 L:150 mm do obierania 2.3.3.6 L: 100mm do jarzyn 2.3.4 Zamrażarka szufladowa.
|
Czy ubiegac zaklady pracy |
2
|
Minimalny procent zatrudnienia |
0%
|
Rodzaj zamawiajacego |
9
|
Czy dostep dokumentow zamowienia |
1
|
Dostep dokumentow zamowienia |
http://www.bip.zsglodz.wikom.pl/?url=przetargi/25,zamowienia-publiczne.html
|
Czy wymagane przeslanie ofert |
1
|
Wymagane przeslanie ofert inny |
Ofertę należy złożyć w formie pisemnej w sekretariacie Zamawiającego tj. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Gastronomicznych
|
Dopuszczone wymagane przeslanie ofert adres |
ul. Sienkiewicza 88, 90-357 Łódź
|
Nazwa nadana zamowieniu |
Dostawa sprzętu gastronomicznego i wyposażenia stołowo-kuchennego
|
Numer referencyjny |
3/09/2017
|
Rodzaj zamowienia |
1
|
Czy podzielone na czesci |
1
|
Zastrzega prawo grup czesci |
nie dotyczy
|
Maksymalna liczba czesci jednemu wykonawcy |
nie dotyczy
|
Okreslenie przedmiotu |
3.1 Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu gastronomicznego i wyposażenia dla Zespołu Szkół Gastronomicznych w Łodzi w podziale na 3 Części. 3.6 Wymagania ogólne (dotyczy wszystkich części zamówienia):
3.6.1 Dostarczony sprzęt (wyposażenie) powinien być fabrycznie nowy, nieużywany oraz oryginalnie zapakowany. W cenę wliczony koszt dostawy, transportu, instruktaż użytkowników w zakresie obsługi oraz wszelkie inne koszty związane z realizacją zamówienia zgodnie z opisanymi wymaganiami oraz przepisami powszechnie obowiązującego prawa.
3.6.2 Wraz z urządzeniami wchodzącymi w zakres zamówienia dostawca winien dostarczyć pełną dokumentację (w języku polskim) dotyczącą obsługi, działania i utrzymania urządzeń oraz kartę gwarancji i certyfikaty bezpieczeństwa (CE) (dla asortymentu, dla którego takie dokumenty są wystawiane).
3.6.3 Wymagana gwarancja i rękojmia za wady na całość dostarczonego asortymentu - minimum 24 miesiące od daty protokolarnego odbioru.
3.6.4 UWAGA! Zastosowane w opisie przedmiotu zamówienia nazwy własne / producentów służą tylko i wyłącznie doprecyzowaniu przedmiotu zamówienia i określeniu standardów jakościowych, technicznych i funkcjonalnych. Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych (produktów równoważnych nie gorszych pod względem posiadanych parametrów, jakościowych i technicznych) niż produkty określone za pomocą nazw producentów pod warunkiem, że oferowane produkty posiadają parametry techniczne i jakościowe co najmniej takie same jak produkty podane za pomocą nazw producenta w dokumentacji opisującej przedmiot zamówienia. Ofertą równoważną jest przedmiot o takich samych lub lepszych parametrach technicznych, jakościowych, funkcjonalnych spełniający minimalne parametry określone przez Zamawiającego. Zamawiający informuje, iż w razie, gdy w opisie przedmiotu zamówienia znajdują się znaki towarowe, za ofertę równoważną uznaje się ofertę spełniającą parametry indywidualnie wskazanego asortymentu określone przez jego producenta.
