Zakup i dostawa sprzętu komputerowego dla potrzeb Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łodzi.

Data publikacji 2019-10-24
Data zakończenia 2019-11-04 00:00:00
Instytucja Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi
Miejscowość Łódź
Województwo łódzkie
Branża
  • Komputery osobiste

Szczegóły

Numer ogłoszenia 614504-N-2019
Typ dokumentu ZP-400
Kod CPV 302130005
Adres strony internetowej siwz
BZP Zobacz

Przedmiot zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa sprzętu komputerowego dla potrzeb Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łodzi.
Komputer stacjonarny - 10 sztuk
Typ Komputer stacjonarny
Zastosowanie Komputer będzie wykorzystywany dla potrzeb aplikacji biurowych.
Procesor Procesor o wydajności ocenianej na minimum 8005 punktów w teście Passmark Benchmark CPU Mark wg kolumny Psmark CPU Mark (high er is better), na podstawie tabeli wyników z dnia 24.10.2019r. pod adresem http://cpubenchmark.net/cpu_list.php ( tabela dołączona załącznik nr 1a do SIWZ )
Parametry pamięci masowej min. 1000 GB HDD
Pamięć operacyjna pojemność: min. 4 GB DDR4
wolne złącza pamięci: min. 1
Karta graficzna Zintegrowana
Łączność LAN 10/100/1000 Mbps
Napędy wbudowane (zainstalowane) DVD+/-RW
Złącza zewn. panel przedni:
USB 2.0 – min. 1 szt.
USB 3.0 – min. 1 szt.
panel tylny:
USB 2.0 – min. 2 szt.
USB 3.0 – min. 2 szt.
RJ-45 (LAN) - 1 szt.
VGA (D-sub) - 1 szt.
HDMI - 1 szt.
AC-in (wejście zasilania) - 1 szt.
Porty wewnętrzne PCI-e - min. 1 szt.
SATA III – min. 2 szt.
Zasilacz min. 350W ATX, certyfikat 80+ lub wyższy
Obudowa Obudowa typu Tower

System Operacyjny MS Windows 10 Professional PL 64bit OEM z nośnikiem optycznym lub równoważny.
Wykonawca dostarczy nośnik(i) z systemem operacyjnym w wersji instalacyjnej + sterowniki podzespołów.
Opis równoważności:
1. umożliwia integrację z posiadanym przez Zamawiającego systemem Active Directory pozwalającej na wdrożenie jednolitej polityki bezpieczeństwa dla wszystkich komputerów w sieci.
2. umożliwia zdalną automatyczną instalację, konfigurację, administrowanie oraz aktualizowanie systemu,
3. posiada publicznie znany cykl życia przedstawiony przez producenta i dotyczący rozwoju i wsparcia technicznego - w szczególności w zakresie bezpieczeństwa
4. zapewnia pracę w różnych sieciach komputerowych (sieci lokalne LAN, Internet), w tym także automatyczne rozpoznawanie sieci i ich ustawień bezpieczeństwa,
5. umożliwia automatyczne rozpoznawanie urządzeń peryferyjnych działających w tej sieci (np. drukarki, skanery) oraz automatyczne łączenie z raz zdefiniowanymi sieciami (również za pośrednictwem modemów 3G/USB),
6. umożliwia automatyczne zbudowanie obrazu systemu wraz z aplikacjami. Obraz systemu ma służyć do automatycznego upowszechnienia systemu operacyjnego inicjowanego i wykonywanego w całości przez sieć komputerową.
7. umożliwia wdrożenie nowego obrazu przez zdalną instalację
8. umożliwia udostępnianie i przejmowanie pulpitu zdalnego
9. licencja na system operacyjny musi być nieograniczona w czasie, pozwalać na wielokrotne instalowanie systemu na oferowanym sprzęcie
10. zamawiający nie dopuszcza w systemie możliwości instalacji dodatkowych narzędzi emulujących działanie systemów
11. zapewnia pełną współpracę z aktualnie użytkowanymi aplikacjami informatycznymi m.in. Microsoft Office wersje od 2003 do 2016, Zarządzanie Finansami Miasta.
Jeżeli oferowane oprogramowanie będzie wymagało poniesienia przez zamawiającego dodatkowych nakładów (w szczególności na zmianę konfiguracji usług sieciowych, szkolenie pracowników, zwiększenie dotychczasowej czasochłonności przygotowania stanowisk komputerowych) niezbędnych do sprawnego funkcjonowania stacji roboczych w infrastrukturze teleinformatycznej zamawiającego, wszelkie koszty z tym związane poniesie Wykonawca.
Gwarancja 1. Gwarancja na okres minimum 24 miesięcy
2. W przypadku awarii dysku twardego obsługa gwarancyjna będzie wykonywana przez dostarczenie i instalację nowego dysku twardego. Uszkodzony dysk pozostanie własnością Zamawiającego. Wykonawca ma prawo wykonać diagnostykę uszkodzonego dysku twardego
w miejscu jego zainstalowania u Zamawiającego.
3. W przypadku konieczności naprawy gwarancyjnej komputerów poza miejscem zainstalowania sprzętu będą one zabierane bez dyskówa. twardych, które pozostaną na czas naprawy u Zamawiającego. Demontaż dysku twardego zostanie wykonany przez pracownika Wykonawcy.
Dodatkowe wyposażenie Zestaw klawiatura + mysz
Klawiatura:
typ klawiatury: tradycyjna
klawisze numeryczne: tak
interfejs: USB
mysz:
Ilość rolek przewijania: 1

