Dostawa serwerów, macierzy, systemu NAS, UPS-a oraz oprogramowania

Data publikacji 2017-09-20
Data zakończenia 2017-09-29 00:00:00
Instytucja Powiatowy Urząd Pracy w Będzinie
Miejscowość Będzin
Województwo śląskie
Branża
  • Serwery

Szczegóły

Numer ogłoszenia 590702-N-2017
Typ dokumentu ZP-400
Kod CPV 488200002
BZP Zobacz

Przedmiot zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest „Dostawa serwerów, macierzy, systemu NAS, UPS-a oraz oprogramowania.
Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Wykonawca winien złożyć ofertę na całość przedmiotu zamówienia.
1.1 Opis przedmiotu zamówienia:
a) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, w tym opis minimalnych wymagań technicznych i funkcjonalnych zawarty jest w Specyfikacji Technicznej stanowiącej - załącznik Nr 1 do SIWZ.
b) Jeżeli w dokumentach dotyczących opisu przedmiotu zamówienia zostały wskazane z nazwy znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródło lub szczególny proces, które charakteryzują zamawiane produkty oraz występuje odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych - ma to na celu jedynie określenie cech technicznych, czy właściwości określonego sprzętu, urządzeń, materiałów i oprogramowania jakie należy zastosować dla wykonania przedmiotu zamówienia– oznacza to, że zgodnie z art.29 ust.3 oraz art.30 ust.4 ustawy, wskazaniom tym towarzyszą wyrazy „lub równoważne”. Za „równoważne” Zamawiający uzna produkty, które posiadają podstawowe parametry techniczne i funkcjonalności, nie gorsze niż produkty wskazane w SIWZ, opisane w Specyfikacji Technicznej (załącznik nr 1 do SIWZ) wymaganiami minimalnymi.
c) Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania „równoważne” co do przedmiotu zamówienia wskazanego w SIWZ przez Zamawiającego, jest zobowiązany wykazać poprzez przedstawienie stosownych dowodów (np. specyfikacji technicznych zawierających nazwę części, zestawienia parametrów, cech i funkcjonalności proponowanego sprzętu równoważnego), iż oferowane przez niego produkty spełniają wymagania określone przez Zamawiającego.
d) Dostarczony sprzęt i wszystkie podzespoły musza być fabrycznie nowe, kompletne, pochodzące z bieżącej produkcji, sprawne technicznie, nie posiadające wad fizycznych i prawnych.
e) Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia urządzeń wprowadzonych do obrotu zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami, opatrzone w etykiety identyfikujące każdy z produktów, tak aby możliwa była identyfikacja zarówno produktu, jak i producenta i posiadających wszystkie wymagane deklaracje zgodności.
f) Zamawiający w Specyfikacji Technicznej stanowiącej załącznik nr 1 do niniejszej SIWZ określił okres gwarancji na oferowany sprzęt. Warunki i okres gwarancji udzielane przez Wykonawcę nie mogą być gorsze od warunków i okresu jakie udziela producent sprzętu.
W przypadku serwerów i macierzy (nie dotyczy serwera NAS) przedłużony okres gwarancji będzie dodatkowo punktowany zgodnie z zapisami Części 14 SIWZ (Opis kryteriów, którymi zamawiający będzie się kierował przy wyborze oferty, wraz z podaniem wag tych kryteriów i sposobu oceny ofert) pkt 14.1.2. Jeżeli w Formularzu oferty nie będzie wskazania proponowanego okresu gwarancji Zamawiający uzna minimalny okres gwarancji, bez przyznawania dodatkowych punktów.