3.6.5 Wykonawca zobowiązany jest do przechowywania dokumentacji związanej z realizacją zamówienia w sposób zapewniający dostępność, poufność i bezpieczeństwo,
3.6.6 Wykonawca zobowiązany jest do poddania się kontroli i audytowi dokonywanych przez Zamawiającego oraz inne podmioty uprawnione do przeprowadzania kontroli i audytu zadań w ramach projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego,
3.6.7 Wykonawca zobowiązany jest do umożliwienia kontrolującym wglądu w dokumenty, w tym dokumenty finansowe oraz dokumenty elektroniczne, związane z realizacją zamówienia,
3.6.8 Wykonawca zobowiązany jest do umieszczania obowiązujących logotypów na dokumentach dotyczących projektu oraz materiałach, zgodnie z Wytycznymi dotyczącymi oznaczenia projektów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego,
3.6.9 Wykonawca zobowiązany jest wyznaczyć osobę/osoby prowadzące nadzór wewnętrzny nad realizacją umowy oraz do bezpośredniego kontaktowania się z Zamawiającym.
|
Cpv glowny przedmiot |
39221000-7
|
Szacunkowa wartosc zamowienia calosc |
0,00
|
Okreslenie warunkow |
Zamawiający nie określił warunku w tym zakresie
|
Sytuacja finansowa okreslenie warunkow |
Zamawiający nie określił warunku w tym zakresie
|
Zdolnosc techniczna okreslenie warunkow |
Zamawiający nie określił warunku w tym zakresie
|
Czy oswiadczenie niepodleganiu wykluczenia |
1
|
Wykaz dokumentow zaswiadczen |
Jak określono w pkt III.7 Ogłoszenia
|
Zakresie warunkow udzialu |
Jak określono w pkt III.7 Ogłoszenia
|
Zakresie kryteriow selekcji |
Jak określono w pkt III.7 Ogłoszenia
|
Wykaz potwierdzenie okolicznosci |
Jak określono w pkt III.7 Ogłoszenia
|
Inne dokumenty niewymienione |
5 Warunki udziału w postępowaniu
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają poniższe warunki udziału w postępowaniu:
5.1 posiadają kompetencje lub uprawnienia do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów - Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie.
5.2 znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej umożliwiającej realizację przedmiotowego zamówienia - Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie.
5.3 posiadają zdolność techniczną lub zawodową umożliwiającą realizację przedmiotowego zamówienia - Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie.
6 Podstawy wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia
6.1 O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy wykażą brak podstaw do wykluczenia z postępowania na podstawie art. 24 ust. 1 Ustawy.
6.2 Wykonawca, który podlega wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 pkt 13 i 14 oraz 16–20 może przedstawić dowody na to, że podjęte przez niego środki są wystarczające do wykazania jego rzetelności, w szczególności udowodnić naprawienie szkody wyrządzonej przestępstwem lub przestępstwem skarbowym, zadośćuczynienie pieniężne za doznaną krzywdę lub naprawienie szkody, wyczerpujące wyjaśnienie stanu faktycznego oraz współpracę z organami ścigania oraz podjęcie konkretnych środków technicznych, organizacyjnych i kadrowych, które są odpowiednie dla zapobiegania dalszym przestępstwom lub przestępstwom skarbowym lub nieprawidłowemu postępowaniu wykonawcy. Przepisu zdania pierwszego nie stosuje się, jeżeli wobec wykonawcy, będącego podmiotem zbiorowym, orzeczono prawomocnym wyrokiem sądu zakaz ubiegania się o udzielenie zamówienia oraz nie upłynął określony w tym wyroku okres obowiązywania tego zakazu.
6.3 Wykonawca nie podlega wykluczeniu, jeżeli zamawiający, uwzględniając wagę i szczególne okoliczności czynu wykonawcy, uzna za wystarczające dowody przedstawione na podstawie art. 24 ust. 8 Ustawy.
6.4 W przypadkach, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 19 Ustawy, przed wykluczeniem wykonawcy, zamawiający zapewni temu wykonawcy możliwość udowodnienia, że jego udział w przygotowaniu postępowania o udzielenie zamówienia nie zakłóci konkurencji. Zamawiający wskazuje w protokole sposób zapewnienia konkurencji.