Certyfikaty i deklaracje (wymagane przy dostawie):
Deklaracja zgodności CE dla zaoferowanego modelu komputera




Monitor - 10 sztuk
Monitor min. 23,6"
proporcje ekranu: 16:9
rozdzielczość min. 1920 x 1080 (Full HD),
czas reakcji matrycy min 5 ms,
VGA (D-sub) - 1 szt., HDMI - 1 szt., DVI - 1 szt., AC-in - 1 szt.
Głośnik wbudowany


Drukarka laserowa - 10 sztuk
Technologia Laserowa
Rodzaj monochromatyczna
Format A4
Szybkość druku min. 18 str./min.
Rozdzielczość druku [dpi] min. 600 x 600

Podajnik papieru 100 arkuszy

2. Parametry techniczne oraz cechy funkcjonalne przedmiotu zamówienia opisane w tabeli powyżej określają minimalne wymagania Zamawiającego.
3. Wykonawca zobowiązuje się dostarczyć sprzęt komputerowy fabrycznie nowy, wyprodukowany zgodnie z polskimi normami lub normami europejskimi, posiadający oryginalne opakowanie, wolny od wad fizycznych i prawnych, dopuszczony do obrotu, w terminie wskazanym
w formularzu ofertowym (załącznik nr 2 do SIWZ).
4. Wykonawca zobowiązuje się dostarczyć sprzęt komputerowy spełniający kryteria środowiskowe dotyczące efektywności energetycznej, wykorzystania substancji szkodliwych i emisji hałasu, które oparte są na oznaczeniach CE lub równoważnych.
5. Wykonawca w zakresie dostawy przedmiotu umowy zobowiązuje się do:
a) Dostarczenia przedmiotu umowy do siedziby Zamawiającego, ul. J.Kilińskiego 102/102a,
90-012 Łódź, od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 15:00,
b) Uzgodnienia z przedstawicielem Zamawiającego, terminu dostawy z wyprzedzeniem, co najmniej 1- dniowym, z zastrzeżeniem terminu realizacji dostawy określonego w formularzu ofertowym,
c) Dostarczenia i przeprowadzenia rozładunku przedmiotu umowy w miejscu wskazanym przez Zamawiającego, na własny koszt, bez obciążenia z tego tytułu Zamawiającego dodatkowymi kosztami,
d) Dostarczenia oprogramowania wraz z wszystkimi sterownikami do samodzielnego zainstalowania przez Zamawiającego,
e) W przypadku zaoferowania oprogramowania równoważnego Wykonawca ma obowiązek wskazania, że spełnia ono wymagania Zamawiającego i jest w pełni równoważne
(lub o parametrach i funkcjonalności lepszych) co wyspecyfikowane,
f) Dostarczenia wraz z przedmiotem umowy:
 Dokumentów gwarancyjnych w języku polskim dla każdego urządzenia osobno,
 Karty gwarancyjne dla każdego urządzenia osobno,
 Dokumentacji technicznej, certyfikatów autentyczności i kart rejestracyjnych oraz instrukcji dotyczących sposobu korzystania z przedmiotu umowy w języku polskim dla każdego urządzenia osobno,
 Deklaracje zgodności CE oraz pozostałe certyfikaty dla wskazanych produktów lub dokumentację alternatywną.
6. Podstawą odbioru przedmiotu umowy będzie protokół odbioru podpisany przez przedstawicieli Wykonawcy i Zamawiającego.
7. Wykonawca oświadcza, że przedmiot umowy stanowi jego własność i nie jest obciążony prawami osób trzecich oraz, że jego zbywalność nie jest w żadnym stopniu ograniczona.
8. Oprogramowanie dostarczone wraz z przedmiotem umowy musi być wyrobem licencjonowanym.
9. Zamawiający dopuszcza zmianę asortymentu wskazanego w ofercie (formularzu asortymentowo- cenowym stanowiącym załącznik nr 1 do umowy) w zakresie marki/producenta sprzętu/ nazwy/ typu/nr katalogowego pod warunkiem, iż cena nie ulegnie zmianie a asortyment zaproponowany
w miejsce dotychczasowego będzie spełniał wymagania opisane w SIWZ, co zostanie wykazane przez Wykonawcę. W każdym takim przypadku zgoda Zamawiającego winna być wyrażona na piśmie pod rygorem nieważności takiej zgody.
10. Wymagania stawiane Wykonawcy:
a) Wykonawca odpowiedzialny jest za jakość, zgodność z warunkami technicznymi i jakościowymi opisanymi dla przedmiotu umowy,
b) Wykonawca odpowiada za wady fizyczne i prawne ujawnione w dostarczonym przedmiocie umowy i ponosi wszelkie zobowiązania z tego wynikające,
c) Wymagana jest należyta staranność przy realizacji zobowiązań umowy.
11. Wykonawca zobowiązany jest do zwrotu i wymiany uszkodzonego lub niespełniającego wymagań sprzętu komputerowego na własny koszt na zasadnych opisanych we wzorze umowy (załącznik nr 5 do SIWZ).
12. Terminy (okresy) udzielonych gwarancji nie będą krótsze niż okresy wskazane w Tabeli powyżej.
13. Wykonawca przystąpi do napraw gwarancyjnych na zasadach opisanych we wzorze umowy (załącznik nr 5 do SIWZ).
14. Warunki płatności zostały określone we wzorze umowy (załącznik nr 5 do SIWZ).
15. Kary umowne zostały określone we wzorze umowy (załącznik nr 5 do SIWZ).
16. Każdy Wykonawca w prowadzonym postępowaniu może złożyć tylko jedną ofertę.
17. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez Wykonawcę podczas wykonywania przedmiotu zamówienia.
18. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679