Okres rękojmi i jest równy okresowi gwarancji.
Gwarancja rozpoczyna bieg od daty dokonania odbioru, potwierdzonego protokołem odbioru.
g) W ramach realizacji zamówienia wykonawca jest zobowiązany do zrealizowania usług towarzyszących przedmiotowej dostawie, takich jak transport i ubezpieczenie na czas transportu, załadunek i rozładunek oraz wszelkich i innych usług dodatkowych niezbędnych do prawidłowego wykonania zamówienia.
h) Dostawa sprzętu do siedziby Powiatowego Urzędu Pracy w Będzinie zostanie potwierdzona pisemnie protokołem odbioru, wg zasad określonych we wzorze umowy (załącznik nr 6 do SIWZ).
i) Zamawiający wymaga, aby sprzęt dostarczony w ramach realizacji umowy posiadał odpowiednie certyfikaty.
j) Sprzęt objęty zamówieniem zostanie dostarczony Zamawiającemu wraz z kompletem dokumentacji, w której winny być określone warunki gwarancji.
k) Warunki realizacji zamówienia określa również wzór umowy stanowiący załącznik nr 6 do SIWZ.
l) Zamawiający wymaga od Wykonawcy podania w Formularzu oferty (załącznik nr 2 do SIWZ) pełnego opisu oferowanego sprzętu/oprogramowania wraz z jego faktycznymi parametrami technicznymi w taki sposób, by Zamawiający był w stanie stwierdzić czy zaoferowany sprzęt/oprogramowanie spełnia wymagania określone przez Zamawiającego w Specyfikacji Technicznej stanowiącej załącznik nr 1 do SIWZ.


Oznaczenie wg Wspólnego Słownika Zamówień kod CPV

48820000-2 – Serwery
30233000-1 – Urządzenia do przechowywania i odczytu danych
30233141-1 - Nadmiarowa macierz niezależnych dysków (RAID)
31154000-0 - Bezprzestojowe źródła energii
48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne



2. Postanowienia ogólne:
2.1 Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych części zamówienia, wobec czego Zamawiający nie dokonuje takiego zastrzeżenia, zgodnie z art. 36a ust. 2 ustawy.
2.2 Zamawiający dopuszcza możliwość powierzenia Podwykonawcy lub Podwykonawcom wykonanie części zamówienia, co nie zwalnia Wykonawcy z odpowiedzialności za należyte wykonanie tego zamówienia.
2.3 Zamawiający zgodnie z art. 36b ustawy żąda podania przez Wykonawcę w ofercie części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć Podwykonawcom i podania ich nazw (firm). Jeżeli zmiana albo rezygnacja z podwykonawcy dotyczy podmiotu, na którego zasoby Wykonawca powoływał się, na zasadach określonych w art. 22a ust. 1 Ustawy Pzp, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, Wykonawca jest obowiązany wykazać Zamawiającemu, że proponowany inny podwykonawca lub Wykonawca samodzielnie spełnia je w stopniu nie mniejszym niż podwykonawca, na którego zasoby wykonawca powoływał się w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia.
2.4 Jeżeli Zamawiający stwierdzi, że wobec danego podwykonawcy lub dalszych podwykonawców zachodzą podstawy wykluczenia, wykonawca obowiązany jest zastąpić tego podwykonawcę lub dalszego podwykonawcę albo zrezygnować z powierzenia wykonania części zamówienia podwykonawcy lub dalszego podwykonawcy.
2.5 Powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom nie zwalnia Wykonawcy z odpowiedzialności za należyte wykonanie tego zamówienia.
2.6 Miejsce realizacji zamówienia: Powiatowy Urząd Pracy w Będzinie, ul. Ignacego Krasickiego 17a, 42-500 Będzin.