6.5 Zamawiający może wykluczyć wykonawcę na każdym etapie postępowania o udzielenie zamówienia.
7 Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia
7.1 Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia:
7.1.1 w takim przypadku ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Umocowanie musi wynikać z treści pełnomocnictwa złożonego wraz z ofertą w oryginale lub w formie notarialnie potwierdzonego odpisu (Wzór pełnomocnictwa stanowi załącznik nr 4 do SIWZ – wzór ten ma charakter wyłącznie pomocniczy – jego stosowanie nie jest obowiązkowe);
7.1.2 żaden z nich nie może podlegać wykluczeniu z udziału w postępowaniu;
7.1.3 każdy z nich składa oświadczenia o których mowa w 8.2 SIWZ.
7.1.4 każdy z nich składa oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej o którym mowa w pkt 8.3 SIWZ,
7.1.5 działający w ramach spółki cywilnej zamiast pełnomocnictwa, o którym mowa w pkt 7.1 SIWZ, mogą załączyć do oferty oryginał lub notarialnie potwierdzony odpis aktualnej umowy spółki, jeżeli będzie z niej wynikać zakres umocowania wspólników.
7.1.6 Wszelka korespondencja będzie prowadzona wyłącznie z pełnomocnikiem.
8 Wykaz oświadczeń lub dokumentów, potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw wykluczenia, a także, że oferowane dostawy spełniają wymagania zamawiającego
8.1 Zgodnie z art. 24aa ust. 1 Ustawy, Zamawiający najpierw dokona oceny ofert, a następnie zbada, czy wykonawca, którego oferta została oceniona jako najkorzystniejsza, nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu.
8.2 WYKONAWCA WRAZ Z OFERTĄ ZOBOWIĄZANY JEST ZŁOŻYĆ, w celu potwierdzenia, że nie podlega wykluczeniu:
8.2.1 aktualne na dzień składania ofert oświadczenie dotyczące braku podstaw do wykluczenia z postępowania – Załącznik nr 3 do SIWZ;
8.2.2 Zamawiający żąda, aby wykonawca, który zamierza powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcom, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia z udziału w postępowaniu zamieścił informacje o podwykonawcach w oświadczeniu wstępnym o którym mowa w 8.2.1 SIWZ.
8.2.3 W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie - oświadczenia z pkt 8.2.1 SIWZ składa każdy z tych wykonawców (dotyczy również wspólników spółki cywilnej).
8.3 WYKONAWCA BEZ WEZWANIA ZAMAWIAJĄCEGO zobowiązany jest, w terminie 3 dni od zamieszczenia na stronie internetowej informacji z otwarcia ofert http://www.bip.zsglodz.wikom.pl/?url=przetargi/25,zamowienia-publiczne.html (podstrona dotycząca przedmiotowego postępowania), i zapoznania się z nazwami / firmami Wykonawców którzy złożyli oferty w przedmiotowym postępowaniu przekazać zamawiającemu oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 1 pkt 23 Ustawy. Zamawiający wraz z informacją o której mowa powyżej, zamieści wzór takiego oświadczenia.
8.3.1 Wraz ze złożeniem oświadczenia, wykonawca może przedstawić dowody, że powiązania z innym wykonawcą nie prowadzą do zakłócenia konkurencji w postępowaniu o udzielenie zamówienia.
8.3.2 W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, składa każdy z Wykonawców.
8.4 WYKONAWCA NA WEZWANIE ZAMAWIAJĄCEGO zobowiązany jest w zakresie zaoferowanych w Części III sprzętów złożyć karty katalogowe / specyfikacje techniczne potwierdzające spełnianie wymagań określonych przez Zamawiającego.
8.5 Forma składanych dokumentów
8.5.1 Oświadczenia, o których mowa w pkt. 8 SIWZ dotyczące wykonawcy i innych podmiotów, na których zdolnościach lub sytuacji polega wykonawca na zasadach określonych w art. 22a Ustawy oraz dotyczące podwykonawców, składane są w oryginale.
