| Biuletyn |
1
|
| Nazwa |
Ministerstwo Spraw Zagranicznych
|
| Ulica |
Al. J. Ch. Szucha 23
|
| Nr domu |
23
|
| Miejscowość |
Warszawa
|
| Kod Pocztowy |
00-580
|
| Województwo |
mazowieckie
|
| Tel |
022 523 99 10
|
| Fax |
022 523 81 19
|
| Internet |
www.msz.gov.pl
|
| Regon |
00017791600000
|
| E-mail |
bzp@msz.gov.pl
|
| Obowiązkowa |
Tak
|
| Dotyczy |
1
|
| Rodzaj zamówienia |
Administracja rządowa centralna
|
| Rodz zam |
D
|
| Czy częsci |
Nie
|
| Czy dopusza się złożenie oferty wariantowej |
Nie
|
| Czy dialog |
Nie
|
| Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających |
Nie
|
| Czas |
D
|
| Data zakończenia |
18/12/2013
|
| Wadium |
Zamawiający wymaga wniesienia wadium w kwocie: 6 500,00 PLN
|
| Zaliczka |
Nie
|
| Uprawnienie |
Zamawiający oceni spełnianie tego warunku na podstawie oświadczenia Wykonawcy
|
| Wiedza |
W ramach potwierdzenia spełniania warunku wiedzy i doświadczenia, Wykonawcy wykażą się odpowiednim doświadczeniem tj. w przypadku Wykonawców ubiegających się o udzielenie zamówienia w ciągu ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonali, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonują, należycie nie mniej niż dwie główne dostawy odpowiadające swoim rodzajem i wartością przedmiotowi zamówienia.
Poprzez główną dostawę odpowiadającą swoim rodzajem i wartością przedmiotowi zamówienia Zamawiający rozumie wykonaną lub wykonywaną dostawę polegającą na: dostawie mebli biurowych o wartości brutto (dotyczy wartości brutto każdej z minimum dwóch wymaganych dostaw) nie mniejszej niż 200 000,00 PLN z tym, że jeśli Wykonawca będzie powoływać się na dostawę wykonywaną to wartość zrealizowanej części dostawy na dzień składania ofert nie może być mniejsza niż 200 000,00 PLN. Dostawy wskazane przez Wykonawcę muszą spełniać wszystkie ww. warunki dotyczące rodzaju i wartości.
|
| Potencjał |
Zamawiający oceni spełnianie tego warunku na podstawie oświadczenia Wykonawcy
|
| Zdolne |
Zamawiający oceni spełnianie tego warunku na podstawie oświadczenia Wykonawcy
|
| Oswiadczenie potwierdzenia 4 |
Tak
|
| Oswiadczenie potwierdzenia 12 |
Tak
|
| Oswiadczenie potwierdzenia 15 |
Tak
|
| Oswiadczenia wykluczenia 1 |
Tak
|
| Oswiadczenia wykluczenia 2 |
Tak
|
| Dok grup kap 1 |
Tak
|
| Dokument podmiotów |
Tak
|
| Dok potw 1 |
Tak
|
| Niepełnosprawne |
Nie
|
| Inne dokumenty |
1. W przypadku gdy Wykonawca, będzie polegać na wiedzy i doświadczeniu, zdolnościach ekonomicznych i finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków, Wykonawca zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia.
2. W celu oceny, czy Wykonawca będzie dysponował zasobami innych podmiotów w stopniu niezbędnym dla należytego wykonania zamówienia oraz oceny, czy stosunek łączący Wykonawcę z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do zasobów tego/tych podmiotu/ów, Zamawiający żąda złożenia dokumentów dotyczących:
a) zakresu dostępnych Wykonawcy zasobów innego podmiotu,
b) sposobu wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez Wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia o ile powyższe informacje nie wynikają z dokumentów dołączonych do oferty na potwierdzenie spełnienia warunków udziału w postępowaniu w tym z dokumentu o którym mowa w pkt III.6) 1. Ogłoszenia o zamówieniu.