Dodatkowe informacje

GuidZP400 0815d3da-b859-47c9-9368-09b34e78ed00
Biuletyn 590702-N-2017
Zamawiajacy nazwa Powiatowy Urząd Pracy w Będzinie
Regon 27671823200000
Zamawiajacy adres ulica ul. Ignacego Krasickiego
Zamawiajacy miejscowosc Będzin
Zamawiajacy kod pocztowy 42500
Zamawiajacy panstwo Polska
Zamawiajacy wojewodztwo śląskie
Zamawiajacy telefon 32 2673003, 2674444
Zamawiajacy fax 322 674 153
Zamawiajacy email pup@pup.bedzin.pl, jpycia@pup.bedzin.pl
Zamieszczanie obowiazkowe 1
Ogloszenie dotyczy 1
Czy finansowane z unii 2
Czy ubiegac zaklady pracy 2
Minimalny procent zatrudnienia 0%
Rodzaj zamawiajacego 9
Czy zamieszczona bedzie specyfikacja 1
Zamieszczona bedzie specyfikacja www.pup.bedzin.pl
Czy wymagane przeslanie ofert 1
Wymagane przeslanie ofert inny osobiście lub za pomocą operatora pocztowego lub pocztą kurierską
Dopuszczone wymagane przeslanie ofert adres Powiatowy Urząd Pracy w Będzinie ul. Ignacego Krasickiego 17a 42-500 Będzin
Nazwa nadana zamowieniu Dostawa serwerów, macierzy, systemu NAS, UPS-a oraz oprogramowania
Numer referencyjny OA.1711.7.2017.PK
Rodzaj zamowienia 1
Okreslenie przedmiotu 1. Przedmiotem zamówienia jest „Dostawa serwerów, macierzy, systemu NAS, UPS-a oraz oprogramowania. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Wykonawca winien złożyć ofertę na całość przedmiotu zamówienia. 1.1 Opis przedmiotu zamówienia: a) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, w tym opis minimalnych wymagań technicznych i funkcjonalnych zawarty jest w Specyfikacji Technicznej stanowiącej - załącznik Nr 1 do SIWZ. b) Jeżeli w dokumentach dotyczących opisu przedmiotu zamówienia zostały wskazane z nazwy znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródło lub szczególny proces, które charakteryzują zamawiane produkty oraz występuje odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych - ma to na celu jedynie określenie cech technicznych, czy właściwości określonego sprzętu, urządzeń, materiałów i oprogramowania jakie należy zastosować dla wykonania przedmiotu zamówienia– oznacza to, że zgodnie z art.29 ust.3 oraz art.30 ust.4 ustawy, wskazaniom tym towarzyszą wyrazy „lub równoważne”. Za „równoważne” Zamawiający uzna produkty, które posiadają podstawowe parametry techniczne i funkcjonalności, nie gorsze niż produkty wskazane w SIWZ, opisane w Specyfikacji Technicznej (załącznik nr 1 do SIWZ) wymaganiami minimalnymi. c) Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania „równoważne” co do przedmiotu zamówienia wskazanego w SIWZ przez Zamawiającego, jest zobowiązany wykazać poprzez przedstawienie stosownych dowodów (np. specyfikacji technicznych zawierających nazwę części, zestawienia parametrów, cech i funkcjonalności proponowanego sprzętu równoważnego), iż oferowane przez niego produkty spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. d) Dostarczony sprzęt i wszystkie podzespoły musza być fabrycznie nowe, kompletne, pochodzące z bieżącej produkcji, sprawne technicznie, nie posiadające wad fizycznych i prawnych. e) Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia urządzeń wprowadzonych do obrotu zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami, opatrzone w etykiety identyfikujące każdy z produktów, tak aby możliwa była identyfikacja zarówno produktu, jak i producenta i posiadających wszystkie wymagane deklaracje zgodności. f) Zamawiający w Specyfikacji Technicznej stanowiącej załącznik nr 1 do niniejszej SIWZ określił okres gwarancji na oferowany sprzęt. Warunki i okres gwarancji udzielane przez Wykonawcę nie mogą być gorsze od warunków i okresu jakie udziela producent sprzętu. W przypadku serwerów i macierzy (nie dotyczy serwera NAS) przedłużony okres gwarancji będzie dodatkowo punktowany zgodnie z zapisami Części 14 SIWZ (Opis kryteriów, którymi zamawiający będzie się kierował przy wyborze oferty, wraz z podaniem wag tych kryteriów i sposobu oceny ofert) pkt 14.1.2. Jeżeli w Formularzu oferty nie będzie wskazania proponowanego okresu gwarancji Zamawiający uzna minimalny okres gwarancji, bez przyznawania dodatkowych punktów. Okres rękojmi i jest równy okresowi gwarancji. Gwarancja rozpoczyna bieg od daty dokonania odbioru, potwierdzonego protokołem odbioru. g) W ramach realizacji zamówienia wykonawca jest zobowiązany do zrealizowania usług towarzyszących przedmiotowej dostawie, takich jak transport i ubezpieczenie na czas transportu, załadunek i rozładunek oraz wszelkich i innych usług dodatkowych niezbędnych do prawidłowego wykonania zamówienia. h) Dostawa sprzętu do siedziby Powiatowego Urzędu Pracy w Będzinie zostanie potwierdzona pisemnie protokołem odbioru, wg zasad określonych we wzorze umowy (załącznik nr 6 do SIWZ). i) Zamawiający wymaga, aby sprzęt dostarczony w ramach realizacji umowy posiadał odpowiednie certyfikaty. j) Sprzęt objęty zamówieniem zostanie dostarczony Zamawiającemu wraz z kompletem dokumentacji, w której winny być określone warunki gwarancji. k) Warunki realizacji zamówienia określa również wzór umowy stanowiący załącznik nr 6 do SIWZ. l) Zamawiający wymaga od Wykonawcy podania w Formularzu oferty (załącznik nr 2 do SIWZ) pełnego opisu oferowanego sprzętu/oprogramowania wraz z jego faktycznymi parametrami technicznymi w taki sposób, by Zamawiający był w stanie stwierdzić czy zaoferowany sprzęt/oprogramowanie spełnia wymagania określone przez Zamawiającego w Specyfikacji Technicznej stanowiącej załącznik nr 1 do SIWZ. Oznaczenie wg Wspólnego Słownika Zamówień kod CPV 48820000-2 – Serwery 30233000-1 – Urządzenia do przechowywania i odczytu danych 30233141-1 - Nadmiarowa macierz niezależnych dysków (RAID) 31154000-0 - Bezprzestojowe źródła energii 48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne 2. Postanowienia ogólne: 2.1 Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych części zamówienia, wobec czego Zamawiający nie dokonuje takiego zastrzeżenia, zgodnie z art. 36a ust. 2 ustawy. 