8.5.2 Pozostałe dokumenty (inne niż oświadczenia, o których mowa w pkt 8.4.1 SIWZ) składane są w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem. Poświadczenia za zgodność z oryginałem dokonuje odpowiednio wykonawca, podmiot, na którego zdolnościach lub sytuacji polega wykonawca, wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia publicznego (dotyczy również wspólników spółki cywilnej) albo podwykonawca, w zakresie dokumentów, które każdego z nich dotyczą.
8.5.3 Dokumenty sporządzone w języku obcym należy składać wraz z tłumaczeniem na język polski. Zamawiający zastrzega sobie prawo żądania przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii dokumentu wyłącznie wtedy, gdy złożona przez Wykonawcę kopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi wątpliwości, co do jej prawdziwości.
8.5.4 W przypadku wskazania przez wykonawcę dostępności wymaganych oświadczeń lub dokumentów w formie elektronicznej pod określonymi adresami internetowymi ogólnodostępnych i bezpłatnych baz danych, zamawiający pobiera samodzielnie z tych baz danych wskazane przez wykonawcę oświadczenia lub dokumenty.
8.5.5 W przypadku wskazania przez wykonawcę wymaganych oświadczeń lub dokumentów, które znajdują się w posiadaniu zamawiającego, w szczególności oświadczeń lub dokumentów przechowywanych przez zamawiającego zgodnie z art. 97 ust. 1 ustawy, zamawiający w celu potwierdzenia okoliczności, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt 1 i 3 ustawy, korzysta z posiadanych oświadczeń lub dokumentów, o ile są one aktualne.
|
Zastosowanie procedury pzp |
1
|
Zmiana umowy |
1
|
Zmiana umowy tekst |
§ 11
Zamawiający dopuszcza możliwość dokonywania zmian w treści niniejszej umowy
w sytuacjach, gdy wystąpi co najmniej jedna z poniżej wymienionych okoliczności:
1) zachodzi konieczność zmiany terminu wykonania przedmiotu zamówienia,
w przypadku, gdy nie można było tego przewidzieć w chwili podpisania umowy
i nie wynika z przyczyn zawinionych przez Wykonawcę;
2) gdy z przyczyn niezawinionych przez Wykonawcę nie jest możliwe dostarczenie wskazanych w ofercie sprzętów, Zamawiający dopuszcza ich zmianę na sprzęty nie gorsze niż zaoferowane;
3) doszło do wydłużenia okresu gwarancyjnego przez producenta;
4) niezbędna jest zmiana sposobu wykonania zobowiązania z przyczyn niezawinionych przez Wykonawcę, o ile zmiana taka jest korzystna dla zamawiającego lub jest konieczna w celu prawidłowego wykonania umowy;
5) jeżeli nastąpi zmiana powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym wpływ na realizację przedmiotu zamówienia;
6) możliwa jest korzystna dla Zamawiającego zmiana terminu i sposobu płatności
za realizację przedmiotu zamówienia;
7) nastąpi zmiana danych wykonawcy np. zmiana adresu, osób kontaktowych itp.
|
IV 6 1 sposob udostepniania |
nie dotyczy
|
IV 6 1 srodki ochrony |
nie dotyczy
|
IV 4 4 data |
2017-10-05T00:00:00+02:00
|
IV 4 4 godzina |
14:45
|
IV 4 4 jezyki |
PL
|
IV 4 5 okres |
30
|
IV 6 6 |
Zamawiający nie przewiduje: 21.1.1 zawarcia umowy ramowej, 21.1.2 składania ofert wariantowych, 21.1.3 rozliczania w walutach obcych, 21.1.4 aukcji elektronicznej, 21.1.5 zwrotu kosztów udziału w postępowaniu, 21.1.6 ustanowienia dynamicznego systemu zakupów.
|