| Biuletyn |
2016
|
| Nazwa |
Domy Wczasowe WAM Sp. z o.o.
|
| Ulica |
ul. św. J. Odrowąża
|
| Nr domu |
15
|
| Miejscowość |
Warszawa
|
| Kod Pocztowy |
03-310
|
| Panstwo |
Polska
|
| Województwo |
mazowieckie
|
| Tel |
+48221885150
|
| Fax |
+48221885163
|
| Email |
zp@rewita.pl
|
| Adres strony url |
www.rewita.pl
|
| Regon |
142990254
|
| Obowiązkowa |
Tak
|
| Zamieszczanie obowiazkowe |
Tak
|
| Dotyczy |
1
|
| Rodzaj zamówienia |
podmiot prawa publicznego
|
| Czy dostep dokumentow zamowienia |
Tak
|
| Dostep dokumentow zamowienia |
www.rewita.pl
|
| Czy zamieszczona bedzie specyfikacja |
Tak
|
| Zamieszczona bedzie specyfikacja |
www.rewita.pl
|
| Czy wymagane przeslanie ofert |
Tak
|
| Wymagane przeslanie ofert inny |
pisemnie
|
| Czy podzielone na czesci |
Nie
|
| Dopuszczone wymagane przeslanie ofert adres |
Domy Wczasowe WAM Sp. z o.o., ul. św. J. Odrowąża 15, 03-310 Warszawa, I piętro, sekretariat
|
| Numer referencyjny |
DW/PZP/44/2016
|
| Rodz zam |
D
|
| Okres2c |
06/12/201630/12/2016
|
| Czy przewiduje udzielenie zamowien 67 |
Nie
|
| Czas |
O
|
| Zdolnosc techniczna okreslenie warunkow |
Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert wykonał minimum trzy dostawy lady recepcyjnej wraz z usługą montażu do obiektów hotelowych, rozumianych jako obiekty wchodzące w skład infrastruktury turystycznej, w których świadczone są odpłatnie usługi noclegowe, przede wszystkim krótkookresowe, w tym: minimum jedną dostawę lady recepcyjnej z montażem do obiektu hotelowego, wykonaną w technologii montażu szkła bezpiecznego z elementami drewnianymi oraz co najmniej jedną dostawę lady recepcyjnej wraz z montażem i wyposażeniem recepcji do obiektu hotelowego na kwotę minimum 50.000 pln netto (słownie: pięćdziesiąt tysięcy złotych).
|
| Zdolnosc techniczna informacje dodatkowe |
1. Zamawiający może, na każdym etapie postępowania, uznać, że wykonawca nie posiada wymaganych zdolności, jeżeli zaangażowanie zasobów technicznych lub zawodowych wykonawcy w inne przedsięwzięcia gospodarcze ze strony wykonawcy może mieć negatywny wpływ na realizację zamówienia. 2. Wykonawca może w celu potwierdzenia spełniania warunków, o których mowa w rozdz. V.1.2) lit. a niniejszej SIWZ w stosownych sytuacjach w odniesieniu do konkretnego zamówienia, lub jego części, polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych lub sytuacji finansowej lub ekonomicznej innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nim stosunków prawnych. 3. Zamawiający jednocześnie informuje, iż „stosowna sytuacja” o której mowa w rozdziale V. 3) niniejszej SIWZ wystąpi wyłącznie w przypadku kiedy: 1)Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji innych podmiotów udowodni Zamawiającemu, że realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów, w szczególności przedstawiając zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia; 2)Zamawiający oceni, czy udostępniane Wykonawcy przez inne podmioty zdolności techniczne lub zawodowe lub ich sytuacja finansowa lub ekonomiczna, pozwalają na wykazanie przez Wykonawcę spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz zbada, czy nie zachodzą wobec tego podmiotu podstawy wykluczenia, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 13–22 i ust. 5 Pzp.
|
| Czy zdolnosc techniczna wymaga wykonawcow |
Nie
|
| Czy zamawiajacy przewiduje wykluczenie |
Tak
|
| Art 24 ust 5 pkt 1 |
Tak
|
| Art 24 ust 5 pkt 2 |
Tak
|
| Art 24 ust 5 pkt 3 |
Tak
|
| Art 24 ust 5 pkt 4 |
Tak
|
| Art 24 ust 5 pkt 8 |
Tak
|
| Czy oswiadczenie niepodleganiu wykluczenia |
Tak
|
| Wykaz dokumentow zaswiadczen |
1. informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 13, 14 i 21 ustawy oraz, odnośnie skazania za wykroczenie na karę aresztu, w zakresie określonym przez zamawiającego na podstawie art. 24 ust. 5 pkt 5 i 6 ustawy, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu; 2. zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, lub innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca zawarł porozumienie z właściwym organem podatkowym w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu; 3. zaświadczenia właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego albo innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, lub innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca zawarł porozumienie z właściwym organem w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu; 4. odpisu z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia na podstawie art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy; 5. oświadczenia wykonawcy o braku wydania wobec niego prawomocnego wyroku sądu lub ostatecznej decyzji administracyjnej o zaleganiu z uiszczaniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne albo – w przypadku wydania takiego wyroku lub decyzji – dokumentów potwierdzających dokonanie płatności tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami lub zawarcie wiążącego porozumienia w sprawie spłat tych należności; 6. oświadczenia wykonawcy o braku orzeczenia wobec niego tytułem środka zapobiegawczego zakazu ubiegania się o zamówienia publiczne.