z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1) dalej „RODO”, informuję, że:
1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
w Łodzi, ul. Kilińskiego 102/102a, 90-012 Łódź, sekretariat@mops.lodz.pl,Telefon 42 685 43 62, Faks 42 632 41 30.
2) We wszystkich sprawach związanych z przetwarzaniem przez MOPS w Łodzi danych osobowych można się kontaktować z Inspektorem Danych Osobowych za pomocą poczty elektronicznej pod adresem: ochronadanych@mops.lodz.pl .
3) Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 8 oraz art. 96 ust. 3 ustawy
z dnia 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 1986 ze zm.), dalej „ustawa Pzp”.
4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 97 ust. 1 ustawy Pzp, przez okres
4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy.
5) Obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy Pzp, związanym
z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy Pzp.
6) W odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art. 22 RODO;
a) Posiada Pani/Pan:
a. na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących,
z zastrzeżeniem pkt 2 ppkt 2) niniejszego rozdziału;
b. na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych
z zastrzeżeniem pkt 2 ppkt 3) niniejszego rozdziału;
c. na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO oraz
z zastrzeżeniem pkt 2 ppkt 4) niniejszego rozdziału;
d. prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO;
b) Nie przysługuje Pani/Panu:
w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;
a. prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;
b. na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. b i c RODO.
Zgodnie z ustawą z 21 lutego 2019 r. o zmianie niektórych ustaw w związku z zapewnieniem stosowania rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych
i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. U. poz. 730), w ustawie Pzp wprowadzono
ust. 5 w art. 8 oraz dodano art. 8a, w związku z powyższym Zamawiający informuje, że:
a) Udostępnia dane osobowe, o których mowa w art. 10 rozporządzania Parlamentu Europejskiego
i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r.w sprawie ochrony osób fizycznych w związku
z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych)(Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1, ze zm.), zwanego dalej „rozporządzeniem 2016/679”, w celu umożliwienia korzystania ze środków ochrony prawnej, o których mowa w dziale VI, do upływu terminu do ich wniesienia.
b) W przypadku gdy wykonanie obowiązków, o których mowa w art. 15 ust. 1-3 rozporządzenia 2016/679, wymagałoby niewspółmiernie dużego wysiłku, zamawiający może żądać od osoby, której dane dotyczą, wskazania dodatkowych informacji mających na celu sprecyzowanie żądania,
w szczególności podania nazwy lub daty postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu.
c) Skorzystanie przez osobę, której dane dotyczą, z uprawnienia do sprostowania lub uzupełnienia danych osobowych, o których mowa w art. 16 rozporządzenia 2016/679, nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z ustawą.
d) Wystąpienie z żądaniem, o którym mowa w art. 18 ust. 1 rozporządzenia 2016/679, nie ogranicza przetwarzania danych osobowych do czasu zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu.
e) Przechowuje protokół przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, w sposób gwarantujący jego nienaruszalność. Jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, Zamawiający przechowuje umowę przez cały czas trwania umowy.
W przypadku gdy wykonanie obowiązków, o których mowa w art. 15 ust. 1-3 rozporządzenia 2016/679, wymagałoby niewspółmiernie dużego wysiłku, Zamawiający może żądać od osoby, której dane dotyczą, wskazania dodatkowych informacji mających na celu sprecyzowanie nazwy lub daty zakończonego postępowania o udzielenie zamówienia.
7) Skorzystanie przez osobę, której dane dotyczą, z uprawnienia do sprostowania lub uzupełnienia,
o którym mowa w art. 16 rozporządzenia 2016/679, nie może naruszać integralności protokołu oraz jego załączników.
8) Zamawiający zwraca Wykonawcom, których oferty nie zostały wybrane, na ich wniosek, złożone przez nich plany, projekty, rysunki, modele, próbki, wzory, programy komputerowe oraz inne podobne materiały.
9) Zamawiający przetwarza dane osobowe zebrane w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie w sposób gwarantujący zabezpieczenie przed ich bezprawnym rozpowszechnieniem.
10) Do przetwarzania danych osobowych, o których mowa w art. 10 rozporządzenia 2016/679, mogą być dopuszczone wyłącznie osoby posiadające pisemne upoważnienie. Osoby dopuszczone do przetwarzania takich danych są obowiązane do zachowania ich poufności.