2.2 Zamawiający dopuszcza możliwość powierzenia Podwykonawcy lub Podwykonawcom wykonanie części zamówienia, co nie zwalnia Wykonawcy z odpowiedzialności za należyte wykonanie tego zamówienia. 2.3 Zamawiający zgodnie z art. 36b ustawy żąda podania przez Wykonawcę w ofercie części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć Podwykonawcom i podania ich nazw (firm). Jeżeli zmiana albo rezygnacja z podwykonawcy dotyczy podmiotu, na którego zasoby Wykonawca powoływał się, na zasadach określonych w art. 22a ust. 1 Ustawy Pzp, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, Wykonawca jest obowiązany wykazać Zamawiającemu, że proponowany inny podwykonawca lub Wykonawca samodzielnie spełnia je w stopniu nie mniejszym niż podwykonawca, na którego zasoby wykonawca powoływał się w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia. 2.4 Jeżeli Zamawiający stwierdzi, że wobec danego podwykonawcy lub dalszych podwykonawców zachodzą podstawy wykluczenia, wykonawca obowiązany jest zastąpić tego podwykonawcę lub dalszego podwykonawcę albo zrezygnować z powierzenia wykonania części zamówienia podwykonawcy lub dalszego podwykonawcy. 2.5 Powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom nie zwalnia Wykonawcy z odpowiedzialności za należyte wykonanie tego zamówienia. 2.6 Miejsce realizacji zamówienia: Powiatowy Urząd Pracy w Będzinie, ul. Ignacego Krasickiego 17a, 42-500 Będzin.
Cpv glowny przedmiot 48820000-2
Szacunkowa wartosc zamowienia calosc 0,00
Okres w dniach 30
Informacje na temat katalogow Wykonawca winien dostarczyć przedmiot zamówienia do siedziby Zamawiającego maksymalnie w terminie 30 dni od daty zawarcia umowy.
Okreslenie warunkow Zamawiający uzna spełnianie przez Wykonawcę tego warunku, w przypadku gdy Wykonawca ten oświadczy, że posiada kompetencje lub uprawnienia do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów, składając oświadczenie według wzoru stanowiącego załącznik nr 3 do niniejszej SIWZ.
Sytuacja finansowa okreslenie warunkow Zamawiający uzna spełnianie przez Wykonawcę tego warunku, w przypadku gdy Wykonawca ten oświadczy, że znajduje się w odpowiedniej sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie niniejszego zamówienia, składając oświadczenie według wzoru stanowiącego załącznik nr 3 do niniejszej SIWZ.
Zdolnosc techniczna okreslenie warunkow Zamawiający uzna spełnianie przez Wykonawcę tego warunku, w przypadku gdy Wykonawca ten oświadczy, że: - posiada odpowiednią wiedzę i doświadczenie do wykonania niniejszego zamówienia, składając oświadczenie według wzoru stanowiącego załącznik nr 3 do niniejszej SIWZ; - na czas realizacji niniejszego zamówienia będzie dysponował odpowiednim do wykonania zamówienia potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, składając oświadczenie według wzoru stanowiącego załącznik nr 3 do niniejszej SIWZ
Czy zamawiajacy przewiduje wykluczenie 1
Art 24 ust 5 pkt 1 1
Art 24 ust 5 pkt 8 1
Czy oswiadczenie niepodleganiu wykluczenia 1
Wykaz dokumentow zaswiadczen - Odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia na podstawie art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy Pzp; UWAGA: W przypadku Wykonawców wspólnie składających ofertę, dokument, o którym mowa w pkt 9.5.1, zobowiązany jest złożyć każdy z Wykonawców wspólnie składających ofertę. Zamawiający żąda od Wykonawcy, który polega na zdolnościach lub sytuacji innych podmiotów na zasadach określonych w art. 22 a ustawy PZP, przedstawienia w odniesieniu do tych podmiotów dokumentu wymienionego w pkt. 9.5.1. Wykonawca, który ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o którym mowa w § 5 pkt 4 Rozporządzenia Ministra Rozwoju z dnia 27 lipca 2016 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać Zamawiający od wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia (Dz. U. z 2016 r. poz. 1126) zwane dalej „rozporządzeniem”; składa dokument lub dokumenty, wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że: nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości – wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert; Jeżeli w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, nie wydaje się powyższego dokumentu, zastępuje się je dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie Wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone przed notariuszem lub przed organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania wykonawcy lub miejsce zamieszkania tej osoby – wystawionych nie wcześniej niż w terminie jw.