|
| Zakresie warunkow udzialu |
a) wykazu dostaw wykonanych w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości netto, daty, miejsca wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy zostały wykonane, z załączeniem dowodów określających, czy te dostawy zostały wykonane należycie, przy czym dowodami takimi są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego dostawy zostały wykonane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenia Wykonawcy.
|
| Zakresie kryteriow selekcji |
1. Do oferty każdy wykonawca musi dołączyć aktualne na dzień składania ofert oświadczenie w zakresie wskazanym w załączniku nr 3 do SIWZ. Informacje zawarte w oświadczeniu będą stanowić wstępne potwierdzenie, że wykonawca nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu. 2. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców oświadczenie o którym mowa w rozdziale VI. 1 niniejszej SIWZ składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Oświadczenie to ma potwierdzać spełnianie warunków udziału w postępowaniu, brak podstaw wykluczenia w zakresie, w którym każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu, brak podstaw wykluczenia. 3. Wykonawca, który zamierza powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcom, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia z udziału w postępowaniu zamieszcza informacje o podwykonawcach w oświadczeniu, o którym mowa w rozdziale VII. 1 niniejszej SIWZ. 4. Wykonawca, który powołuje się na zasoby innych podmiotów, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia oraz spełnienia - w zakresie, w jakim powołuje się na ich zasoby - warunków udziału w postępowaniu zamieszcza informacje o tych podmiotach w oświadczeniu, o którym mowa w rozdziale VII. 1 niniejszej SIWZ.
|
| Wykaz potwierdzenie okolicznosci |
1. Certyfikat niepalności wg normy EN 1021 na zaoferowaną tkaninę stanowiącą wykończenie elementów modułowych sofy, lub równoważny; 2. Certyfikat potwierdzającego system antyplamowy na zabrudzenia mokre i suche na zaoferowaną tkaninę stanowiącą wykończenie elementów modułowych sofy, lub równoważny; 3. Oświadczenie Wykonawcy potwierdzające, iż w przypadku wyboru jego oferty jako najkorzystniejszy bilans ceny i innych kryteriów, zobowiązuje się dostarczyć: a)Ważny Certyfikat IMP kl. A. według wymogów zawartych w KT/101/IMP/2004 i Zarządzenia nr 25/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 17 listopada 2005 r., lub równoważny wraz z dostawą sejfu jednopłaszczowego, którego częścią jest zamek, na który jest wymagany certyfikat; b) Ważny Atest Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny dopuszczający regały metalowe do stosowania w gastronomii do przechowywania produktów spożywczych lub równoważny, wraz z dostawą regałów chromowanych.
|
| Wadium |
1.Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium w wysokości 1 300,00 PLN (słownie: jeden tysiąc trzysta złotych) przed upływem terminu składania ofert. 2.Wadium może być wniesione w: 1)pieniądzu; 2)poręczeniach bankowych, lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym, że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym; 3)gwarancjach bankowych; 4)gwarancjach ubezpieczeniowych; 5)poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2016 r. poz. 359). 3. Wadium wnoszone w formie pieniężnej należy wpłacać na rachunek Zamawiającego: Domy Wczasowe WAM Sp. z o. o 03-310 Warszawa, ul. św. J. Odrowąża 15, BANK PEKAO S.A. 75 1240 6292 1111 0010 3708 8911 z adnotacją: „Wadium –wyposażenie RECEPCJI w Oddziale Rewita Sopot. Nr postępowania: DW/PZP/44/2016”. 4. Skuteczne wniesienie wadium w pieniądzu następuje z chwilą uznania środków pieniężnych na rachunku bankowym Zamawiającego, o którym mowa w rozdziale IX. 3 niniejszej SIWZ, przed upływem terminu składania ofert (tj. przed upływem dnia i godziny wyznaczonej jako ostateczny termin składania ofert). 5. Zamawiający zaleca, aby w przypadku wniesienia wadium w formie: 1) pieniężnej – dokument potwierdzający dokonanie przelewu wadium został załączony do oferty; 2) innej niż pieniądz – oryginał dokumentu został złożony w oddzielnej kopercie, a jego kopia w ofercie. 6. Z treści gwarancji/poręczenia winno wynikać bezwarunkowe, na każde pisemne żądanie zgłoszone przez Zamawiającego w terminie związania ofertą, zobowiązanie Gwaranta do wypłaty Zamawiającemu pełnej kwoty wadium w okolicznościach określonych w art. 46 ust. 4a i 5 Pzp. Każdy dokument wadialny powinien zostać wystawiony na beneficjenta: Domy Wczasowe WAM Sp. z o. o 03-310 Warszawa, ul. św. J. Odrowąża 15. 7. Oferta Wykonawcy, który nie wniesie wadium lub wniesie w sposób nieprawidłowy zostanie odrzucona. 8. Okoliczności i zasady zwrotu wadium, jego przepadku oraz zasady jego zaliczenia na poczet zabezpieczenia należytego wykonania umowy określa Pzp.