Dodatkowe informacje

GuidZP400 2e725406-7d52-4d9f-b009-086daadef643
Biuletyn 614504-N-2019
Zamawiajacy nazwa Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi
Regon 00434557500000
Zamawiajacy adres ulica ul.Kilińskiego
Zamawiajacy adres numer domu 102
Zamawiajacy miejscowosc Łódź
Zamawiajacy kod pocztowy 90-012
Zamawiajacy panstwo Polska
Zamawiajacy wojewodztwo łódzkie
Zamawiajacy telefon 42 6324034
Zamawiajacy fax 42 6324130
Zamawiajacy email sekretariat@mops.lodz.pl
Adres strony url bip.mops.lodz.pl
Zamieszczanie obowiazkowe 1
Ogloszenie dotyczy 1
Czy finansowane z unii 2
Czy ubiegac zaklady pracy 2
Minimalny procent zatrudnienia 0%
Rodzaj zamawiajacego 2
Dostep dokumentow zamowienia bip.mops.lodz.pl
Czy wymagane przeslanie ofert 1
Wymagane przeslanie ofert inny pisemnie
Dopuszczone wymagane przeslanie ofert adres ul. Kilińskiego 102/102a- sekretariat, pokój 306, III piętro
Nazwa nadana zamowieniu Zakup i dostawa sprzętu komputerowego dla potrzeb Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łodzi.
Numer referencyjny 48/2019
Rodzaj zamowienia 1
Okreslenie przedmiotu 1. Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa sprzętu komputerowego dla potrzeb Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łodzi. Komputer stacjonarny - 10 sztuk Typ Komputer stacjonarny Zastosowanie Komputer będzie wykorzystywany dla potrzeb aplikacji biurowych. Procesor Procesor o wydajności ocenianej na minimum 8005 punktów w teście Passmark Benchmark CPU Mark wg kolumny Psmark CPU Mark (high er is better), na podstawie tabeli wyników z dnia 24.10.2019r. pod adresem http://cpubenchmark.net/cpu_list.php ( tabela dołączona załącznik nr 1a do SIWZ ) Parametry pamięci masowej min. 1000 GB HDD Pamięć operacyjna pojemność: min. 4 GB DDR4 wolne złącza pamięci: min. 1 Karta graficzna Zintegrowana Łączność LAN 10/100/1000 Mbps Napędy wbudowane (zainstalowane) DVD+/-RW Złącza zewn. panel przedni: USB 2.0 – min. 1 szt. USB 3.0 – min. 1 szt. panel tylny: USB 2.0 – min. 2 szt. USB 3.0 – min. 2 szt. RJ-45 (LAN) - 1 szt. VGA (D-sub) - 1 szt. HDMI - 1 szt. AC-in (wejście zasilania) - 1 szt. Porty wewnętrzne PCI-e - min. 1 szt. SATA III – min. 2 szt. Zasilacz min. 350W ATX, certyfikat 80+ lub wyższy Obudowa Obudowa typu Tower System Operacyjny MS Windows 10 Professional PL 64bit OEM z nośnikiem optycznym lub równoważny. Wykonawca dostarczy nośnik(i) z systemem operacyjnym w wersji instalacyjnej + sterowniki podzespołów. Opis równoważności: 1. umożliwia integrację z posiadanym przez Zamawiającego systemem Active Directory pozwalającej na wdrożenie jednolitej polityki bezpieczeństwa dla wszystkich komputerów w sieci. 2. umożliwia zdalną automatyczną instalację, konfigurację, administrowanie oraz aktualizowanie systemu, 3. posiada publicznie znany cykl życia przedstawiony przez producenta i dotyczący rozwoju i wsparcia technicznego - w szczególności w zakresie bezpieczeństwa 4. zapewnia pracę w różnych sieciach komputerowych (sieci lokalne LAN, Internet), w tym także automatyczne rozpoznawanie sieci i ich ustawień bezpieczeństwa, 5. umożliwia automatyczne rozpoznawanie urządzeń peryferyjnych działających w tej sieci (np. drukarki, skanery) oraz automatyczne łączenie z raz zdefiniowanymi sieciami (również za pośrednictwem modemów 3G/USB), 6. umożliwia automatyczne zbudowanie obrazu systemu wraz z aplikacjami. Obraz systemu ma służyć do automatycznego upowszechnienia systemu operacyjnego inicjowanego i wykonywanego w całości przez sieć komputerową. 7. umożliwia wdrożenie nowego obrazu przez zdalną instalację 8. umożliwia udostępnianie i przejmowanie pulpitu zdalnego 9. licencja na system operacyjny musi być nieograniczona w czasie, pozwalać na wielokrotne instalowanie systemu na oferowanym sprzęcie 10. zamawiający nie dopuszcza w systemie możliwości instalacji dodatkowych narzędzi emulujących działanie systemów 11. zapewnia pełną współpracę z aktualnie użytkowanymi aplikacjami informatycznymi m.in. Microsoft Office wersje od 2003 do 2016, Zarządzanie Finansami Miasta. Jeżeli oferowane oprogramowanie będzie wymagało poniesienia przez zamawiającego dodatkowych nakładów (w szczególności na zmianę konfiguracji usług sieciowych, szkolenie pracowników, zwiększenie dotychczasowej czasochłonności przygotowania stanowisk komputerowych) niezbędnych do sprawnego funkcjonowania stacji roboczych w infrastrukturze teleinformatycznej zamawiającego, wszelkie koszty z tym związane poniesie Wykonawca. Gwarancja 1. Gwarancja na okres minimum 24 miesięcy 2. W przypadku awarii dysku twardego obsługa gwarancyjna będzie wykonywana przez dostarczenie i instalację nowego dysku twardego. Uszkodzony dysk pozostanie własnością Zamawiającego. Wykonawca ma prawo wykonać diagnostykę uszkodzonego dysku twardego w miejscu jego zainstalowania u Zamawiającego. 