Zakresie warunkow udzialu Zamawiający nie określał szczegółowych warunków udziału w powyższym zakresie.
Inne dokumenty niewymienione Do oferty należy załączyć: - Formularz oferty – załącznik nr 2 do SIWZ - oświadczenie stanowiące wstępne potwierdzenie, że wykonawca nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu – załącznik nr 3 do SIWZ - w celu potwierdzenia okoliczności, o których mowa w art. 25 ust.1 pkt 2 ustawy Pzp (dot. spełniania przez oferowane dostawy, usługi wymagań określonych przez Zamawiającego) specyfikację techniczną producenta urządzenia/oprogramowania potwierdzająca, że oferowane przez Wykonawce urządzenie/oprogramowanie stanowiące przedmiot zamówienia, spełnia wymagania określone przez Zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia (np. parametry techniczne, cechy funkcjonalne, cechy jakościowe) – dotyczy wszystkich elementów wymienionych w Specyfikacji Technicznej stanowiącej załącznik nr 1 do SIWZ - pełnomocnictwo do reprezentowania Wykonawcy – jeżeli dotyczy - zobowiązanie podmiotu, na zasobach którego Wykonawca będzie polegała w trybie art. 22a ustawy Pzp, do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia (wg wzoru stanowiącego załącznik nr 5 do SIWZ) – jeżeli dotyczy W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie do oferty należy dołączyć dokument stwierdzający ustanowienie przez wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie niniejszego zamówienia publicznego albo reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. W przypadku złożenia oferty przez spółkę cywilną do oferty należy dołączyć odpowiednie pełnomocnictwo(a) udzielone przez wszystkich wspólników dla jednego ze wspólników lub dla osoby trzeciej, upoważniające osobę umocowaną do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Jeżeli upoważnienie do złożenia oferty wspólnej wynika np. z umowy spółki cywilnej, to do oferty zamiast pełnomocnictwa można załączyć tą umowę (oryginał) lub jej kopię poświadczoną notarialnie za zgodność z oryginałem lub jej kopię poświadczoną za zgodność z oryginałem przez wszystkich wykonawców. Powyżej opisane czynności nie dotyczą sytuacji, gdzie wszyscy wspólnicy podpiszą ofertę.
Zastosowanie procedury pzp 1
Zmiana umowy 1
Zmiana umowy tekst Umowa, która będzie podpisana w wyniku rozstrzygnięcia niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia, będzie zawierała wszystkie zapisy podane we wzorze umowy stanowiącej załącznik nr 6 do niniejszej SIWZ z uwzględnieniem treści oferty. 1.Zgodnie z art. 144 Ustawy Pzp Zamawiający dopuszcza możliwość dokonania istotnych zmian w treści umowy, w stosunku do oferty na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, w przypadku wystąpienia co najmniej jednej z okoliczności wymienionych poniżej z uwzględnieniem podawanych warunków ich wprowadzenia: 1) zmiany terminu realizacji zamówienia w przypadku: a) działania siły wyższej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego o czas działania przeszkody, b)wystąpienia czynników niezależnych od Zamawiającego i Wykonawcy, uniemożliwiających realizację zamówienia w pierwotnie określonym czasie, mających wpływ na jakość realizacji umowy lub osiągniecie celów umowy 2) zmiany wynagrodzenia w przypadku zmiany stawki podatku VAT, 3) zmiany powszechnie obowiązujących przepisów w zakresie dotyczącym: zmian prawa podatkowego, w tym stawek podatku, uPzp, ustawy z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej (Dz.U. z 2015 poz.584, ze zm.), ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (Dz.U. z 2016 r. poz. 1870 ze zm.). Zmiana regulacji określonych w zdaniu poprzednim musi wywierać bezpośredni wpływ na realizację przedmiotu umowy i może prowadzić do modyfikacji wyłącznie tych zapisów umowy, do których się odnosi, m.in. zmiana może prowadzić do wydłużenia terminu realizacji umowy oraz pozostałych terminów umowy 4) zmiany przedmiotu oferty Wykonawcy – w przypadku, gdy sprzęt stanowiący przedmiot oferty został wycofany z rynku, lub zaprzestano jego produkcji, a proponowane przez Wykonawcę urządzenie posiada nie gorsze cechy, parametry i funkcjonalność niż urządzenie będący przedmiotem oferty Wykonawcy oraz pozostałe warunki dostaw, świadczenia usług pozostają bez zmian, istnieje możliwość zastosowania nowszych i korzystniejszych dla Zamawiającego rozwiązań technologicznych lub technicznych, niż istniejące w chwili podpisania Umowy. 2. Zmiany postanowień niniejszej umowy mogą nastąpić za zgodą obu stron w formie pisemnego aneksu pod rygorem nieważności. 3. Na mocy ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo Zamówień Publicznych niedopuszczalna jest jednak pod rygorem nieważności zmiana postanowień zawartej umowy oraz wprowadzenie nowych postanowień do umowy niekorzystnych dla Zamawiającego, jeżeli przy ich uwzględnianiu należałoby zmienić treść oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, chyba że konieczność wprowadzenia takich zmian wynika z okoliczności przewidzianych przez Zamawiającego i określonych w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.
IV 4 4 data 2017-09-29T00:00:00+02:00
IV 4 4 godzina 14:00
IV 4 4 jezyki polski
IV 4 5 okres 30
Repozytorium wiedzy Urzędu Zamówień Publicznych  