|
| Czy wadium |
Tak
|
| Czy przewiduje udzielenie zaliczek |
Nie
|
| Czy dopuszcza zlozenie katalogow elektronicznych |
Nie
|
| Czy wymaga zlozenie katalogow elektronicznych |
Nie
|
| Czy wymaga zlozenie oferty wariantowej |
Nie
|
| Kod trybu zamówienia |
PN
|
| Czy zmiana umowy |
Tak
|
| Zmiana umowy |
1. W przypadkach niezależnych od Zamawiającego, zastrzega się dokonanie zmian treści umowy w zakresie: 1)zamiany elementu Przedmiotu Zamówienia na inny i rozliczenie tejże zmiany w taki sposób, że w ramach rozliczenia finalnego zmienianych pozycji wynik pozostanie niezmienny – zmiana taka nastąpi w przypadku, gdy po wykonaniu przez Wykonawcę obmiaru z natury okaże się, że wskazane przez Zamawiającego meble i wyposażenie nie zmieszczą się do pomieszczenia lub w wyniku prac wykończeniowych pomieszczeń jakiekolwiek instalacje zewnętrzne będą stanowiły przeszkodę w umiejscowieniu zamówionych elementów Przedmiotu Zamówienia; 2) zmiany techniki wykonania mebla stanowiącego element Przedmiotu Zamówienia z uwagi na okoliczności, których Zamawiający nie mógł wcześniej przewidzieć; 3) zmiany wymiaru lub kolorystyki elementu Przedmiotu Zamówienia z uwagi na estetykę wykonania wnętrza lub ostateczny komfort użytkowania przez klienta – zmiana taka uzasadniona będzie finalnymi wymiarami ciągów komunikacyjnych w pomieszczeniach po dokonaniu obmiaru z natury oraz rozmieszczeniu zamówionych mebli i wyposażenia; 4) Zamawiający zastrzega sobie prawo do jednostronnego przesunięcia terminu dostawy Przedmiotu Zamówienia o okres do 60 dni w sytuacji zaistnienia przyczyn niezależnych od Zamawiającego, np. przedłużenia robót budowlanych, o czym Wykonawca zostanie poinformowany pisemnie; 5) innej zmiany wywołanej z powodu okoliczności siły wyższej, np. wystąpienia zdarzenia losowego wywołanego przez czynniki zewnętrzne, którego nie można było przewidzieć z pewnością, w szczególności zagrażającego bezpośrednio życiu lub zdrowiu ludzi lub grożącego powstaniem szkody w znacznych rozmiarach; 6) zmiany wynagrodzenia brutto spowodowanej zmianą w obowiązujących przepisach prawa w zakresie podatku VAT w stosunku do wysokości podanej przez Wykonawcę w ofercie – zmiana taka jest możliwa tylko w przypadku urzędowej zmiany przepisów o podatku VAT, z zastrzeżeniem iż nie ulegną zmianie ceny jednostkowe netto podane w ofercie. Zamawiający przewiduje zastosowanie prawa opcji. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zwiększenia zakresu i wartości zamówienia o 20 % z zastosowaniem cen podanych w Formularzu Ofertowo-Cenowym. Dostarczane w ramach prawa opcji towary muszą być takie same jak zaoferowane w zamówieniu podstawowym oraz w cenach jednostkowych zaproponowanych przez Wykonawcę w swojej ofercie. Możliwość skorzystania z prawa opcji jest jedynie prawem Zamawiającego – nie stanowi żadnego wiążącego go zobowiązania nawet po ziszczeniu się wskazanej przesłanki i będzie realizowane na podstawie odrębnego pisma do Wykonawcy, w którym Zamawiający poinformuje o sposobie i ilości realizowanej opcji. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, albo w przypadku skorzystania w niepełnym zakresie, Wykonawcy nie będą przysługiwały żadne roszczenia.
|
| Kryt 0 |
łączna cena ofertowa brutto
|
| Kryt 0p |
90
|
| Czy będzie aukcja |
Nie
|
| Data składania wniosków |
30/11/2016
|
| Godzina składania wniosków |
10:00
|
| IV 4 4 jezyki |
polski
|
| Termin |
on
|
| Termin związania ofertą |
30
|
| Zastosowanie procedury pzp |
Tak
|
| IV 6 5 |
Nie
|
| Czy unieważnienie |
Tak
|