3. W przypadku konieczności naprawy gwarancyjnej komputerów poza miejscem zainstalowania sprzętu będą one zabierane bez dyskówa. twardych, które pozostaną na czas naprawy u Zamawiającego. Demontaż dysku twardego zostanie wykonany przez pracownika Wykonawcy. Dodatkowe wyposażenie Zestaw klawiatura + mysz Klawiatura: typ klawiatury: tradycyjna klawisze numeryczne: tak interfejs: USB mysz: Ilość rolek przewijania: 1 Certyfikaty i deklaracje (wymagane przy dostawie): Deklaracja zgodności CE dla zaoferowanego modelu komputera Monitor - 10 sztuk Monitor min. 23,6" proporcje ekranu: 16:9 rozdzielczość min. 1920 x 1080 (Full HD), czas reakcji matrycy min 5 ms, VGA (D-sub) - 1 szt., HDMI - 1 szt., DVI - 1 szt., AC-in - 1 szt. Głośnik wbudowany Drukarka laserowa - 10 sztuk Technologia Laserowa Rodzaj monochromatyczna Format A4 Szybkość druku min. 18 str./min. Rozdzielczość druku [dpi] min. 600 x 600 Podajnik papieru 100 arkuszy 2. Parametry techniczne oraz cechy funkcjonalne przedmiotu zamówienia opisane w tabeli powyżej określają minimalne wymagania Zamawiającego. 3. Wykonawca zobowiązuje się dostarczyć sprzęt komputerowy fabrycznie nowy, wyprodukowany zgodnie z polskimi normami lub normami europejskimi, posiadający oryginalne opakowanie, wolny od wad fizycznych i prawnych, dopuszczony do obrotu, w terminie wskazanym w formularzu ofertowym (załącznik nr 2 do SIWZ). 4. Wykonawca zobowiązuje się dostarczyć sprzęt komputerowy spełniający kryteria środowiskowe dotyczące efektywności energetycznej, wykorzystania substancji szkodliwych i emisji hałasu, które oparte są na oznaczeniach CE lub równoważnych. 5. Wykonawca w zakresie dostawy przedmiotu umowy zobowiązuje się do: a) Dostarczenia przedmiotu umowy do siedziby Zamawiającego, ul. J.Kilińskiego 102/102a, 90-012 Łódź, od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 15:00, b) Uzgodnienia z przedstawicielem Zamawiającego, terminu dostawy z wyprzedzeniem, co najmniej 1- dniowym, z zastrzeżeniem terminu realizacji dostawy określonego w formularzu ofertowym, c) Dostarczenia i przeprowadzenia rozładunku przedmiotu umowy w miejscu wskazanym przez Zamawiającego, na własny koszt, bez obciążenia z tego tytułu Zamawiającego dodatkowymi kosztami, d) Dostarczenia oprogramowania wraz z wszystkimi sterownikami do samodzielnego zainstalowania przez Zamawiającego, e) W przypadku zaoferowania oprogramowania równoważnego Wykonawca ma obowiązek wskazania, że spełnia ono wymagania Zamawiającego i jest w pełni równoważne (lub o parametrach i funkcjonalności lepszych) co wyspecyfikowane, f) Dostarczenia wraz z przedmiotem umowy:  Dokumentów gwarancyjnych w języku polskim dla każdego urządzenia osobno,  Karty gwarancyjne dla każdego urządzenia osobno,  Dokumentacji technicznej, certyfikatów autentyczności i kart rejestracyjnych oraz instrukcji dotyczących sposobu korzystania z przedmiotu umowy w języku polskim dla każdego urządzenia osobno,  Deklaracje zgodności CE oraz pozostałe certyfikaty dla wskazanych produktów lub dokumentację alternatywną. 6. Podstawą odbioru przedmiotu umowy będzie protokół odbioru podpisany przez przedstawicieli Wykonawcy i Zamawiającego. 7. Wykonawca oświadcza, że przedmiot umowy stanowi jego własność i nie jest obciążony prawami osób trzecich oraz, że jego zbywalność nie jest w żadnym stopniu ograniczona. 8. Oprogramowanie dostarczone wraz z przedmiotem umowy musi być wyrobem licencjonowanym. 9. Zamawiający dopuszcza zmianę asortymentu wskazanego w ofercie (formularzu asortymentowo- cenowym stanowiącym załącznik nr 1 do umowy) w zakresie marki/producenta sprzętu/ nazwy/ typu/nr katalogowego pod warunkiem, iż cena nie ulegnie zmianie a asortyment zaproponowany w miejsce dotychczasowego będzie spełniał wymagania opisane w SIWZ, co zostanie wykazane przez Wykonawcę. W każdym takim przypadku zgoda Zamawiającego winna być wyrażona na piśmie pod rygorem nieważności takiej zgody. 10. Wymagania stawiane Wykonawcy: a) Wykonawca odpowiedzialny jest za jakość, zgodność z warunkami technicznymi i jakościowymi opisanymi dla przedmiotu umowy, b) Wykonawca odpowiada za wady fizyczne i prawne ujawnione w dostarczonym przedmiocie umowy i ponosi wszelkie zobowiązania z tego wynikające, c) Wymagana jest należyta staranność przy realizacji zobowiązań umowy. 11. Wykonawca zobowiązany jest do zwrotu i wymiany uszkodzonego lub niespełniającego wymagań sprzętu komputerowego na własny koszt na zasadnych opisanych we wzorze umowy (załącznik nr 5 do SIWZ). 12. Terminy (okresy) udzielonych gwarancji nie będą krótsze niż okresy wskazane w Tabeli powyżej. 13. Wykonawca przystąpi do napraw gwarancyjnych na zasadach opisanych we wzorze umowy (załącznik nr 5 do SIWZ). 14. Warunki płatności zostały określone we wzorze umowy (załącznik nr 5 do SIWZ). 15. Kary umowne zostały określone we wzorze umowy (załącznik nr 5 do SIWZ). 16. Każdy Wykonawca w prowadzonym postępowaniu może złożyć tylko jedną ofertę. 17. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez Wykonawcę podczas wykonywania przedmiotu zamówienia. 18. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1) dalej „RODO”, informuję, że: 1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi, ul. Kilińskiego 102/102a, 90-012 Łódź, sekretariat@mops.lodz.pl,Telefon 42 685 43 62, Faks 42 632 41 30. 