Niezbędnik każdego uczestnika postępowania przetargowego - zebrane w jednym miejscu wszystkie najważniejsze dokumenty prawne...

Gwarancja ceny artykułów biurowych - pętla na szyi?  

W postępowaniach przetargowych podanie najniższej ceny jest w dalszym ciągu głównym, a często jedynym kryterium...

Nowa linia długopisów SCHNEIDER Slider Xite, XB  

Długopisy SCHNEIDER Slider Xite, XB wyposażone w wymienny wkład Slider 710 XB to idealne narzędzie do codziennej pracy w...

przetargibiurowe.pl  (+48) 600 092 062

Godziny pracy:  Biuro, live chat: 800 - 1700  Wsparcie online: 24h

Michał Troc Biuro obsługi klienta  

Szanowni Klienci! Drodzy Państwo!

Dbamy o Twoją prywatność

Zanim klikniesz „Przejdź do serwisu”, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez nas i naszych zaufanych partnerów oraz przekazujemy informacje o naszej polityce prywatności w tym o tzw. cookies. Klikając „Przejdź do serwisu”, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres.

Zgoda

Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez nas i naszych zaufanych partnerów, Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty), w tym na umieszczanie tzw. cookies na Twoich urządzeniach i ich odczytywanie, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu”.

Jeśli nie chcesz wyrazić zgody lub ograniczyć jej zakres, kliknij „Szczegóły”, gdzie znajdziesz wszelkie informacje o tym jak to zrobić . Te same informacje znajdziesz także na podstronie z naszą polityką prywatności obowiązującą od 25 maja 2018.

W przypadku użytkowników zalogowanych, ważna jest Państwa wcześniejsza zgoda której udzieliliście podczas zakładania konta. Każda Państwa zgoda jest dobrowolna i można ją w dowolnym momencie wycofać.

Polityka prywatności (rozwiń) Klauzula Informacyjna (rozwiń) Lista Zaufanych Partnerów (rozwiń)