1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa papieru, materiałów biurowych oraz materiałów eksploatacyjnych do drukarek komputerowych, kserokopiarek dla Małopolskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Krakowie oraz podległych mu jednostek.
Wymagania w stosunku do materiałów biurowych:
2. Zamawiający dopuszcza zaoferowanie przez Wykonawcę materiałów równoważnych w stosunku do opisanych w przedmiocie zamówienia w rozdz. III. pkt. 17 zgodnie z postanowieniami Ustawy p.z.p., w których Wykonawca jest zobowiązany do wykazania w jej treści, że oferowany produkt gwarantuje zachowanie takich samych lub lepszych parametrów technicznych, eksploatacyjnych, jakościowych, funkcjonalnych, użytkowych oraz estetycznych. W takim przypadku, Wykonawca zobowiązany jest przedstawić wraz z ofertą jego szczegółową specyfikację, z której w sposób nie budzący żadnej wątpliwości Zamawiającego winno wynikać, iż oferowany produkt jest o takich samych lub lepszych parametrach technicznych, eksploatacyjnych, jakościowych, funkcjonalnych oraz użytkowych w odniesieniu do produktu określonego przez Zamawiającego.
3. Wszystkie materiały biurowe będące przedmiotem zamówienia winny być wyrobami fabrycznie nowymi i nieużywanymi.
Wymagania w stosunku do materiałów eksploatacyjnych do drukarek komputerowych, kserokopiarek:
4. Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych z wyjątkiem pozycji nr 163, 164 gdzie wymagane są produkty oryginalne.
5. Zamawiający pod pojęciem produkt równoważny rozumie produkt o parametrach takich samych bądź lepszych (pojemność tuszu, tonera, wydajność i jakość wydruku), kompatybilny ze sprzętem, do którego jest zamawiany.
6. Zamawiający wymaga, aby oferowane materiały eksploatacyjne (również równoważne) nie były produktem regenerowanych i poddanym procesowi ponownego napełniania. Wszystkie elementy wchodzące w skład oferowanych materiałów muszą być fabrycznie nowe,nieregenerowane, niefabrykowane, niewchodzące wcześniej (pierwotnie), w całości ani też w części w skład innych materiałów.
7. Wykonawca winien udowodnić wydajność materiału równoważnego poprzez przedstawienie wyników testów wydajności, wykonanych w oparciu o następujące normy:
- dla atramentowych wkładów drukujących ISO/IEC 24711,
- dla wkładów z tonerem kolorowym ISO/IEC 19798
- dla wkładów drukujących z tonerem monochromatycznym ISO/IEC 19752.
8. Materiały równoważne nie mogą powodować ograniczeń funkcji i możliwości urządzeń oraz jakości wydruku. Po jego zainstalowaniu w urządzeniu na monitorze oraz w panelu kontrolnym urządzenia nie mogą pojawiać się żadne negatywne komunikaty.
9. Na potwierdzenie, iż oferowane materiały równoważne są o takich samych lub lepszych parametrach technicznych Wykonawca zobowiązany jest dołączyć do oferty m.in.:
- raporty z testów wydajności wykonanych wg standardów norm: ISO/IEC 24711 norma dla atramentowych wkładów drukujących, ISO/IEC 19798 norma dla wkładów z tonerem kolorowym oraz ISO/IEC 19752 norma dla wkładów drukujących z tonerem monochromatycznym, przy czym raporty z testów muszą dotyczyć każdego artykułu oddzielnie i określać wydajności przetestowanego produktu.
Dokumenty powinny być wystawione przez niezależny podmiot.
10. Wykonawca gwarantuje, że dostarczone materiały eksploatacyjne będą wysokiej jakości,zapewnia kompatybilność pracy z urządzeniem zamawiającego, i bezpieczeństwo oraz posiadają właściwe opakowanie i oznakowanie.
11. Wykonawca gwarantuje, że zamontowanie i użytkowanie dostarczonych przez niego materiałów eksploatacyjnych nie spowoduje utraty praw gwarancji producenta urządzenia, do którego są przeznaczone.
12. Jeżeli w trakcie realizacji umowy zamawiający stwierdzi, iż wydajność, jakość lub niezawodność dostarczonych produktów niekorzystnie odbiega od wymagań producenta drukarek, kserokopiarek, faxów wykonawca zobowiązuje się do gwarancyjnej wymiany produktu na nowy w terminie 48 godzin (w dni robocze) od momentu zgłoszenia przez Zamawiającego o wadliwym produkcie (e-mail lub faxem). Wymiana nastąpi w siedzibie
Zamawiającego na koszt i ryzyko Wykonawcy.
13. Wykonawca zobowiązuje się do pokrycia kosztów naprawy drukarki, gdy jej uszkodzenie powstało w wyniku stosowania tonera, tuszu lub bębna dostarczonego przez Wykonawcę. Za podstawę żądania przez zamawiającego naprawy drukarki (włączając w to wymianę bębna lub głowicy) uważa się pisemną opinię autoryzowanego serwisu producenta drukarki. Naprawa drukarki wykonana zostanie w autoryzowanym serwisie producenta drukarki w ciągu 3 dni od momentu zgłoszenia (faxem) Wykonawcy przez Zamawiającego konieczności wykonania naprawy. Koszty związane z naprawą ponosi Wykonawca.
14. Wymaga się, aby przedmiot zamówienia: był opakowany w oryginalne opakowania producentów, posiadał na opakowaniu zewnętrznym informacje pozwalające na identyfikację produktu, producenta, był opakowany w wewnętrzne szczelne i hermetyczne opakowanie zabezpieczające przed kontaktem z otoczeniem.
15 . Wymaga się, aby oferowane materiały eksploatacyjne posiadały gwarancję na minimum 12 miesięcy liczony od daty dostawy.
16. Zamawiający niezależnie od wymagań żąda, aby w przypadku zaoferowania równoważnych materiałów eksploatacyjnych do drukarek, faksów, kserokopiarek Wykonawca dołączył do oferty oświadczenie następującej treści: Oświadczamy, że zaoferowane materiały eksploatacyjne zamienne są odpowiednie dla danego rodzaju sprzętu i będą w pełni z nim współpracowały. W przypadku awarii z winy dostarczonego materiału eksploatacyjnego zobowiązujemy się do naprawy urządzenia w autoryzowanym serwisie i pokrycia w całości szkód, jakie awaria ta spowodowała oraz że wszelkie wymagane ekspertyzy związane z oceną kwestionowanych, a dostarczonych przez nas materiałów eksploatacyjnych przeprowadzimy na własny koszt.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera SIWZ. |