2) We wszystkich sprawach związanych z przetwarzaniem przez MOPS w Łodzi danych osobowych można się kontaktować z Inspektorem Danych Osobowych za pomocą poczty elektronicznej pod adresem: ochronadanych@mops.lodz.pl . 3) Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 8 oraz art. 96 ust. 3 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 1986 ze zm.), dalej „ustawa Pzp”. 4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 97 ust. 1 ustawy Pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy. 5) Obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy Pzp. 6) W odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art. 22 RODO; a) Posiada Pani/Pan: a. na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących, z zastrzeżeniem pkt 2 ppkt 2) niniejszego rozdziału; b. na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych z zastrzeżeniem pkt 2 ppkt 3) niniejszego rozdziału; c. na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO oraz z zastrzeżeniem pkt 2 ppkt 4) niniejszego rozdziału; d. prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO; b) Nie przysługuje Pani/Panu: w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych; a. prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO; b. na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. b i c RODO. Zgodnie z ustawą z 21 lutego 2019 r. o zmianie niektórych ustaw w związku z zapewnieniem stosowania rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. U. poz. 730), w ustawie Pzp wprowadzono ust. 5 w art. 8 oraz dodano art. 8a, w związku z powyższym Zamawiający informuje, że: a) Udostępnia dane osobowe, o których mowa w art. 10 rozporządzania Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r.w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych)(Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1, ze zm.), zwanego dalej „rozporządzeniem 2016/679”, w celu umożliwienia korzystania ze środków ochrony prawnej, o których mowa w dziale VI, do upływu terminu do ich wniesienia. b) W przypadku gdy wykonanie obowiązków, o których mowa w art. 15 ust. 1-3 rozporządzenia 2016/679, wymagałoby niewspółmiernie dużego wysiłku, zamawiający może żądać od osoby, której dane dotyczą, wskazania dodatkowych informacji mających na celu sprecyzowanie żądania, w szczególności podania nazwy lub daty postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu. c) Skorzystanie przez osobę, której dane dotyczą, z uprawnienia do sprostowania lub uzupełnienia danych osobowych, o których mowa w art. 16 rozporządzenia 2016/679, nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z ustawą. d) Wystąpienie z żądaniem, o którym mowa w art. 18 ust. 1 rozporządzenia 2016/679, nie ogranicza przetwarzania danych osobowych do czasu zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu. e) Przechowuje protokół przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, w sposób gwarantujący jego nienaruszalność. Jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, Zamawiający przechowuje umowę przez cały czas trwania umowy. W przypadku gdy wykonanie obowiązków, o których mowa w art. 15 ust. 1-3 rozporządzenia 2016/679, wymagałoby niewspółmiernie dużego wysiłku, Zamawiający może żądać od osoby, której dane dotyczą, wskazania dodatkowych informacji mających na celu sprecyzowanie nazwy lub daty zakończonego postępowania o udzielenie zamówienia. 7) Skorzystanie przez osobę, której dane dotyczą, z uprawnienia do sprostowania lub uzupełnienia, o którym mowa w art. 16 rozporządzenia 2016/679, nie może naruszać integralności protokołu oraz jego załączników. 8) Zamawiający zwraca Wykonawcom, których oferty nie zostały wybrane, na ich wniosek, złożone przez nich plany, projekty, rysunki, modele, próbki, wzory, programy komputerowe oraz inne podobne materiały. 9) Zamawiający przetwarza dane osobowe zebrane w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie w sposób gwarantujący zabezpieczenie przed ich bezprawnym rozpowszechnieniem. 10) Do przetwarzania danych osobowych, o których mowa w art. 10 rozporządzenia 2016/679, mogą być dopuszczone wyłącznie osoby posiadające pisemne upoważnienie. Osoby dopuszczone do przetwarzania takich danych są obowiązane do zachowania ich poufności.
Cpv glowny przedmiot 30213000-5
Szacunkowa wartosc zamowienia calosc 0,00
Okres w dniach 14
Okreslenie warunkow Zamawiający odstępuje od opisu sposobu dokonywania oceny spełnienia warunków w tym zakresie.
Sytuacja finansowa okreslenie warunkow Zamawiający odstępuje od opisu sposobu dokonywania oceny spełnienia warunków w tym zakresie.
Zdolnosc techniczna okreslenie warunkow Zamawiający odstępuje od opisu sposobu dokonywania oceny spełnienia warunków w tym zakresie.
Czy zamawiajacy przewiduje wykluczenie 1
Art 24 ust 5 pkt 1 1
Czy oswiadczenie niepodleganiu wykluczenia 1
Wykaz potwierdzenie okolicznosci tj. że dostawy spełniają wymagania określone przez Zamawiającego- opisy potwierdzające zgodność wyrobu z wymaganiami (załączniku nr 6 do Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia).