3. Oświadczenie Wykonawcy o przynależności lub braku przynależności do grupy kapitałowej. 4. Oświadczenie członka konsorcjum o przynależności lub braku przynależności do grupy kapitałowej. 5. W przypadku Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia, do oferty musi być załączony dokument ustanawiający pełnomocnika Wykonawców do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
6. W celu potwierdzenia, że oferowane dostawy odpowiadają wymaganiom określonym przez Zamawiającego, Wykonawcy są zobowiązani przedstawić:
a) opisy wszystkich oferowanych produktów - Zamawiający dopuści opisy w formie rysunków technicznych (np. przekrój pionowy w osi symetrii, widoki bądź rzuty aksonometryczne z przodu, boku);
b) fotografie wszystkich oferowanych produktów opisane zgodnie z nazewnictwem przyjętym formularzu ofertowym
|
| Kod trybu zamówienia |
PN
|
| Czy zmiana umowy |
Tak
|
| Zmiana umowy |
1. Zmiana umowy dopuszczalna jest w zakresie i na warunkach przewidzianych przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych, w szczególności art. 144 tej ustawy, w granicach wynagrodzenia określonego w umowie, w szczególności w następujących przypadkach i zakresie:
1) zmiany w strukturze i organizacji Zamawiającego, które mają wpływ na zakres i czas trwania umowy - dopuszcza się zmianę umowy w zakresie końcowego terminu realizacji umowy;
2) zaistnienie siły wyższej uniemożliwiającej wykonanie przedmiotu umowy zgodnie z terminem określonym w umowie - dopuszcza się zmianę terminu końcowego realizacji, nie dłużej jednak niż o czas trwania tych okoliczności. Przez siłę wyższą rozumie się okoliczności niemożliwe do przewidzenia w chwili zawarcia umowy, niezależne od stron, na których powstanie strony nie miały wpływu i których powstaniu nie mogły zapobiec; za siłę wyższą w rozumieniu umowy uważa się również klęski żywiołowe, katastrofy, mobilizację, wojny, embargo, zamknięcie granic, strajki (wyłączeniem strajków pracowników stron niniejszej umowy oraz podwykonawców) uniemożliwiających całkowite lub częściowe wykonanie umowy.
3) opóźnienia w innych projektach Zamawiającego, uniemożliwiającego realizację umowy zgodnie z określonym pierwotnie terminem lub powodujące, że realizowanie umowy zgodnie z określonym terminem jest nieracjonalne technicznie, organizacyjnie lub finansowo,
4) udokumentowanych opóźnień wynikających ze współpracy Stron warunkującej należyte wykonanie przedmiotu umowy, za które Wykonawca nie ponosi wyłącznej odpowiedzialności, powodujące że realizacja umowy zgodnie z określonym terminem stanie się niemożliwa - dopuszcza się przedłużenie terminu końcowego realizacji przedmiotu umowy o czas niezbędny do jej prawidłowej realizacji.
|
| Kod kryterium |
A
|
| Adres strony internetowej siwz |
www.msz.gov.pl
|
| Adres uzyskania siwz |
Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Biuro Dyrektora Generalnego, Adres: al. J. Ch. Szucha 23, 00-580 Warszawa, tel.: (022) 523 99 10, fax: (022) 523 81 19, Elwira Rogalska, Grzegorz Rynkiewicz.
|
| Data składania wniosków |
06/11/2013
|
| Godzina składania wniosków |
12:00
|
| Miejsce |
Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Adres: al. J. Ch. Szucha 21, 00-580 Warszawa - Dziennik Podawczy lub przesłać za pośrednictwem kuriera lub poczty.
|
| Termin |
Obowiązuje termin
|
| Termin związania ofertą |
30
|
| Czy unieważnienie |
Nie
|
| Sytuacja |
W ramach potwierdzenia spełniania warunku określonego sytuacji ekonomicznej i finansowej Wykonawcy wykażą, że znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia tj. Wykonawcy muszą posiadać środki finansowe lub zdolność kredytową na poziomie minimum 200 000,00 PLN
|