Inne dokumenty niewymienione W celu potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia Wykonawcy z udziału w postępowaniu na podstawie art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy Zamawiający będzie wymagał odpisu z właściwego rejestru lub centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę, albo miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zamiast dokumentu, o którym mowa w rozdz. VII pkt 5 niniejszej Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzające, że nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości. Dokument powinien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert. Jeżeli w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w rozdz. VII pkt. 6 niniejszej Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia, zastępuje się je dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie Wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone przed notariuszem lub organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania Wykonawcy lub miejsce zamieszkania tej osoby. Przepis rozdz. VII pkt. 7 niniejszej Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia stosuje się. Wykaz oświadczeń składanych przez Wykonawcę w celu wstępnego potwierdzenia, że nie podlega on wykluczeniu. Do oferty Wykonawca dołącza aktualne na dzień składania ofert oświadczenia w zakresie wskazanym w załączniku nr 4 do Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia. Informacje zawarte w oświadczeniach będą stanowić wstępne potwierdzenie, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu. Wykonawca, który zamierza powierzyć wykonanie części zamówienia Podwykonawcom, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw do wykluczenia z udziału w postępowaniu zamieszcza informacje o Podwykonawcach w oświadczeniach- załącznik nr 4 do Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców oświadczenia, składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Oświadczenia te potwierdzają spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w którym każdy z Wykonawców wykazuje brak podstaw wykluczenia - załącznik nr 4 do Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia. Wykonawca w terminie 3 dni od dnia zamieszczenia na stronie internetowej informacji, o której mowa w art. 86 ust. 5 ustawy, przekazuje Zamawiającemu oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 1 pkt 23 ustawy. Wraz ze złożeniem oświadczenia, Wykonawca może przedstawić dowody, że powiązania innym Wykonawcą nie prowadzą do zakłócenia konkurencji w postępowaniu o udzielenie zamówienia. Wzór oświadczenia o przynależności lub braku przynależności do grupy kapitałowej zostanie umieszczony na stronie internetowej bip.mops.lodz.pl wraz z informacją z otwarcia ofert. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, składa każdy z Wykonawców. Dokument określający zasady reprezentacji oraz osoby uprawnione do reprezentacji Wykonawcy, a jeżeli Wykonawcę reprezentuje pełnomocnik - także pełnomocnictwo, określające zakres umocowania, podpisane przez osoby uprawnione do reprezentowania Wykonawcy,
Zastosowanie procedury pzp 1
Zmiana umowy 1
Zmiana umowy tekst Istotne postanowienia umowy zawiera wzór umowy stanowiący Załącznik nr 5 do Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia. Umowa pod rygorem nieważności wymaga zachowania formy pisemnej. Postanowienia umowy nie podlegają negocjacjom. Wszelkie zmiany lub uzupełninia niniejszej umowy wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności. Nie stanowi istotnej zmiany umowy w rozumieniu art. 144 ust. 1e ustawy Prawo Zamówień Publicznych (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 1843) w szczególności: zmiana danych związanych z obsługą administracyjno-organizacyjną umowy (np.: zmiana nr rachunku bankowego), zmiana danych teleadresowych, zmiana danych rejestrowych, zmiana osób wskazanych do kontaktu między Stronami. Zamawiający przewiduje zmianę umowy w przypadku zmiany stawki Vat dopuszcza się możliwość zmiany w zakresie kwoty Vat, kwota brutto nie ulegnie zmianie. Zamawiający przewiduje zmianę umowy w przypadku zmiany Podwykonawcy, przy pomocy którego Wykonawca realizuje przedmiot umowy. Zamawiający przewiduje zmianę umowy w przypadkach spowodowanych okolicznościami, których Zamawiający działając z należytą starannością, nie mógł przewidzieć. Wszelkie powyższe postanowienia stanowią katalog zmian, na które Zamawiający może wyrazić zgodę lub nie bez podawania uzasadnienia odmowy. Nie stanowią jednocześnie zobowiązania do wyrażenia takiej zgody zarówno przez Zamawiającego, jak i przez Wykonawcę. Zamawiający dopuszcza zmianę asortymentu wskazanego w ofercie („Formularzu asortymentowym” stanowiącym załącznik nr 2 do umowy) w zakresie marki/producenta sprzętu/ nazwy/ typu/nr katalogowego pod warunkiem, iż cena nie ulegnie zmianie a asortyment zaproponowany w miejsce dotychczasowego będzie spełniał wymagania opisane w SIWZ, co zostanie wykazane przez Wykonawcę. W każdym takim przypadku zgoda Zamawiającego winna być wyrażona na piśmie pod rygorem nieważności takiej zgody.
IV 4 4 data 2019-11-04T00:00:00+01:00
IV 4 4 godzina 09:30
IV 4 4 jezyki polski
IV 4 5 okres 30

Criterion

Kryteria cena
Znaczenie 60,00
  
Kryteria termin dostawy
Znaczenie 40,00
  
Repozytorium wiedzy Urzędu Zamówień Publicznych  

Niezbędnik każdego uczestnika postępowania przetargowego - zebrane w jednym miejscu wszystkie najważniejsze dokumenty prawne...

Gwarancja ceny artykułów biurowych - pętla na szyi?  

W postępowaniach przetargowych podanie najniższej ceny jest w dalszym ciągu głównym, a często jedynym kryterium...

Nowa linia długopisów SCHNEIDER Slider Xite, XB  

Długopisy SCHNEIDER Slider Xite, XB wyposażone w wymienny wkład Slider 710 XB to idealne narzędzie do codziennej pracy w...

przetargibiurowe.pl  (+48) 600 092 062

Godziny pracy:  Biuro, live chat: 800 - 1700  Wsparcie online: 24h

Michał Troc Biuro obsługi klienta  

Szanowni Klienci! Drodzy Państwo!

Dbamy o Twoją prywatność

Zanim klikniesz „Przejdź do serwisu”, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez nas i naszych zaufanych partnerów oraz przekazujemy informacje o naszej polityce prywatności w tym o tzw. cookies. Klikając „Przejdź do serwisu”, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres.

Zgoda

Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez nas i naszych zaufanych partnerów, Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty), w tym na umieszczanie tzw. cookies na Twoich urządzeniach i ich odczytywanie, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu”.

Jeśli nie chcesz wyrazić zgody lub ograniczyć jej zakres, kliknij „Szczegóły”, gdzie znajdziesz wszelkie informacje o tym jak to zrobić . Te same informacje znajdziesz także na podstronie z naszą polityką prywatności obowiązującą od 25 maja 2018.

W przypadku użytkowników zalogowanych, ważna jest Państwa wcześniejsza zgoda której udzieliliście podczas zakładania konta. Każda Państwa zgoda jest dobrowolna i można ją w dowolnym momencie wycofać.

Polityka prywatności (rozwiń) Klauzula Informacyjna (rozwiń) Lista Zaufanych Partnerów (rozwiń)